Skocz do zawartości
kur-rk

Program komputerowy do pomocy unijnej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie zaglądałem tu przez kilka dni, no i nawiązała się dyskusja.

Chciałbym wszystkim podziękować gdyż program powstał również przy waszej pomocy. Z tego co pamiętam steel testował ten program, ale go nie zakupił. Nie odpowiadał mu gdyż jego wymaganiem było, aby współpracował z GPS-em i automatycznie przenosił dane pomierzonych powierzchni do programu.

Mój program tego nie czyni. Nie zmuszam nikogo do jego zakupu. Jeżeli komuś nie odpowiada to niech sobie kupi taki co będzie mu pasował lub zrobił samemu dla siebie gdyż podobno nie jest to żadna sztuka. W program włożyłem dużo pracy, ale nie było moim zamiarem stworzenie programu, który by odpowiadał wszystkim związanym z wypełnianiem wniosków.

 

Chyba pomyliłeś klientów , ja nie pamiętam o żadnych GPSach , ale programu faktycznie nie kupowałem (i również nikomu nie bronię tego robić )

Ale za to wszystkim życzę miłej pracy na czymkolwiek!!! Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę problemach w działaniu programu.

Dotyczy wyłącznie MSO 2003.

Nie należy zapisywać plików w moich dokumentach oraz na pulpicie

W przypadku, gdy program nie przenosi upraw do wniosku obszarowego spowodowane jest to właśnie zapisaniem pliku na pulpicie lub w moich dokumentach. W takim wypadku należy zapisywać pliki na dysku w katalogu o krótkiej nazwie.

Ostatnia zmiana co do wniosków jaką zrobiłem była pod koniec marca dla wersji standard, a dla wersji PRO od początku składania o dopłaty bezpośrednie bez zmian. Od tamtej pory nie wprowadzam żadnych zmian.

Przepraszam steel za mój poprzedni post, mogłem się pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem udostępnić program szerszej społeczności:

http://gminalochow.pl/

na dole w zakładce po prawej stronie "Program do płatności bezpośrednich i rolnośrodowiskowych"

 

Dla chcących wspomóc rozwój aplikacji minimalna wpłata za program wynosi 20,- na nr konta:

 

59 9233 0001 2604 3948 3000 0020

 

z dopiskiem program, dane do przelewu w pliku.

 

Firmy chcące skorzystać z programu proszę o kontakt.

Nie zamieściłem instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o przesyłanie informacji, na priv, na temat dalszego udoskonalania programu.

Pozdrawiam Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki i kolegów.

Po wielkich bojach i namowach ukończyłem program. W pełni automatyczny przydatny do programów rolnośrodowiskowych i dopłat bezpośrednich.

Układ danych pozostaje ten sam jak w latach poprzednich.

Od stycznia przygotowywanie rolnikom planów rolnośrodowiskowych. Dzięki temu programowi wypełnienie planu staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Wypełnienie danych do planu wypełnia się w pliku głównym, natomiast plan robiony jest automatycznie na podstawie danych zawartych w plik głównym.

Zapraszam do współpracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Postanowiłem wykonać wersję testową programu.

Ma pewne ograniczenia, ale pokazuje zasadę działania programu.

Wiadomo, że wszystkim wymogom nie można sprostać, ale to co teraz wyszło po pracy przerosło oczekiwania osób, które testowały ten program i doradzały jak go udoskonalić. Co osoba to inne wymagania, częściowo poszedłem na kompromis i wyszło coś takiego: wersja testowa.

Testować do woli i pisać na maila co można by jeszcze poprawić.

Z tego co się dowiedziałem wnioski rs ze starego PROW mają być zmienione.

Czekam na oficjalną wersję i biorę się za wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Jest kilka zmian, kilka poprawek. Kto obeznany z "komputrem" ten sobie poradzi. a co najwazniejsze - uniknie błędów. Program je wychwyci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja do programu dopłaty rolnicze

program do kupienia tu

Program testowany na większości wersji excela pracował prawidłowo.

