Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego w biedronce to jedynie promocję na weekend zrobią i nic poza tym!!! ;D a ja sprzedaję L bez problemu za 0,23 gr. i pusty magazyn... zbieram jajo i odrazu wyjeżdża do klienta... jeszcze trochę i będę musiał dokupić od sąsiada;) a z tego co wiem to na wiosnę było mało wstawień i jeszcze do tego momentu każdy się waha czy wstawić młodą kurkę;/// Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

u mnie też zero zapasu jajko schodzi na bieżąco , to co biedronka mowi o cenach to chyba ze starych mocno starych zapasow ( lub z UK)bo z tego co wszyscy znajomi hodowcy mówią mają od 40-50% zmniejszone obsady i puste magazyny , pora na zmiany czyli podnosic ceny, świeży towar w cenie

moja ściółka schodzi w cenie hurt

L 28 - 30 gr

M 24-26 gr

XL- 38-40 gr

zależnie czy z czyim transportem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny rozne zalezy jak sobie ktos radzi ale M 017 srednio a L 021 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do 2pl po 020 M u sasiada stoi z pol tira chce ktos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cisza i spokój na tym forum... może więc ja doleje trochę oliwy do tego gasnącego ognia.

Dzień w dzień na przejściu granicznym w Dorohusku wjeżdżają 4 pełne tiry ukraińskiego jaja. Słuchy chodzą, że to żaden handlarz, tylko jeden z naszych większych producentów sprowadza takie ilości taniego, niestemplowanego towaru, żeby później wprowadzić ten towar normalnie do obrotu. Nazwiska nie podam, żeby nie narobić sobie kłopotów. Nawet, gdyby towar ten szedł tylko na przetwórstwo, to i tak uważam to za jawne sku.rwy.syńst.wo. Dobrze by było, żeby i w tym przypadku znalazła się jakaś niesubordynowana księgowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nawet tylko 4 tiry dziennie to i tak za dużo. Od poniedziałku do piątku daje to 20 tirów jaja. Gdzie dalej idzie to jajo ? Susz jajeczny, półki sklepowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy ginie nasze drobiarstwo - zacznijmy się zastanawiać z zatroskaniem o przyszłość naszą i następnych pokoleń - gdyż Polski nie zniszczyły wojny i rozbiory , ale są wstanie to zrobić nieudacznicy urzędnicy politycy, których reprezentanci łatwo wypowiadają słowa " dziki kraj "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni koledzy ginie nasze drobiarstwo - zacznijmy się zastanawiać z zatroskaniem o przyszłość naszą i następnych pokoleń - gdyż Polski nie zniszczyły wojny i rozbiory , ale są wstanie to zrobić nieudacznicy urzędnicy politycy, których reprezentanci łatwo wypowiadają słowa " dziki kraj "

Jajczarek, portal polityczny to nie tu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego co do 2pl po 020 M u sasiada stoi z pol tira chce ktos

 

ale cie boli , że ktoś sprzedaje drożej a niech stoi jak jeszcze postoi to i za 2 gr kupisz moje nie stoi i dlatego sprzedaje drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś cisza i spokój na tym forum... może więc ja doleje trochę oliwy do tego gasnącego ognia.

Dzień w dzień na przejściu granicznym w Dorohusku wjeżdżają 4 pełne tiry ukraińskiego jaja. Słuchy chodzą, że to żaden handlarz, tylko jeden z naszych większych producentów sprowadza takie ilości taniego, niestemplowanego towaru, żeby później wprowadzić ten towar normalnie do obrotu. Nazwiska nie podam, żeby nie narobić sobie kłopotów. Nawet, gdyby towar ten szedł tylko na przetwórstwo, to i tak uważam to za jawne sku.rwy.syńst.wo. Dobrze by było, żeby i w tym przypadku znalazła się jakaś niesubordynowana księgowa.

A czemu sami czegoś w tej sprawie nie zrobicie ?

Hodowcy są bardzo dobrzy w zganianiu na innych winy za swoj los. A to handlarze źli i niedobrzy, a to rząd fatalny, no i Tusk, który na to wszystko pozwala.

No dobra. A co Wy (Hodowcy) sami robicie, żeby Wasza branża nie była ruletką i w końcu zaczęła być normalnym, stabilnym biznesem ? Stawiacie nowe kurniki ? Pchacie kury w klatkę ponad miarę ? Ścigacie się z sąsiadem, żeby mieć więcej ? Ściągacie lewy towar z zagranicy ? I nie boli Was, że Wasz kolega rozpi.prz.a rynek ? Tak trudno dowiedzieć się kto to robi ? Macie w ogóle jakieś związki, dbające o Wasze interesy, czy każdy sobie rzepkę skrobie ? Macie jakiś zrzeszenie, które faktycznie (a nie tylko na pokaz w internecie) zajmuje się na poważnie Waszymi sprawami ? O tych grupach producenckich to chyba jednak prawda. Banda pojedynczych, ciągle narzekających, widzących tylko i wyłącznie czubek własnego nosa pseudo biznesmenów. Żaden z Was nie jest w stanie choćby przez chwilę spojrzeć bardziej globalnie, przez pryzmat całego rynku. Ciągle zwalacie winę na innych a nie jesteście w stanie upilnować jednego z "Waszych". Co ? Nie ma służb w tym kraju, którym można donieść o nieprawidłowościach ? Ludzie, on Was d.y.m.a a Wy zwalacie winę na innych !

