Skocz do zawartości
lukaszptoszek

Ciągniki i inne maszyny rolnicze podczas pracy w lesie.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za zrobienie zatartego silnika w Kosie spalinowej Stihla dałem 180 zl (robocizna + nowe pierscienie + cos tam), to może podobnie zapłacisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej proponuje abyś odwiedził tą stronę http://www.faofar.pl/ byłem tam na miejscu sprzęt pierwsza liga ale jeżelii miałbym wybierać to wziąłbym wciągarkę z pilotem jest to opcja jedna z najdroższych ale komfort pracy nie zastąpiony...wiem co mówię sąsiad ma taką opcję zastosowaną w swoim lkt rewelacja. oraz popatrz na www.forester.pl ; www.interforst.pl/shop/ ; www.lasiogrod.pl

 

a jak cię interesuję strikte sprzęt leśny to : www.mascus.pl ; www.technikboerse.pl ; www.machinefinder.com ; www.ponsse.com ; www.europe-machinery.com ; oraz Inne strony, na których można znaleźć oferty sprzedaży maszyn wielooperacyjnych:

 

 

www.polandforest.pl

 

www.proml.pl

 

www.kupsprzedaj.pl

 

www.agriaffaires.de

 

 

www.wahlers-forsttechnik.de

 

www.bau-portal.com

 

www.forstgmbh.at

 

www.interforst.at

 

www.silvatec.com

 

www.mueller-habbel.de

 

www.wellink.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fao far znam bardzo dobrze bo mam już od nich 2 maszyny ale teraz mam okazje kopić te wciągarkę gff używaną za 15 tys z pilotem a za fransgarda trzeba dać 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fao far znam bardzo dobrze bo mam już od nich 2 maszyny ale teraz mam okazje kopić te wciągarkę gff używaną za 15 tys z pilotem a za fransgarda trzeba dać 30

 

Jaki masz sprzęt do lasu? tzn. jakie wciągarki i do tego jakie ciągniki (moc)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U 3514 wciągarka Fransgard v 2600

Lampo 70 wciągarka Fransgard v 4000

Zetor 10145

łuparka 12 t

i

Koń Bronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka pilarke spalinowa byscie mi polecili ?.

praca jaka bym nia wykonywal to ciecia drzewa na uzytek wlasny , aby cieplej bylo w domku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam makite 430 od 11lat i spisuje sie super na wąłsny użytek prowadnica 38-40cm i wystrczajaca. Popularne tez sa Sthil 23 ale nie iwem czy jescze go produkuja ale jest mniejszy troche i słabszy od makity dcs 430 a chyba droższy była jak pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szthil ,ale jest czas aby pomyslec o drugiej Pilarce ,taka jak ty masz czyli makite proponowali mi w sklepie ,podobno produkowane sa w Niemczech no i to się liczy bo teraz na co nie spojrzeć wyprodukowano w Chinach ,a ja takiej tandety nie chce ,już opasłem się tymi żółtkami .A jutro najprawdopodobniej pilarka Pojdzie w ruch trzeba troszeczkę sadu wyciąć i kępkę krzaków bo sobie tam dziki siedzą a mi w tym roku już dość szkód nawyczyniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje tylko Husqvarne mam ją juz 5 lat i w okresie zimowym robi u mnie naprade duzo. Przedewszystkim wpływ na jej żywotnośc ma to jaki olej używa sie do niej, bo jeżeli jakies podróbki to napewno cie pociągnie za długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaka pilarke spalinowa byscie mi polecili ?.

praca jaka bym nia wykonywal to ciecia drzewa na uzytek wlasny , aby cieplej bylo w domku. [/quote

Jeżeli nie idziesz dzień w dzień w las to poleca tylko sthil MS 230 lub 250 zaletą ich jest wąski łańcuch mam taką już 9 lat. Mam też ms 260 profesjonalną ale ją to absolutnie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ms 260 odradzasz?

ja kupiłem rok temu ms 280 i jestem zadowolony

a ms 260 jest droższa pomimo tego że słabsza nie wiem czemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego ms 260 odradzasz?

ja kupiłem rok temu ms 280 i jestem zadowolony

a ms 260 jest droższa pomimo tego że słabsza nie wiem czemu

 

Pilarka MS 260 ma certyfikat leśnictwa czy jak tam sie zwie, jest jak na swoją moc bardzo lekka i dostosowana do ciągłej pracy. jej wadą jest łańcuch 325' i szerokość rowka 1,6 mm co stawia duże opory przy cięciu. Naprawdę wieżcie mi dużo przyjemniej tnie się 230stką. Piły 270, 280, 290 są piłami rolniczymi i dlatego sątańsze ale czy gorsze? Według mnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś ma a może sam robił wciągarke napędzaną silnikiem chydraulicznym. Mam ochote taką zrobić tylko niewiem jakiego silnika najlepiej by było użyć i czy wogule jest sens budować taką wciągarkę. Wydajność pompy ciągnika to 42 l/min.

Jeśli ktoś ma jakąś wiedze na ten temat to prosze o wypowiedzi i z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam makite 430 od 11lat i spisuje sie super na wąłsny użytek prowadnica 38-40cm i wystrczajaca. Popularne tez sa Sthil 23 ale nie iwem czy jescze go produkuja ale jest mniejszy troche i słabszy od makity dcs 430 a chyba droższy była jak pamietam
produkuja i to w wielu wersjach ja mam taka od 5 lat i jest naprawde super zadnej awari goraco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktos powiedziec ile można powiedziec za wyciągnięcie 1m sześciennego drewna z lasu i ułożenie tego na odpowiedniej strecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od warunków i odległości zrywki i jakie to drewno ale 20 zł minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może mi ktos powiedziec ile można powiedziec za wyciągnięcie 1m sześciennego drewna z lasu i ułożenie tego na odpowiedniej strecie
Ta cena 20 zł...za 1 mp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie w lipcu ubiegłego roku, dokładnie w dzień lesnika, dokładnie w tym samym czasie, gdy lesnicy mięli bibę nadciągnęła straszna wichura i wywaliło kilka tysięcy ha lasu. Do tej pory nie uporali się z wywałami. Aby szybko praca szła ściągnęli z Czech i Polski maszyny do cięcia, tzw. Harvastery, czy jak sie to nazywa. Robota szła non stop, 24 na dobę, 7 dni w tygodniu. Tartaki zabijały się o to drzewo, bo nie nadążali go klasyfikować, i żeby nie było potem reklamacji ze strony odbiorców, szło w niższych klasach, niż faktycznie było. Tartaki mają od lipca ubiegłego roku zniwa na moim terenie. Transportowcy, wożący drzewo również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak za mp ale przy wywozie z lasu do drogi nie wiem ile kasują ci co ciężarówkami

wożą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak za mp ale przy wywozie z lasu do drogi nie wiem ile kasują ci co ciężarówkami

wożą

20 zł za 1mp z lasu na skład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...