Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba bede musiał założyc drugi przewód i dławik tylko na powrocie założe i powinno smigac:) szybko do góry wolno do dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej szerokości kultywator podorywkowy dla zetorka 10145.

ziemie srednie i lekkie.

 

co sądzicie o takich:

http://www.zei.pl/index.php?n=40 -> U775/3

 

http://www.unia-grudziadz.pl/pl/podorywka.htm ->2,6 B

 

byly pom biedaszk obecnie zwie się to "POL - MOT TUR" S.A. robi

Kultywator podorywkowy (3,0 m) U 451 8500zl netto

Kultywator podorywkowy (2,1 m) U 451/1 6800zl netto

 

moze macie jakies inne propozycje???

oczywiscie kultywatorow podorywkowych

 

 

pzdrwm david_a

gg#: 1277053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do @Biały , są też dławiki w jedna stronę , w Bolku był taki żeby za szybko nie opadał zbiornik , ale też zwykły może nie przeszkadzać jak podnosi to jest wysokie ciśnienie , przy opadaniu jest dużo niższe .W moim opadanie jest w sam raz . U mnie też hydropak ciut się haczy na podniesieniu , ale gdy się opuści agregat w czasie jazdy to już nie , mam siłownik dwustronnego działania ( ale nawet nie wiem czy to potrzebne ). Agregat z Kutna U-772 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym dlawikiem sobie poradziłem w taki sposób ze zaspawałem króciec wkrecony w siłownik, a nastepnie przewierciłem go wiertłem 3mm i jest oki siewnik opada jak nalezy i ładnie podnosi:0 szukałem róznych dławików ale nigdzie nie mogłem dostac jedynie od bizona ale tam były malutkie o małej srednicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie co by sie stało gdybym do agregatu samoróbki wzamian za drugi wałek strunowy załozył wałek ale zrobiony z kolców od kolczatki ciąganej za pługiem Czy to by sie sprawdziło i zdało egzamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam takie pytanie co by sie stało gdybym do agregatu samoróbki wzamian za drugi wałek strunowy załozył wałek ale zrobiony z kolców od kolczatki ciąganej za pługiem Czy to by sie sprawdziło i zdało egzamin

Widziałem coś takiego u sąsiada kultywator plus kolczatka dość ciekawie przy głębokiej uprawie bryły rozgniata nie rozpyla ziemi a na polu zostają takie śmieszne dołki dziurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że narobi sobie górek na polu bo kolczatki jak szybciej jedziesz to podskakują. Koniecznie musiały by być na sztywno. Moze lepiej byłoby dać wał strunowy o większej śrewdnicy koło 40 -50 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gre wchodzi tylko mocowanie na sztywno inaczej sie nie nadaje

A mozna by jeszcze innego wykorzystać bo nie chce mi sie robić drugiego wałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos może jaka jest potrzebna moc do talerzówki hydraulicznie składanej 3,7 metra chyba 4 razy 12 talerzy?? Bo znajomy to kupił do 914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem go poje...??? Przeciez tego nawet nie ruszy jak sie zagłebi w ziemie

U mnie 914 chodza tak jak mój 7341 czyli ciagniki koło 80Km z przednim z talerzówkami 3,15 w układzie V dosc lekkie i jak sie zagłebia mocniej np. jakis piach lub jest bardzo mokroi to nieraztrzeba na podnosniku trzymac.

 

taka 3,7 pewnie dosc ciezka to bedzie potrzebowała koło 120KM tak na moje oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie luknołem nastronce unii talerzówka 3,9m ma zapotrzebowanie movy 110-140KM czyli mało dobre mam oko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

mam pytanie ...doradzcei mi jaka szerokosc kupic i jakiej firmy agregat podorywkowy(scierniskoy)czy jak to sie nazywa do ciagnika case mx 110(110 koni)...

 

a co sadzicie ogolnie o maszynach uni z grudziadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do ciagnika case mx 110(110 koni)...
3 metry będzie chyba optymalny , mam KOSa z Unii 2,6S do MTZ 90kM i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o plugach firmy vogel-noot..

i jakie ewntualnie mozecie mi inne lepsze poradzic...a co sadzicie o grudziadzkich UNI...

codzimi o obracane 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Vogel-Not owszem tanie ale czy takie dobra? Unijny Idis 3+1 kosztuje 20 900 netto i nie jest taki zły, potrzebuje 90 - 110 Km. Jeżeli chcesz koniecznie coś dobrego to polecam szwedzkiego Overuma, czyta się gazetę a ciągniczek wali prosto. Warunek: trzeba wyregulować. I jeszcze jedno: mała piętka tylko przy ostatnim korpusie to o czymś świadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...