Skocz do zawartości

hexe

Members
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Converted

  • LOCATION
    kraków
  1. w razie potrzeby biuro udostepni ci wszystkie dokumenty i faktury. super ze sie z tym uporaleś
  2. Dokładnie tak jest. Kup sobie ewidencje vat sprzedaży i zakupów, ewentualnie ewidencje środków trwałych
  3. za wrzesień deklaracje VAT skladamy do 25 pazdziernika. Czyli za miesiac poprzedni zawsze do 25 nastepnego miesiaca.
  4. nikt nikomu nie zbrzydnie po to siedzą w urzedzie.
  5. Urząd skarbowy nabywa pewności, do tego co Pan pisze po kontroli skarbowej, która faktycznie do przyjemych nie należy jeżeli jest coś nie tak. Kary za zanizenie podatku VAT sa surowe, np 3 krotnośc zaniżenia plus odsetki. ma pan obowiązek przechowywać dokumentacje przez 5 lat licząc po zakończeniu roku podatkowego, przez ten czas może być Pan wezwany do US w celu okazania dokumentów ksiegowych, wraz z ewidencjami.
  6. Może kupić Pick-upa Począwszy od 22 sierpnia 2005r. w przypadku nabycia samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony odliczyć można 60% kwoty podatku VAT, nie więcej jednak niż 6'000 zł.
  7. W stosunku do dziedziczenia gospodarstw rolnych o powierzchni przekraczającej 1 ha takie są zasady jakie wymieniłam wcześniej. Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie jak nie napisałeś jaka powierzchnię ma to gospodarstwo.
  8. Dziedziczenie gospodarstwa rolnego jest dodatkowo obwarowane zawartymi w kodeksie cywilnymi warunkami. Osoby , które są powołane do dziedziczenia z mocy ustawy, aby móc odziedziczyć gospodarstwo rolne muszą spełnić chociażby jedną z przesłanek wymienionych w art. 1059 kodeksu cywilnego: -spadkobierca musi stale pracować przy produkcji rolnej jednakże praca taka musi być bezpośrednia, nie jest wymagana aby spadkobierca pracował w gospodarstwie, które zostało spadkiem, -spadkobierca musi mieć przygotowanie zawodowe do prowadzenia produkcji rolnej czyli ukończenie rolniczej szkoły zasadniczej, średniej lub wyższej, - gospodarstwo spadkowe może być dziedziczone przez małoletniego tzn osobę, która nie ukończyła 18 lat, albo przez osobę pobierającą naukę zawodu, -spadkobiercy trwale niezdolni do pracy czyli osoby, są na emeryturze oraz nie posiadają stałego zatrudnienia, inwalidzi I i II grupy.
  9. Po zarejestrowaniu się, rolnik co kwartał składa pan w PFRON wniosek o wypłatę refundacji składek za dany kwartał. Wniosek należy złożyć do 20 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym opłacone zostały składki (np. do 20 lutego za l kwartał, po terminowym, czyli do 31 stycznia opłaceniu składek w KRUS). Ponieważ należy się zarejestrować 30 dni przed złożeniem pierwszego wniosku o refundację, jeśli w najbliższych dniach nie zmienią się przepisy, osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, nie mają szans na refundację składek za I kwartał. Dodatkowe informacje i druki do pobrania na stronie internetowej PFRON
  10. hexe

