Skocz do zawartości
Bart

Opinia o ciągnikach CASE - zapraszam do wypowiedzi.

Rekomendowane odpowiedzi

mam małe pytajko czy morze ma ktoś instrukcje obsługi do case 885xl lub schemat instalacji do tego ciągnika bo mam problemy znią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaka jest wasza opinia o modelach 956 XL, 1055 XL, 1056 XL

chodzi o awaryjność, wytrzymałość, dostępność części i własne spostrzeżenia z użytkowania wwym., i również ile kosztuje zestaw naprawczy silnika D - 358 , tryby do skrzyni biegów, i podobne.

Czy warto taki kupić z lat 1980 - 1990.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka opinia ciesza sie ciagniki case ih 1056xla i case ih 5150 bo mysle nad dokupieniem sprzetu i myslalem nad zakupem albo nastepnego masseya albo wlasnie ktoryms z tych traktorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanie gdzie się przełącza wałek z 540-1000 obrotów zgóry dziękuje Chodzi mi o Case 885xl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum.Moim skromnym zdaniem ciągniki CASE to fajne maszyny 8) Osobiście mam taki pełnoletni :D traktor i jestem z niego zadowolony!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilismy ciagniczek case 5120. Po kilkudniowych poszukiwaniach u handlarzy (za model z 91 zyczyli sobie od 45-55 tys) wkoncu trafilismy na prywatne ogloszenie. Gosc sprzedal za 35 tys Stan mechaniczny ok. Blachy troszke starawe, ale co sie dziwic - 17 lat i garazowanie pod chmurka Zalatwiamy wlasnie papiery - mam nadzieje ze posluzy dluugo i bezawaryjnie.

Ps. dzien wczesniej prawie sie zdecydowalismy na zakup identycznego modelu za 55 tys u handlarza - czasem warto poszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zakupilismy ciagniczek case 5120. Po kilkudniowych poszukiwaniach u handlarzy (za model z 91 zyczyli sobie od 45-55 tys) wkoncu trafilismy na prywatne ogloszenie. Gosc sprzedal za 35 tys Stan mechaniczny ok. Blachy troszke starawe, ale co sie dziwic - 17 lat i garazowanie pod chmurka Zalatwiamy wlasnie papiery - mam nadzieje ze posluzy dluugo i bezawaryjnie.

Ps. dzien wczesniej prawie sie zdecydowalismy na zakup identycznego modelu za 55 tys u handlarza - czasem warto poszukac

5120 za 35000?? powodzenia jakby co mam namiar na części i mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5120 za 35000?? powodzenia jakby co mam namiar na części i mechanika

 

Spokojnie Nie zawsze "okazja" oznacza ze to szrot Badz co badz to pol dnia testow i zagladania w kazda szczeline swoje robi. Jedno jest pewne - takie same maszynki ogladane u handlarzy byly w o wiele gorszym stanie technicznym. To pourywane wajchy, to silnik dzwinie pracowal, to turbina padnieta. Ten wyglada ok, oczywiscie ewentualne braki wyjda dopiero za pol roku, ale ogolnie trafilo sie chyba Niestety w silnik i skrzynie nikt nie wejdzie - pracuje rowno, turbinka nie cieknie - powinno byc ok. A zaoszczedzone 20 tys. zl mozna przeznaczyc na .... hmmm - jeszcze nie mam pomyslu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5120 za 35000?? powodzenia jakby co mam namiar na części i mechanika

 

Spokojnie Nie zawsze "okazja" oznacza ze to szrot Badz co badz to pol dnia testow i zagladania w kazda szczeline swoje robi. Jedno jest pewne - takie same maszynki ogladane u handlarzy byly w o wiele gorszym stanie technicznym. To pourywane wajchy, to silnik dzwinie pracowal, to turbina padnieta. Ten wyglada ok, oczywiscie ewentualne braki wyjda dopiero za pol roku, ale ogolnie trafilo sie chyba Niestety w silnik i skrzynie nikt nie wejdzie - pracuje rowno, turbinka nie cieknie - powinno byc ok. A zaoszczedzone 20 tys. zl mozna przeznaczyc na .... hmmm - jeszcze nie mam pomyslu

nie wiem ile masz lat kolego ale po optymiźmie i zapale wnioskuje ze nie wiele.To co widac na oko to szczegóły(wajchy blachy itp.)Nie wiem czy wogóle kiedys pracowałes taka maszyna i czy wiesz gdzie patrzec. Proponuje zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na remont skrzyni sprzegła mostów elektryki itd. ale zycze ci młody kolego mimo wszystko zadowolenia z tej super okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile masz lat kolego ale po optymiźmie i zapale wnioskuje ze nie wiele.To co widac na oko to szczegóły(wajchy blachy itp.)Nie wiem czy wogóle kiedys pracowałes taka maszyna i czy wiesz gdzie patrzec. Proponuje zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na remont skrzyni sprzegła mostów elektryki itd. ale zycze ci młody kolego mimo wszystko zadowolenia z tej super okazji

 

Mysle, ze wiek tu za wiele nie ma do rzeczy, ale nie ma co ukrywac ze dziadkiem jeszcze nie jestem - choc ojcem juz od dawna.

