Skocz do zawartości
Gość zbigo

Gospodarstwa niskotowarowe

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś już się próbował rozliczyć z niskotowarówek,albo wie na pewno czy mogą być umowy na kupno używanych maszyn,bo wczoraj wyczytałam gdzieś że jakiś rolnik miał umowy potwierdzone i opłacone w skarbówce na używane maszyny a arimr nie chce mu ich uznać i każą mu kupić np.nowy opryskiwacz aby mieć faktury bo tylko one się liczą,napiszcie jak jest u was.wczesniej jak pytałam to mówili że używane chyba będą honorowane ale teraz może nie chcą dawać wiecej kasy i wprowadzili przepis ,że tylko nowe.proszę odezwijcie się jak coś wiecie,bo się denerwuje a w ogóle czy to tak na sam koniec można ustalać reguły-tochyba nie w porządku,wydaje mi się,że wymagać można tego co jest wiadomo od początku.

Ciekawą rzeczą jest klasyfikacja maszyn dzięki którym można rozliczyć cel cząstkowy do niskotowarówki okazuje się że maszyny które nie posiadają WOM nie są maszynami i nie nadają się do rozliczenia.

Otóż okazuje się iż rolnik na modernizację gospodarstw kupił maszynę ale do niskotowarówki to już nie jest maszyna.

zapewne zaraz będzie podział na zwierzęta dzięki krórym można rozliczyć niskotowarówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś już się próbował rozliczyć z niskotowarówek,albo wie na pewno czy mogą być umowy na kupno używanych maszyn,bo wczoraj wyczytałam gdzieś że jakiś rolnik miał umowy potwierdzone i opłacone w skarbówce na używane maszyny a arimr nie chce mu ich uznać i każą mu kupić np.nowy opryskiwacz aby mieć faktury bo tylko one się liczą,napiszcie jak jest u was.wczesniej jak pytałam to mówili że używane chyba będą honorowane ale teraz może nie chcą dawać wiecej kasy i wprowadzili przepis ,że tylko nowe.proszę odezwijcie się jak coś wiecie,bo się denerwuje a w ogóle czy to tak na sam koniec można ustalać reguły-tochyba nie w porządku,wydaje mi się,że wymagać można tego co jest wiadomo od początku.

Ciekawą rzeczą jest klasyfikacja maszyn dzięki którym można rozliczyć cel cząstkowy do niskotowarówki okazuje się że maszyny które nie posiadają WOM nie są maszynami i nie nadają się do rozliczenia.

Otóż okazuje się iż rolnik na modernizację gospodarstw kupił maszynę ale do niskotowarówki to już nie jest maszyna.

zapewne zaraz będzie podział na zwierzęta dzięki krórym można rozliczyć niskotowarówkę

 

 

witam!!! ja rowniez mam podobny problem z niskotowarowka zakupilem agregat uprawowy i teraz mnie wezwali bo powiedzieli ze to nie jest maszyna tylko urzadzenie ,bo nie jest napedzane wom(ale w tej agencji to chyba pracuja osoby ktore nic nie wiedza o rolnictwie i o maszynach] i teraz musze zakupic na nowo inna maszyne napedzana womem.mam pytanie czy po otrzymaniu trzeciej platnosci musi byc przekroczony poziom 4 esu czy tak jak mowili w telewizji i innych poralach rolniczych ze dopiero po otrzymaniu 5 platnosci a warunkiem otrzymania 4 i 5 platnosci bylo wypelnienie zobowiazan, a jak jest ze szkoleniami do rozliczenia szkolenia musza miec wszyscy bez wyjatku bo tez taka panike agencja zaczela siac,ja bede sie dopiero po nowym roku rozliczal ale mnie juz tak nerwy na to szarpia ze szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo to każdy przypadek zakupu maszyny/ urządzenia w OT ARiMR będzie rozpatrywany indywidualnie przez kierownika, więc również narzędzia nie posiadające napędu tudzież nie będące napędzane z WOM mogą być wystarczającą inwestycją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dwa cele zakup maszyn i zwierząt co prawda gość z agencji wspominał coś o WOM ale miałem kupiona nową kosiarkę rotacyjna plus brony 3 polowe oraz jałówkę tygodniową gość z agencji wystawił papier że zadania spełnione, i koniec więc tylko czekamy na kasę ale ze względu na niski kurs euro dużo jej nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy korzysajac z pomocy "ulatwiania startu mlodym rolnikom" moge przejac czesc gospodarstwa niskotowarowego w ktorym jest teraz wyplacana 4 rata platnosci, srodki te byly przeznaczone na zakup maszyn rolniczych??

czy jesli przejme to gospodarstwo osoba ktora przekazala mi to gospodarstwo bedzie musiala zwrucic wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamil32!

Dopuszczalne jest przekazanie całego gospodarstwa - nie części. Jesli jako młody rolnik otrzymasz całe gospodarstwo które jest w niskotowarówce to przejmujesz - zobowiązujesz się do kontynuowania tego programu. Jesli gosp. będące w niskotowarówce zostaje podzielone - wtedy powstaje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...