Skocz do zawartości
Gość zbigo

Gospodarstwa niskotowarowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Gość napisał: Listonosz dziś przyniósł decyzję: ....

 

Ale to inny gość bo ja czekam nadal

 

 

Sardynka napisała: a nie mowilam???!!!!!!!!!!!

 

A co mówiłaś? i gdzie?

 

od dziś jestem gość II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o informacje czy dzialki uzytkowane ponizej 3 lat licozne sa do ESU wg najnowszej interpretacji

o to mi chodzilo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o informacje czy dzialki uzytkowane ponizej 3 lat licozne sa do ESU wg najnowszej interpretacji

o to mi chodzilo....

Nie są liczone do ESU tak jak współwłasność, lecz trzeba je wymienić we wniosku, bo inaczej będzie do poprawki (kolega miał jakiś udział w jakimś lesie i miał poprawkę, bo nie wpisał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do mnie - świętokrzyskie- przyszla decyzja, że ze względu na ilość wniosków i zmieniające się przepisy wniosek jeszcze nie zostal rozpatrzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słuchajcie a mnie poinformowana dopiero dzisiaj, ze współwłasność siostrzana odpada, dlaczego nie powiedziano mi o tym w marcu, bardzo zorientowane są niektóre panie w ARIMR. W 1998 r. rodzice podzielili gospodarstwo na 2 córki, rozporzadzenia z 7 grudnia nie czytałam az do dnia dzisiejszego. Jak myslicie mozna to jakos obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam pytanko czy jezeli zamiast dzierzaw ktore mam ponizej 3 lat zakupie dzisiaj jalówke bede mógl ja zaliczyc do ESU??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas pierwsze wypłaty były 23 grudnia

To to już był Mikołaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko czy jezeli zamiast dzierzaw ktore mam ponizej 3 lat zakupie dzisiaj jalówke bede mógl ja zaliczyc do ESU??

wydaje mi sie ze tak, tylko nie wiem czemu w tej chwili o to pytasz.... przeciez juz po niskotowarowce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam pytanie dotyczace niskotowarówek Moze ktos z forumowiczow orientuje sie czy przy zakupie maszyn wtym programie musza to byc maszyny nowe czy uzywane,a jesli uzywane to jaki dokument jest wymagany faktura vat czy jakas umowa.z gory dziekuje za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być 5,800zł . Ale jak w grudniu 2005 zaczeły przychodzić decyzje było 5,200zł . A z tego roku decyzje są po 4,800zł .

Jak dobrze pujdzie to ten na konicu dostanie decyzję na 3,000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam pytanie dotyczace niskotowarówek Moze ktos z forumowiczow orientuje sie czy przy zakupie maszyn wtym programie musza to byc maszyny nowe czy uzywane,a jesli uzywane to jaki dokument jest wymagany faktura vat czy jakas umowa.z gory dziekuje za informacje

 

 

Myślę, że wystarczy aby była umowa pisemna. Sprzęt może być używany aby był sprawny technicznie i można by było ni zropić to co nowym (np. pług- żeby nadawał się do orania:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Miało być 5,800zł . Ale jak w grudniu 2005 zaczeły przychodzić decyzje było 5,200zł . A z tego roku decyzje są po 4,800zł .

Jak dobrze pujdzie to ten na konicu dostanie decyzję na 3,000zł

 

 

Niepamiętam dokładnie, ale chyba wysokość w danym roku zależy od kursu euro (a ciekawe czy sama wysokość w euro nie jest liczona jako iloraz jakiś wskaźników w danym roku??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kiedy byly u was przyjmowanane wnioski???

czy kto wysylal listem poleconym??

ciekawe co to bendzie ze tym przysylajom mi co tydzien ze wniosek nie zostal jeszcze rozpatrzony [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja ostatnio sie dowiedywałem o składanie wniosków powiedzieli mi że już skończyli przyjmować wnioski bo pieniądze sie skończyły(pomorskie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
do kiedy byly u was przyjmowanane wnioski???

czy kto wysylal listem poleconym??

ciekawe co to bendzie ze tym przysylajom mi co tydzien ze wniosek nie zostal jeszcze rozpatrzony [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w końcu upragniona DECYZJA

odmowna

do sądu administracyjnego sprawę oddaję!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja te 5179,24zł już w grudniu (05-12-2005) wydałem. Miałem nawet poprawki w listopadzie (współwłasność) prawie od nowa wszystkie kwity pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem wypłaty w czwartym i piątym roku jest zrealizowanie przedsięwzięć deklarowanych w planie rozwoju gospodarstwa niskotowarowego w moim przypadku jest zakup maszyn (pług i rozsiewacz do nawozu).

 

Zakupiłem zadeklarowane maszyny posiadam umowy kupna - sprzedaży oraz pokwitowanie zapłaty podatku z Urzędu Skarbowego.

 

ARIMR odmawia przyjęcia oświadczenia o zrealizowaniu przedsięwzięć, ponieważ maszyny mają powyżej siedmiu lat. Na jakiej podstawie odmawia, (jakie podstawy prawne ustawa) przed składaniem wniosków nikt o tym nie mówił i nigdzie nie jest napisane, że maszyny maja być młodsze niż siedem lat skąd taka interpretacja?

 

Proponują bym kupił jakakolwiek najlepiej nową maszynę (na fakturę), bo nie wiadomo jak to będzie....

 

To, jeśli kupię nowy np. opryskiwacz (a nie pług i rozsiewacz) jak sugeruje ARIMR to będzie w porządku???

 

Dziwna interpretacja w dziwnym kraju!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno za 2 miesiące będą dopiero wypłacali 2 rate niskotowarówki.

Weźcie pod uwage, ze śpiesza się z obszarówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie: ja deklarowałem maszyny i zakup zwierząt, dla spokoju zakupiłem dwie nowe maszyny na fakturę ale nie mam zamiaru kupować jakiś zwierząt czy to przejdzie i dostanę w 4 i 5 roku kasę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alberto!

O ile zakup maszyn jest warunkiem uzyskania płatności w 4 i 5 roku, to Twoje zaznaczenie zakupu zwierząt może wiązać się z uzyskaniem ESU powyżej 4. Jeśli tak jest to bezwzględnie deklarowana ilość zwierząt w ostatnim roku z planu musi stać czarno na białym w systemie ARiMR.

Pozdrawiam.

 

Czy ktoś z wersji Listopad 2006 dostał już jakieś pismo z ARiMR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...