Skocz do zawartości
luk

Opinia o Korbankach

Rekomendowane odpowiedzi

MF powyżej 160 km już dawno mają sisu motory

 

A wiesz dlaczego teraz zakładają sisu bo zczaili że perkins nie jest za dobry

 

Jak byli od korbanka u mnie w 2004 roku mechanicy to mówili że przycisneli na hamowni MF 64xx nie pamiętam dokładnie typu chyba 140 moc nominalna sisu motor to przy 1400 obroty miał 160km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiem że sisu jest w dużych MF wiem też że małe MF (jednonapędowe) są montowane w Suolahti widziałem je tam na lini montażowej chodziło mi o to że Valtra nie sprzedaje swoich ciągników ani części do nich przez dilerów tylko przez swoje oddziały fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił u nich dominatora 68 na 200ha. ale tu nie chodzi o to.

 

Po przepracowaniu ok.30 godzin urwało mu napinacz od młocarni. Serwis przyjechał nawet szybko bo po 2 dniach, stwierdzili że powodem tej awarii był wadliwy pas do młocarni. Naprawili maszynę i wszystko ładnie pięknie się skończyło. Kumpel był zachwycony obsługą do czasu gdy przyszedł rachunek za naprawę ok.6000zł. Wymiana pasa trwała może godzinę, a na fakturze było 8 godzin. Reklamacja nie została uwzględniona bo stwierdzili jacyś fachowcy, że pas został załatwiony na polu.

Ja osobiście mam zamiar kupić claasa i nawet byłem u nich, ale po tym co przeczytałem, będę szukał gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no to ja myslałem ze w takim prostym i banalnym kombajnie jakim jest 68 tonic sie nie powinno psuc a jednak ale wymiana pasa na młocarni to jets taka pierdoła że samemu można bez prpblemu to zrobić no a gdzie gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile dałeś za tego Aresa i kiedy?

 

/edit

Apropo Massey Ferguson to na Agrotechnice 1/3 modeli miała silniki SISU czyli te same co w Valtrach! A w finlandii w fabryce Valtry montują te najmniejsze MF!

Tak więc integracja następuje i prawdopodobnie (jestem prawie pewien), że nie długo np. części i serwis Valtry będą dostępne także u korbanka w Tarnowie Pdg.

Na co prawdopodobnie postawił nowe budynki i hale. Musi odzielić sprzedaż Claasa od produktów AGCO.

 

 

tak slyszalem ze raczej ma byc odwrotnie to stara valtra (paczków) bedzie wylacznym przedstawicielem AGCO

(kiedy byles na wycieczce ww finlandi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do Rolnika z W byłeś w tym muzeum rolnictwa po drodze na północ? zajebiste no nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy zakupił ktos ostatnio u korbanka jakis kombajn Np Mediona albo Dominatora bo prosiłbym o uwagi dotyczące tych kombajnow chętnyck prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta muzeum niezle! Ale nowym sprzetem tez mogli sie pochwalic! Szczegolnie ciekawy byl ten lexion na szerokich laczkach (tak szerokich to jeszcze nie widzialem), lexion 480 a pracowal chyba na 300 ha. Wogole niezla pokazowa to gospodarstwo. Bylem tez kiedys na Bavarii w Niemczech i tam tez nas zawiezli na takie pokazowe gospodarstwo. (mlody koles a mial na 50 ha ziemi Claasa 98 VX, Case 150 KM, Fendt 716, 512 i 309, i kupe dodatkowego sprzetu wszystko gora 5 letnie) Do tego obora na 80 krow, 40 opasow pod wiata i cosikokolo 300 tucznikow. Najlepsze ze sasiednie gospodarstwa az piszczaly z biedy - walajace sie budynki, stare deutz itp. Ale to co ogladalismy to wszysto pelen wypas - pewnie chcieli zeby Polscy bauerzy poadli z wrazenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
dyskryminujac kogos słowami "PS.Kurcze czego oni ich uczą w tych szkołach"

"taka mała rada dla GOŚCIA-aaaaa: weź się za baby a nie za traktory "

dbacie o wizerunek forum dobre sobie "dbanie" "polonisci"

 

Ci poloniści to widać są chyba opłaceni przez konkurencję Korbanka, albo jacyś podstawieni przez konkurencję. Ludzie, zawsze się znajdą tacy co są zadowoleni i niezadowoleni z obsługi czy maszyn, obojętnie do jakiej firmy trafi. Ważne mieć swój rozum i równie dobrze jak słuchać tych "niezadowolonych" można by posłuchać tych co są zadowoleni z maszyn i obsługi u Korbanka. Jak konkurencja nie ma argumentów to się będzie ortografii czepiać! śmiechu warte.... Wystarczy, że się ktoś zadowolony z maszyn od Korbanka odezwie to od razu na niego będziecie tu najeżdżać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dyskryminujac kogos słowami "PS.Kurcze czego oni ich uczą w tych szkołach"

"taka mała rada dla GOŚCIA-aaaaa: weź się za baby a nie za traktory "

dbacie o wizerunek forum dobre sobie "dbanie" "polonisci"

 

Ci poloniści to widać są chyba opłaceni przez konkurencję Korbanka, albo jacyś podstawieni przez konkurencję. Ludzie, zawsze się znajdą tacy co są zadowoleni i niezadowoleni z obsługi czy maszyn, obojętnie do jakiej firmy trafi. Ważne mieć swój rozum i równie dobrze jak słuchać tych "niezadowolonych" można by posłuchać tych co są zadowoleni z maszyn i obsługi u Korbanka. Jak konkurencja nie ma argumentów to się będzie ortografii czepiać! śmiechu warte.... Wystarczy, że się ktoś zadowolony z maszyn od Korbanka odezwie to od razu na niego będziecie tu najeżdżać????

