Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.12.2023 o 14:58, medox napisał:

A coś Ty myślał, że będzie po 6 cały czas ? I tak to był w miarę rok przy odrobinie szczęścia, i wszyscy właśnie myślieli, że tak będzie dalej? Stąd teraz jest brojler w każdej dziurze, każdej budzie, salonie, kiblu piwnicy itd, wszystkie zawsze stojące na zimę kurniki poutykane dziury wełną i jadą żeby mieć towar w styczniu/lutym. Zresztą widać to po cenie pisklaka. Jest takie ssanie, że cena pisklaka utrzymuję się taka jak pasza była po 3tys. Więc może być zaraz 3 z przodu, a zapewne będzie 3 z przodu po 15 stycznia, ale na Święta powinna w tym roku cena odbić w góre o 1zł

I jeszcze to 

I ja się pytam gdzie ta złotówka w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawienia o których pisałem, czyli po 10 listopada i do 25listopada zaczną wchodzić do sprzedaży za kilka dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze kilka dni zaczekajmy. Noi oczywiście ja też czasem się mylę np mówiłem, trzymajmy się Kołodziejczaka, bo kiedyś będzie ministrem rolnictwa, a został wiceministrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minrol w ciągu tygodnia spadł 10 gr. A ze mnie głupek i wstawiłem na początku grudnia... Takim tempem to będę sprzedawać po 4,3... Czyli jak się nic nie zepsuje to na piskle i pasze starczy... Chyba szykuje się zimny prysznic dla hodowców 😐 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kurczakos napisał:

Minrol w ciągu tygodnia spadł 10 gr. A ze mnie głupek i wstawiłem na początku grudnia... Takim tempem to będę sprzedawać po 4,3... Czyli jak się nic nie zepsuje to na piskle i pasze starczy... Chyba szykuje się zimny prysznic dla hodowców 😐 

Dotego słyszałem że pasza ma iść podobno do góry w przyszłym roku zabawnie nie będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Nowy2022 napisał:

Dotego słyszałem że pasza ma iść podobno do góry w przyszłym roku zabawnie nie będzie 

Nie ma żadnych przesłanek na wyższe ceny paszy. Chyba, że taniejąca śruta sojowa ale to raczej nie ten kierunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem we wrześniu - będzie płacz jeszcze w tym roku, ale nikt nie wierzył

1/ Spada i będzie spadał dolar bo jest koniec podwyżek stóp w USA, a nawet mogą być obniżki

2/ Spada i będzie spadać EUR bo zaraz przypłyną pieniądze z KPO miliardy eur

3/ Wzw z 1 i 2 zatrzymuje się eksport a import rośnie geometrycznie

4/ Ukraina rozpoczęła negocjacje i będzie w UE, wzmocniona setkami milionów dolarów i eur wpompowanych przez USA i UE w sam tylko sektor drobiarski dla wzmocnienia możliwości eksportowych - hehe. Jaja, ale były artykuły o tym, są tu wklejone pare stron wcześniej albo wpisać w Google pomoc dla drobiarstwa ukraina itp

5/ Granica puściła, jedzie ostro filecik

WNIOSEK - KRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH

A każdy kto zaczął kolejną budowe bo myślał, że 6 będzie zawsze to imbecyl. Każdy deal byłby lepszy. Od najprostszych typu zakup apartamentu w  górach czy nad morzem po najbardziej skomplikowany.

 

UCIEKAĆ!!! OSTATNI GASI ŚWIATŁO. Możliwe tylko chwilowe podbicia na kilka dni i to wszystko. I niedługo powinno takie być, choć wcale nie musi, bo każda mniejsza ilość naszej produkcji i tak zostanie zastąpiona przez UA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wszystkie analizy zachodnich think thanków mówią, że Rosja przestawiła gospodarkę w stan wojny, jeśli wygra z UA wyprodukuje w tym czasie tyle broni. że będzie mogła zagrozić NATO, a wtedy USA będą miały dwa zagrożenia. Rosję i Chiny. NIe dopuszczą do tego. Nikt nie dopuści. UA będzie w UE i NATO cena osr.anych kur i likwidacja hodowli w Polsce będzie najmniej istotną rzeczą ze wszystkich w tym konkretnym układzie. Kury i nie tylko one już zostały spisane na straty, tylko wy jeszcze o tym nie wiecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fragment skutków:

"Jeśli siły rosyjskie przedostaną się do zachodniej granicy Ukrainy, będą mogły utworzyć bazy na granicach Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii. W rezultacie - piszą analitycy - w krótkim czasie Rosja będzie mogła zagrozić NATO ofensywą zmechanizowaną przy użyciu przynajmniej 8 dywizji, wspieranych przez duże rezerwy, w tym 1. Armię Pancerną Gwardii, która ma zostać odtworzona i w rosyjskiej strategii od zawsze służyć miała jako główna siła uderzeniowa na kraje Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W obecnej postaci NATO nie byłoby w stanie obronić krajów wschodniej flanki przed takim atakiem - informuje ISW. Jedynym wyjściem będzie masowe przerzucenie sił amerykańskich do Europy, zwłaszcza lotnictwa USA stanowiącego główny element strategii obronnej Sojuszu.

