Skocz do zawartości
Concept

Doradztwo rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

Oferujemy usługi w zakresie doradztwa rolniczego - ocena gospodarstw w zakresie spełniania wymogów wzajemnej zgodności (Cross compliance) oraz doradztwo i sporządzenie dokumentacji w zakresie pozyskania środków w ramach PROW 2007 - 2013, głównie na obszarze województwa zachodniopomorskiego.

Concept 662-642-591 (091)489-01-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kształtują się warunki cenowe? proponuję zaprezentowanie kilku pakietów np cc dla produkcji roślinnej zwierzęcej, wniosek na MGR, w czym jesteście lepsi od ODR oraz pozostałych prywatnych doradców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rozporządzeniu MRiRW podane są stawki opłat za usługi doradcze. I tak np. za przeprowadzenie kompleksowej oceny w zakresie CC + BHP stawki za świadczone przez nas doradztwo nie przekraczają:

- dla produkcji roślinnej - 1350 zł,

- dla produkcji zwierzęcej lub roślinnej i zwierzęcej – 2500 zł.

Podane stawki są oczywiście cenami maksymalnymi, netto. Ceny za nasze usługi zawsze dostosowane są do indywidualnego klienta, negocjowane, dlatego też nie jestem w stanie podać konkretnej wartości.

Na życzenie klienta opracowujemy również plany dostosowania gospodarstwa w zakresie CC, BHP.

 

Na wynagrodzenie za sporządzenie kompleksowej dokumentacji aplikacyjnej dla działania tj. Modernizacja Gospodarstw Rolnych (wniosek + załączniki m.in. Plan rozwoju Gospodarstwa) ma wpływ np. czas naszej współpracy, wysokość dotacji, okres realizacji projektu, ilość zakupywanych środków trwałych, czyli zależy itp. Podanie ceny bez znajomości konkretnej inwestycji jest trudna.

 

Należy pamiętać, że rolnicy korzystający z doradztwa w ramach działania „Korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów” objętego PROW na lata 2007 –2013, mogą ubiegać się o zwrot 80 % kwalifikowalnych kosztów usług doradczych (bez podatku VAT) w Powiatowym Biurze ARiMR czyli realny koszt usługi to 20% + VAT.

 

Co nas odróżnia od innych? Kompleksowość świadczonych usług, indywidualne podejście do klienta, doświadczenie, skuteczność (czego potwierdzeniem jest fakt, że w ostatnim konkursie dla działania Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw 100% klientów uzyskało dofinansowanie). Dysponujemy wiedzą, kwalifikacjami niezbędnymi do wykonania kompleksowej dokumentacji, nie istnieją żadne przeszkody prawne i faktyczne uniemożliwiające lub utrudniające nam sprostanie powierzonym obowiązkom.

O tym wszystkim najlepiej przekonać się osobiście, zachęcamy do kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dysponujemy wiedzą, kwalifikacjami niezbędnymi do wykonania kompleksowej dokumentacji, nie istnieją żadne przeszkody prawne i faktyczne uniemożliwiające lub utrudniające nam sprostanie powierzonym obowiązkom.

Witam.Jedno pytanie.Więc jakim cudem rolnictwo przetrwało tyle lat bez tych wszystkich "unijnych udziwnień"(przepisów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po akcesji Polski do Unii Europejskiej jest szansa pozyskania wsparcia. Dotacje są szansą na rozwój i modernizację polskiej wsi, poprawę jej konkurencyjności, poprawę stanu środowiska naturalnego.

Dotacje są dobrowolne więc jeśli ktoś radził sobie to pewnie bez dotacji też sobie poradzi, tylko dlaczego by nie skorzystać z szansy uzyskania wsparcia? Oczywiście wiąże się to ze spełnieniem pewnych wymogów, ale nie ma nic za darmo.

Obowiązek spełnienia wymogów i norm CC dotyczy beneficjentów:

1. Systemu wsparcia bezpośredniego

2. PROW 2007-2013:

• Płatności ONW

• Zalesianie gruntów rolnych

• Program rolnośrodowiskowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz.Według mnie zaostrzanie wymogów jest próbą wyeliminowania gospodarstw słabszych ekonomicznie.Czy prawdą jest twierdzenie o równości szans?Według mnie nie jest prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celami CC jest poprawa długotrwałości europejskiego rolnictwa i rolniczych obszarów, zgodność Wspólnej Polityki Rolnej z oczekiwaniami nowoczesnego społeczeństwa i konsumentów a także wzmocnienie mocy prawnej Wspólnej Polityki Rolnej i jej publicznej akceptacji, szczególnie w przypadku zupełnie oddzielnych płatności.