 

Nie chcę być tym złym handlarzem, na ktorego ciągle sypią się gromy za niską cenę. Ja (i pewnie wielu z nas) też mam dość tej całej sytuacji. Nie dość, że ruch marny, to jeszcze co chwila ktoś mi podjeżdża na moje punkty.

 

A czy nie może być normalnie ? Cena stabilna (normalna, gwarantująca zarobek także hodowcy), ja odbieram towar, dorzucam swój narzut, rozprowadzam jaja i wszyscy są zadowoleni.

No mogłoby być normalnie. Ale po co ? Lepiej zbudować jeszcze więcej kurników, obsadzić jeszcze więcej kur, ściągnąć z zagranicy jeszcze więcej jaj. Niech się coś dzieje !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. gdzie ta M-ka 2Pl po 0,20gr ?

Tia,.... Jest jak Yeti. Niby istnieje ale nikt nie wie gdzie.

 

1b 0.22 netto

 

 

P.S.

Co się dzieje z Jajczarkiem ? Jakoś przycichł ostatnio. Stawia nowy kurnik czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś kolego Bix że ten hodowca może być w takim związku branżowym i dlatego jest taka cisza o tym na forum publicznym ?!

A jak ktoś jeszcze dobrze pogłówkuje to może dojdzie skąd jest jajko w opakowaniach Farmio ?!

A i może ktoś się zastanowi, że część kurników nie jest budowana przez ludzi z branży po to by powiększać swoją produkcję tylko przez osoby które nie miały w swoim życiu styczności z taką produkcją. Po co budują i skąd mają pieniądze - pogłówkujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie pomyślałeś kolego Bix że ten hodowca może być w takim związku branżowym i dlatego jest taka cisza o tym na forum publicznym ?!

A jak ktoś jeszcze dobrze pogłówkuje to może dojdzie skąd jest jajko w opakowaniach Farmio ?!

A i może ktoś się zastanowi, że część kurników nie jest budowana przez ludzi z branży po to by powiększać swoją produkcję tylko przez osoby które nie miały w swoim życiu styczności z taką produkcją. Po co budują i skąd mają pieniądze - pogłówkujcie.

Czyli, że co ? Kiwa resztę związkowców, czy może wszyscy wiedzą i dzielą się zyskiem ?

A po co ludzie "nie z branży" mieliby stawiać kurniki ? Chociaż z drugiej strony znam kilku takich hodowców, co duuużo "utopili" na drobiarstwie i ciągle stawiają nowe kurniki, mając na boku inne POTĘŻNE źródła dochodu. Już sam się kilka razy zastanawiałem, po cholerę oni bawią się w tą produkcję jaj ? Może to jakaś pralnia pieniędzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się dzieje z Jajczarkiem ? Jakoś przycichł ostatnio. Stawia nowy kurnik czy jak ?

 

zeby to jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kol. Nie boli mnie to ze sprzedajesz drozej zjakiego powodu ma mnie bolec szanuje twoja cene i nie mam do niej zastrzezen

Ja kol. kupuje i kupowalem jak tylko w US(urzad skarbowy) limitu platnosci nie przekraczalo za gotowke tir jest tir zaplacony szanowalem bo nie szanuje paru dostawcow bo mi. TOWAR. Porzalowali jak byl drogi w tamtym roku to mnie boli jak juz piszesz ze wspolpracowalem z nimi lata a przes pare tych zwariowanych miesiecy wypieli sie ale co nie zabije to sam wiez milej nocy i cena do gory pujdzie ale kol.dodam na koniec to wy produkujecie nie ja wy ceny ustalacie nie ja wiec o co masz zal do mnie pozdrawiam wszystkich tych co nawet odmowili mi tira rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dodam rozmawiasz z 5-piatki z kims z produkcji w polsce to pogadaj poznasz rozpisz sobie wyciagniesz wnioski kto w jakim wieku ma stada jakie ceny ma kiedy konczy odchow i wysyp malego bedzie mial gdzie S klasa za tydzien sypac sie bedzie i juz po 012 proponuja tylko uzyj tel.i przegladarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSZUKUJĘ PRODUCENTA jaj WOLNO-WYBIEGOWYCH , oraz jaj kremowych - kury rasy MESSA , Rosa , lub inne jasne. TYLKO Świeży ! towar najwyższej jakości - 690-668-545 . Płatne zawsze gotówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena do dupy i zbyt do dupy

Rok temu cena była w miarę wysoka i zbyt był rewelacyjny.

Wniosek ?

Trzeba podnieść ceny to i zbyt się poprawi

 

A tak na poważnie to obecna sytuacja jest chyba najlepszym dowodem na to, że cena w jajku ma niewielki wpływ na jego zejście w detalu. Straszenie więc, że cena nie może iść do góry, bo nikt nie będzie kupował jajek nie ma uzasadnienia. Powtarzam. Jajka obecnie są tanie i to jakoś wcale nie zachęca ludzi do ich kupowania. A rok temu, gdy cena była dużo wyższa, nie było żadnego problemu ze zbytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...