Do prawidłowego działania potrzebne jest włączenie makr.

Program sprawdza:

numer gospodarstwa, pesel, NIP, poprawność wpisanych powierzchni działek rolnych i ewidencyjnych. Pełna kontrola nad wypełnianymi danymi.

Po włączeniu makr ukaże się nam ekran z przyciskami.

b7c9e0a5a7e1ee36.jpg

Pierwszy przycisk służy do wprowadzenia danych nowego klienta.

Import z archiwum – otwiera katalog, w którym są zapisane pliki z danymi o gospodarstwie.

Import z lat poprzednich pobiera dane w zależności od wersji mojego programu, tylko

i wyłącznie dla klientów, którzy zakupili program w latach poprzednich. Tu należy wybrać

za każdym razem odpowiedni katalog z danymi.

NOWA BAZA

Do poruszania się po arkuszach używamy tabulatora lub strzałek.

Po wciśnięciu tego przycisku pojawia się formularz do wprowadzenia danych o rolniku.

W zależności od rodzaju wypełnianego dokumentu wprowadzamy dane zgodnie

z oznaczeniami na formularzu.

e1604a3f9672d4fa.jpg

Po wprowadzeniu danych wciskamy OK.

Wprowadzone dane sprawdzamy poprawność w arkuszu przesuwając pasek poziomy

w prawo. Pozycje zaznaczone na czerwono są nieprawidłowe.

c0d41459af26f1bcmed.jpg

Na tej stronie przy komórkach podane są komunikaty, które są pomocne w wypełnieniu formularza.

W rubrykach dotyczących załączników, wpisujemy w pierwszej kolumnie ilość załączników dla programów rs, natomiast w drugiej dla dopłat bezpośrednich.

 

Następne komórki dotyczą tylko i wyłącznie programu rolnośrodowiskowego.

W rubryce doradca rs wpisujemy nr doradcy, nazwisko doradcy rolnośrodowiskowego, który sporządzał plan rolnośrodowiskowy, następnie wpisujemy instytucję, numer telefonu i mail, dla programów rolnośrodowiskowych.

W rubryki dotyczących wariantów rs wpisujemy tylko te powierzchnie, które znajdują się poniżej:

206d4ddb2a15b607.jpg4a36dc2bfe0d4de0med.jpg

oraz wypełniamy tabelę o rodzaju prowadzonej rodzaju działalności rolniczej;

Następnie wybieramy z listy obszary chronione, (jeśli występują) i wpisujemy sztuki zwierząt znajdujące się w gospodarstwie.

Po uzupełnieniu danych w arkuszu przechodzimy do działek ewidencyjnych za pomocą tego przycisku oraz przy zmianie danych, jeżeli wybraliśmy nie tego rolnika z archiwum.

Takie przyciski służą do nawigacji w plikach zgodnie z opisami.

a53af81a6ffaba88.jpg

DZIAŁKI EWIDENCYJNE

Działki ewidencyjne wpisujemy zgodnie z opisami kolumn.

a6cfbdd94fbda4b8med.jpg

Poniższych kolumn nie wypełniamy (nie dotyczy pakietów, które są na listach rozwijanych – dotyczy rs)

b9dd6dd4672f3469.jpg

Dla programu rs wypełniamy kolumny dotyczące obszarów chronionych i ONW (jeśli dotyczy)

35e6efd81129d6d7.jpg

Po wpisaniu danych i skorygowaniu błędów wyświetlanych na czerwono przechodzimy za pomocą przycisku do działek rolnych. Wypełniamy zgodnie z oznaczeniami kolumn.

