Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No ja nie wiem zkąd co niektórzy biorą ceny dzisiaj znajomy zdawał po 5,6 bo tyle sobie wytargował niechcąc oddać kury w czwartek i to w małej ubojni, w ogóle o czym wy mówicie jakie ubojnie nie mają co bić ponad 90% ubojów idzie na kontrakcie więc większość ubojni bije tyle ile powinna bić albo brakuje jakiś tam marny procent tego wolnego rynku który biorą, nawet jak takiej ubojni braknie 10% dopełni to Ukraina albo nikt nie dopełni i, i tak nie braknie tego mięsa po prostu ubojnia zamiast bić 60 aut ubije 55 i tyle każdemu klientowi utnie po tonie i wszystko się będzie zgadzać

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2024 o 20:14, DoDo2 napisał:

Z kim Ty handlujesz  ? Stary hodowca , a sprzedaje nawet poniżej średniej cen rolniczych .  Od razu widać,  że ubojnista z ciebie  !! Kur nie ma i nie będzie przez najbliższe dwa tygodnie 

 

Kur nie będzie a przede wszystkim  medox skończył z czarną wiosną i czarnym latem. 

Filipiny biora od nas duże zamówienia.

Cedrob się sprzedaje a to "był"koń  trojański wolnego rynku . 

Mhp do kwietnia kurki do lasu bedzie wypuszczać

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, Nowy2022 napisał:

A minrolek stoi nawet grosza nie podnieśli  chociaż cały tydzień cena szła do góry 

W dniu 17.02.2024 o 20:14, DoDo2 napisał:

 

Kobita jeszcze z ferii zzimowych nie wróciła 

 

S

Screenshot_20240216-092332~2.png

Screenshot_20240217-090829.png

Edytowane przez leszczaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, leszczaczek napisał:

Kur nie będzie a przede wszystkim  medox skończył z czarną wiosną i czarnym latem. 

Filipiny biora od nas duże zamówienia.

Cedrob się sprzedaje a to "był"koń  trojański wolnego rynku . 

Mhp do kwietnia kurki do lasu bedzie wypuszczać

 

 

 

no chyba ze mhp kupi cedrob ;)))

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem Wam z 15lat temu, potrzebne są związki i współdziałanie, bo gdzieś na górze ustalono dawno temu, że żywność ma być produkowana w Ameryce Płd i Ukrainie.  Stąd Mercosoury itp. Te dwie lokalizację łączą inwestycje ogromnych firm zachodniej Europy. My mamy produkcję wygaszać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu inwazji Rosji na pełną skalę europejski bank rozwoju wpompował prawie miliard dolarów w hodowlę kurczaków i inne duże ukraińskie przedsiębiorstwa spożywcze, finansując eksport tanich produktów poinformował „Financial Times"

I tyli. Uciekać kto ma rozum póki budy cokolwiek warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2024 o 23:23, Mistrz napisał:

No ja nie wiem zkąd co niektórzy biorą ceny dzisiaj znajomy zdawał po 5,6 bo tyle sobie wytargował niechcąc oddać kury w czwartek i to w małej ubojni, w ogóle o czym wy mówicie jakie ubojnie nie mają co bić ponad 90% ubojów idzie na kontrakcie więc większość ubojni bije tyle ile powinna bić albo brakuje jakiś tam marny procent tego wolnego rynku który biorą, nawet jak takiej ubojni braknie 10% dopełni to Ukraina albo nikt nie dopełni i, i tak nie braknie tego mięsa po prostu ubojnia zamiast bić 60 aut ubije 55 i tyle każdemu klientowi utnie po tonie i wszystko się będzie zgadzać

co ukraina dopełni jak jedzie 1 na godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. a wagony na Czechy lecą bez...

jechać na granice i pisklaki blokować a nie pier....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, alek1981 napisał:

co ukraina dopełni jak jedzie 1 na godz.

Jak nie jedzie tirem to jedzie pociągiem jak nie przejedzie przez naszą granicę to przejedzie przez inną granicę a efekt jest w sumie taki sam bo albo nasze ubojnie będą sobie brały z Ukrainy i cena będzie spadać albo inne kraje nie będą brały z naszych ubojni bo będą brały sobie z Ukrainy przez co cena spadnie

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. To że oni nawet nie przywiozą do nas, bo póki co to im najbardziej chodzi o Europę, a nie o nas, bo każdy chce sprzedać tam gdzie najdrożej a nie najtaniej , więc obojętne gdzie oni sprzedają, to wypychają stamtąd nas. A jak oprócz kosmicznych marż związanych z nieograniczonym dostępem do rynku UE dostają jeszcze pół miliarda dolarów wsparcia ot tak, to w sumie ja już nie wiem co powiedzieć ...

