Skocz do zawartości
Gość MGM21_

Wszystko o ciągnikach Renault

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć czegoś o ciągnikach Renault. chciałbym kupić jakiś ciągnik ale jeszcze nie wiem jaki myślałem na renault 140-180 koni. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o tych ciągnikach czy warto coś takiego kupić. Słyszałem że te ciągniki to dobre maszyny. Prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jak się sprawują się renault 95.14?? Opłaca się kupować czy kupić lepiej zetora 8145???

To chyba zależy na jaki egzemplasz trafisz. Mam 95.14 od pół roku i jestem zadowolony zetora nie miałem to trudno mi porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetor 8145 w miare fajny ciagnik z wygladu. Silnik niby mocny ale molowaty i przy byle czym Ci stanie, skrzynia biegow hmm ciezko tu wskazac plusy no jedynie to chyba wzmacniacz momentu o ile ktos go wczesniej nie zaspawal. Podnosnik tez nie jest super mocny. kupisz tetora 7745 i zrobisz to samo jak go dociazysz a jest duzo wygodniejszy. Co do renault napewno bardziej sie nacieszysz i jazda przyjemniejsza jak w Zetorze 8145.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich na forum.

Mam pytanie czy ktoś dysponuje instrukcją napraw lub katalogiem części do ciągnika Renault 95.14

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafia mi się renault 103.54 za 35 tyś. zł. w stanie idealnym, z przebiegiem 6000Mth sprowadzona z francji, rocznik 93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że brać, tylko dokładnie wszystko sprawdź, podczep go do jakiegoś narzędzia, najlepiej pługa lub agregatu i w pole, abyś mógł wypróbować, czy skrzynia jest ok, bo bez obciążenia, to zawsze wszystko będzie w porządku, a wystarczy obciążenie i mogą biegi wyskakiwać lub się zakleszczać, wiem , bo przekonałem się na własnej skórze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik ma pełną dokumentację... W środku elegancko nic nie powycierane wszystko jest... Ogólnie to ona jest po znajomości... Jest jeszcze zetor 7745 z 92 roku też zadbany tylko nie ma lewej bocznej szyby za 30tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o opinie na temat ciągnika renault cergos 90 KM z silnikiem John deere z 1995. Mam takiego na oku za 45 tyś. gość chce oddać. Wart tej ceny? Przebieg 6400 mth. Jaka tam jest skrzynia? Wiem że rewers jest ale ile biegów to i gość nie wiedział. Wszystko na chodzie. Użytkuje ktoś podobny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten ciągnik. Jest to model ceres 95X. Skrzynię ma 18+18. Silnik pracuje super. Wziąłem do niego też pługi obrotowe 3+1 Huarda podnosi spokojnie do góry tylko przy gwałtownym ruszaniu przód podrywa. Udzwig ma 4500 kg. Zobaczymy jak się bedzie sprawował. Jak ktoś użytkuje ciągnik z tej serii proszę o kontakt GG9359259 chętnie dowiem się czegoś więcej o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam ciągnika Renault, ale przeglądałem ostatnio oferty i wpadło mi w oko kilka ciągników własnie tej marki. Szczególnie podobają mi sie Aresy. Tylko jest jeden problem: kupić coś używanego od francuza to duże ryzyko. Wszystko ciorają, nic nie szanują. Jakie Wy macie opinie o ciągnikach renault?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie posiadam ciągnika Renault, ale przeglądałem ostatnio oferty i wpadło mi w oko kilka ciągników własnie tej marki. Szczególnie podobają mi sie Aresy. Tylko jest jeden problem: kupić coś używanego od francuza to duże ryzyko. Wszystko ciorają, nic nie szanują. Jakie Wy macie opinie o ciągnikach renault?

to nie zależy od narodowości, to zależy od osbistych cech człowieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin82, to prawda, że należy od charakteru, a nie narodowości, ale chyba francuzi nie mają za bardzo chopla na punkcie dbania o sprzęt. Te renault'y mi się podobają, zwłaszcza te nowsze. Z pewnością 10 letni renault będzie lepszy niż nowy MTZ. Tylko te starsze modele przypominają troche forschritty, ze względu na długie maski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugie maski to kwestia gustu....

mi sie tam podobaja w taki renault 10letni moze 15 letni jak jest w dobrym stanie jest na pewno lepszy od nowego mtz...

bo jak ten mtz bedzie mial tyle lat to na pewno bedzie w gorszym stanie niz ten renault nawet jak bedzie sie o niego dbac...mialem taki sprzet ruski to wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kupić MTZ ale w końcu za pieniądze na nowego kupiłem renaulta ceres 95X i jak mu się dobrze przyjrzałem i trochę pojeździłem to raczej źle nie zrobiłem Ciągnik naprawdę dobrze zrobiony i przemyślany. Wszystko co trzeba jest i wcale nie widać po nim że ma 12 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak Ci się ten ciągniczek sprawuje? Ile ma koni? Wszystkie renault nie mają pneumatyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie ok. Ale dopiero trochę w lekkiej pracy robiłem. W następnym tyg. robię orkę wtedy zobaczymy co potrafi. Ma wg. danych producenta 85 KM. Pneumatyki nie ma ale u mnie jest wolne koło pasowe z przodu więc gdybym chciał to można założyć. Za te pieniądze fergusona o wiele starszego bym kupił czy zetora nie mówiąc już o innych. Silnik ma jonee deere wogóle takie same jelonki wychodziły serii 3400.http://www.konedata.net/Traktorit/renaultCeres95.htm W środku ma identycznie jak ten jelonek i na podzespołach też jest ich logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z renualt 95.14 grzeje mi sie chlodnica byla sprawdzana glowica robiona i czyszczona i dalej nic i jeszcze jedno ile miesci sie plynu chlodzacego. prosze o rade. marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś posiada instrukcje związaną z elektryką lub instrukcje napraw ciągnika renault 95-14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...