Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

😃😃 dobre, z reguły kolego nie odpowiadamy tu na oczywiste prowokacje, których tu ostatnio coraz więcej, ale ta jest wyjątkowo śmieszna. W środku lata cena ledwie pokrywająca koszty i to pewnie nie u wszystkich , a ten pisze, że się cena trzyma😀 Tylko proszę, nie wyliczaj tu swoich kosztów, bo nie odpowiadamy na prowokację. I tak , mamy dane o wstawieniach...na Ukrainie, a te są takie, że całkiem wypychają nas z eksportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medox według mnie też ta cena  trzyma się na zadowalającym poziomie nie wiem co trzeba robić żeby przy takiej cenie nie zarabiać no w tym tygodniu trochę spadło ale nie jest źle jak czytam wasze teorie na temat cen i waszych kosztów (może nie wszyskich tu obecnych bo niektórzy mają podobnie niskie do moich) to stwierdzam że ja naprawdę jestem Mistrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://uwm.edu.pl/aktualnosci/ekspertka-z-uwm-o-tym-jak-intensywna-produkcja-drobiu-wplywa-na-srodowisko

 

To nie w mięsie drobiowym jest problem, ale w tym, jakie zmiany w środowisku wywołuje ferma drobiu i intensywny chów kurcząt – uważa prof. dr hab. Agnieszka I. Piotrowicz–Cieślak z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM.

Kończy pani profesor badania w projekcie OPUS 18 „Intensywny chów drobiu – identyfikacja zmian zachodzących w środowisku przyrodniczym i ich wpływ na zdrowie człowieka”, finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dlaczego zdecydowała się pani na taki temat?

Mięso drobiowe jest jednym z kluczowych rodzajów żywności pochodzenia zwierzęcego, spożywanym na całym świecie. Wysoka zawartość białka przy stosunkowo niskiej zawartości tłuszczu sprawia, że jest ono uważane za zdrowy wybór żywieniowy. Polska jest największym producentem drobiu w Europie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że produkcja drobiu wpływa na środowisko w dużo większym stopniu niż produkcja innych rodzajów żywności. Fermy emitują zanieczyszczenia do wszystkich komponentów środowiska: powietrza, gleb, wód powierzchniowych oraz gruntowych, wpływając tym samym na człowieka, zwierzęta i rośliny. Interesowało nas, jak ferma drobiu wpływa na środowisko przyrodnicze i to badaliśmy jako UWM. Zdrowiem człowieka zajmował się natomiast Gdański Uniwersytet Medyczny, lider projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Mistrz napisał:

Medox według mnie też ta cena  trzyma się na zadowalającym poziomie nie wiem co trzeba robić żeby przy takiej cenie nie zarabiać no w tym tygodniu trochę spadło ale nie jest źle jak czytam wasze teorie na temat cen i waszych kosztów (może nie wszyskich tu obecnych bo niektórzy mają podobnie niskie do moich) to stwierdzam że ja naprawdę jestem Mistrzem

Wyprowadzę Cię z błędu - nie jesteś MISTRZEM tylko "miszczem" Medox ma rację i tyle. Znamy Twoje wyliczenia, Twoje potrzeby wynagrodzenia , Twoją pracę i takie tam......chcesz być niewolnikiem za psi pieniądz to proszę bardzo , ale zachować te swoje preferencje chłopa pańszczyźnianego dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Żeldrob1 napisał:

Wyprowadzę Cię z błędu - nie jesteś MISTRZEM tylko "miszczem" Medox ma rację i tyle. Znamy Twoje wyliczenia, Twoje potrzeby wynagrodzenia , Twoją pracę i takie tam......chcesz być niewolnikiem za psi pieniądz to proszę bardzo , ale zachować te swoje preferencje chłopa pańszczyźnianego dla siebie.

Nie jestem niewolnikiem za psi piniądz tylko potrafię z tego wyciągnąć pieniądze pracując na to samemu i mając świetne wyniki przeciwieństwie do wielu tu obecnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mistrz napisał:

Nie jestem niewolnikiem za psi piniądz tylko potrafię z tego wyciągnąć pieniądze pracując na to samemu i mając świetne wyniki przeciwieństwie do wielu tu obecnych

jesteś , jesteś .....ty jak alkoholik dopóki sobie nie uświadomi , że jest na dnie z powodu alkoholu to nigdy do bycia alkoholikiem się nie przyzna. Ty natomiast  przyznajesz , że sam pracujesz , a ja znając specyfikę tego biznesu wiem , ze jesteś zarobiony jak koń na westernie . Co do wyników ....a nie przyszło Ci do głowy , że ludzie zwyczajnie nie chwalą się wynikami bo nie maja takiej potrzeby ? Jaki sens publicznie kwilić jaki to jestem the best no bo mi zjadają 1,50  paszy , a innym to pewnie z 1,60 ? Buhahahaha.....Wierz mi , że  ogrom hodowców ma fajne wyniki , ale nie piszą o tym bo uważają iż  chwalenie się nimi zwyczajnie trąci :raz snobizmem, dwa głupotą i trzy infantylnością . Co do kosztów - już dawno temu pisałem , że ryczałt spowodował iż jego płatnicy stali się ekonomicznymi (słowo zostało usunięte)ami. Zabrać ryczał , wszystkich wywalić na pełne rozliczenie VAT i wtedy kolego porozmawiamy. Będziesz zbierał faktury nawet za papier toaletowy czy inne dzisiaj wydające się śmiesznymi rzeczy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, medox napisał:

😃😃 dobre, z reguły kolego nie odpowiadamy tu na oczywiste prowokacje, których tu ostatnio coraz więcej, ale ta jest wyjątkowo śmieszna. W środku lata cena ledwie pokrywająca koszty i to pewnie nie u wszystkich , a ten pisze, że się cena trzyma😀 Tylko proszę, nie wyliczaj tu swoich kosztów, bo nie odpowiadamy na prowokację. I tak , mamy dane o wstawieniach...na Ukrainie, a te są takie, że całkiem wypychają nas z eksportu

Jesteś tu wiele lat, więc chyba wiesz kiedy cena jest za niska. Kiedy leje się lament na forum. A teraz nikt nie narzeka, czyli pasuje. Jak spadnie poniżej 4,5 to zobaczysz 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rejonami, bo do mnie jedni dzwonią i odmawiają, że mają za dużo a inni dzwonią i znów szukają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień będzie 4,5 żywiec ma coś większego wjechać na co są już zapisy do tego duza podaż od dziś do końca miesiąca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jesień, jak wejdą normalne obsady i wagi nie będzie nawet 4. Ukraina rządzi w eksporcie i tyle. Była lekka podbitka na 4dni z czystego przypadku- tak się ułożył wolny i kontrakty, że przez owe, dosłownie 4 dni, było na rynku bardzo mało kurczaka. Ale to przypadek i chwila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszalnie w kontraktach ukraińskich msjs pszenicę po 400 zł i to odbywa się legalnie bo to nie polskie mieszalnie . Obniżkę paszy od poniedziałku niektóre szykują o 60 zł dla dużych odbiorców 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filuś, wszyscy wiedzą jaki z Ciebie stary pierdoła, a nie hodowca, więc zawrzyj papu i nie siej defetyzmu na forum. Zajmij się robotą zleconą przez pracodawcę na hurtowni, gdzie pracujesz, a potem pierdyknij się mocno młotkiem w czerep i się nie budź ‼️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję mokrej. Ale suchą kupię po 650 dziś, w ciemno ..... 2,5 tyś ton, z nowych zbiorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...