Skocz do zawartości
MarcinO-10

pismo z agencji w sprawie ONW

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dostałem papier z agencji (nie tylko ja bo listonosz mówił, że rozniósł u nas ok 40 szt.) w którym mowa o przekroczeniu terminu załatwienia sprawy. ,, W sprawie nie zostały jeszcze niezbędne kontrole, z uwagi na złożony charakter sprawy i trudności techniczne." Jak mam to rozumieć? Nie dostałem jeszcze decyzji o płatnościach podstawowych ani ONW, a sąsiad dostał decyzje o płatnościach już w styczniu, ale też bez ONW i dzisiaj przysłali mu taki sam kwit jak dla mnie.

Czy ktoś jeszcze dostał takie zawiadomienie i czego mam się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie samo pismo rozsyłano w naszym powiecie, nikt nie mowi oficjalnie ale sadze ze nie moga wypłacic onw bo nie ma kasy. Tylko wysyłaja pismo zeby udokumentowac że w ogóle coś robią w tej sprawie. Typowa podkładka urzednicza. Życze powodzenia w nowym prowie , przecież ONW to działanie z PROW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przetytajcie Ustawę o płatnościach o Rozporządzenie ONW i tam jest napisane, że jeśli ARiMR nie wyda decyzji do 1 marca ma zawiadomić wnioskodawcę dlaczego tego nie zrobiła i do kiedy to zrobi. Miłego czekania na upragnione decyje, też czekający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ONW i decyzje dostałem ok. 2 tyg. temu a wczoraj dostałem decyzje o płatnościach podstawowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu dostałem wszystkie decyzje razem z ONW a kasy jeszcze nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem decuzje o ONW w styczniu ale kasy do dziś nie m na koncie. Wczoraj dostałem pismo ze termin w którym dostane dopłate za 2007 bedzie do 15 czerwca. Mam pytanie czy ktoś kto miał buraki cukrowe dostał juz dopłate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka..jeżeli nie możesz z jakiegoś powodu załatwić w terminie sprawy (np. wpadła za szafę a nie chcesz się po nią schylać z powodu kręgosłup), to piszesz petentowi, że są trudności na odcinku, że wymaga dodatkowych działań, opinii prawnych itd. no i zgodnie z KPA wyznaczasz nowy termin... tym sposobem ratujesz dupsko zgodnie z wymogami sztuki urzędniczej.

 

Kiedyś miałem takiego szefa, który wszystkie sprawy wsadzał do szuflady, zapominał ją potem otwierać, bo śniadanie miał w innej szufladzie...

 

Gdy wreszcie otwierał tę z aktami, to trzeba było we wszystkich przypadkach pisać, że sprawa jest skomplikowana, wymaga podjęcia dodatkowych działań itd.

 

To są bardzo trudne sprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie dajcie się zwieść takiemu baranowi-urzędnikowi. Nawet jak sprawa jest trudna to urzędnik ma max 3 miesiące na wydanie Decyzji, jak nie zrobi tego w terminie to ponosi konsekwencje służbowe i nie tylko. Można żądać też odszkodowania za straty wynikłe z opóźnienia.

Ja już złożyłem skargę na barana który spóźnił się z decyzją o 6 dni i antydatował decyzję-data na decyzji 31 stycznia a wysłana 6 lutego (to jest przestępstwo przeciwko dokumentom)i żądam odszkodowania za nieterminową wypłatę RS (mała kwota ok 50 zł) ale są zasady i muszą ich przestrzegać. Żądam wypłaty nie od ARiMR tylko do urzędnika który odpowiada za nieterminowość, może jak zapłaci 50 zł to następnym razem weźmie się do roboty a nie będzie pisał bzdety jak poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale jeżeli akta wpadły za szafę, to nic nie poradzisz...

 

Wola Boska...

 

Może Dobry Pan Narew nie chce, aby wydana została owemu grzesznikowi decyzja?

 

Nie pomyślałeś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie przetytajcie Ustawę o płatnościach o Rozporządzenie ONW i tam jest napisane, że jeśli ARiMR nie wyda decyzji do 1 marca ma zawiadomić wnioskodawcę dlaczego tego nie zrobiłai%20do%20kiedy%20to%20zrobi. Miłego czekania na upragnione decyje, też czekający.

 

Mnie napisali że zrobią to do 31 kwietnia 2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mieli wydać decyzję do końca lutego i przedłużyli o 2 miesiące bo o tyle im wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj dostałem pismo ze nie moga wypłacic w terminie ONW a dzisiaj dostałem decyzje ONW..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szopen 72 nie mieszaj KPA i Ustawy płatnościach i rozporzadzeniu ONW. Agencja ma czas na wypłatę kasy do końca czerwca, a to pismo ma tylko poinformować wnioskodawcę co się dzieje z niego wnioskiem i do kiedy Agencja ma to załatwić. Nie jest to art 36 KPA którym możesz przedłużyć termin o 1 miesiąc, i po miesiącu nastęny itd.

Acha trzeba pamiętać że kij ma dwa końce, może kiedyś ten urzędas nie będzie tak miły i nie pomoże w czyś tobie. W życiu trzeba z każdym dobrze żyć, czy to urzędnik, lekarz i czy tylko sprzątaczka nigdy nie wiadomo od kogo można potrzebować pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akta nie wpadają za szafę i nie potrzebuję pomocy od urzędasów tylko rzetelnego i konkretnego załatwiania spraw, Ja mam wszystko w porządku a jak popełnię błąd to ponoszę tego pełne konsekwencje i w drugą stronę też tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to co pisze kolega szopen72 urzedasy w tamtym roku nie umieli wyliczyc dopłaty do cukru i przy konowce dopłat zobaczyli ze im kasy zabraknie pozyczyli z państwowej kasy i teraz podobno sa tego efekty nie wiedzą jak to rozliczyc i dlatego nie wypłacają dopłat bezpośrednich ludziom co maja płatnośc cukrowa.Pytałem w agencji i na zebraniu w cukrowni czy za to beknie jakiś urzedas to wszyscy sie śmieli.Moze koledzy coś wiecej na ten temat wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...