Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Cena spada bo spaść musi na ten moment L 28 M 26 zakup co dalej zobaczymy ale jakby zostało w tych cenach to nikt by nie narzekał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze troche i co?i znów link z ptasia grypa.od straszenia sa duchy.kolego małorolny

 

Poczytaj o tym co się dzieje na Węgrzech. I innych zakątkach świata... Ty myślisz że to taka wymyślona choroba do straszenia dużych dzieci... Stwierdzenie ogniska w bliskim sąsiedztwie dla dużych ferm to katastrofa jeśli chodzi o eksport z nich. Ba, ma to wpływ na regionalizację kraju i export z danych terenów (województw) naszego kraju. Trzeba trochę więcej kol. handlować po za krajem żeby to rozumieć. Ty widać masz małe w tej materii doświadczenie. W dodatku swój brak doświadczenia i wiedzy w tej materii podpierasz wyjątkowo bezczelną arogancją. Trochę pokory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena spada bo spaść musi na ten moment L 28 M 26 zakup co dalej zobaczymy ale jakby zostało w tych cenach to nikt by nie narzekał

Nie wiem gdzie po tyle sprzedają... bo co rozmawiałem to min. po 0,32 L netto oddawali...

A handlujący krzyczą że po 0,28 kupują... albo kupili (tylko ciekawe gdzie )

 

Myślę że absolutne min. aktualnie to 0,30 za L.

Czy spadnie niżej - kto to wie, może i zdrożeć, ostatnio wariactwa się dzieją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy poetę i producenta na forum.a tak w głębi duszy cieszysz się z tej sytuacji.i nawet nie kłam.kłamczuszku Ale niestety price down.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mamy poetę i producenta na forum.a tak w głębi duszy cieszysz się z tej sytuacji.i nawet nie kłam.kłamczuszku Ale niestety price down.

 

Nie mierz innych swoją miarą... zwykła zawiść z Ciebie wychodzi.

 

Pokaż mi proszę w którym poście skłamałem...

 

Dla mnie nie jest to wcale powód do radości. Mam znajomych z różnych regionów PL. Jestem tym tematem wręcz głęboko zaniepokojony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Demiś - motasz się. "kłopot dla dużych ferm w exporcie". I sam sobie odpowiedziałeś dlaczego u nas cena spada.

 

Puki co... Wielkopolska i Mazowsze są wolne - a to są zagłębia jeśli chodzi o nioske

Ale ona coraz bliżej...

 

Po dwa, nigdzie nie napisałem, że cena nie spadała. - Przeczytaj jeszcze raz uważnie.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyłącznie 1Pl....

 

1b -16 tyś szt.60-65gr

2a-22 tyś szt 55-60gr

2b-15 tyś szt.50-55gr

 

To cena zakupu czy sprzedaży? Wow, za tyle to w detalu trudno sprzedać. Ktoś ma fantazję. 0PL taniej chodzi.

No ale cóż, powodzenia tylko mogę życzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest chyba gramatura kolego

 

Oho... To myślałem, że na branżowym portalu każdy wie ile waży 1B, 2A i 2B. Bo dla kogoś kto chodził przynajmniej do podstawówki to skrótem do wagi w gramach jest g a groszy gr. Ale to przecież taki drobiazg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie kłamczuszek dlaczego tak źle o mnie myślisz

Bo cena nie spada a Ty się czerwony robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Błędem byłoby przyjęcie założenia, że silne wzrosty cen jaj w Polsce, których doświadczyliśmy w czwartym kwartale zeszłego roku miały swoje podstawy jedynie w nieszczęściu salmonelli, które dotknęło kilku dużych producentów. Równie ważną rolę w rajdzie cenowym odegrał rosnący popyt w Europie. Prognozy dotyczące zapotrzebowania na jaja na Starym Kontynencie cały czas są dobre. W najbliższych miesiącach powinno to wspierać ceny jaj także w Polsce.

 

Nie wierzą swojemu szczęściu

 

Mimo radości z obecnych poziomów cenowych polscy producenci jaj boją się, że dobre czasy szybko się skończą. Strach opiera się na założeniu, że „postsalmonellowi” producenci rychło odbudują stada. Średnio powinno to trwać około 18 – 19 tygodni. Oznacza to powrót podaży do normalnych poziomów na wiosnę tego roku. Czy ceny wtedy gwałtownie spadną? Spadek prawdopodobnie nastąpi, ale nie powinien być tak głęboki, aby dotknąć poziomów oglądanych w lecie 2016 roku. Może nie będzie to nawet spadek cen, a jedynie niewielka korekta. Taką spekulację można oprzeć na wspomnianym wcześniej silnym, strukturalnym popycie europejskim oraz na kontraktach długoterminowych z sieciami handlowymi. Obecnie kontrakty te działają jak kotwica, bo w wielu z nich są zapisane poziomy cenowe sprzed wzrostu. W przyszłości mogą pełnić odwrotną rolę i być dla rynku pewnym punktem odniesienia. Wsparciem dla cen może być też popyt na produkty jajeczne z Azji, która będzie desperacko poszukiwała towaru po niezwykle dramatycznym przebiegu grypy ptaków, która zdziesiątkowała tamtejszą populację kur nieśnych. "

źródło: http://kipdip.org.pl/article/id/1125

 

 

Także spokojnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się uśmiałem.

To co tam jest napisane wie co bardziej ogarnięty handlarz na giełdzie z dwoma paletami na zapleczu. Myślę że ten tekst jest opublikowany w jakimś celu , a chyba dobrze wiecie kto zasiada w krajowej izbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...