Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak pasówki John Deere, ale ja widziałem pasówke w akcji sianokiszonka (Caligniani), mimo ze gość tak powoli prasował i ciągnik miał mocy az nadzbyt to ta prasa zupełnie belki nie zbiła. A o tym zeby sie ta kiszonka w tej belce zakisiała to gośc mógł tylko pomażyć.. po 2 tygodniach belki tak posiadały i wszytsko musiał wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasówka jest zmienno komorowa i każda ma możliwość regulacji stopnia zagęszczenia beli czyli ubicia materiału są regulacje mechaniczne za pomocą wielkich sprężyn lub chydrauliczne w nowszych modelach chyba facet nie ustawił dobrze prasy lub ta prasa jest jaka jest .Ja mam hesston satrszy model regulacja na sprężyny i na 2 regulacji (a są 3 stopnie ) tak zbija że nie wbije się wideł w bele a słome mam w stercie na dworze i nie usiadła nawet troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy inne zwijarki też tak mają ale jak oglądałem jonn dery 580 to miała regulację zagęszczenia za pomocą sprężyny którą płynnie napinał siłownik hydrauliczny.Chyba to jest dobre rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie nie związane z tematem, a nie wiedziałem gdzie to wcisnąć, jaką folie używacie do sianokiszonek? agristreach, erg-bierun czy może coś innego? szukam też długiego sznurka, i tylko znalazłem z defalina 3600metrów, są jakieś inne??

 

prasa DF gp 2,30 + U3512

Masz sznurek nawet 10 km http://www.farmtrade.pl/polish/partners/magicblue.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie w Polsce można kupić nowe prasy Galligani i czy jest to droga prasa??

 

teraz już jest ich sporo 3 lata temu jak kupowałem swoją to była pierwsza, jaką widziałem(3200l)i trochę miałem cykora.rocznie robię do 1000 belek jedyne co do niej dokładam to sznurek i olej do centralnego smarowania.

romanowski(089)7623194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozmawiamy o prasach to muszę się pochwalić że dziś z rojeczyna przywieźli mi Krone KR 130, zastanawiałem się także nad Sipmą PowerCut i Viconem, ale ta miała za tę samą kasę najlepsze wyposażenie (szeroki podbieracz i siatka). A zresztą wiadomo niemiecki sprzęt:), a Gallignani miałem przed tą i niech ja szlag trafi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Tak się szczęsliwie złożyło, że kupiliśmy prasę rolującą Claas 44S (elektryczne podawany sznurek, siatka).Jako że nigdy nie pracowałem z taką maszyną (a w okolicy nikt takowej nie posiada) mam do szanownego grona kilka pytań (być może banalnych, ale kto pyta nie bładzi) .(Sezon blisko i należy się przygotować.):

-w prasie jest kilka wtyczek elektrycznych,jedna jest do świateł,druga do podawania sznurka,trzecia nie wiem do czego, siatka

Aby działało podawanie snurka muszę jechać na światłach postojowych Gdy wpinam jedna wtyczkę, muszę wyjąc inną.

- przy wezach od hydrauliki jest blok zaworowy, w którym jest elektrozawór, co nim steruje do czego on służy

-na rurkach od hydrauliki jest czujnik elektryczny z dwona kablami, co on załącza?

-gdy podłączyem prasę do 360-3P(na próbę, czy się wogule coś kręci), hydraulika diała tak:-dzwignia w ciągniku do góry, otwiera, dzwignia w położeniu neutralnym prasa sama zamyka się, gdy podłączyłem do 914, dzwignia w ciagniku do góry, prasa otwiera sie i zostaje otwarta, dzwignią na dół, zamyka się ,co jest nie tak

-jak jest procedura pracy maszyna, tzn otwarcie prasy (tak aby bela wypadła) jest automatyczne, czy muszę otwierać do dzwignią w ciągniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sipmy dadza rade na 200 ha w gorskim terenie , potrzbuje tylko zbierac siano jeszcze swieze i usowac z pola ... czy moze poradzi mi ktos dobre maszyny samozbierajce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stefan28 poczytaj wcześniej dużo wcześniej zwłaszcza posty piootra albo pogadaj z nim on ma taką samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stefan28 jeśli chodzi o hydraulike to powinno tak samo działać przy obu

traktorach

 

Ten czujnik z dwoma kablami jest od jednej z tych pomarańczowych lampek

 

Na pozycyjnych musisz cały czas jeździć

 