Widze ze twoje nastawienie jest oczywiste - kupilismy bubel!

W takim razie powiedz mi jedno - gdybysmy wydali 60tys. zl to uwazalbys ze zrobilismy dobry interes?

I jedna i druga maszyna to 16-to letni kawal zelastwa, w ktorym ma prawo cos byc nie tak. A naprawde wole kupic za 35 tys. maszyne, w ktorej golym okiem widze gdzie jest jakis wyciek, gdzie kabelek przetary, niz za 60 tysiakow pieknie pomalowany okaz, ktory jeszcze nawet nie ma zalozonego licznika bo wlasnie zostal oddany do elektryka celem "wymiany uszkodzonej zarowki". Wszyscy chyba wiemy na czym ta wymiana polega - z 15tys mth zrobi sie nagle 4tys mth - przeciez do tak pieknie polmalowanej maski nie pasuje taki przebieg.

Oczywiscie nie uwazam ze maszyna jest super i dozywotnie bedzie sluzyla bez awarii, ale nie rozumiem podejscia takich ludzi jak Ty. Uwazasz, ze lepiej wydac wiecej za taki sam model, w takim samym stanie, po to tylko by poprawic sobie samopoczucie. Oczywiste jest chyba ze nie rozbiore ciagnika (tak samo tego za 35 tys. jak i tego za 60 tys.) by zerknac w jakim stanie sa panewki, walki/pasy w skrzyni. Opieram sie tylko na tym co widze zewnetrznie i dodatkowo tym jak ciagnik byl uzytkowany (przynajmniej przez kilka lat wstecz). W naszym przypadku maszyna zostala sprowadzona 3 lata temu z niemiec przez wlasciciela. W Polsce pracowala tylko przy comiesiecznym wywozie nieczystosci z 12tys beczka. Zakladam wiec ze skoro wlasciciel (nie rolnik, a osoba posiadajaca swoj dom i wykonujaca uslugi wywozu nieczystosci dla wsi) sprowadzala maszyne dla siebie to kupywala go z glowa a nie tylko tak by podreperowac i sprzedac jak wiekszosc handlarzy. Teraz kiedy wlasciciel przestal wykonywac takie uslugi ciagnik i beczka poszly na sprzedaz. Ja juz nie wnikam czy wlasciciel zle zorientowal sie w cenach rynkowych czy zalezy mu na szybkiej sprzedazy bo np gdzies wyjezdza - sprzedaje i to sie liczy. Pozatym jakbym uwazal podobnie do Ciebie to musialbym kupic nowke sztuke z gwarancja. Kazda inna opcja to byloby strzelenie sobie w noge.

 

pozdrawiam - takze tych mocno zdegustowanych ze trafiaja sie czasem okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze Twoje nastawienie jest tak optymistyczne ze go nic nie zmieni.moja rada-sprawdz za ile można kupic taki model(rocznik wyposazenie) w Niemczech.Kolego ja nie pisze tego żeby smiac sie z Twojego zakupu czy tez go krytykowac ale żeby Cie ostrzec przed ewentualnymi następstwami tego zakupu(obym sie mylił).Też kiedys kupowałem ciągnik tej samej marki i też podchodziłem do tego z hurra nastawieniem.Dopiero pomoc znajomego serwisanta pomogła mi w zakupie.Ktoś kto całe życie poruszał sie w sprzecie''polskim'' itd nie jest w stanie okreslic stanu ciągnika.Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe o kosztach napraw?!Bo czasami okazja z biegiem czasu przestaje być okazja....

Ale życze Ci jak najlepiej.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze ze Twoje nastawienie jest tak optymistyczne ze go nic nie zmieni.moja rada-sprawdz za ile można kupic taki model(rocznik wyposazenie) w Niemczech.Kolego ja nie pisze tego żeby smiac sie z Twojego zakupu czy tez go krytykowac ale żeby Cie ostrzec przed ewentualnymi następstwami tego zakupu(obym sie mylił).Też kiedys kupowałem ciągnik tej samej marki i też podchodziłem do tego z hurra nastawieniem.Dopiero pomoc znajomego serwisanta pomogła mi w zakupie.Ktoś kto całe życie poruszał sie w sprzecie''polskim'' itd nie jest w stanie okreslic stanu ciągnika.Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe o kosztach napraw?!Bo czasami okazja z biegiem czasu przestaje być okazja....

