Skocz do zawartości
tomocha

Brona Talerzowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zakupem brony talerzowej do Proximy 75 (72KM, gleby lekkie), wybrałem następujące:

 

1) UNIA CUT L 2,3m (4-walcowa w układzie X)

2) AKPIL V4-27 2,7m (4-walcowa w układzie V)

3) AKPIL V2-24 2,4m (2-walcowa w układzie V)

4) BOMET 2,7m (4-walcowa w układzie V)

5) BOMET 2,4m (2-walcowa w układzie V)

6) BOMET 2,7m (2-walcowa w układzie V)

 

i mam gorącą prośbę o rekomendacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 2,4 m nie bedziesz mial co robic bo sa za male wez 2,7 i to jak najciezsza najlepiej z talerzami 610mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a jakieś preferencje co do firmy ? słyszałem że bomet nie jest za dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka 2,4 v.uwagi -ma za male talerze ,ale na piasek to w miare wyglada gorzej z ciezkimi glebami to wtedy parodia talerzowania-min 3 przejazdy trzeba zrobic, po zakupie trzeba cala poskrecac dokladnie,skrobaki sa lipne i latwo je wykrzywic-na suchym piasku to nie problem,smarowniczki na jednych lozyskach sa z tylu a na drugich z przodu przy dokrecaniu pekla objemka mocujaca wal

zalety-belka sprzegowa to dobry pomysl,no i najwazniejsza cena-jak nie masz duzo pola to bierz 2,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do 80-cio konnego ciągnika (Farmer C2) talerzówka 3,15m ważąca ok.1000kg nie będzie za ciężka ? Czy nie będzie znosić przodu ? Może wziąć mniejszą 2,7m ?Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dane mojego ciągnika,ale mam agregat uprawowy 3,20 z przednimi wałkami,składany hydr.,który jest dość długi.Waży trochę ponad 700 kg. i jest problem,bo znosi przód na bruzdach.Czy krótsza talerzówka o masie 1000kg.też nie będzie go znosić,bo jeśli tak,to wezmę 2,7m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.To są http://i52.tinypic.com/14b0tnn.jpg dane mojej talerzówki.Magazynier mi odradzał ze względu na zapotrzebowanie na moc(C-360 38,2kW(52KM)).Ale miałem ten luksus że rok wcześniej pracowałem podobną talerzówką kolegi.Po latach nie żałuję tej decyzji.Wiadomo że nie raz są jakieś skrajne przypadki.Ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie.Znasz możliwości swego ciągnika oraz grunty na których będziesz pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie - mam talerzówkę w układzie X i wymieniam talerze. Oryginalnie było tak 510 mm i 460. Wiem, że z przodu mniejsze talerze były skrajne a z tyłu podobno powinno być od wewnętrz. Czy tak jest czy powinny być też skrajne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz talerzówkę? Ja kupiłem Strumyka wiesz coś o niej? W internecie trochę mało piszą sprzęt, jeszcze niewiele znany. Wymiana talerzy (w nowej talerzówce) wiąże się z tym, że chciałem mieć karbowane także z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Strumyka 3,15m. Z trwałością nie jest źle czasem jakieś śruby się poluzują. Jak nie chce wejść to 4 worki z piachem Dospawałem mocowanie i założyłem brony 3 polowe z tyłu,piękna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Farmera nie jest za szeroka.Robiłem ściernisko, rzepak,poplon,ugory,kukurydze,łąke,pola suche i bardzo wilgotne i wszędzie dobrze sobie radził.Jak słabo wchodzi to worki z piachem i nie czułem braku mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem próbę i stwierdzam, że tylne talerze robią bruzdy. Jak mam ustawić żeby tego nie było? Wcześniej miałem talerzówkę do sześćdziesiątki i nie miałem takich problemów. Tak na oko wydaje mi się, że nie zawalę bruzdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną bruzdę zawalisz jadąc następnym razem obok poprzedniej, idealnie nie będzie,ale trzeba zachować odpowiednią odległość. Ja założyłem brony i teraz jest równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeżeli masz instrukcję obsługi to możesz sprawdzić jak producent zaleca jeżdzić. Bo ja swoją nie mogę jeżdzić np. raz koło raz bo wtedy powstają jeszcze większe "bruzdy","wały".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie producent zaleca "na okółkę najlepiej w prawo" Ja robię takie działki i tak jeżdżę i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc w okółkę typową broną w układzie V rzeczywiście nie powoduje się bruzd bo pierwsza sekcja obraca ziemię w prawo a druga w lewo. Wystarczy przypilnować żeby z lewej strony zawsze było pole talerzowane i tylna sekcja zawala bruzdę lewą i robi jednocześnie prawą, która jest z kolei zawalana przy następnym przejeździe. Talerzówka w układzie X składa jakby z dwóch V i dlatego chyba zawsze zrobi bruzdy. Piszę "chyba" bo nie robiłem jeszcze czymś takim (prawdę mówiąc spodziewałem się innych efektów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...