Skocz do zawartości
Jarek.k

Wędkarstwo!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie co trzeba zrobić żeby dostać kartę WĘDKARSKĄ ! !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zgłosić się do związku wędkarskiego, zdać jakiś egzamin, ale głównie to opłacić składkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli często wedkujesz to sie opłaca miec karte ale jak sporadycznie to lepiej jechac na prywatny akwen i zpłacisz tylko za dany dzień ja tak robie bo wiadomo jak to z czasem latem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam staw 10x5x1,5 m i chciałbym troche wpuścić ryb, ale nie wiem jakich, kiedy i ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy kiedy chcesz je łapać. Kroczek karpia (jakieś 4 szt na kilo) to do świąt powinien urosnąć. Staw nie za duży więc 10 kg kroczka chyba wystarczy. przydałoby się jeszcze trochę amura, żeby zielonka nie rosła.

wpuszcza się już w marcu żeby dużego mrozu nie było. Też się muszę za narybkiem rozejrzeć bo to już czas goni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej muchy se wpuscić taniej nie wyjdzie tylko na żaby trzeba tempic linka se wpuśc fajna rybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się szczerze nie znam na rybach w stawach, ale u nas to wpuszczają karpia razem z tołpygą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam stawu(ale może kiedyś......) ale pytam sie z ciekawości-ile kosztuje narybek(karpia,amura i innych typowych ryb)??Jak sie to kupuje(na sztuki,na wage)??Jaką min. głębokość powinien mieć staw (z rybami oczywiście)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głębokości to jakieś 1,5 metra, żeby zimą zostało trochę niezamarzniętej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten stawek to troche za płytki latem jak będzie przyducha to ci popadają. Ja w najgorsze upały musze pompe wrzucić albo sprężarke włączyć. bo grzbiety ryb na wierzchu widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez pompy w upał to nie da rady.

Głębiej można, ale po pierwsze koszt wykopania, a dwa to ile później więcej wody do wypompowania żeby rybę wybrać.

Min 1,5 metra (wody oczywiście) przy najniższym stanie wody powinno wystarczyć. Większość stawów rybnych ma taką głębokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stawu mającego powierzchnię ok. 1ha wpuszczam ok. 100-150 szt. karpia, 30-50 szt. amura i ok. 1000 karasi. W tym roku (przy dokarmianiu - w sumie ok. 350 kg zmiotków zboża) karpie z 23 dkg urosły średnio do 2,25 kg, amur miał po 1,20, karasie z ogonów po 3-5 dkg urosły do 20-35 dkg.

W najgłębszym miejscu ma 2m, średnia gł. ok. 1m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa ryby nie drapierzne mozna wpuszczać, moga być razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A suma mozna by wpuśćić??Amura??

można, ale od Suma lepszy mały szczupak, bo goni ryby i lepiej rosną, sum łapie ryby z przyczajenia i nie ma tego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczupak też "czai się" na ofiarę- szczególnie w trzcinowiskach (o ile są) pozostaje w bezruchu w pozycji pionowej imitując roślinność i atakuje gdy ofiara się zbliży (pamiętam z biologii )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokl adnie tak. szczupak sie czai na konkretna rybe i ja z zaskoczeni abierze. a sum sie kieruje glownie wechem. sum raczej nie poluje z zaskoczenia bo ma slaby wzrok (malutkie oczy) i slabo rozwinieta linie boczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

141 daniel czytałem że w Bugu jest sporo bolenia a że rzeka wąska to łatwy do podejścia w Odrze boleń jest bije w warkoczach ale strasznie czuły [mój odcinek] i trzeba na indianina a i tak skubany wyczuwa ostatnio szczupak 1,5 kg na predatora perłowego 7cm i sandacz 1 kg na seledyna.mansa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie nad bugiem dawno nie bylem ze 2 tygodnie i trzeba kiedy wypasc z ranka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...