CC ma służyć legitymizowaniu płatności dla rolników warunkując je spełnianiem oczekiwań społeczeństwa UE co do warunków w jakich produkowana jest europejska żywność.

Wymogi te jednak nie są nowe.

Reforma Wspólnej Polityki Rolnej z 2003 roku zasadniczo zmieniła sposób wsparcia rolnictwa w Unii Europejskiej. Wprowadzono tzw. Płatność Jednolitą (SPS),która zastąpiła większość dotychczasowych płatności bezpośrednich, specyficznych dla poszczególnych rodzajów produkcji rolnej. Płatność jednolita oddzielona od struktury i wielkości produkcji dała rolnikowi wolny wybór w produkowaniu tego, czego potrzebuje rynek, jednocześnie zapewniając mu niezbędny poziom dochodów.

Otrzymanie płatności nie jest już zatem związane z prowadzeniem określonej produkcji, ale zostało uzależnione od spełnienia przez rolników szeregu wymagań dotyczących utrzymania gruntów wchodzących w skład gospodarstwa w Dobrej Kulturze Rolnej zgodnie z ochroną środowiska oraz podstawowych wymogów z zakresu zarządzania. Powyższe wymogi składają się na jeden mechanizm noszący wspólną nazwę zasady wzajemnej zgodności (CC).

CC oznacza powiązanie wysokości uzyskiwanych płatności bezpośrednich ze spełnianiem przez beneficjentów określonych wymogów i norm określonych w przepisach krajowych i UE.

Wymogi te zostały podzielone na trzy obszary:

Obszar A który obejmuje:

- Identyfikację i rejestrację zwierząt,

- Zagadnienia ochrony środowiska naturalnego.

Obszar B obejmuje:

- Zdrowie publiczne,

- Zdrowie zwierząt, zgłaszanie niektórych chorób,

- Zdrowotność roślin.

Obszar C w którym zawiera się:

- Dobrostan zwierząt.

W Polsce wymogi wzajemnej zgodności wdrażane są stopniowo. Od 1 stycznia 2009 roku obowiązują (kontrolowane są) wymogi z obszaru A, wymogi z obszaru B obowiązywały będą od 01.01.2011 r., natomiast wymogi z obszaru C zostaną wdrożone w 2013 r., tak więc rolnicy mieli i mają jeszcze czas na dostosowanie swoich gospodarstw do wymogów.

Tak więc wymogi nie są próbą wyeliminowania gospodarstw słabszych ekonomicznie, lecz mają przyczynić się do ochrony środowiska, poprawy bezpieczeństwa żywności, zdrowotności zwierząt i roślin oraz dobrostanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wymogi nie są próbą wyeliminowania gospodarstw słabszych ekonomicznie, lecz mają przyczynić się do ochrony środowiska, poprawy bezpieczeństwa żywności, zdrowotności zwierząt i roślin oraz dobrostanu.[/quote

Dla mnie jest to smieszne!!!..i według mnie nazywa sie to gnebicielstwem a nie ochrona srodowiska...bo jesli chca chronic srodowisko to najpierw trzeba zaczac od dachów pokrytych eternitem..potem od ton foli zwalajacej sie po polach której nie ma kto oDebra1c a która najczesciej palki sie w piecach..i to jest ochrona srodowiska???????????..Co z tego ze zapobiegne erozji gleby jak bede sie truł eternitem i plastikiem..Co z tego ze zakolczykuje bydło jak kupie pasze od której krowy dostana bse jak to miało miejsce niedawno u nas..itd..Przeciez nagminne jest ze jak sie wycie;li krowa to nie kolczykuje sie cielatka tylko sprzedaje bez kolczyka..a kolczykuje jesli przeznaczone jest na własny chów

Takie jest moje zdanie na ten temat, a Tekmie napisał prawde bo przeciez dazy sie do wyeliminowania tych słabszych..i nikt sie z tym nie kryje tylko mówi sie o tym głosno.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świata nie zbawimy, ale należy zacząć od siebie…

Co do wyrobów zawierających azbest – do końca 2032 r. dopuszczone jest użytkowanie takich wyrobów. Właściciele, użytkownicy wieczyści i zarządcy budynków mają obowiązek zinwentaryzowania i dokonywania kontroli stanu wyrobów zawierających azbest i oceny możliwości ich dalszego bezpiecznego użytkowania. A kto to robi – nieliczni. Do sfinansowania wymienionych działań zobowiązany jest właściciel obiektu. W jego gestii leży również sfinansowanie demontażu – część miast, gmin posiada fundusze na sfinansowanie tych działań nawet do 100%, więc warto się zainteresować. Należy pamiętać również że nie zawsze usuwanie płyt azbestowo – cementowych jest celowe, często pomalowanie właściwymi farbami stanowi dobre zabezpieczenie przed ryzykiem emisji włókien azbestowych.

