Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Używam trochę prostszego i tańszego sprzętu do jazdy równoległej Centerline 220 TeeJeeta i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam trochę prostszego i tańszego sprzętu do jazdy równoległej Centerline 220 TeeJeeta i nie narzekam

 

Ile takie urządzenie kosztuje?

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 6 tys netto Prowadzenie po prostej albo po krzywej równoległej do wyznaczonej, dojazd do określonego punktu to podstawowe zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy to ma być tylko do pomiaru czy np takze jako podręczna baza danych!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak, jako podręczna baza danych.... (nie myślałem nawet o takim czymś) Myśle że ma służyć głównie do pomiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do pomiaru mam urządzenie GARMIN. ale możesz zainwestować w palmtopa kttóry ma dużo wiecej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garmin to urządzenie wyłącznie do pomiarupowierzchni. misięsprawuje bardzo dobrze. co do palmtopów do nieużywałem i niewiem jak działa za garmin zapłacisz max 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noja właśnie coś takiego mam. z mono wyświetlaczem.

co do palmtopów ja naprawde sięnie orjętuje który jest lepszy.

ale do pomiaru pul wystarczy ci garmin napewno jest wytrzymalszy (a w terenie jak to wterenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka! Gdzieś wcześniej widziałem post, w którym była mowa że raz na rok takiego garmina się użyje a potem leży w szufladzie. Mam takie samo zdanie.

 

Zależy też czy chcesz używac go dla własnych pomiarów, czy chcesz zarobic obskakując sąsiadów(do tego Garmina raczej niepolecam - duże ryzyko błedu)

 

Można wybrać palmtopa - już lepiej, przynajnmniej przez resztę roku z nawigacją samochodową możesz jeździć. Więcej zastosowań???...w rolnictwie niewiele. Na domiar złego GPSy w palmtopach i garminie zostały stworzone raczej do celów turystyczno-samochodowych, więc nie można tak do końca zaufać ich dokładności.

 

Jest inne rozwiązanie, bardzo rolnicze. Wcześniej możecie zobaczyć wielką fotkę nawigacji równoległej Trimble - tym możesz zmierzyć powierzchnię i to bardzo dokładnie. Poza tym używasz przy nawożeniu, uprawie a nawet przy zbiorach - oszczędzasz kupę kazy na nawozie, chemi i paliwie.

 

Ja używam Trimble EZ-Guide 500 i przy nawożeniu pod orkę na 24m zużywam ok 7% nawozu mniej bo tyle robi się nakładek jak jedziesz na oko. Policz sobie ile wydajesz na nawozy, które sypiesz bez szcierzek odejmij przyjamniej 7% i zobaczysz że to niezła sumka, moment sprzęt się zwróci. Pamiętaj że paliwa też 7 % mniej. A jak wykożystasz to do uprawy i innych zabiegów??? A taki Garmin...nie szkoda kasy??? A za kasę robić tym pomiary...moim zdaniem za duże ryzyko z Garminem i standardowym palmem za 2 tysia. Chyba że masz takie hobby , a na hobby wydaje się pieniądze bez większych oczekiwań niż zabawa.

 

Co do wybory samej nawigacji rolniczej też wiele mogę powiedzieć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jedny i drugim ryzyko błędu takie samo!!

palmptop ma większe zastosowanie ale jest droższy!

w mojej okolicy wszycy smigają na garminach bez różnicy czy ma 1000 czy 30ha nik nie używa palmpota!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja już kompletnie nie wiem co kupić..... Ja mam sporo małych działek, ale i też większe, więc co kupić żeby dobrze pomierzyć pole??? No mam na to jak już pisałem 2 tys.

Hunter_SR a co powiesz o palmtopach ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przeróżne kawałki razem 60ha. Także małe po 0,7ha i to w kształcie litery "L" więc chciałbym coś co dobrze obliczy wszystko, i będzie małe ryzyko błędu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli dzialki maja rowe boki (trOjkat ,kwadrat prostokat )to najlepiej zrobic to za pomoca dalmierza laserowego ,a gdy dzialka ma nieregularne ksztalty to jednak najlepszy bedzie gps i tak w gps mamy kilka opcji

kupojesz garmina najtanszego koszt to cos ok 1tys zl i on w zasadzie nadaje sie tylko do mierzenia no chyba ze pokusil bys sie na drozsza wersie wtedy mozesz wgrac mapy samochodowe

Plamptop kieszonkowy komputer koszt zakupy to cos ok 1,500zl do tego program ,niektorzy sprzedaja w zestawach plamptop+program do pomiaru pol+mapy samochodowe

i jest jeszcze jedna alternatywa gps ktorym zmierzysz pow pola a przy tym bedziesz mial mozliwosc jazdy rownoleglej ciagnikiem koszt takiego sprzetu to cos ok 6tys netto

A najtanszym gps jest data logger koszt to cos ok 400zl a programy do tego cacka mozna sciagnac darmowe Jakby co to klikaj smialo co bede wiedzial to odpisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się czy dało by się wykożystać do pomiaru powierzchni działki telefon komórkowy wyposarzony w wbudowany odbiornik GPS. Jest obecnie dużo telefonów z taką opjca. Głownie zastanawiam się czy udało by się wgrać jakiś program do Nokii N series która wykorzystuje system operacyjny Symbian. A może udało by się coś takiego że idziesz z takim telefonem i wyznaczasz granice działki a później przerzucasz na komputer informacje a on oblicze powierzchnie.

 

Bawił się ktoś w coś takiego Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno da rade tak jak piszesz tel z symbian +gps tez sie nad tym zastanawialem tyle tylko ze jaka cena za tak maly wyswietlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży wyświetlacz jest mi nie potrzebny, wykorzystywałbym komórke głownie jako telefon. A do pomiarów tylko raz na rok. Planuje zakup nowego telefonu i fajnie by było jakbym mógł go jeszcze wykorzystac to takiej porzytecznej rzeczy.

 

Tu mam konkretne pytanie czy dało by się wogóle wgrać do takiego telefonu z platformą Symbian jakiś program np. z jakegoś palmtopa czy urządzenia do celów pomiarowych. czy musi być to program specjalnie napisany pod symbian. Nigdy nie korzystałem z telefonu z takim programem operacyjnym wiec nie mam doświadczenia. Są też telefony z Windows Mobile a do takiego telefonu wydaje mi się że można wgrać wszystko to co do zwykłego kamputera aby tylko to pociągną. Lecz głownie stawiam na marke NOKIA a ta niestety nie wykorzystuje Windowsa

 

Pozdro

 

no i się wypowiadajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do globus0007 na pewno jest ale sam odbiornik slono kosztoje i do tego abonamet maja taki w piorin koszt to cos ok 20 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też własnie sobie chciałem zafudowac Nokie N95 (1500-1800 zł nowa, od 1000zł używana) Kumpel siedzi w angli i mówił ze załatwia. Ale poczytałem sobie test tego tel przez jednego użytkownika w necie www.telepolis.pl Możne tam porownywac tel itp. Użytkownik piosał ze bajerów co nie miara mapa taka sobie ale zawsze cos ale jak włacza nawigacje to bez dodatkowego zasilania akku siada po parunastu minutach także kiepsko. Jeden z uzytkowników napisał "Jak cos jed do wszystkiego to jest do niczego" wiec trudny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...