Ja jak włazce pozycje to zapala się 1 lampka i po chwili gaśnie a jak bele jest dobita to się znowu zapala i wtedy bierzesz wajche od hydrauliki w tą strone co otwiera się prase to podasz siatkę jak utnie siatke to bedziesz mógł dopiero owożyć prase i wypuścić bele u mnie podczas owijania siatką palą się obie lampki

 

Jak będziesz robi.ł sianokiszonke to wywal koło podporowe przy podbieraczu bo na nim bedzie zapychać i wysokość ustal sobie na łąńcuszku

 

 

Masz blache nad podbieraczem

 

 

@Grześ jutro będe miał KEGa tylko jeszcze nie wiem jaki uda się gościowi z hurtowni załatwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za odpowiedzi.

Do czego służy małe metalowe pokrętło na rurkach od hydrauliki obok wspomnianego czujnika z kabelkami

Ponawiam pytanie o elektrozawór w bloku zaworowym (ten do którego dołączone są węże od hydrauliki),co on załącza co nim steruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piootr lepiej żeby to był ten większy chyba 100l zawsze nie trzeba targać dodatkowo barbituratów. Robisz na ciśnieniowe podawanie. Jak będziesz robił podawanie górą czy wiercisz dziórę na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ ty chyba masz na dole wywiercony otwór , tylko mnie lepiej pasuje od góry bo chce beczke postawić na tej skrzynce na siatke Tak robie na ciśnieniowe podawanie

 

 

@ stefan28 tym pokretełkiem ustawia sie ciśnienie przy którym zapali się lampa pomarańczoawa i z tego co ja w swojej widze to jak dalej parasuje to ciśnienie nie wzrasta tylko komora się uchyla bo elektrozawór puszcza mi zapala się przy ponad 200 bar

 

A ten elektrozawór jest po to żebyś po zwinieciu beli mógł pociągając za wajche od hydrauliki w tą strone co otwierasz komore podać siłowniczkiem siatka a po u cięci siatki dopiero komora ci się otworzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Muszę pogrzebać w elektryce, bo pomarańczowe lampy nie zapalaja się, podawanie siatki równierz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piootr a nie masz miejsca w kabinie ciagnika albo gdzieś w zasięgu operatora na zewnątrz ciągnika. Bo widziałem u mnie jednego gościa co przymocował sobie z tyłu ciągnika, na dole zrobił zaworek i podaje grawitacyjnie przez wężyk na pokos. Nawet niezły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy C-360 pociągnie jakąś prasę rolującą??

 

tak prase polską sipme łańcuchową... lub classa rolanda 44... co do sipmy to na pewno a z claasem to może pociągnąć ale może przy tym stękać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Claas rollant 34. Z tym powinien pójść bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claas-em 34 to bez najmniejszego problemu dasz rade, co do 44 to c-360 dasz rade ale ciężko bedzie miec, a jak bedziesz miec duzo do zrobienia to mozna i zajechac silnik, bo to jakby nie patrzec trzeba troche ubic pod koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Chciałem się poprostu dowiedzieć.Nie planuje (bynajmniej na najbliższych kilka lat) zakupu prasy,bo za mało pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to jeśli planowałbym rozwinięcie gospodarstwa w formie np. postawienia chlewni na 100szt tuczników(aktualnych budynków nie idzie przerobić ) i zwiększenie przy tym areału uprawowego to chyba zakup prasy rolujacej byłby dobrym pomysłem,bo zwożenie balików nie widzi mi się przy takiej iliści świń.A jeszcze jak by walnął na 360 TUR-a to by na przyczepach zwoził a TUR przydałby się też do nakładania obornika.Ale jeżeli rozwijałbym gospodarstwo to kuiłbym drugi ciągnik (C-385) i do niego prasę,a 360+TUR zostałby do lekkich prac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy C-360 pociągnie jakąś prasę rolującą??

 

tak prase polską sipme łańcuchową... lub classa rolanda 44... co do sipmy to na pewno a z claasem to może pociągnąć ale może przy tym stękać....

Znam jednego co prasuje prasą z WARFAMY i robi sporo również sianokiszonki, niedawno kupił taką sąsiad i też będzie robił C-360. podobno idą lżej od SIPM-owskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile teraz trzymasz??

 

A teraz to mam 2 maciory zaproszone i w przyszłym tygodniu kupuje 10 prosiąt.Jak maciory będą miały po 10szt to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedziec, że sąsiad ( mieszka kilka wiosek dalej ) i ciągał Sipmę C-360, obecnie Zeorem 5340.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...