212f9ae96e122f02med.jpg

W tym arkuszu umieszczamy dane dotyczące działek rolnych. W oznaczenie działki rolnej wpisujemy oznaczenie literowe uprawy lub grupy upraw. Następnie trzy kolumny dotyczą kodów upraw zgodnie z rozporządzeniem. W kolumnie roślina uprawiana w roku składania wpisujemy nazwę roślin, która jest uprawiana na działce, jeżeli komórka z nazwą rośliny nie jest podświetlana na zielono uprawa nie zostanie przeniesiona do wniosku obszarowego. Dalej wpisujemy nazwę międzyplonu, gdy występuje. W kolumnie powierzchnia działki rolnej wpisujemy powierzchnie grupy upraw lub rośliny, można sumować za pomoca przycisku „OBLICZ”. W kolumnie kody pakietów rs wpisujemy zgodnie z planem rs, dla danej uprawy i wybieramy z listy. Nr działki ewidencyjnej wybieramy z listy dla danej uprawy. Następnie wybieramy z listy miejscowość dla danej działki – dotyczy rs.

W kolumnie powierzchnia działki rolnej wpisujemy powierzchnie dotyczącą danej działki rolnej. ONW wpisujemy powierzchnię, o jaką się ubiegamy z działki rolnej, gdy nie występuje nie wypełniamy. Wycofanie i uwagi zgodnie z instrukcją o płatności bezpośrednie. Poruszanie w wypełnianiu danych tak jak w arkuszu działki ewidencyjne za pomocą tabulatora do końca wiersza, następnie automatyczne przejście do następnego wiersza.

W przypadku, gdy uprawa posiada dopłatę uzupełniającą zaznaczamy całą uprawę myszą

i kopiujemy do wierszy poniżej. Następnie korygujemy wpisy i usuwamy (przycisk DEL) pozycje zaznaczone kolorem czerwonym.

Zaznaczamy uprawę, prawy przycisk myszy lub lewy ctr + C, następnie schodzimy poniżej obszaru kopiowanego i prawy przycisk myszy lub lewy ctr + V, potem klawisz F2 i dopisujemy do uprawy cyfrę.

Wybieramy odpowiedni kod dla uprawy.

Po wprowadzeniu danych w górnym ekranie nie pokażą się nam informację na temat powierzchni działek ewidencyjnych.

Po prawej stronie ekranu znajdują się informacje na temat powierzchni działek ewidencyjnych oraz powierzchni dla miejscowości. Gdy dobrze jest wypełniony wniosek powierzchnie powinny być zaznaczone na kolor zielony.

9cc78f80a124e325med.jpg

Po uzupełnieniu danych możemy sprawdzić płatności lub zakończyć pracę z plikiem.

Gdy kończymy pracę program zapyta się o wydrukowanie raportu z danymi działek ewidencyjnych oraz upraw, Można to wydrukować oraz dać jako kopię dla rolnika. Dodatkowo jest wybór drukarki. Plik zostaje zapisany i praca z nim zakończona.

877b677961b043d5.jpg

Jeżeli składamy wniosek rolnośrodowiskowy po raz pierwszy to program przeniesie nas do planu rolnośrodowiskowego:

14422e521bf202e0med.jpg

Uzupełniamy na 5 lat wpisujemy rodzaj użytku rolniczego oraz wpisujemy dla każdego roku odpowiednie pakiety z rozwijanej listy. Dodatkowo robimy opisy łąk dla pakietu 3.1

Po uzupełnieniu danych przeglądamy płatności a następnie za pomocą przycisku zapisujemy dokument i tworzymy dokument z danymi rolnika. W tym dokumencie ni wprowadzamy żadnych zmian.

 

Jakiekolwiek zmiany robimy tylko i wyłącznie za pomocą bazy.

 

W przypadku korekty lub zmiany otwieramy plik za pomocą bazy wstawiamy odpowiedni numer do składanego wniosku.

2adfcb9127ac87b9.jpg

Wykonujemy działania jak opisano powyżej.

W działkach ewidencyjnych pokaże się nam dodatkowa kolumna, w której zaznaczmy, poprzez wybór z listy, które działki lub uprawy mają znaleźć się na wniosku.

03262cb7bf8426c1.jpgbf8bd2ad22a70e65.jpg

Do dalszego przetwarzania danych służą pliki wniosek oraz plan rolnośrodowiskowy.

Aby działały prawidłowo owe pliki, muszą być włączone makra.

