Skocz do zawartości
kur-rk

Programy rolnośrodowisowe na 2008 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Jestem doradcą rolnośrodowiskowym i zacząłem już robić plany i wnioski na 2008r.

Wystawiam faktury VAT.

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany takim wnioskiem i planem proszę o kontakt mail

lub gg 10220204.

Dla osób z województwa mazowieckiego i ościennych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad programami rolno-środowiskowymi, trzeba trochę kasy z UE wyciągnąć

Orientuje się ktoś co to są "lokalne odmiany roślin uprawnych"?

No i może gdzie kupić "lokalne rasy świń", pewnie są drogie, ale 570zł/rok do lochy skłania do zastanowienia się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów.

Jestem doradcą rolnośrodowiskowym i zacząłem już robić plany i wnioski na 2008r.

Wystawiam faktury VAT.

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany takim wnioskiem i planem proszę o kontakt mail

lub gg 10220204.

Dla osób z województwa mazowieckiego i ościennych.

Pozdrawiam

Są już szczegółowe wymagania i wnioski na program rolnictwo zrównoważone? Mam już trzy lata poplony i chcę przejść na nowe rolnośrodowiskowe (poplony +zrównoważone) Możesz to zrobić? Podaj swoje stawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalne rasy znajdziesz w załączniku do rozporządzenia, którego wzór można znaleźć na stronach ARiMR lub MinRol. Nie podaję odnośników, bo one niestety się zmieniają. Na stronach są to zakładki legislacja krajowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak jak pisałeś na stronach Ministerstwa Rolnictwa jest odnośnik "legislacja krajowa", ale nie potrafię tam odszukać interesujących mnie informacji. W ogóle to trzeba mieć dużo cierpliwości żeby przekopać się przez strony ARiMR czy Minrol-są przeładowane informacjami. Ja do cierpliwych nie należę i raczej poczekam na szkolenia z tej tematyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad programami rolno-środowiskowymi, trzeba trochę kasy z UE wyciągnąć

Orientuje się ktoś co to są "lokalne odmiany roślin uprawnych"?

No i może gdzie kupić "lokalne rasy świń", pewnie są drogie, ale 570zł/rok do lochy skłania do zastanowienia się

Pakiet Ochrona zasobów genetycznych nie daje zdawalających korzyści. Dopiero w połączeniu z ekologią. Zauważ, te stare rasy zwierząt zostały wyeliminowane z rynku właśnie dlatego, że były nieopłacalne.

Informacje znajdziesz u źródła, czyli Instytut Zootechniki Balice k. Krakowa, ponieważ wchodząc do programu RS będziesz musiał miec od nich zaświadczenie, ze stado Twoje zostało objęte ochrona zasobów genetycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info , tak myślałem, że szału nie będzie, jeszcze małe nadzieje wiążę z produkcją towarową lokalnych odmian roślin uprawnych. Chociaż pewnie na liście odmian nie będzie niczego sensownego do uprawy. Za łatwo by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Państwu Programy Rolnośrodowiskowe na lata 2007-2013 np:

Poplony 400-420 zł /ha- zasady korzystania z pakietu będą znacznie ułatwione (min. można będzie siać "dowolną" roślinę ozimą, jarą, również przykrycie 33% GO na zimę nie będzie wymagane).

Rolnictwo zrównoważone ok 340zł do ha GO ( największym problemem będzie płodozmian 3 grupy roślin).

Strefy buforowe i miedze ( będzie wyższa dopłata - ale prawdopodobnie do areału zajętego przez miedze nie będzie dopłat obszarowych).

Dopłaty do ekstensywnych łąk 500-1200zł/ha - koszenie w zależności od pakietu np: koniec czerwca,1 sierpień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem programy rolnośrodowiskowe (oprócz dopłat obszarowych) będą dla wielu gospodarstw jedyną możliwością uzyskania jakiejkolwiek dopłat w latach 2007-2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, oprócz dopłat bezpośrednich jest szansa skorzystania na programach rolno-środowiskowych. Zastanawiam się nad tymi trzema grupami roślin w rolnictwie zrównoważonym; uprawiam tylko zboża i rzepak, czy np mieszanka zbożowo-strączkowa ujdzie jako trzecia grupa?

Dodatkowo kilka ha z poplonami po 400-420zł- na pewno warto się tym zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem -mieszanka zbożowo strączkowa powinna przejść jako 3 człon pładozmianu.

Z tego co wiem nadal jest jedynie projekt ustawy o programach rolnośrodowiskowych i jeszcze mogą być zmiany

wprowadzenie płodozmianów 3 czlonowych (okopowe,zboża,strączkowe) to bzdura "najlepsze " płodozmiany np: czteropolówka zawierają 50-60 % zbóż w strukturze zasiewów a w propozycji min rol to 33% zbóz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, a już omawiałem to z moim doradcą rś trzy rodzaje roślin mają być w ciągu pięciu lat. Poza tym obowiązkowe badania gleb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowych programach rolnośrodowiskowych jeśli będę chciał skorzystać z pakietu rolnictwo zrównoważone istneje wymóg posiadania płyty obornikowej i zbiornika na gnojowicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień zostają uruchomione długo wyczekiwane programy rolnośrodowiskowe na nadchodzące lata. Korzystać póki można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd to kolega wie?

 

Ustawa owszem jest, ale żadnego rozporządzenie to ja nigdzie nie widziałem.

 

Jedyny tekst na ten temat w najnowszym "farmerze" i to jeszcze wiele błędnych informacjii

 

Na strona agencjii ani słowa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekty rozporządzeń rolnośrodowiskowych:

http://www.minrol.gov.pl/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=1567&TabOrgID=1129&LangId=0&AnnouncementId=9325&ModulePositionId=2212

Rozporządzenie ma być zatwierdzone do 1 marca.

Przejście ze starego RS na nowy jest ograniczone. Można przejść tylko na taki pakiet jaki się miało lub na dodatkowy pakiet, który przyczyni się do poprawy ochrony środowiska.

Czyli zrównoważone na zrównoważone lub ekologię.

Poplony tylko na poplony i zrównoważone lub ekologię itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie zapala jak widzę napisane: ma być...

 

A może kolega wie czy będąc w RS ( poplon ozimy ) od 1.03.2006 mogę zamienić na nowe poplony i dołożyć lokalne rasy zwierząt? Mam 4 sztuki przez PZHK zatwierdzone i troszkę mi kasy szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem nowe pakiety i poważniejsze zmiany możesz zrobi po trzech latach czyli od przyszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie do programów rolnośrodowiskowych na lata 2007-2013 z dn. 28.02.2008r.:

http://www.minrol.gov.pl/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID
=1518&TabOrgID=1661&LangId
=0&AnnouncementId=7175&ModulePositionId=2121

oraz plan, rejestr i dokumentacja przyrodnicza:

http://www.minrol.gov.pl/DesktopDefault.aspx?TabOrgId=1700&LangId=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz znalazlem

 

 

 

jakby to mogl szanowny mod usunac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wzór wniosku jest gdzieś? Bo jest plan rolnośrodowiskowy instrukcja do niego a nie ma wniosku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...