Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

"Ja daję radę ruszyć tylko te baloty z lucerny są poprostu okrągłe nie padnięte jak te z trawy "-no i właśnie sam sobie odpowiedziałeś-ze mną też się koleś kłócił że niemożliwe jest pchnięcie balota sianokiszonki-fakt u niego nie -tak są spłaszczone -u mnie z kolei -nawet tak jak dzisiaj wwożę parę balotów do obory i wiem że po położeniu na bok nawet za trzy dni wchodzę i bez wielkiego wysiłku je przetaczam chociaż są ku....o ciężkie- po prostu są naprawdę bardzo solidnie zbite i zachowują swój kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak położę go to nie jest nieokrągły tylko są padnięte w tym sensie że trawa staje się jakaś miękka i nierówna co skutecznie uniemożliwia przemieszczanie ręczne. Pozatym wydaje mi się że z lucerny są lżejsze bo podczas przewozenia turem 914 bez napędu lucerne przewiezie bez problemu a ten z trawy to ciążka trzeba włanczać przedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B. . .Moim zdaniem a mam już kilka lat prasę to jak narazie nie ma sensu inwestować w roto. No może pobieranie jest lepsze przez zwierzęta ale nie wiem czy jest sens dokładać ok 10 tyś. za prasę z rotorem.

 

Ja mam prase z rotorem i powiem Ci szczerze ze moim zdaniem jednak oplaca sie dołozyc troche wiecej kasy i kupic cos z rotorem,

po pierwsze nie mam problemu z rozwijaniem balota nie musze kombinować zeby go turlac po oborze czy cos takiego poprostu stawima balota na stawne sciagam folie i siatke wybijam widły obojętnie z której strony i nie ma problemu z jego rozrywaniem (bele są zbite bardzo mocno),

po drugie przy prasowaniu słomy czy siana rotor chwyta i wciąga wszystko to co złapie podbierak do komory, nie ma mowy o jakims zapychaniu czy blokowaniu sie prasowanego materiału (oczywiscie może zapchać sie na rotorze ale to są raczej rzadkie przypadki)

 

gdym teraz kupował prase to tylko z rotorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Eh... i znowu rozbieżne odpowiedzi... z rotorem vs bez... no cóż zobaczę co znajdę...

Ale nie o tym chciałem dzisiaj.

 

Moje pytanie na dzisiaj brzmi:

 

Jak to wygląda z zaczepianiem prasy na dolny zaczep? (rolniczy- to chyba jego katalogowa nazwa)

W ogłoszeniach można spotkać prasy, które podczepiane są zarówno na dolny (rolniczy), jak i górny (transportowy) zaczep. Czy dolny zaczep nie wlecze słomy?

Pamiętam z doświadczeń z samozbierającą, ze nie była to przyjemna praca. W prasach kostkujących nie był to problem, bo przecież jeździ się obok plonu, no ale w zwijających ten problem sie pojawia.

 

Pozdrawiam

 

 

 

KAŻDY ŻYJE Z GOSPODARZA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od ciagnika ale ogólnie wiekszego problemu nie ma jesli nie masz pod ciagnikiem jakis elementów o które może sie zaczepic siano czy zielonka. w zetorze jest dos spory przeswit ni nigsdy nie miałem tego problemu ale w ursusach typu 4514 jest troche mniejszy (hich) ale tez nie jest zle bo nie ma elementów które by zaczepialy. kiedys nawet 3512 robiłem troche i tezjakos szlo a on to juz wogóle malutki ma przeswit, byle miedza i wisi na hich-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość pras posiada możliwości regulacji wysokosci dyszla prasy, ja obecnie mam ustawiony dyszel tak abym mógł go podpiąć do dolnego zaczepu (mam normalny zaczep na bolec, bez haka) do podpięcia prasy uzywam krótkiego bolca i nie nic sie nie zapycha, częsciej mi sie zapychało na ramionach od podnośnika ale ten problem można łatwo usunąc poprostu belki na podnosniku do góry i nic sie nie łapie.