Ale życze Ci jak najlepiej.Pozdrawiam.

 

Z tego co widze to w Niemczech te ciagniczki mozna miec za ok 14 tys euro, we Francji juz za 10 tys euro. Na umowie kupna sprzedazy z niemcem 3 lata temu widniala kwota 11 tys euro. Czy realna i prawdziwa? Raczej tak bo nie ma powodu by bylo inaczej.

Jak juz pisalem "prawie" kupilismy ciagnik za 55 tys. od handlarza - pieknie odszykowany, z drobnymi defektami do naprawienia. Postanowilismy pojezdzic i poszukac jeszcze troszke - trafil sie model w lepszym stanie i o wiele wiele tanszy - nic tego nie zmieni.

Co do cen napraw to orientuje sie miej wiecej na jaki sa poziomie. Gdybysmy bali sie tego kupilibysmy zetora czy tam kolejnego mtz'ta.

 

Ps. dziekuje za zyczenia - mam nadzieje ze szczere

Co do stanu technicznego to postaram sie za jakies pol roku/rok zdac relacje co i jak.

 

pozdrawiam;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie fachowiec wypowie do ponizszej pogawedki najlepszymi case sa stare modele z mechaniczna skrzynia biegow.Posiadam cztery case 1455 od pieciu lat i to jest niezniszczalny sprzet.Mialem dwa power shifty i uwazam,ze dobrze sie nimi pracuje jak wszystko dziala.Hydrauliczna skrzynia wytrzymuje ok 8 tys mtg bez wymiany tarczek.Gdy zacznie szwankowac to serwis zabiera polowe ciagnika za remont.Za pompe placilem 11 tys rozebranie skrzyni 5,tarczki 3 o elektromagnesach i innych nie wspomne.Z czasem sie czlowiek uczy.A tak na marginesie posiadam informacje na temat regeneracji pompy hydraulicznej za smiesznie niskie pieniadze,gdyby ktos potrzebowal to moge pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rechu. Mam case internationala 845 XL z 1986 r. i jest taki problem że gdy postoi troche to pózniej ciężko go odpalić. paliwo jakby cofało sie do zbiornika bo niem go w przewodach ani w pompce ręcznej. walnął chyba jakiś zawór zwrotny, ale w którym miejscu on jest a moze to co innego . poradx coś. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gora recznej pompki paliwowej w ktorej znajduja sie zaworki (stalowe blaszki) pasuje od fiata 125p to groszowe sprawy a sprawuje sie super,u Ciebie tez powinno pasowac.Mozna tez kupic zaworki zapobiegajace cofaniu sie paliwa w wiekszosci sklepow motoryzacyjnych,koszt 40zl,przecinasz gietki przewod pomiedzy zbiornikiem a pompka,wstawiasz zaworek,dwie opaski i nie ma prawa sie cofnac jesli wczesniej sa filtry to brud nie podeprze zaworka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rechu. Mam case internationala 845 XL z 1986 r. i jest taki problem że gdy postoi troche to pózniej ciężko go odpalić. paliwo jakby cofało sie do zbiornika bo niem go w przewodach ani w pompce ręcznej. walnął chyba jakiś zawór zwrotny, ale w którym miejscu on jest a moze to co innego . poradx coś. dzięki

Ja miałem podobny problem z moim ale u mnie paliwo z pompki nie schodziło.Potem wydało sie ze to wina dawki rozruchowej na pompie.''Pompiarz'' zrobi łswoje i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rechu !

zrobiłem tak jak mowiłeś, wszystko pasuje. palii elegancko . Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Góre pompki od Fiata 125 p. musiałem tylko troche przewody paliwowe przerbić. ale jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielką prośbę do użytkowników ciągnika case 885xl lub podobnych potrzebuje instrukcje obsługi do tego ciągnika lub podobnego albo może ktoś wie jak przełancza się wałek z 540 na 1000 bo niemam zielonego pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego walka nie przelacza sie dzwignia z tylu kabiny po lewej stronie przy samej podlodze zaraz za dzwignia przedniego napedu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tego walka nie przelacza sie dzwignia z tylu kabiny po lewej stronie przy samej podlodze zaraz za dzwignia przedniego napedu?

tak.zgodnie z oznaczeniem.do przodu 540 do tyłu 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wielka prosbe..powiedzcie mi jaki sie leje olej do skrzyni do casa mx 110...bo nie chce zabardzo lac etgo ich oryginalnego bo drogi..prosze o szybka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam wielka prosbe..powiedzcie mi jaki sie leje olej do skrzyni do casa mx 110...bo nie chce zabardzo lac etgo ich oryginalnego bo drogi..prosze o szybka pomoc

kolego radze za wiele nie kombinowac w kwesti oleju w skrzyni.ewentualnie konkretny olej(fuchs, statoil) zgodnie ze specyfikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...