Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

 

936 po raz pierwszy był pokazany w 2005 r. na AGRITECHNICE jako nowość - pierwszy ciągnik, który zasuwa 60 km/h. Widziałem go wtedy na wystawie - ludziska tak go obstąpili, jakby Fendta nie widzieli. A w marcu tego roku miałem okazję się nim przejechać na pokazie, który organizowało Korbankowo. Nawet przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Fendt'a 614 LS, moc 99 kW,

chciałem dowiedzieć się czy ktoś z Was próbował podpiąć do niego bronę wirnikową 4 m z siewnikiem? Jak sobie radził i czy w ogóle jest to możliwe?

Myślę o Lemken Zirkon lub KE, KG Amzone (takie tylko mnie interesują, ponieważ 4 metry są tańsze o 50 % w porównaniu z 3 metry).

 

Czy ktoś orientuje się na jakich obrotach pracują Wom 540 czy 1000 obr/min bo mam tylko 1000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Fendt'a favorit 515C I mam problem. Wszystko jest w porządku dopóki maszyna się nie rozgrzeje, gdy już sie nagrzeje traci siłę uciągu i staje, przy czym silnik wchodzi na obroty, traktor stoi. Przyczyną jest podobno zbyt mało oleju w turbosprzęgle, tak twierdzi pracownik niemieckiego serwisu F. Mam problem ze zlokalizowaniem miarki lub wlewu oleju turbosprzęgła. Bardzo proszę o radę, bo nawet serwisanci Korbanków nie wiedzą o co dokładnie chodzi, bo fachowiec od fendziorów na urlopie i nie mają katalogów od serii 500.

Być może to co opisuje KIZO dotyczy turbosprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do panów posiadających Fedty seri 600 mam 614 gdzie jest filtr oleju w skrzyni biegów czyżby go nie było , jaki olej lejecie i ile litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do urzytkowników Fendtów.ile moze wytrzymac silnik w 512c 6 cyl+turbo?mam na oku fajnego 512c z 97r ale ma 12500mth.

do 20 000mth to jest minimum. ja znam goscia co maial JD 8530 i nim w samej orce zrobil przeszlo 18 500mth i jak na taki stan sprawuje sie bardzo dobrze i narazie nie jest wymagany remont silnika myśle ze ten JD wytrzyma bez remontu silnika 28 000mth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o Fendzie 936 czy bedzie lepszy od JD seri 8030

sadzę ze JD z serii 8030 powinien byc o wiele lepszy od Fendta, bo mialem okazje sprawdzic i przekonac sie o mocy i wygodzie pracy w JD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zamiar kupic fendta 611 LSA z 1991 roku. nie wiem ile ma zrobionych mtg i boje sie o turbine. jak te ciagniki sie sprawuja? mam kupic fendta z turbina czy bez? pomozcie prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o Fendzie 936 czy bedzie lepszy od JD seri 8030

sadzę ze JD z serii 8030 powinien byc o wiele lepszy od Fendta, bo mialem okazje sprawdzic i przekonac sie o mocy i wygodzie pracy w JD

Ty chyba niewiesz co piszesz piszac ze JD jest o wiele lepszy od Fendta z ktorej strony pod jakim wzgledem nie wprowadzaj kogos w blad kto potrzebuje porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam zamiar kupic fendta 611 LSA z 1991 roku. nie wiem ile ma zrobionych mtg i boje sie o turbine. jak te ciagniki sie sprawuja? mam kupic fendta z turbina czy bez? pomozcie prosze
Ogulnie fendty maja najwytrzymalsze silniki a w jakim stanie jest turbina i silnik to musisz ocenic sam czy dobrze pali ,nie dymi tlumnikiem oraz odma w jakim stanie jest turbina ( czy jest sucha ) powinno ja slychac jak sie zatrzymuje po zgaszeniu ciagnika przez filtr powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę osoby posiadające ciągniki Fendt serii 500 ewentualnie 300 z zamontowanymi ładowaczami czołowymi z zewnętrznym rozdzielaczem (obsługa dzojstikiem a nie dźwignią krzyżową) o udzielenie informacji gdzie przy ciągniku są podłączone przewody od rozdzielacza do tura. Najlepiej było by jak ktoś by zrobił jakieś fotki i przesłał na kizo@wp.pl .

 

Po prostu pech udało mi się skontaktować z kilkoma osobami co mają fendziakiseri 5.. ale tury sterowane zawsze tą dźwignią krzyżową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę osoby posiadające ciągniki Fendt serii 500 ewentualnie 300 z zamontowanymi ładowaczami czołowymi z zewnętrznym rozdzielaczem (obsługa dzojstikiem a nie dźwignią krzyżową) o udzielenie informacji gdzie przy ciągniku są podłączone przewody od rozdzielacza do tura. Najlepiej było by jak ktoś by zrobił jakieś fotki i przesłał na kizo@wp.pl .

 

Po prostu pech udało mi się skontaktować z kilkoma osobami co mają fendziakiseri 5.. ale tury sterowane zawsze tą dźwignią krzyżową

 

A spróbuj zrobić coś takiego poprowadź wąż od pompy hydraulicznej do rozdzielcza który masz zamontowany na turze, a następnie od rozdzielacza z tura poprowadź wąż do rozdzielacza który masz w ciągniku w miejsce gdzie był rozdzielacz podłączony z pompo hydrauliczną. Czy można coś takiego u Ciebie wykonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać by się pewnie dało z tym że jest mały problem bo w ten sposób był by za duży przepływ oleju przez rozdzielacz od tura.Bo wydatek pomy ma 105l/min a rozdzielacz od tura max 75l/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz mieć problem z podłączeniem tego rozdzielacza.

 

Jeśli byś znalazł jakiś sposób na podłączenie tego rozdzielacza to daj znać jak to uczyniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a konkretnie chodzi mi o kontrolke z lewej strony ona swieci sie na czerwona

Jezeli mozesz to wrzuc fotke tej kontrolki bedzie latwiej odpowiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić ciągnik Fendt 311. 511 . lub 611 z lat ok 1990-1995 i mam pytanie do użytkowników:

- Jak kształtuje sie spalanie w poszczególnych pracach i wogóle jak ciągniki sie sprawują i na co uważać przy zakupie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam zamiar kupić ciągnik Fendt 311. 511 . lub 611 z lat ok 1990-1995 i mam pytanie do użytkowników:

- Jak kształtuje sie spalanie w poszczególnych pracach i wogóle jak ciągniki sie sprawują i na co uważać przy zakupie. Pozdrawiam.

Ja mam 311 LSA ciagniki bardzo oszczedne moj przy rozrzutniku T-088 spala 5 l na 1 mth a przy plugu obrotowym 4 skibowym 7 do 8 l na mth na 3 klasie ziemi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów

mam pytanie gdzie można kupić pompę wodną do Fenda serii 600

 

Najlepiej zwrocic sie do dilera fendt'a do korbanka, albo poszukaj tańszych zamienników. Reklamują się firmy które posiadają części do ciągników zachodnich podzwoń i popytaj jak się przedstawiają sprawy cenowo w różnych firmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zdecydowałem sie chyba na 611 z tego względu że nie jest na zwolnicach... Czy każdy 611 jest na turbinie?? te turbiny długo wytrzymują czy padną przed remontem silnika?? Jeden nie wiem ile ma mth bo ma stłuczony licznik a drugi co mi sie podoba ma tylko 7500mth!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...