Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie powiedz mi czy ten regulator jest użyteczny czy taki sobie. Ja nie mam czegoś takiego więc niech wiem czy mam czego żałować.

Chciałem pochwalić serwis Sokółki. Zaprowadziłem ciągnik do serwisu min. na usunięcie przecieku pod sprzęgłem. Dowiedziałem się od serwisanta, że uszkodzenie uszczelniacza nie podlega gwarancji bo to część eksploatacyjna. Zadzwoniłem do Sokółki i najpierw to potwierdzili a potem powiedzieli, że pokryją koszty wymiany. To mnie ucieszyło. Natomiast serwisant dalej nie usuną problemów z uruchamianiem tzn. zrobił ale poprawa była na krótko. Zgłosiłem znowu do Sokółki i ma przyjechać od nich serwis może powinienem jeszcze wysłać to na piśmie?

Ja w tej złości na Agroplus prasę MF wziąłem od innego dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli nie masz regulatora pod siedzeniem,to jak masz pokierowane węże pod kabiną ? co tam jest ? Ja mam regulator i idzie jeden wąż a wychodzą dwa.A u ciebie jak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie węży pod kabiną nie ma. Do podnośnika doprowadzone są cięgła od sterowania hydrauliką zewnętrzną (trzy) oraz od sterowania TUZ (dwa). Bezpośrednio z korpusu podnośnika wyprowadzono krótkie węże do gniazd hydrauliki. Podnośnik MITA skrzynia 506 HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc,

- pod siedzeniem jest regulator przepływu,

- dlatego daje się sterować, że nawet sam tłok jest obciążeniem, różnica jest taka, że aby podnieść same ramiona bez urządzenia (pługów), ciśnienie jakie jest wytwarzane do tego, jest minimalne... Natomiast w momencie, gdy tłok dojdzie do końca, a Ty nadal będziesz dawał olej to wzrośnie ciśnienie do takiego jakie jest ustawione na zaworze przelewowym i olej pójdzie na przelew... w przeciwnym razie najsłabszy element układu hydraulicznego uległ by uszkodzeniu...

Poza tym nie zapominaj, że jest coś takiego jak rozdzielacz - czyli tzw. zawór kierunkowy - mówiąc po naszemu steruje kierunkiem przepływu oleju... bez niego nie byłoby sterowania układem hydraulicznym - ale to już dłuższa opowieść...

 

Uważam, że nie masz czego żałować że nie masz pokrętła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz.... to nie żałuję. Powiedz mi czy Twoja prasa ma owijanie siatką jeśli tak to ile owinięć na sianokiszonkę a ile na słomę. No i na ile starcza średnio siatki ( lub sznurka zależy co tam masz). Nie wiem jak mój zestaw (Farmer i prasa) będzie pracował ale kolorkiem to się ładnie dopasowały - wyglądają jak na folderze reklamowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do farmercika7258. Witam ja też chcę kupić farmera f4 7258. Chciałbym się ciebie zapytać jak się spprawuje do tej pory Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby zapomnieć problem który miałem na samym początku o którym wcześniej pisałem to nie jest źle.Ciągnik ma 200 mtg.jest w miarę oszczędny i zwinny bo jest krótki co ułatwia na przykład ustawianie słomy w stodole.do jakich prac chcesz go przeznaczyć,jaka jego cena teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamówionego wraz ładowaczem 1600, z osprzętem i kultywatorem 2 08 zwałkami, dolny zaczep.Za cene 135000zł. Gospodarstwo mam 16h w tym 7h pastwisk.Potrzebny Będzie do zworzenia siano kiszonki,praktycznie do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ładowacza to radziłbym zamienić na 1300 ja też zamówiłem ten większy ale zmieniłem ponieważ w tym 1300 rama jest lżejsza o 100 kg i krótsza o 30 cm moim zdaniem ten 1300 przy tym ciągniku jest rozsądniejszy.Gdzie go bierzesz widziałem na stronie farmera ładowacz oferowali coś za 8000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamuwiłem go u dilera w Lubawie woj WARM-MAZURSKIE.A ładowacz około 8.000 w promocji a normalnie to 16.000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

tym razem ja mam pytanie - i to za 100 punktów...

