Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

MARCIN P

powiedzmi czy da sie do niego zamowic siewnik do poplonow i jakie zapotrzebowanie na moc ma ten na zdjeciu.bo mnie interesuje taki do forterry 100KM.

prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziędoberek mam pytanie posiadam ursusa C-360 3P i chce kupić sobie agregad do niego i czy ktoś mugł by doradzic jaki szeroki i brony czy łapki od kultywatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziędoberek mam pytanie posiadam ursusa C-360 3P i chce kupić sobie agregad do niego i czy ktoś mugł by doradzic jaki szeroki i brony czy łapki od kultywatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MARCIN P

powiedzmi czy da sie do niego zamowic siewnik do poplonow i jakie zapotrzebowanie na moc ma ten na zdjeciu.bo mnie interesuje taki do forterry 100KM.

prosze o odpowiedz

 

Ten agregat można wyposażyć w taki siewnik A co do zapotrzebowania na moc to przy 3 m. z wałem rurowym jest od 90 km. to jest link do strony gdzie możesz dowiedzieć się więcej

http://www.kongskilde.com/Soil/Brands/Kongskilde/

Jeśli wrzucisz adres to wyślę ci prospekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar poszeżyć moje brony(3) o 2 brony,więc muszę i poszeżyć sztylwagę i tu mam pytanie-czy zwykła rurą można przedłużyc sztylwagę?Chodzi mi o to czy wytrzyma.Chyba mogę napisać to w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zwykła rurą można przedłużyc sztylwagę?Chodzi mi o to czy wytrzyma

Koniecznie zastosuj rurę grubościenną. Ja mam ze zwykłej no i brony mają teraz kształt łukowaty... Pstryknę foto to ci pokażę (brony własnej roboty )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar poszeżyć moje brony(3) o 2 brony,więc muszę i poszeżyć sztylwagę i tu mam pytanie-czy zwykła rurą można przedłużyc sztylwagę?Chodzi mi o to czy wytrzyma.Chyba mogę napisać to w tym temacie?

 

A czy ta rama którą masz nie będzie zasłaba po poszeżeniu? Proponuje odrazu wzmocnić bo jak się pognie to będziesz miał problem. Do poszeżenia rura grubościenna wystarczy. Tylko wykonaj mocne zawiasy na połączeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rama jest mocna-gruboscienne rury z których chyba zrobie przedłużenie,a zawiasy to chyba zrobie tak:przewierce koniec rury,dospawam 3 płaskowniki do krańca istniejącej ramy(od dołu,z lewej i prawej strony,o jednakowej długości)Potem przewierce prawy i lewy płaskownik,wsunę między płaskowniki przewierconą wcześniej rurę,włożę w otwory gruba śróbe,albo jakiś sworzeń i skręcę,lub zaspawam z odpowiednim dystansem od rury,żeby można było swobodnie składać)Co ty na taki zawias?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włanie cos podobnego jest w oryginalnych bronach 5 polowych. tylko jescze zeby był stabilniejszy to te 3 płaskownki połacz jescze jednym płaskownikiem wygietym w litere U zeby ta dodatkowa belka nie opadał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz się jak zbudowane składane brony 5 stara konstrukcja dodatkowo dospawaj od dołu ceownik do ramy skrajnych bron tam gdzie zawias tak żeby rura po rozłożeniu weszła w ceownik. Sam płaskownik w pierwszej lepszej zaliczonej bruździe się ugnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te brony zrobione są z lekkich konnych a ich przeznaczeniem było przykrywanie zboża po siewie i bronowanie kartofliska, do rozbijania brył mamy mniejsze, masywne.

brony3vi7.jpgbrony2vq8.jpg

brony4ha5.jpgbrony8kj6.jpg

bronyez9.jpgbrony1ff5.jpg

brony7xp4.jpgbrony5kf9.jpg

brony6he1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin jak przewiercisz rure i płaskowniki to ci się rama do końca nie złoży. Swożeń zawiasy musi być nad ramo a nie w środku. przyspawaj te płaskowniki do ramy i wzmocnji jak pisze kolega niżej a zawis musisz zrobić nad rurą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawiasy nad rurą dodatkowo przedłużka wchodzi w ceownik dzięki czemu nie może się wygiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie ze wał rurowy jest jaknajbardziej oki w agregacie uprawowo siewnym ale na bardzo lekkich ziemiach bo na bardziej zwiezłych to nic nie daje. Popatrz na agregaty z agro-maszu ja taki mam i jest ok pracuje z poznaniakeim nie wiem jakby wygladało to po współpracy z ciezszym siewnikiem

Jakim ciągnikiem ciągasz ten zestaw, czy nie pozostają koleiny po ciągniku, na jakich zięmiach uprawiasz i co byś wnim zmienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagam ten zestaw 7341 i ma ciezko (mysle nad czyms wiekszym . Mam ziemie przeważnie IV klasa ale tez troche piachów V-VI. Slady po ciagniku delikatnie wydac najgorzej jest na piachch bo poprostu ciagnik nie daje rady pociagnac głebiej, jak sie ustawi doc głeboko agregat to jest super, lub na cieższej ziemi tez sie ładniej równa bo głebiej moge ustawic i ciagnik daje rade najgorzej na piachu bo zarazsie zapada . Chyba bede musiał blizniaki sobie sprawic Jedyne co bym w nim zmienił to usynoł te boczne płaskowniki co łacza wały bo sie przy nich zapycha, najgorzej od miedzy i teraz tak sobie mysle ze na lzejsze ziemie lepiej by było zeby zamiast wału z przodu była listwa bo ten przedni wał sie po prostu zapada i pcha. Mysle ze na wiosne bedzie super sie robiło po zimowej orce bo bedzie dosc twardo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za cenne informacje

zastanawiam się nad kupnem takiego agregatu może to będzie własnie http://www.allegro.pl/item164548682_agregat_uprawowo_siewny_3m_agro_masz.html lub inny firmy Henryk(brak strony internetowej) albo http://www.allegro.pl/item162590268_agregat_uprawowo_siewny_nowy.html

Ale zapytam Cię jeszcze jak wyglądają styki pomiędzy przejazdami może te boczne płaskowniki robią jakąś robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z drugiego linka wyglada trochje gorzej, moze tylko takie złudzenie bo nie pomalowany ładnie tak jak agro-masz, ale patrzac na wykonanie to wyglada solidnie, duży plus na lekkie gleby to ten wał rurowy i brak płaskowników z boków. u mnie na połaczeniach sa slady siewnika i wszytko ładnie wyglada po wschodach, może jakby ich nie było ziema leciałby dalej ale to tylko przypuszczenia Jak masz lekkie ziemie to raczej rozejrzyj sie za agregatem bez przedniego wałka tylko z listwa. Jakim ciagnikiem chcesz go ciagac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...