Skocz do zawartości

tom

Members
 • Liczba zawartości

  359
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

 • LOCATION
  lubelskie
 1. tom

  RSM 32

  To musisz mieć naprawdę dobre ceny na formę stałą nawozów azotowych. Ja jednak nadal pozostaję przy płynie. Cena na dziś 32 - 980 zł brutto/tona/gospodarstwo RSM-S - 770 zł brutto/tona/gospodarstwo
 2. tom

  Wszystko o Massey Ferguson

  Co do tego wycieku to rzeczywiście brok lekko siedział w obudowie, ale jest tam jeszcze założona na brok silokonowa uszczelka - jest tak w orginale czy któś ją dołożył ?
 3. tom

  Wszystko o Massey Ferguson

  Dzięki wielkie-myślałem że obudowa tylnego mostu mogła pęknąć i szczerze to bałem sie do tego zabrać
 4. tom

  Wszystko o Massey Ferguson

  A olej muszę spuszczać?
 5. tom

  Wszystko o Massey Ferguson

  Ostatnio w MF 3125 zauważyłem wyciek oleju hydrauliczno- przekładniowego w miejscu gdzie przykręcone jest mocowanie zaczepu tylnego, zaczepu polowego, siłowników podnośnika. Olej wycieka pomiędzy łączeniem tego wspornika a obudową tylnego mostu pod napędem WOM. Co znajduje się pod tym wspornikiem? Wg mnie powinna być tylko obudowa mostu, ale skąd wyciek oleju? Z góry dziękuje za podpowiedzi.
 6. tom

  Rzepak

  A może full azotu+brak opadów?
 7. tom

  Rzepak

  Kto nie stosował jeszcze I dawki N - dajecie cały azot (ok 170N) na jeden raz czy dzielicie w odstępach tygodniowych na dwie porcje? A może nie ma sensu przy tak poźnej wiośnie dawać takiej dawki ?
 8. tom

  Rzepak

  Ja stosuję od trzech lat. Chodzi mi o to że w jednych tabelach dla 28 kryzy 1,0 ciśn 2,0 predkość 6,0 wydatek 115 l/ha a w tabelach na 32 przy tych samych parametrach wydatek RSM wynosi 159l/ha czyli o 44 l więcej.
 9. tom

  Rzepak

  Zobaczcie jakie są róznice pomiedzy jednym a drugim linkiem. Oczywiście jeden odnosi się do 28 a drugi do 32 ale nie sadzę żę powinna być taka różnica. Które są właściwe?
 10. tom

  Pszenica

  Sławek ja robiłem porównanie Medax - Moddus wszystko łącznie z CCC. Efekt skracania był porównywalny. Po Moddusie zboże było o wiele ciemniejsze co mnie się bardziej podoba.
 11. Na rzepak leję I dawkę RSM 32 220 l i za dwa tyg. II 200l - porównójąc to do I dawki w saletrze rzepak po RSM-ie jest zmulony przez 3-4 dni (po saletrze ma lepszy wigor) ale później nie ma różnicy. Ale nie odbiegajmy od tematu - ja kupowałem z dostawą na podwórko w połowie września po 1100 zł/t.
 12. tom

  Expert BASF dostępny na PPR!

  Bardziej niż po Moddusie? Po Medaxie takiego efektu nie ma.
 13. tom

  Pszenica

  Z obnizona dwką Gleanu (max. 10g/ha) z burakami nie powinno być probklemów. Ja w tym roku robie trzy kombinację: I ExpertMet 0,35kg+10 g Glean II DFF 0,2l+IPU 1,2l+Glean 10g III Herbaflex 2l+5 g Glean Porównamy zobaczymy-koszt zabiegów podobny. Dwa lata temu robiłem też mixa Boxer 2l/ha+10g Granstaru ale pszeniczka silnie zbladła.
 14. Zawartość N oczywiście 32 %. Saletra podchodzi u nas pod 1400 zł/t.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...