Wczesniej prze jakis czas pracowałem z prasą na górnym zaczepie zaczep ten mam automatyczny także bez problemu szybko i sprawnie można było zapiąć i odczepic prase, troszke lepiej sie manewrowało prasą podczas cofania i ostrych skrętów gdyż zaczep jest dość sporo wysunięty do tyłu w stosunku do dolnego zaczepu przez co jest wiekszy odległość pomiedzy prasą a traktorem.

Jednak u mnie w traktorze górny zaczep ma dośc szeroki kołnież naprowadzający no i ten kołnież jak było nierówno na polu czy łące chaczył mi o wałek, niechciałem pokrzywić wałka więc musiałem przestawić dyszel na dolny zaczep. muszę jednak coś przerobić z tym górnym zaczepem abym mogł do niego podpinać prase bo wygodniej sie pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Czy koła łańcuchowe od prasy Metal Fach Z -562 pasują do prasy WELGER RP 12 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie:

Czy koła łańcuchowe od prasy Metal Fach Z -562 pasują do prasy WELGER RP 12 ?

 

Niestety nie pasują. Możesz przełożyć cały kpl. (wał +koło łańcuchowe+ kpl. łożysk) wtedy powinno pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie:

Czy koła łańcuchowe od prasy Metal Fach Z -562 pasują do prasy WELGER RP 12 ?Cytat:

 

 

Niestety nie pasują. Możesz przełożyć cały kpl. (wał +koło łańcuchowe+ kpl. łożysk) wtedy powinno pasowac

 

A czym konkretnie różnią sie te koła z Metal Fach Z -562 od kół z WELGER RP 12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym konkretnie różnią sie te koła z Metal Fach Z -562 od kół z WELGER RP 12?

 

Róznią sie one sposobem osadzenia na wale. W Welgerze są one osadzone za pomocą mimośrodów a w Metal Fachu na zwykłym wpuście. Natomiast wymiary "pod łańcuch" sa takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy posiada ktoś prase rolującą BLANCHOT BL220 System Welgera?

Mam problem bo rozsypało mi się łożysko na walcu a nie mogę ściągnąć koła zębatego żeby się do niego dostać. Morze ktoś to robił więc prosze o pomoc jak je ściągnąć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie co to za prasa, ale wspomiałeś ze ma coś wspólnego z Welgeram. Jeśli tak to koła też pewnei są osadzone tak samo jak w Welgerze czyli za pomocą "mimośrodów". A o tym juz troche pisałem w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dokładnie co to za prasa, ale wspomiałeś ze ma coś wspólnego z Welgeram. Jeśli tak to koła też pewnei są osadzone tak samo jak w Welgerze czyli za pomocą "mimośrodów". A o tym juz troche pisałem w tym temacie
Dzięki znalazłem twój post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie co to za prasa, ale wspomiałeś ze ma coś wspólnego z Welgeram. Jeśli tak to koła też pewnei są osadzone tak samo jak w Welgerze czyli za pomocą "mimośrodów". A o tym juz troche pisałem w tym temacie
Dzięki znalazłem twój post
Próbowałem ściągaczem ale nawet nie drgneło więc spróbuje tak jak pisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem ściągaczem ale nawet nie drgneło więc spróbuje tak jak pisałeś

 

Teraz tylko tzreba zobaczyć w którą stronę odkręcać. Jeśli masz napęd z lewej strony prasy o koło przekręcasz w lewą stronę. Natomiast jesli napędy sa z prawej to koło odkręcasz w prawą stronę. Najlepsze rozwiązanei to dobry kawał rury do tego dospawać dwa pręty fi16 tak aby wchodziły we wreby w kole łańcuchowym, "unieruchomić" wał i jazda. Mozna tez spróbować lekko podgrzać piastę koła i wtedy kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!jestem w posadaniu:

 

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Sipma Z-224/1, Z-225

-prasy zbierającej wysokiego stopnia zgniotu Z-224

-prasy rolującej Fortschritt K442/1

-instrukcja obslugi pras zwijajacych stalokomorowych Sipma :Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1,Z-579, Z-579/1, Z-580, Z-580/1,Z-569, Z-569/1, Z-570, Z-570/1 katalog do modeli Z-276,Z-276/1,Z-279,Z-279/1

