Skocz do zawartości
FarmerBorys

UGmax lub inne tego rodzaju preparaty?????

Rekomendowane odpowiedzi

no To sezon zakonczony to moze podzielicie sie swoimi wynikami doswiadczen ze stosownia badz to ug -max badz to gnojowki z pokrzywy. Ja jakies ze 3 lata temu stosowalem na nuraki cukrowe EM1 czyli efektywne mikroorganizmy. no i tak ciezko efekt ocenic golym okiem buraki sie dosc ladne urodzily ppolaryzacja tez dosc wyskoka, dodam ze pola nie byly wapnowane dluzszy czas dlatego tez znajomy polecil mi zastosowanie tegoz specyfiku, ale czy to jego zasluga ciezko powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy moja gnojówka z pokrzyw coś dała czy nie... patrząc na poplon, w jego wzroście efektu raczej nie widać, tam gdzie są przepłony to tak samo gorzej urósł jak bez oprysku.

Może w przyszłym roku będą jakieś efekty.. Zobaczy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar w tym roku zoastosowac UGMax po raz pierwszy i mam pytanie jak go zastosować. na polu po scierni byl zasiany poplon owies peluszka lubin i ten poplon byl spasany przez krowy i pole niezaorane na zime(bo to rolnośrodowiskowe) i teraz wywiezie sie tam obornik zaora i kukurydze bedzie siac.

wiem ze powinno sie stosowac preparat na dwa razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć dla lepszego i szybszego rozkładu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywieź obornik i opryskaj na niego, najlepiej przed deszczem a jak nie będzie to wieczorem albo wcześnie rano i zaoruj. Tylko obecnie jest raczej za niska temperatura na takie zabiegi, ale może się wreszcie ociepli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno pisze ze lepiej rozkłada resztki pożniwne wiec i obornik pewnie tez poza tym ug to nie to samo co nawoz mineralny czy organiczny tylko jakies mikroorganizmy glebowe czy cos takiego

 

zreszta chce na probe kupic tylko 0,9 l spryskac pol ha kukurydzy i pol ha pod jeczmien jary zeby miec takie porownanie ze pol pola jest z ug a pol bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem ciekaw ale raczej żadnej różnicy nie zobaczysz. czekam na wyniki po żniwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku praktycznie nie widać różnicy, po dwóch już coś niecoś. Słoma rozkłada się bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jest przereklamowane , zaznaczam nie stosowalem, bakteriom potrzeba N i resztki dobrze pociąć a gruberem 2-3 razy pomieszać i efekt niemal natychmiastowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak tylko czy stosując chemie (herbicydy insektycydy itd) nie zabijamy te bakterie? bo te z wszystkich cudownych użyźniaczy na pewno (zabieg wykonać czystym opryskiwaczem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja raz zastosowałem i też efektów widocznych nie było, poza szybkim rozkładem resztek.

Myślę że lepiej zasiać co roku jakąś gorczycę i przyorać, wtedy efekt na pewno będzie i to bez użyźniaczy To mam już sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAMIAN9871 właśnie trafiłeś w 100 tu jest pies pogrzebany, te cuda to bakterie i mamy je zaszczepić a następnie rozmnażać więc opryskami itak je wytrujemy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casper a ja sieje rzepak pszenica i jęczmień ozimy ,więc tylko co 2 tygodnie gruber mnie ratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemia pewnie coś tam niszczy ale nie wszystko bo gdybyśmy je wytruli opryskami to wogóle nie rozkładałyby się resztki pożniwne ani biomasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej dobrego zrobi agrotechnika wolę spalić paliwo a jeszcze pobuze samosiewy i chwasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosując użyźniacz chodzi właśnie o to aby te bakterie szybko i dokladnie rozlożyły masę organiczną na próchnicę bo z niej rośliny czerpią skladniki. Jeśli słoma przyorana po żniwach wiosną przy orce jest wyrzucana na wierzch to znaczy że jej przyoranie za przeproszeniem gówno dało. Bakterie owszem giną po opryskach ale najważniejsze że zrobily swoje i o to tu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wiosnę orka? poplony ? one rozkładają najlepiej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i poplony nie rozkladają tej słomy? jak kiedyś siałem poploy to na jesieni orałem nie było doplat,ale sypalem N z gorszycą i było O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku poplony sieje się po to żeby je przyorać i to one mają się rozkladać i wzbogacać glebę a nie rozkładać słomę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowitku wiem poco się sieje poplony,ale jak dasz dużo N to bakterie robiom swoje a słomę nalezy drobno pociąć i zmieszać z ziemią dopiero wtedy zaorać,napewno wiesz ile Twój poplon potrzebuje N ,ta słoma to niewiele mniej albo i więcej. poplony napisałem z ? bo tak myślałem to bylo pytanie . Więc się nie stresuj spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto stosował w tym sezonie tego typu wynalazki może się podzielić obserwacjami warto się koło tego tematu kręcić jest jakiś odczuwalny efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...