Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

(słowo zostało usunięte), całe łodzkie po niedzieli szuka od DB po Piorkowska, Lipce. Ja dzisiaj po 4.9 gdzie ten tydzień babki mówiły, że żywca w miarę jest, po niedzieli wyglada że cena nie spadnie. Moim zdaniem utrzyma się jakieś 4.7-5 do majówki. Faktycznie problem może być dalej przez załamanie na rynku kaczki, hodowcy zostali praktycznie bez wstawien i kazdy szuka pisklaka brojlera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje na rynku kaczki? Dlaczego zostali bez wstawien hodowcy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak nurkujemy do jesieni obsady max każdy chce mieć brojlera. Ukraina pcha co ma także do jesieni złe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kokoko napisał:

A co sie dzieje na rynku kaczki? Dlaczego zostali bez wstawien hodowcy? 

Niby zakłady nie mają zejścia i nie dają pisklat. Wydaje mi się też, przynajmniej to co widzę w okolicy, że hodowcy kaczek nie pójdą w brojlera, bo część z nich nie ma przystosowanych obiektów. Ale mogę się mylić. Szybciej z indyka wejdą w brojlera, tylko kwestia skąd pisklęta... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ferm przeszlo na brojlera już w tamtym roku bezpieczniej . Także zaczyna się okres taniego drobiu . Na niedzielę na południu  szukają po 4,4 te największe,,,,, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten minrol to jest przekręt jak wolny wzrósł i był przez dłuższy czas dużo wyżej niż minrol to minrol wzrastał po 1-2 grosze i to dopiero po jakimś czasie a jak wolny trochę soadł i jest mniej więcej na równi z minrolem to ten odrazu spada i gdzie tu sens, równości pomiędzy wzrostami a spadkami nie ma żadnej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, Mistrz napisał:

Ale ten minrol to jest przekręt jak wolny wzrósł i był przez dłuższy czas dużo wyżej niż minrol to minrol wzrastał po 1-2 grosze i to dopiero po jakimś czasie a jak wolny trochę soadł i jest mniej więcej na równi z minrolem to ten odrazu spada i gdzie tu sens, równości pomiędzy wzrostami a spadkami nie ma żadnej 

Fikcja. zero. matenatyki

 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że w publikowanym w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej (ZSRIR) tygodniowym „Biuletynie informacyjnym - Rynek drobiu”, prezentowane ceny skupu kurcząt są cenami średnimi, ważonymi obliczanymi jako iloraz wartości skupionych kurcząt oraz ich ilości (masy).

 

Ceny podawane przez dostawców danych (tj, np. ubojnie lub zakłady drobiarskie) pochodzą z faktur i dokumentów księgowych wystawianych przez te podmioty zarówno tym którzy mają umowy kontraktacyjne, jak i tym z wolnego rynku. W biuletynie nie uwzględniamy cen kurcząt zakupionych z własnych, wewnętrznych ferm, ubojni czy zakładu przetwórczego.

 

 

 

 

 

 

 

Publikowane w biuletynach ZSRIR dane mają jedynie charakter informacyjny, zaś Ministerstwo nie ponosi odpowiedzialności za dalsze wykorzystywanie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie na ich podstawie wszelkich decyzji gospodarczych.

 

 

 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda, tylko tak jest. Do góry, grosze co tydzień. A jak w dół to 10 groszy. Czyli jak kiedyś,, cena prezesa"😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brojlera przyrasta w takim tempie że zaraz będziecie całować w pierścień prezesa żeby to w ogóle oDebra1ł, nie ważne po ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak medox chciałbyś 😃 tak samo jak to filusiowe 4.4 na niedzielę, cena nie spada od środy a w następnym tygodniu zobaczysz wzrosty cen, do majówki jest sporo ubojni z brakami towaru. Wchodzimy w okres letni, gorsze kurniki będą musiały zejść z obsady w to miejsce wejdą kaczkarze, czy indyczarze jeśli status quo się utrzyma to lato będzie bez fajerwerków ale przy tych cenach paszy i dobrych wynikach, cenie około 5zl, będzie ok.

Ps. Medox, mała zazdrosna wsza jesteś, nic się nie zmienia😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wstawiacie na m2 na lato ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały rok wstawiam tyle samo 19,5 szt na m²

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mistrz napisał:

Ja cały rok wstawiam tyle samo 19,5 szt na m²

W jakiej wadze sprzedajesz 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku tego roku 34 i 41 doba pierwszą wagę ciężko powiedzieć bo ja robię przebiórki ale w tym wieku wychodzi w przedziale 2,2-2,5kg a na koniec 2,7-3,0 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od zeszłego roku przestalem wstawiać 19szt/M2 i robić ubierki, jak miałem problemy na fermach to właśnie po ubierkach. 2 fermy mamy w takich większych skupiskach gdzie na fermach hodowane jest wszystko, od brojlera po nioski, kaczki, odchowy kogutów a ludzie do szczepienia i łapania zazwyczaj Ci sami, czyli problem gotowy. Zacząłem wstawiać max 17szt/M2 zejście 38-39 doba. Standardowa waga na odjeździe z fermy 2.7-2.8 z lekkimi odchylami w zależności od zdrowotności stada. Wstawiam co 50dni, robię 7 rzutów w roku. W mojej sytuacji wydaje mi się to optymalne rozwiązanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wstawiam nie cale 18 sztuk i robie ubiorke na 35 dobe, nieraz 12 tys nieraz 6.5 sprzedaje. I waga wychodzi podobna jak wy piszecie. Wiec nie wiem gdzie robie błąd bo powiniem miec wieksza wage przy mniejszej obsadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My wstawiamy 15.5 16 kur na metr i nie wyobrażam sobie włożyć 20 kur na metr, chyba przejść nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kokoko napisał:

A ja wstawiam nie cale 18 sztuk i robie ubiorke na 35 dobe, nieraz 12 tys nieraz 6.5 sprzedaje. I waga wychodzi podobna jak wy piszecie. Wiec nie wiem gdzie robie błąd bo powiniem miec wieksza wage przy mniejszej obsadzie

To jest g*wno prawda może jakby popatrzył na takie duże różnice w obsadach czyli na przykład u mnie 19 i tak jak tam kolega pisze 15 popatrzył na dłuższy okres czasu to pewnie jakaś niewielka różnica w wadze by była ale ile to już miałem takich rzutów że przywieźli z 600 czy 700 kur więcej z tego prawie nic nie Zdechło na koniec było 19 i pół sztuki na metr ja wcześniej robiłem przebiórki zazwyczaj na 37 dobę potem zdawałem na 43 i mi średnia czasami potrafiła wyjść na ostatnich autach  3,30 przy takim zagęszczeniu A ile razy tak było że przywieźli mniej na początku dużo się sypnęło, kur było mało wszystko szło normalnie a waga była gorsza niż przy dużym zagęszczeniu także teoria z większymi wagami przy niższych obsadach Według mnie jest po prostu ściemą poza tym jak mam szczerze powiedzieć to ja nie potrafię hodować kur na mniejszych obsadach bo mam problem, nie potrafię utrzymać suchej ściółki ona mi się nie chce zaparzyć robi się mokro a jak kur jest dużo one to przykrywają i ściółka jest ciepła i sucha a nawet popatrzeć na moją dzisiejszą przebiórkę tych kur z tych dziadowskich piskląt których Zdechło 3100 zagęszczenie 16 sztuk na metr w sumie cały rzut, urosły ładnie średnia 2,45 ale przy takim zagęszczeniu według teorii mniej kur=większa waga no to chyba powinno być więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mistrz napisał:

To jest g*wno prawda może jakby popatrzył na takie duże różnice w obsadach czyli na przykład u mnie 19 i tak jak tam kolega pisze 15 popatrzył na dłuższy okres czasu to pewnie jakaś niewielka różnica w wadze by była ale ile to już miałem takich rzutów że przywieźli z 600 czy 700 kur więcej z tego prawie nic nie Zdechło na koniec było 19 i pół sztuki na metr ja wcześniej robiłem przebiórki zazwyczaj na 37 dobę potem zdawałem na 43 i mi średnia czasami potrafiła wyjść na ostatnich autach  3,30 przy takim zagęszczeniu A ile razy tak było że przywieźli mniej na początku dużo się sypnęło, kur było mało wszystko szło normalnie a waga była gorsza niż przy dużym zagęszczeniu także teoria z większymi wagami przy niższych obsadach Według mnie jest po prostu ściemą poza tym jak mam szczerze powiedzieć to ja nie potrafię hodować kur na mniejszych obsadach bo mam problem, nie potrafię utrzymać suchej ściółki ona mi się nie chce zaparzyć robi się mokro a jak kur jest dużo one to przykrywają i ściółka jest ciepła i sucha a nawet popatrzeć na moją dzisiejszą przebiórkę tych kur z tych dziadowskich piskląt których Zdechło 3100 zagęszczenie 16 sztuk na metr w sumie cały rzut, urosły ładnie średnia 2,45 ale przy takim zagęszczeniu według teorii mniej kur=większa waga no to chyba powinno być więcej 

I tu prawda nieraz miałem też gęściej a waga na koniec lepsza niż jak mam 16 na metrze teraz ale pisklęta miałem takie że do 3 doby 8 % poleciało ogólnie pisklęta teraz to jest jakaś masakra zresztą lecą przez cały okres chowu 😞

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie na szczęście wysypały się w ciągu pierwszych dwóch tygodni potem miałem spokój a te co przyjechały w tamtym tygodniu są całkiem spoko nic takiego się nie dzieje 

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie ceny na ten tydzień proponują ubojnię? Szukają kurczaka czy cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam o sztuki na metrze ponieważ zastanawia mnie ile osób z obawy o upały ogranicza wstawienia letnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...