-instrukcja obslugi Owijarki bel SipmaZ-274

 

 

Jeśli ktoś chce , oto mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem ściągaczem ale nawet nie drgneło więc spróbuje tak jak pisałeś

 

Teraz tylko tzreba zobaczyć w którą stronę odkręcać. Jeśli masz napęd z lewej strony prasy o koło przekręcasz w lewą stronę. Natomiast jesli napędy sa z prawej to koło odkręcasz w prawą stronę. Najlepsze rozwiązanei to dobry kawał rury do tego dospawać dwa pręty fi16 tak aby wchodziły we wreby w kole łańcuchowym, "unieruchomić" wał i jazda. Mozna tez spróbować lekko podgrzać piastę koła i wtedy kręcić.

Napęd jest z prawej strony patrząc od przodu prasy więc kręcić w prawo tak?

Dzięki za rade i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na forum

Zakupiłem w tym roku belarkę AROBALE 44, jest to odpowiednik CLASSA 44

i mam problem którego z braku doswiadczenia nie moge rozwiązać.Polega on na tym iż przy dobijaniu beli występują stuki w belarce.Czasem urywa śrubę zabezpieczającą.Bele często nie są doprasowane, gdyż w obawie przed złamaniem czegoś wyrzucam belę.Wiadomo w sezonie większa awaria to klęska.Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AROBALE 12 12 . Jaką śrubę urywa , gdzie ona się znajduje?.

U mnie były stuki przy dobijaniu ale to była wina napinacza łańcucha głównego,

i po regulacji jest cisza.Czy materiał pobierany jest prawidłowo tzn. czy płynnie

przesówa się z podbieracza pod walce. Czy dzieje się to niezależnie co prasujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stef275

Ja mam też AROBALE 12 12.,a nie 44, sory. Urywa mi śrubę zabezpieczającą która znajduje sięna wałku za skrzynią przekładniową , materiał pobierany jest prawidłowo i nie ma różnicy co beluję.Napinacze łańcuchów sprawdzałem wszysko jest OK.Podejrzewam że może to blokować któryś z wałków , nie wiem jak to sprawdzić. [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy sie nie grzeją łożyska na wałkach. proponuje w czasie prasowania zdjąć te kołpaki zabezpieczające i dotknąc czy nie sa gorące wałki. A ten problem ze ścinającymi śrubami przy prawidłowo funkcjonujacej prasie powinien występowały tylko w tedy gdy przy max nabitej prasie zatrzymasz i nagle pościsz 2 stopień sprzęgła. Polecam założenie śruby o większej twardości powyżej 10 może to choć trochę zastopuje ten problem.

 

Jeśli masz jakiś problem pisz ja chętnie pomogę, mam taki sprzęt i znam sie trochę na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd pochodzą te stuki,czy są to rytmiczne stuki czy tylko czasem .

Z rytmicznymi chodzi mi o to że jak dodasz gazu to zaczyna szybciej stukać.

Możesz sprawdzić wałki zdejmując łańcuchy , pokęć wałkami szukaj luzów.

Czy jesteś pewien że ta śruba zabespieczająca jest taka jaka jest orginalnie,

nie patrz jaka była tylko jaka być powinna.

 

Do emila;

Włożenie twardszej śruby może zaztopować prasę na dłużej więc nie radź

komuś na odległość bo wiesz że unikniesz odpowiedzialności !

Chodzi o to aby pomuc a nie zaszkodzić,przecierz TA ŚRUBA DO CZEGOŚ JAST

więc ostrożnie z wymianą na twardszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuki nie są rytmiczne.przy każdej beli jest inaczej.Kilka razy zauważyłem otwierając osłonę podczas okręcania beli,że na moment przytrzymują się wałki i łańcuch zgrzytnie po zębachach co przy zamkniętej osłonie daje niezły stukot.Na początku sezonu było nieżle ale pod koniec to tragicznie.Krecąc wałkami bez zdejmowania łńcucha wyczuwałem na jednym z łozysk lekkietykanie .Czy to może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatarte łozysko?? albo między wałek a ścianke prasy nawineło ci się materiału i blokuje wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...