Czy ktoś z Was wie może jak w Farmerze przestawia się hydraulikę z siłowej na pozycyjną i na odwrót ??? Niestety w instrukcji są tylko zdawkowe informacje, a jak zadzwoniłem do Sokółki to chłopaki zlali mnie... (być może sami nie kumają tematu). Nie chciałbym z kolei eksperymentować nie wiedząc jak to zrobić. Będę wdzięczny za jakieś info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to tak: dźwignię od numerycznej podziałki - na sam dół, wajchą od skalowanej działki ustawiam głębokość potem kółko pługa najwyżej do góry. Pług trzeba dobrze ustawić na śrubie centralnej i cięgłach "tak jak w książce pisze". Nie jest to łatwe bo pług czteroskibowy jest długi a wszelkie odstępstwa powodują, że albo będzie wpadał po samą ramę albo będzie wyłazić pierwszy lub ostatni korpus. Pokrętłem "żółw-zając" ustawić szybkość reakcji. Wiem, że tak ma być lepiej dla ciągnika ale jakość orki nie jest zadowalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co piszesz to korzystasz z funkcji tzw. siłowej - z tego co wyczytałem w necie funkcja pozycyjna daje właśnie lepsze rezultaty pod względem jakości orki. Sprawdż PW - mam do Ciebie sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do użytkowników Farmerów pytanie: jak i skąd wyprowadzone są przelewy nadmiarowe paliwa? U mnie jest tak: z pompy wtryskowej bezpośrednio do trójnika, który podłączony jest jednym końcem do zbiornika paliwa a drugi koniec do przelewu nadmiarowego wtryskiwaczy. W Pronarze jest inaczej a to ten sam silnik. A czy w pompie wtryskowej wymienia się olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zaliczyłem tylną szybę

Czy wymiał ktoś olej w skrzyni na inny jak zalecają w Sokółce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

chciałbym się podzielić z Wami dobrą wiadomością, a mianowicie firma Farmer znalazła rozwiązanie na głośną hydraulikę w modelu 8244C2... Jak jesteście zainteresowani to dzwońcie do Sokółki i zamawiajcie potrzebne graty...

 

Kołodziej - w pompie wtryskowej nie wymienia się oleju...

 

Awe - ja zalewałem taki olej jaki zaleca producent - ale jeśli chcesz zmienić markę oleju to żaden problem - najważniejsze, aby klasa oleju była taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten filtr siatkowy oleju hydraulicznego podlega wymianie czy można go czyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem oba filtry należy wymieniać, a nie czyścić - na tym kolego nie zaoszczędzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem oba filtry należy wymieniać, a nie czyścić - na tym kolego nie zaoszczędzisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do: zbych

 

Czy ty w swoim farmerku zmieniłeś tłumnik ??

 

Jeżeli tak czy jakoś inaczej chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli filtr podlega wymianie to go wymieniam np. filtr oleju silnikowego w c-360, ale w Farmerze to się już czyści bo to filtr odśrodkowy, myje się też odstojnik. W książce obsługi ten filtr, o który pytałem figuruje jako wstępny. Serwisant na ostatnim przeglądzie wymieniał filtr główny oleju a tego nie ruszał więc myślałem, że funkcją i konstrukcją przypomina np. odstojnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateusz - wymieniałem tłumik - efekt to ładniejsza, równiejsza i trochę cichsza praca.

@Kolodziej zdecyduj się o czym piszesz... bo mylisz tematy...

 

Pytałeś o filtr hydrauliczny to Ci napisałem, że się wymienia (są dwa)

Jeśli chodzi o silnikowy to masz jeden filtr odśrodkowy, który się myje i czyści (warto sprawdzać czy siateczka jest cała)

To o czym Ty piszesz - co robił mechanik to zapewne filtr i odstojnik paliwa. Filtr się wymienia, a odstojnik czyści - jest tam taka siateczka, która wstępnie oczyszcza paliwo, a syf i woda zostaje na dnie.

Oczywiście piszę o modelu 8244 C2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...