Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedys dawałem kwas mlekowy ale zbytnich rewelacji po tym nie było a jeżeli chodzi o tą sianokiszonke to przydała by sie najlepiej w okresie suszy gdy są straszne braki zielonki. Ptys napisz jakie miałes koszt podawania tego kwasu mlekowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kwas mlekowy to już "przeżytek" on istnieje chyba od kiedy się gęsi choduje Teraz podaje się Indocid. A jeśli chodzi o dawkę to 1/1000l wody a w sytuacjach awaryjnych nawet do 2/1000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie kwas mlekowy to już "przeżytek" on istnieje chyba od kiedy się gęsi choduje Teraz podaje się Indocid. A jeśli chodzi o dawkę to 1/1000l wody a w sytuacjach awaryjnych nawet do 2/1000l

 

Napisz cos więcej o tym, jakie koszty i jakie efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indocid jest mieszaniną kilku kwasów:mlekowego,mrówego,jabkowego i jeszcze kilku cena około 180 zł. za 5l dawka 0,5/1000l efekty całkiem niezłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwas mlekowy to była tajemnica poliszynera bo ruszyłem temat każdy kto stosował to mówi że już przeżytek to co ja mam tu do powiedzenia jak ja czwarty rzut wyhodowałem i dopiero teraz jak zastosowałem kwas to widac efekty hodowli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwas mlekowy wg. przepisu to sie stosuje 0.4-0.6% to jest ten 50% czyli rolniczy a zresztą to każdy może zajżec na stronę i tam jest wszystko czarne na białym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena kwasu mlekowego jest nieporównywalna do Indocid bo tylko 35zł za 5kg czyli 4,5l

 

Czy problemem było by dla ciebie napisanie swoich przemyśleń w jednym poście ?? - Mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy to jak to jest??? Ptyś mówi, że tylko kwas mlekowy, a Luśka że Indocid. Co wg was jest lepsze? Na jakiej zasadzie działają te środki i czy są dozwolone w produkcji? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - przepraszam, ż3e tak w kilku postach:-) Kolego Ptyś, jeśli możesz to podaj proszę stronę, na której jest szerzej napisane o kwasie mlekowym. Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska o czym Wy dyskutujecie. Mieszanki kwasów zawsze podawalo się dla drobiu w celu obniżenia Ph w układzie pokarmowym. Eliminuje to znacząco chorobotwórcze bakterie, pomaga w zasiedlaniu tych właściwych w procesie trawienia, a co za tym idzie zmniejsza biegunki, poprawia wykorzystanie paszy itp. Od 10 lat stosuje różnego rodzaju mieszanki kwasów i nie rozumiem jak można było o tym nie wiedzieć. Obecnie od 4 lat używam tylko NEUBACID SM - jest najtańszy - jeśli się nie mylę to 270 zł za 25 kg. Zawiera mieszanine praktycznie wszystkich kwasów potrzebnych ptactwu, w związku z tym działa w całym układzie pokarmowym a nie tylko w jelitach. Sam kwas mlekowy - to przeżytek i dawno już tego się nie stosuje.

Dawkowanie NEUBACID - 0,5l/1000 dla młodych ptaków - nie podaje nigdy wcześniej jak od 2 tyg. życia. Dla dorosłych 1l/1000 a jak zaczyna się jakikolwiek problem to nawet 2l/1000 nawet do 3 dni non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro8038 ja tego nigdy nie stosowałem, bo zawsze hodowałem na 4 podskubmy i nie dodawałem niczego do picia.

Czyli mieszaniny kwasów działają dobrze na układ pokarmowy ptaka i suma-sumarum wpływają korzystnie na zdrowotność, rozwój i wagę gęsi?

Gdzie można zakupić NEUBACID?

Czy stosujecie jeszcze jakieś komponenty podczas karmienia?

Może te pytania są nie na miejscu – rozumiem, że nie będziecie chcieli podzielić się „tajemnicą zawodową”, ale mimo wszystko pytam. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie stosujecie ogrzewanie w odchowalni? Ja ogrzewałem do tej pory piecem miałowym i grzejnikami ściennymi ale zastanawiam się nad dokupieniem nagrzewnicy co. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Koleżanki i Koledzy, co taka cisza? Może ktoś podzieli się informacjami na temat wyposażenia odchowalni – poidła, ogrzewanie, wentylacja. Ja ponawiam swoje pytani odnośnie nagrzewnicy. Co myślicie na ten temat? Pozdrawiam;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej Koleżanki i Koledzy, co taka cisza? Może ktoś podzieli się informacjami na temat wyposażenia odchowalni – poidła, ogrzewanie, wentylacja. Ja ponawiam swoje pytani odnośnie nagrzewnicy. Co myślicie na ten temat? Pozdrawiam;-)
Nikt nie chce z Tobą gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj mój drogi przyjacielu alojzie. Wytrwale śledzisz moje poczynania na forum, domniemam, że jesteś moim fanem i żyć beze mnie nie możesz więc może podasz mi swój adres to prześle tobie jakąś moją rzecz osobistą – podkoszulkę, skarpetki –będziesz mógł mieć mnie zawsze obok siebie A tak serio alojz to zejdź ze mnie, bo mi duszno. Jak widzisz to prowadzę rozmowę z Koleżankami Kolegami a ze czasami czekam na odpowiedź trochę dłużej to nie twoja sprawa.

MAS COŚ CIEKAWEGO DO POWIEDZENIA TO PISZ NIE TO ODEJDŹ!!!

Powiedz mi tylko, dlaczego ciebie tak interesuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Koleżanki i Kolegów, że wywlekam swoją prywaciznę na forum, ale już nie wiem jak do tego człowieka przemówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki i Koledzy. Mam prośbę do osoby, która napisała wiadomość na mojego, priwa, aby napisała jeszcze raz. Nie zapisałem e-mila a wiadomości nie potrafię już odtworzyć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Koleżanki i Koledzy. Mam prośbę do osoby, która napisała wiadomość na mojego, priwa, aby napisała jeszcze raz. Nie zapisałem e-mila a wiadomości nie potrafię już odtworzyć. Pozdrawiam.
I dalej nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alojz - JESTEŚ ZWYKŁYM PAJACEM, KTÓRY MUSI SOBIE CO CHWILE COŚ UDOWADNIAĆ. ODWAL SIĘ OD NORMALNYCH LUDZI PROSTAKU!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie i panowie szkoda nerwów na złamasa

poprosiłem administratora, żeby zablokował typa

jak się uda to mi wtedy podziękujcie

 

zd opole 3,00 netto

 

A co studiujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...