Co do folii odpadowej – istnieją wyspecjalizowane firmy zajmujące się jej skupem w każdym województwie – również należy się tym zainteresować, a nie puszczać z dymem (to kosztuje, więc zapewne taniej jest się truć).

Jeśli chodzi o pasze dla zwierząt to rolnicy powinni zaopatrywać się i stosować pasze pochodzące wyłącznie z zakładów zarejestrowanych oraz/lub zatwierdzonych, chyba że pochodzi z produkcji własnej. Wprowadzane do obrotu pasze powinny być oznakowane w postaci etykiety umieszczonej na każdym opakowaniu paszy lub dołączonej do opakowania oraz przechowywać ją w odp. warunkach. Spełnienie m.in. tych prostych reguł może uchronić zwierzęta przed chorobami.

Co do kolczykowania cieląt – skoro rolnik sprzedaje zwierzęta bez rejestracji i oznakowania a podczas kontroli to wyjdzie zostaną nałożone na niego sankcje. I nie jest to wprowadzone dla wyeliminowania słabszych, lecz po to żeby wiedzieć z jakiego źródła pochodzą zwierzęta, co się z nimi działo itd. aby zapewnić bezpieczeństwo żywności zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko łatwo sie pisze a trudniej wykonac.

Płyty azbestowe maja to do siebie ze pekaja, i malowanie nic nie da tylko wymiana....ale owszem sa metody zabezpieczania....nie tylko malowanie..bo jest kilka sposobów...tylko jak ktos ma zabezpiczyc to lepiej wymienic pokrycie dachowe...Tylko ciekawe skad na to wszystko brac??.Utylizacja płyt azbestowych kosztuje kilka tysiecy, dlatego jesli ktos wymienia to płyty wyrzuca sie gdzie popadnie....i truje sie cała wies..taka sa realia!!!!!!

Gmina nie da ani złotówki , ani nawet ochrona srodowiska!!!!!!!!!!!!...to kolejne realia, staram sie od paru lat bezskutecznie!!!!!!!!!!ale nie ma kasy na to....choc moja stodoła jest zinwentaryzowana..zgłoszona w gminie..i co???????????..i tak jest w kazdje gminie...oprócz gminy pilotazowej gdzie całe wsie wymieniły eternit..tylko nie pamietam gdzie to byłó....zreszta stara sie o to wiele osób..i nic!!!..wiec takie formółki propagandowe odchodza do lamusa..

 

Folia....mam umowe na wywóz smieci.....tylko ile jej wejdzie do kosza???..a co z reszta....nie widziałem na naszym terenie firmy która skupuje folie....a szukałem bardzo długo..makulatury tez nie kupuja.....a jak była bardzo dawno to miała takie wymagania...ze nikt nie chciał sprzedawac.....dlatego kazdy ja utylizuje w piecu:)))..ja mam osobny kosz na folie ...ale przez cały rok nie udaje mi sie jej wywiez....i lezy za stodoła!!!....

Jesli chodzi o pasze to sprzedawała je znana firma. w orginalnych opakowaniac .ale napewno sie wywinie z tego bo nadal sprzedaja:)

Jesli chodzi o kolczyki to sprzedaja juz od poczatku kolczykowania....a kupiec wrecz sie prosi zeby nie kolczykowac.....i nikt jeszcze nie wykrył tego procedere..przynajmniej ja nie znam takiego przypadku....

Kolejny paradoks to ewidencja zabiegów.....pryskaja w czerwcu zboze i podwójna dawka ..a wpisuja ze w kwietniu!!!..i normalna dawka....wiem ze podałem chory przykład..bo to głupota...ale zdarzaja sie takie przypadki.....ciekawe jaka to ochrona zywnosci??..Unia to same paradoksy....i gnebienie...oczywiscie oprócz dopłat:)))..bo te sa COOL:))

Nie miałem na mysli ze kolczykowanie jest po to aby wyeliminowac słabszych....tylko ogólne wszystkie wymogi.....bo lepiej dbaja o dobrostan zwierzat...niz ludzi!!!

