Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Najpierw chciałbym odpowiedzieć Leszkowi otóż wydawało mi sie że jesteś w temacie mi chodziło tylko i wyłącznie o gęś tuczoną skubanie nioski maszyną to nie wchodzi w grę bo pierze po maszynie to może być przyszłość uzależniona od strony ekonomicznej.Narazie pierze z gęsi jest dobrym towarem tylko niema ceny, oczywiście postaram się z tobą skontaktować telefonicznie.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi MD o takie informacje najlepiej zapytaj w nalbliższym zakładzie drobiarskim w Twoim przypadku jak się nie mylę to w Dębicy albo w Niepołomicach w działach surowcowych są ludzie którzy udzielą ci wszystkich informacji.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ciekawe czy sie sprawdzi objetnica bika ze w tym sezonie nie bedzie u niego klasyfikacji przy cenie 8,40 i do tego pasza kredytowana no no nol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam bardzo proszę o pomoc czy oddaje ktos jaja do grupy Animex proszę o odpowiedz jak płacą i czy macie cenę stałą czy w zależności jak stoi pisklak.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek poczytaj posty z zeszłego sezonu chyba coś o tym pisał ktoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie to ja własnie o tym pisałem i nic konkrtetnego sie nie dowiedziałem, wiec teraz zrobiłem fotki. W moim przypadku to jest największy problem w hodowli bo pojawia sie praktycznie co roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz wzrusza ramionami i sam nie wie co powiedziec ale dziwi mnie to ze nikt sie nie spotyka z takim problemem. Nawet chłopaki którzy skubią mi gęsi mówią ze takiego czegos nie spotykają. A dodam jeszcze ze te uczy muszą je strasznie swędzic bo one je non stop drapią no i efekt końcowy własnie jest taki że ślepną całkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili stado liczy 1.5 tyś no takich sztuk może byc około 20-30 z tym że zauważyłem ze jest ich od pewnego czasu coraz więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za duże stężenie azotu w wychowalni- czyli szwankująca wentylacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! W tym sezonie pierwszy raz podjęłam sie sie chowu gęsi, i okazuje się ze jest to bardzo ciężka i wyczerpująca praca,pisklęta mają odpowiednie warunki a mimo to zbijają sie w stada no i chwila nieuwagi powoduje upadki Czy jest jakiś konkretny powód, zbijania sie gęsi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gęsi zbijają sie w trzeciej dobie najbardziej podaj im zwiększona dawkę witaminy A+Z i temperatura ponad 30 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam propozycje 5 zł za jajo, jaka cena u WAS proszę o pilną odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! W tym sezonie pierwszy raz podjęłam sie sie chowu gęsi, i okazuje się ze jest to bardzo ciężka i wyczerpująca praca,pisklęta mają odpowiednie warunki a mimo to zbijają sie w stada no i chwila nieuwagi powoduje upadki Czy jest jakiś konkretny powód, zbijania sie gęsi??

 

 

Przede wszystkim to muszą miec suche podłoże, dużo suchej słomy, no a z tą temeraturą tez nie można przesadzac no i oczywiscie bardzo dobra wentylacja, żeby sie pozbyc tego potwornego zaduchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili stado liczy 1.5 tyś no takich sztuk może byc około 20-30 z tym że zauważyłem ze jest ich od pewnego czasu coraz więcej

Witam, pierwszy raz tutaj, więc nie chcę się mądrzyć, ale problem moim zdaniem dotyczy środowiska ptaków- patrząc na zdjęcie - brak piór na plecach, problem oka, piór itp. W jaki sposób poisz ptaki? Gęś musi przemywać oczy i zanurzać głowę w wodzie. Druga możliwość to zaduch i azot w wychowalni - więcej wietrzenia, to im na pewno nie zaszkodzi. Widziałem taki problem u kaczek - powyższe pomogło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gęsi zbijają się bo ich taka natura ale 30 stopni to przesada. Ja w tym roku urzymywałem 26stopni oczywiście nagrzewanie nadmuhowe i bez żadnej kwoki i bylo bez zbijania się-WENTYLACJA POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy porównać ceny skupu.U mnie cena to : 8,87,- brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, tzn. gdzie?

Możemy porównać ceny skupu.U mnie cena to : 8,87,- brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem pierwszy raz.

Również nie chcę się mądrzyć. Pisze odnośnie tych fotek gęsi z tymi oczami. Czy to czasem nie robaczyca? Chociaż te wydziubane pióra nie pasują. Również może to być brak witamin. A ten brak piór to może brak białka i wtedy sobie wydziubują pióra.

Lekarz powinien Ci pomóc, a jeśli nie to poradź się innego weterynarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek31śl a wywozisz im regularnie obornik, czy długi czas siedzą na "gnoju"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...