    Mumeru PKWiU

    podaję link,tam znajdziesz interesujące Cię nr PKWiU http://www.twoja-firma.pl/niezbednik-klasyfikacja-pkwiu.html
  11. Z treści pytania wynika, że jest Pan współwłaścicielem w części ułamkowej, tj. . Jeśli inny współwłaściciel włada całą opisaną przez Pana nieruchomością jak właściciel, to może ją zasiedzieć, gdy taki stan trwa 20 lat (jeśli jest w dobrej wierze, czyli gdy jest przekonany, że posiada rzecz zgodnie z przysługującym mu prawem, a to jego przekonanie uzasadnione jest okolicznościami danego przypadku), lub 30 lat, jeśli jest w złej wierze, (czyli wie albo wiedzieć powinien, że prawo własności nie przysługuje jemu, lecz Panu). Sformułowanie „włada jak właściciel” oznacza, że np. zamieszkuje w domu wzniesionym na nieruchomości, uprawia pole, dokonuje czynności związanych z utrzymaniem lasu itd., bez uzgodnienia tego z pozostałymi właścicielami, czyli tak, jak gdyby sam jeden był właścicielem. Jest to tylko przykład, kwestia, czy ktoś „włada jak właściciel” jest oceniana zawsze na podstawie konkretnych okoliczności przez sąd. Gdyby np. osoba władająca opisaną nieruchomością ustalała z Panem sposób zagospodarowania, żądała pieniędzy na opłacenie podatków itd., to byłyby podstawy do orzeczenia, że osoba ta nie „władała jak właściciel”, w zakresie pańskiej części ułamkowej nieruchomości. Podsumowując, pojęcie „włada jak właściciel”, oznacza w zasadzie, że ktoś zachowuje się jak właściciel i nie dopuszcza innych współwłaścicieli do posiadania i zarządu daną nieruchomością. Osoba taka, jako że sama jest współwłaściciela w , może, o ile włada całą nieruchomością, domagać się, po upływie wyżej wskazanych okresów czasu, od sądu, stwierdzenia zasiedzenia nieruchomości w . Wraz z jej da to w sumie prawo własności całej nieruchomości. Jeśli wspomniane okresy minęły, powinien pan starać się wykazać, w ewentualnym postępowaniu o stwierdzenie zasiedzenia, że osoba ta nie władała nieruchomością jak właściciel. Jeśli wspomniane okresy nie minęły, może Pan wnieść do sądu pozew o dopuszczenie do współposiadania, lub też, jeśli współposiadanie nie jest możliwe, o zniesienie współwłasności. W pierwszym przypadku jest to pozew, w drugim przypadku jest to wniosek – to istotne tylko ze względów proceduralnych. Każde z tych postępowań dąży do uzyskania przez Pana władania nad rzeczą, w zakresie, jaki Panu przysługuje, a więc jest podstawą do stwierdzenia, że bieg zasiedzenia został przerwany. Jeśli Pan odziedziczył tę 1/4 po kimś i nie jest Pan wpisany do księgi wieczystej nieruchomości, może Pan wystąpić o tzw. uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym przez wpisanie w tej księdze pana prawa własności. Zdaniem Sądu Najwyższego także takie wytoczenie przez pana powództwa, przerywa bieg terminu zasiedzenia w stosunku do pozwanego współspadkobiercy, wpisanego w księdze wieczystej i będącego w posiadaniu nieruchomości spadkowej. [uchwala SN z 28 lipca 1992 r. III CZP 87/92, OSNC 1993, z. 3 poz. 31]. Kwestia zameldowania w zasadzie nie ma znaczenia dla sprawy.
  12. co miesiąc powinnaś otrzymywać druk RMUA potwierdzający odprowadzane składki zus
  13. Odrolnienie to nic innego, jak wyłączenie gruntu z produkcji rolnej i zmiana jego przeznaczenia na inwestycyjny. Im słabsza ziemia, tym szybsze procedury. Grunty klasy V i VI może odrolnić gmina. Żyźniejsze ziemie klasy IV, jeśli jest ich więcej niż hektar, odrolnia wojewoda. Najgorzej jest z gruntami klasy od I do III, zwłaszcza gdy jest ich więcej niż pół hektara. Gmina musi wystąpić do ministra rolnictwa, a on je może odrolnić lub nie. Z żyznymi ziemiami jest więcej kłopotów. Gdy na odrolnionym gruncie ma powstać komercyjna inwestycja, za zmianę przeznaczenia trzeba będzie dodatkowo zapłacić. I to wcale niemało. Nawet równowartość 750 ton żyta za 1 ha! Licząc po 500 zł za tonę, daje to niebagatelną sumę 375 tys. zł! Z wysokich opłat zwolnione jest budownictwo mieszkaniowe. Ale uwaga! W przypadku domu jednorodzinnego nie wolno zabudować więcej niż 5 arów powierzchni. Gdy chodzi o budynek wielorodzinny, powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 200 m kw. na każdy lokal.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...