Zreszta ile gos[podarst padło po wejsciu di Unii?????????..a ile jeszcze padnie??..ile małych masarni...gdzie produkowano zdrowa i dobra zywnosc.na sposób naszych pradziadków...a tyle mówi sie o ekologii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze napisac o przepalonym oleju....przeciez jesli ktos ma kilka maszyn to co ma z tym robic????..No i robia..tez pala w piecu...konserwuja maszyny:).....oczywiscie tak im sie wydaje ze konserwuja...wylewaja gzies tam.....moze Unia powinna o to zadbac na poczatku????

Ciekaw jestem jakie doswiadczenia w tym temacie maja inni forumowicze????..przeciez napewno u Was tez nie jest tak rózowo z tym????..a moze sie myle....i tylko w moim województwie sa takie trudnosci????

Przejezdał ktos koło wysypiska smieci?????..bo ja czasami jezdze ...i widze w promieniu kilku kilometrów fruwajace reklamówki:))..które z wysypiska unosi powiew wiatru:)).jest to plaga okolicznych rolników:))..gdyz pola sa nimi zascielane!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.u nas azbest zabieraja za darmo raz do roku a i tak po lasach sie poniewiera,to samo z oponami i odpadami wielkogabarytowymi-biora za darmo a ludzie do lasu..

niby jest segregacja, kosze i worki ale i tak wszystko podobno na jedno wysypisko idzie[firma z szedziszowa u nas zbiera]

od nowego roku to gmina ma sie zajac smieciami-ciekawe co z tego wyjdzie.

 

 

a to cale c-c to powinni wprowadzic na ukrainie,w brazyli,australii,usa,argentynie i chinach i wtedy by byly rowne szanse dla wszystkich a tak to wykoncza polskie male i srednie wielokierunkowe gospodarstwa i o to chyba chodzi tylko kto i z czego bedzie nam placil zasilki??????

cala polityka gospodarcza i rolna eu zabrnela w slepy zaulek i nikt nie mysli dluzej niz 1 kadencje. a widzicie co sie dzieje i to w coraz wiekszej liczbie krajow-ciekawe kiedy polacy wyjda na ulice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wymogi nie są próbą wyeliminowania gospodarstw słabszych ekonomicznie, lecz mają przyczynić się do ochrony środowiska, poprawy bezpieczeństwa żywności, zdrowotności zwierząt i roślin oraz dobrostanu.

Dla mnie żadna pieczątka nie jest 100% gwarantem danego stanu rzeczy.I jak wspomniałem w pierwszym zapytaniu tyle lat rolnictwo istniało bez tych całych procedur i było dobrze.

Część wymogów żeby spełnić,należy zainwestować.A nie każdego stać.Dostępność(warunki jakie należało spełnić) do dopłat inna była w pierwszych naborach niż teraz.Istnieje minimalna wartość ekonomiczna gospodarstwa które może występować o wsparcie.Błędna (lub omyłkowa) decyzja urzędnika skutecznie może utrudnić życie rolnika(już kilka razy przekonałem się osobiście).Fakt że istnieje procedura odwoławcza i w moim przypadku wszystkie załatwione pozytywnie.Ale jak spojrzeć na to z innej str.to jest skuteczne utrudnianie życia rolnika.Dostaliśmy dopłaty a straciliśmy wolność.Pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie napisane....dodam ze kiedys nie było wymogów a zywnosc była bardzo zdrowa!!!!..przeciez teraz kazdy marzy zeby wrócic do tamtych tradycji!!!...a dzis ze wszystkim patrza na rece i jemy syfy z hipermarketu pomimo to.

Powiem jezykiem pewnej starszej pani która załatwiała sprawe w agencji...ale jakos szło jej to bardzo opornie bo nie potrafiła wypełnic wniosku....Spojrzała kilka razy po zgromadzonych tam osobach i na cały głos powiedziała.....KIedys wysłali na nas czołgi, samoloty, armaty ale nie dali rady....a dzis nas k....a wykoncza bez problemu papierami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc.A więc jestem młodym rolnikiem od dnia 13.10.2010r.Dnia 21.3.2011 otrzymałem pieniążki na konto.

31.10/2011r. dostałem zawiadomnienie że weszło nowe rozporządzenie co do okresu ubezpieczenia z 3 lat do jednego i w zwiazku czym musiałem przedstawic do arimr zaświadczenia o podleganiu ubezpieczeniu rolników do dnia 22.3.1012 +60 dni czyli max do 20.5.2012r. I teraz zaczyna się problem bo źle zrozumiałem pismo i zaswiadczenie wysłałem 25.11.2011r. czyli przed 22.3.2012r i teraz muszę zwrócić cała premię mimo to że cały czas jestem ubezpieczony w KRUS.z tego co wiem to jest takich przypadków sporo;(Czy coś można zrobić żeby nie zwracać tej premii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...