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbują na siłę zbić cenę...   a kur nie ma . Na nowy tydzień wielkie szukanie , już dziś 4 ubojnie dzwoniły za kurą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, stachu3100 napisał:

Prosiłem żeby pisać jakie paszarnie,bo inaczej to nie ma sensu 

zgadza sie piszcie u kogo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, stachu3100 napisał:

Prosiłem żeby pisać jakie paszarnie,bo inaczej to nie ma sensu 

To nie ma sensu . Monopolistyczna grupa wytwórców  pasz w Polsce   chce wręcz  podnosić cenę .

Mają taki tupet  do kłamania w żywe oczy.

Przecież robią z nami co chcą . Pasze kręcą z własnych pól na Ukrainie . Mają tam tysiące ton wlasnego zboża . Potrzeba  nam zrozumieć rozmach tej machiny i to że przygotowywali sie do tej operacji dłuższy czas zeby złapać w kleszcze hodowców i firmy konkurencyjne  ktore działają  podobnie .

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2024 o 07:52, Mistrz napisał:

Jak nie jedzie tirem to jedzie pociągiem jak nie przejedzie przez naszą granicę to przejedzie przez inną granicę a efekt jest w sumie taki sam bo albo nasze ubojnie będą sobie brały z Ukrainy i cena będzie spadać albo inne kraje nie będą brały z naszych ubojni bo będą brały sobie z Ukrainy przez co cena spadnie

czytaj.Przeciez pisałem ze przez inne kraje jedzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, alek1981 napisał:

czytaj.Przeciez pisałem ze przez inne kraje jedzie..

Wiem że pisałeś ja tylko wyjaśniłem to obszerniej bo co niektórzy tego nie rozumieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 21.02.2024 o 21:14, alek1981 napisał:

P.S. a wagony na Czechy lecą bez...

jechać na granice i pisklaki blokować a nie pier....

To by chociaż staniały w końcu  do przyzwoitszych cen no i  przestaliby kombinować  i wrzucać  dodatkowego "niesortu" lub domieszek z innych stad do zamówionej ilości .

Ostatnio dostajemy taką mieszaninę zdarzeń że wet się bierze za głowę bo w 4 czterech fermach 3 różne antybiogramY . A stado jedno.

Do tego takich pokręconych , perliczek i karłów  a wylęgarnia się tłumaczy ze to mniejsze jajko choć mniejsze zo im   szkoda wyrzucić .  Nic się nie zmarnuje . A Klient ten hodowca  to klient glupii i wszystko kupi. A reklamować " se "możesz ooni udają głupa 

Edytowane przez leszczaczek
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zboże tanie a za chwilę kura będzie za pół darmo .

Zboże już po 500 pszenica netto można dostać pola to przez kolejne lata nawet orac się nie będzie opłacać bo skupy zboza nawiązują kontakty  a kolejne lata że wschodem także o 700 za pszenicę to.mozna zapomnieć. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2024 o 07:52, Mistrz napisał:

Jak nie jedzie tirem to jedzie pociągiem jak nie przejedzie przez naszą granicę to przejedzie przez inną granicę a efekt jest w sumie taki sam bo albo nasze ubojnie będą sobie brały z Ukrainy i cena będzie spadać albo inne kraje nie będą brały z naszych ubojni bo będą brały sobie z Ukrainy przez co cena spadnie

Wjeżdżało do nas takie cuś

co  zwali filetem z kością w roku 18 . 

Cena na wolnym rynku ? Spadała 3 i w dół.   

Trzeba było reakcji  , ti odpowiednio zadziałały jednostki aby ukrócić proceder . 

Mozna? 

Można . Cena  z automatu wróciła do 3,5. 

Teraz mamy podobnie . 

Gdyby nie rolnicy co blokują granicę , cena drobiu byłaby ok 4 złotych a może mniej .

Minrol juz by był na  maksymalnie 4,3. 

Oczywiście  pasza majestatycznie  bez zmian. 

Medox wrożylby kolejną czarną wiosnę .

Jak nie będzie blokady, wprowadzenia cła, limitu kontyngentu sprzed 22 roku to po nas 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...