Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mamy 29.09.2007 według polityków i ministerstwa pgogram "Młody rolnik" i Modernizacja powinny ruszyć za miesiąc.

 

Pytanie czy kiełbasa wyborcza czy szczera chęć?

Według rozmowy z FAPĄ jest to termin mało realny.

 

Chyba, że przyjmowanie wniosków wcześniej a cała reszta później. Już nie raz przecież tak bywało.

 

Serwis dla rolników i doradców www.doradcaprow.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś wytyczne co do kontroli gospodarstw pod nowy PROW, czy będą to kontrole bardziej restrykcujne pod względem czystości podwórka tak jak w gospodarstwach ekologicznych, a co z dobrostanem, czy jak będzie jakiś cielak stał uczepiony nasznurku, lub jakiś kanał wentylacyjny za mały albo minimalnie powierzchnia okien za mała to już kiszka? W krajach starej Uni nikt aż tak się nie czepia drobiazgów, no więc czy na ten dobrostan nie wystarczy płyta zbiorniki i stanowiska 120cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to panowie za 2 tygodnie startujemy

 

A co to k*rwa ma być robią sobie wolne żarty z rolników żeby urządzać sobie wyścigi po fundusze, przecież powinno to być dostępne normalnie przez cały rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to panowie za 2 tygodnie startujemy

 

A co to k*rwa ma być robią sobie wolne żarty z rolników żeby urządzać sobie wyścigi po fundusze, przecież powinno to być dostępne normalnie przez cały rok

 

jeśli fundusze miałyby byc dostępne przez cały rok to już hodowcy mogliby o nich zapomniec podobnie jak pozostałe kilka milionów rolników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zbierać już zaświadczenia itp, bo 30tego mam jeszcze szkolenie o prow to moze tam dopiero nas poinformują i jeszcze kwestia tego dobrostanu i stanu samego podwórka i gospodarstwa nei mam teraz czasu żeby doprowadzić pewne sprawy do porządku, więc pytam, czy jeżeli weteryniarz podpisze mi dobrostan minimalne warunki utrzymania zwierząt to zanim rozpatrzą wniosek iwszystko doprowadze do końca to minie minimum z pół roku albo i dłużej to dopiero wtedy spotka mnie "ta przyjemność" kontroli z agencji i na wtedy musze mieć wszystku lux malina tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak w tym PROWie z płytami obornikowymi są wymagane???

 

Na szkoleniu mówili że nie, ale wymagają też dobrej praktyki rolniczej a w tej wskazane płyty, jeśli masz kilka sztuk to myśle że będzie ok ale jak ze 20 i hałdy gnoju zaraz za dzwiamy obory a gnojówka cieknie na około to może być kłopot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak w tym PROWie z płytami obornikowymi są wymagane???

 

Na szkoleniu mówili że nie, ale wymagają też dobrej praktyki rolniczej a w tej wskazane płyty, jeśli masz kilka sztuk to myśle że będzie ok ale jak ze 20 i hałdy gnoju zaraz za dzwiamy obory a gnojówka cieknie na około to może być kłopot

 

W momencie ubiegania się o dofinansowanie wnioskodawca składa oświadczenie o spełnianiu minimalnych standardów w gospodarstwie, w którym informuje, że nie posiada płyty obornikowej przy obecnym stanie zwierząt w gospodarstwie. Jednocześnie zobowiązuje się zgodnie z umową między nim a ARiMR do spełnienia wszystkich minimalnych standardów, w gospodarstie do momentu zakończenia realizacji projektu, w skrócie nazwijmy to dzień złożenia wniosku o płatność.

W 2008 roku zgodnie z projektem ustawy stwierdzanie czy obecna obsada inwentarza będzie miała pokrycie w płycie i zbiorniku stwierdzać będzie lekarz weterynarii, obecnie natomiast AriMR posługuje się własnymi przelicznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja gospodarstw rusza od 9 listopada. Dzisiaj ukaże się w Gazecie Wyborczej ogłoszenie o naborze wniosków, a na stronie powinny pojawić się wnioski i inne dokumenty potrzebne dokumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Modernizacja gospodarstw rusza od 9 listopada. Dzisiaj ukaże się w Gazecie Wyborczej ogłoszenie o naborze wniosków, a na stronie powinny pojawić się wnioski i inne dokumenty potrzebne dokumenty.

 

Tak rusza 9 a kończy się 11go? Ciekawe czy wogóle będzie można wysyłać wnioski bo pewnie znowu zaraza zaczną ustawiać siekolejki pod agencją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie papiery i zaświadczenia moge już zbierać do wniosku o modernizacje chce nowy ciągnik, czy zapytania ofertowe muszą być jakie zaświadczenia przy chodowli i czy musze od razu złożyć z zaświadczeniem o dobrostanie zwierząt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie papiery i zaświadczenia moge już zbierać do wniosku o modernizacje chce nowy ciągnik, czy zapytania ofertowe muszą być jakie zaświadczenia przy chodowli i czy musze od razu złożyć z zaświadczeniem o dobrostanie zwierząt?

 

Wszelkie informacje dotyczące załączników jak również ofert, zaśwaidczeń i oświadczeń znajdują się tutaj --->http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Instrukcja_wypelniania_wniosku.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzieliscie ekspertyze IBMERu dla ARiMR odnosnie powierzchni upraw i sprzetu jaki mozna kupic na ten areał - ROBI SIE CIEKAWIE.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkretnie: Płyta jest wymagana czy nie??? Mam 30 sztuk bydła razem z jałowizną, mam 11ha ziemi razem z łąkami i to gospodarstwo chce przepisać na syna... Więc jakie musze wymagania spełnić konkretnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a widzieliscie ekspertyze IBMERu dla ARiMR odnosnie powierzchni upraw i sprzetu jaki mozna kupic na ten areał - ROBI SIE CIEKAWIE.........

 

czy możesz podać link do tej ekspertyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli konkretnie: Płyta jest wymagana czy nie??? Mam 30 sztuk bydła razem z jałowizną, mam 11ha ziemi razem z łąkami i to gospodarstwo chce przepisać na syna... Więc jakie musze wymagania spełnić konkretnie???

 

Pytanie jest źle sprecyzowane? Powinno brzmieć co mogę kupić?

 

Plyta tak jak wspomnialem jest obowiązkowa (oświadczenie o spelnieniu minimalnych standardów w gospodarce)

 

Jeżeli gospodarstwo ma byc przepisane na syna to kłania się projekt rozporządzenia "Młody rolnik".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli EF nie opłaca mi się wogóle startować do PROWu jeżeli są wymagane płyty... Czyli ciągnik idzie w zapomniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzęki za link -nie mogłem dopchać się na stronę

 

z płyty z modernizacji można sfinansować jeszcze do przyszłego roku chyba do kwietnia.???mogę sie mylić

Może być taka sytuacja iż płyty ogólnie nie będą wymagane ( poza pewnymi wyjątkami ustawa o nawożeniu)

ale gdy ktoś korzysta z inwestycji na -podstawie odrębnych przepisów będą wymagane.

temat jest b trudny- został zadany kilku osobom min z ministerstwa itp było kilka rozbieżnych odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bym przepisał synowi samą ziemie a on nastawił by się tylko na produkcję zboża czy wtedy wymagana by była wówczas płyta obornikowa skoro nie prowadził by działalności ze zwierzętami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...