"Koszt tych środków obronnych byłby astronomiczny i prawdopodobnie towarzyszyłby mu okres bardzo wysokiego ryzyka, kiedy siły amerykańskie nie były odpowiednio przygotowane do poradzenia sobie z Rosją lub Chinami, nie mówiąc już o obu na raz" - podsumowało ISW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lysonzi1 napisał:

Nie ma żadnych przesłanek na wyższe ceny paszy. Chyba, że taniejąca śruta sojowa ale to raczej nie ten kierunek

Budynki są ogrzewane bardzo drogim gazem nie z butli. A prąd nie stanieje . Oni już kalkulatory mają ponad nami, krzywdy sobie nie zrobią  my im zapłacimy za. Dobrobyt utrzymania a co kupią zboża taniej to już  nietwoje bo solidarności  tu nie ma zadnej bo  tu jest krwiożerczy kapitalizm i to są zyski dla korporacji jako dywidenda dla zachodniej matki firmy.

 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, agroleń. napisał:

Budynki są ogrzewane bardzo drogim gazem nie z butli. A prąd nie stanieje . Oni już kalkulatory mają ponad nami, krzywdy sobie nie zrobią  my im zapłacimy za. Dobrobyt utrzymania a co kupią zboża taniej to już  nietwoje bo solidarności  tu nie ma zadnej bo  tu jest krwiożerczy kapitalizm i to są zyski dla korporacji jako dywidenda dla zachodniej matki firmy.

 

Ja mówię to z mojego punktu widzenia bo sam robię pasze. Odnośnie cen prądu to w ciągu miesiąca mam 2 oferty i prąd spadł o 150zl na mwh u tego samego dostawcy. Zresztą wystarczy obserwować chociażby tge. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obserwując co się dzieje w Europie stwierdził bym że zachód ma produkować w mniejszym stopniu i kieruje się na czysta energię farmy fotowoltaiczne itp a ua ma nas wyżywić tanim syfem zachodnich koncernów malo tego obawiam się że jak ukraina wedzie do UE będzie bol nie do opanowania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nowy2022 napisał:

Dotego słyszałem że pasza ma iść podobno do góry w przyszłym roku zabawnie nie będzie 

Pani Małgorzata za tydzień  ma już święta i tak wróci po nowym roku  . Panie ,

narty i te sprawy

Aktualizacja  dopiero po 7 stycznia . Do. Tego czasu wiele się pozmienia i Jeszcze pewnie wyczeszesz 4,55-4,6. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, agroleń. napisał:

Pani Małgorzata za tydzień  ma już święta i tak wróci po nowym roku  . Panie ,

narty i te sprawy

Aktualizacja  dopiero po 7 stycznia . Do. Tego czasu wiele się pozmienia i Jeszcze pewnie wyczeszesz 4,55-4,6. 

Dla mnie te ceny na minrol to wogóle jakąś paranoja jest za cholere nie potrafię tego rozszyfrować jak to jest obliczane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie tylko gorzej dziś filet to był ile kto chciał za pół ceny z chlodni z granicy styczeń to 3.5 max a do wiosny do 3 zejdzie uciekać i nie wstawiać  to i pisklak chociaż do 1 zł zejdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekać z drobiarstwa z poziomu hodowli bo tylko gorzej ma być Europa będzie robić zakupy na ukrainie i znów zarabiać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko drobiarstwo, zobacz na gospodarzy co samą ziemie mają. Maszyny drogie a co to za dochody z ziemi. Kujawy czy wielkopolska hektar po 100k. Co to za biznes. Nawozy drogie, paliwa drogie, ubezpieczenia i wszystko inne do góry a pszenica jak była po 800 tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież od 10 lat było wiadome kto inwestuje w ziemię ten temp .yyy Baran.  Wystarczyło te pieniądze w apartamenty ładować. A 100 k to daje ten co ma bydlo bo dla niego taki 1 ha za 10 lat się zwróci a na zbozu 2 pokolenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekać to trzeba było by z rolnictwa szeroko pojętego praktycznie każda gałąź kuleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na jutro umówione 4,35 i niestety spada podobno w poniedziałek 20 a nawet 30gr mniej mam nadzieję że tak nie będzie bo w poniedziałek 3 auta zdaję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraina wyłoży polskie drobiarstwo zobaczycie tyle mrozonki stoi że szok na granicy . Teraz już nawet Kołodziejczak się nie wstawi bo sam oszukuje w zeznaniu majątkowym.  Zredukować obsady o połowę to pasza będzie po 1,2 a piskle po 90 gr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawda taka będzie... kto na kontrakcie i pasza w kredycie to i tak będzie orał do upadłego są umowy musisz brać czy zarabiasz czy nie  obrót musi być jak staniesz nie ma powrotu... rzut kończysz na minusie a następne już masz nasadzone i koło się zamyka 90 % na umowach  to kto ma cenę kręcić do góry zrobili co chcieli wszyscy przeszli na kontrakt i za miskę ryżu będo jeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2024 to będzie reset dla drobiarstwo odziwo przewiduję że  ci wielcy padną jako pierwsi   a ci mający jedną dwie budy przerobią to na coś innego i jakoś sobie poradzą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wszedł w kurniki 2-3 lata do tyłu to teraz będzie robił za nic I jeszcze się pogrążał ukraina wyłoży tylko tych co mają kurniki ubojnie nie bo one dalej będą handlować gotową tuszka nie jeżdżąc na fermy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...