Skocz do zawartości
lukaszptoszek

Ciągniki i inne maszyny rolnicze podczas pracy w lesie.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie niemarkowe pilarki spalinowe polecacie??Interesują mnie w cenie ok 500-600zł.

Ja również polecam markową. Lepiej trochę więcej zapłacić, a później mieć spokój przez kilka albo kilkanaście lat

Sam ma pilarkę STIHL MS230c (ta z tym uproszczonym napinaniem łańcucha - super sprawa) i praca nią jest prawdziwą przjemnością. A łańcuchy to nawet kiedy są już przytepione, lepiej pracują niż podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.Niestety budżet mam ograniczony i dlatego zastanawiam się nad czymś tańszym.A możecie mi cos powiedzieć o pilarkach np. Makita,Partner,Alko-Bis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka,Mkitę niepotrzebnie dopisałem(bo drogie) i źle napisałem-zamiast AL-KO BKS napisałem Alko-bis.Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no źle Makita to bardzo dobra firma i przez to się ceni. A pilarki to tylko Husqvarna / Stihl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy radzicie markowy sprzet to niechj sie stanie-dołoże troche i kupie porzadna pilarkę Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj badziewia dla mnie liczą się tylko stihl i husqvarna miałem obie, u nas dużo ludzi zyje tylko z lasu i innych maszyn nie używają fakt że co dwa lata a nawet co rku pilarze zmieniają piły ale huskvarna przede wszystkim mało pali i trwała, ja wole stihla dużo więcej pali ale lepiej idzie i hyba masywniejszy chociaż stanoł mi wał na łożyskach , partnery itd to tylko amatorzy męczą i już dawno to przekleli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam pilarke Stihla. U mnie jest juz 10 lat, uzywam oleju hydraulicznego

do smarowania prowadnicy, filtr myja czasami w goracej wodzie, nie zawsze jest zrobiona dokładnie mieszanka i tak chodzi, jedyne co sie zepsuło to kilka razy urwałem sznurek i wymiana kosza sprzęgła (60zł) ale to normalne bo ząbki sie wyrabiają z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam polecam pilarke Stihla. U mnie jest juz 10 lat, uzywam oleju hydraulicznego

do smarowania prowadnicy, filtr myja czasami w goracej wodzie, nie zawsze jest zrobiona dokładnie mieszanka i tak chodzi, jedyne co sie zepsuło to kilka razy urwałem sznurek i wymiana kosza sprzęgła (60zł) ale to normalne bo ząbki sie wyrabiają z czasem

dlatego zakłada się zebatke pływającą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zasuwam pilarką profesionalną oleo-mac model 956 poj 56 cm moc 4.1 przy obciążonym układzie tnącym.....łańcuch 3/8 idzie jak w masło...ogólnie pilarka niedozarąbania prosta w budowie i wytrzymała ..duża różnica w zastosowanych rozwiązaniach w porównaniu z pilarkami amatorskimi ...cena sklepowa to ok 2500 pln........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zasuwam pilarką profesionalną oleo-mac model 956 poj 56 cm moc 4.1 przy obciążonym układzie tnącym.....łańcuch 3/8 idzie jak w masło...ogólnie pilarka niedozarąbania prosta w budowie i wytrzymała ..duża różnica w zastosowanych rozwiązaniach w porównaniu z pilarkami amatorskimi ...cena sklepowa to ok 2500 pln........

 

ja mam model 951. Rocznika nie pamiętam ale jaieś 15 lat ma i jeszcze długo będzie chodzić. Kupiona był a na bazaże bo w sklepach ciężko wtedy było kupić jakoś piłe spalinowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że wszyscy wtedy byli w polu do akcji wyciągania udało się ściągnąć jedynie ciapka, władka i Zetora 5211 I na te 3 ledwo wyciągnęliśmy a to dlatego, że przednia oś zaparła się o pniak a myśmy o tym nie wiedzieli... A oto tego efekty:

zdjcie096jo3.jpg]

zdjcie097sk4.jpg

zdjcie098mr3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad dojechal do domu (przednie koła na asfalcie zostawiały smugi) i wziął się za wymianę drążka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeee to sąsiad widze dba o sprzęt jak zaraz wymienia.Tak powinno być.Nie to co u mnie sprzęgło zje... już prawie rok a ojciec mówi,że dobrze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dba nie dba wymienić musiał - bieżnika w oczach ubywało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie przeczytaliście temat w jakim piszecie i o czym??

miccao to raczej do filmów i fotk się nadaje!!

także powracamydo tematu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gedii celowo te fotki umieścilem w tym temacie. To, że ktoś ma zamiar wrzucić zdjęcia nie znaczy, że muszą one od razu trafić do tamtego tematu. Fotki i filmy o rolnictwie, a z drugiej strony ciągniki wykorzystywane podczas pracy w lesie - przesłanie jasne - tutaj pasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda ten ciągnik w lesie pracował...

kiedyś może i prcował w lesie! dalsze posty na ten temat będą usuwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba zatarłem silnik w pile oleo mac 951. Czy da się to naprawić i jaki może być koszt?? dużo roboty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...