Po uruchomieniu pliku pobieramy dane:

Wniosek naciskamy napis WYDRUK i pobieramy dane.

Możemy wydrukować za jednym otwarciem pliku kilka wniosków i kilku rolników.

b9383ceb72f03b7f.jpg

W palnie natomiast jest to na pierwszej stronie. Po pobraniu danych plik jest zapisany z danymi rolnika i można pracować z planem. Pola niewypełnione wyświetlone są czerwoną czcionką. Naciśnięcie na napis powoduje przeniesienie do niewypełnionej komórki w planie.

Program rozróżnia pakiety, o które ubiega się rolnik i sam zaznacza co mamy do uzupełnienia w planie. W przypadku popełnienia błędów w bazie, musimy plik skorygować tylko i wyłącznie przez plik baza. Następnie pobrać jeszcze raz dane, ale już z planu konkretnego rolnika. Skrót na pulpicie „plany rs” otworzy się nam katalog z planami, wybieramy odpowiednią osobę i pobieramy dane.

Dane wprowadzone wcześniej w planie nie są kasowane.

Wydruk planu tylko i wyłącznie na stronie wydruku, wcześniej należy użyć przycisku przygotuj do wydruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam program sprawuje się OK! naprawdę warto nabyć od kolegi kur-rk.

Jestem jednym z pierwszych użytkowników tego programu od początku powstania więc coś mogę powiedzieć. Kolejne wer. programu są coraz lepsze i bogatsze, więcej przydatnych funkcji.

Pozdrawiam kolegę kur-rk , za to że mu się chce rozwijać prace nad programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała uwaga, jeżeli ostateczna wersja programu (konkretnie wniosku) wygląda tak jak w wersji demo to musicie zrobić poprawkę ponieważ zmieniły sie druki wniosków rolnosrodowiskowych 07-13. sprawdźcie pierwszą i ostatnia stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mała uwaga, jeżeli ostateczna wersja programu (konkretnie wniosku) wygląda tak jak w wersji demo to musicie zrobić poprawkę ponieważ zmieniły się druki wniosków rolnośrodowiskowych 07-13. sprawdźcie pierwszą i ostatnia stronę

Czy kolega sprawdził datę opublikowania wersji testowej?

 

Dla szukających wygody i free program do pobrania z małymi utrudnieniami, ale w pełni działający:

dopłaty bezpośrednie i rolnośrodowiskowe

 

możliwe jest wsparcie finansowe rozwoju aplikacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

program dopłaty rolnicze na rok 2010 właśnie został ukończony.

Do kupienia od jutra na allegro, jak się wyrobię ze wstawieniem.

W tym roku cena wynosi:

45,- wersja podstawowa

65,- dla doradców rolnośrodowiskowych

dla współpracujących od lat zniżka.

Jest trochę zmian i ułatwień w wypełnianiu, także zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program na 2011 rok pod można znaleźć tutaj.

 

Co do lat poprzednich zaktualizowano listę Natura2000 oraz przeprowadzono drobne zmiany estetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o programie komputerowym do wypełniania wniosków na dopłaty bezpośrednie i rolnośrodowiskowe.

Program można tu kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli ktoś korzysta z mojego programu to proszę o kontakt na priv podam link skąd można pobrać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pliki aktualizacyjne na 2015r do pobrania tutaj

Plik lista.xls koniecznie trzeba skopiować do katalogu

C:\DBiRS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się o prezentację do programu ota próbka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu trudach udało się wprowadzić prawidłowe zliczanie błędnych powierzchni w działkach ewidencyjnych dla uprawach. Obecnie dla każdej grupy upraw i upraw podrzędnych pokazuje przekroczenie powierzchni dla danej działki ewidencyjnej.

Prezentacja tego działania do obejrzenia:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany Pana programem na 2015. Interesuje mnie opcja bez PRŚ, czy Re, PRSK. Tylko płatności OB i ONW. Jaka cena? Można wcześniej przestestowac program? Moj email a5b5@o2.p. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...