Skocz do zawartości
Chochlik23

Wywóz nawozów płynnych a sasiedzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sąsiad ma jakieś prawo rządac nie wyworzenia gnojówki w jakiejś odległości od posesji, mam tak że nad samą miedzą sąsiad ma dom i jeszcze nie wyjade z beczką już zaczynają się pretensje że mu śmierdzi ze na płot coś poleciało itd a z 15 metrów od granicy nie worze żeby już nie gdakał.

Cztalem gdzieś że moge kiedy chce i jak chce blisko woźic tylko w ciągu 2 - 3 dni przyorac lub zmieszac z ziemią. Czy jeśli sąsiad wezwie policje czy coś tam będą mieli prawo najakiejś podstawie wlepic mi za zanieczyszczanie środowiska?

 

Wiem że zgłosili ustawe żeby karac za smród z obory lub zbiornika ale żeby za smród z pola to nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wozisz gnojówkę na swoje pole i w odpowiednim terminie ( chyba 1.03.-30.11. ) nie pamiętam dokładnie to sąsiad może cię w dupę pocałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawozy naturalne należy wymieszać z ziemią najpóźniej nastepnego dnia po zastosowaniu. Zasady Zwykłej dobrej praktyki rolnej-chodzi o azot, zeby zamiast do ziemi nie trafiał do atmosfery.

Nawozy naturalne należy stosować w odległości 20m od cieków wodnych, ale....od sąsiada to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sąsiad wezwie policję i ta stwierdzi że nie wymieszałeś gnojówki z glebą przez 24 godziny od rozlania(np. na podstawie zeznań sąsiada) to powinni sprawę przekazać do prokuratora(mój ojciec tak miał) a potem sąd wyznaczy grzywnę albo można samemu poddać się każe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23 weź mu wywieź latem osad z oczyszczalni ścieków powiedz że jak mu się nie podoba zapach gnojówki to bedziesz to wywoził. nawet 15m od miedzy nie pomoże. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...