A ilu jest tych zadowolonych chętnie poczytam ich opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ilu jest tych zadowolonych chętnie poczytam ich opinie.

 

No Grzesiu, powiedz no może, jaki ty masz w tym wszystkim interes aby tyle czatować na tym forum i tak zawzięcie szukać tych "niezadowolonych"???

Za mało masz roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dyskryminujac kogos słowami "PS.Kurcze czego oni ich uczą w tych szkołach"

"taka mała rada dla GOŚCIA-aaaaa: weź się za baby a nie za traktory "

dbacie o wizerunek forum dobre sobie "dbanie" "polonisci"

 

Ci poloniści to widać są chyba opłaceni przez konkurencję Korbanka, albo jacyś podstawieni przez konkurencję. Ludzie, zawsze się znajdą tacy co są zadowoleni i niezadowoleni z obsługi czy maszyn, obojętnie do jakiej firmy trafi. Ważne mieć swój rozum i równie dobrze jak słuchać tych "niezadowolonych" można by posłuchać tych co są zadowoleni z maszyn i obsługi u Korbanka. Jak konkurencja nie ma argumentów to się będzie ortografii czepiać! śmiechu warte.... Wystarczy, że się ktoś zadowolony z maszyn od Korbanka odezwie to od razu na niego będziecie tu najeżdżać????

Małe sprostowanie:Nie jestem opłacany przez konkurencję Korbanków i nic do nich nie mam bo nie robiłem z nimi interesów i robił raczej nie będę.A my"polonisci"jak to nazwałeś zwrócilicilismy uwagę koledzę na niezbyt poprawna pisownię (chociaż może zrobilismy to zbyt drastycznie )Zrasztą jest coś o tym w regulaminie forum.A to czy ktoś był zadowolony czy nie nie ma tu zadnego znaczenia.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlody rolniku a ty co powiesz nam o DH korbanki?????

mam nadzieje ze z ostra polonistyka skonczylismy kilka postów temu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ilu jest tych zadowolonych chętnie poczytam ich opinie.

No Grzesiu, powiedz no może, jaki ty masz w tym wszystkim interes aby tyle czatować na tym forum i tak zawzięcie szukać tych "niezadowolonych"???

Za mało masz roboty?

Nie tylko potrafię ją sobie zorganizować a nie narzekać że nie mam na nic czasu jak to większość ludzi czyni.

No gdzie ci zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do grzes

dawno mnie nie bylo i widze dyskusje, cos jakis kolonaskakuje na ciebie? jakischyba nieswizy, jak ktos robi krzywde rolnikowi i to w sposob dosadny to czemu mamy milczec, po to jest te forum, a te obrony korbanka to chyba jego przedstawiciel pisze....he he podstawieni goscie sa wrod nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do grzes

dawno mnie nie bylo i widze dyskusje, cos jakis kolonaskakuje na ciebie? jakischyba nieswizy, jak ktos robi krzywde rolnikowi i to w sposob dosadny to czemu mamy milczec, po to jest te forum, a te obrony korbanka to chyba jego przedstawiciel pisze....he he podstawieni goscie sa wrod nas

Totalna zlewka ale dzięki pomocy nigdy za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a po co nam ci zadowoleni? sa to kolesie nie umiejacy liczyc kasy bo tyle przeplacac za sprzet rolniczy............maja oni kalkulatory????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z drugiej strony to oni tez sa poszkodowani bo sa oszukiwani i naciagani-"dla pana super pecjalna cena" ale plus iles procent dodatkowo, i oni sa niesiwadomi wiec my swiadomi powinnismy im pomoc i to robimy do cholery...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co nam ci zadowoleni? sa to kolesie nie umiejacy liczyc kasy bo tyle przeplacac za sprzet rolniczy............maja oni kalkulatory????????

 

Jak miałem kupować MF to miałem namiar na gościa co kupił troche wcześniej to przedstawiciel korbanka zadzwonił do niego żeby nie powiedział ile za traktor zapłacił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie którym sie nie wytłumaczy (to utkwiona informacja w podswiadomosci z reklam z poczatku lat 90)

Pamietacie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cos wam opisze:

rolnik kupil kombajn i finansowanie wzial leasing ale firma powiedziala iz potrzebne jest ubezpieczenie maszyny no i od razu zaproponowali ubezpieczyciela-wiecie jak to jest, kilku kolesi i jeden poleca drugiego i tak robia kase, jeden od kredytu, drugi ma ubezpieczenie....itp-mialo to ubezpieczenie kosztowac grubo ponad 2 tys , rolnik nie glupi poszedl do lokalnego ubezpieczyciela i zrobil to za 5 razy mniej, ale firma leasingowa nie dala za wygrana i nadal cisnela rolnika ze ma sie ubezpieczyc, ten pokazal im dokumenty powiedeli ze ten paierek sie do niczego nie nadaje, zwrocil sie do dhk o wyjasnienie soprawy, nie kiwneli palcem, wzieli strone firmy leasingowej i tez wsiedli na rolnika z pretyensjami ze ma sie ubezpieczyc..........i jak tu mowic o wspolpracy...wspolpraca byla ale do sprzedazy...potem sie skonczyla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinni zmienic nazwe na DH"pejs" korbanbuch

wydaje mi sie ze takie zeczy mozna prawnie zalatwic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...