Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Sory misiek rolnik a czym popierasz to że kłamie? Masz taki sprzęt? Nie mam ciężkich ziem, ciągnik nie ma ciężko i dużo nie spala. Nic nie dostaje za to jeżeli miałbym kłamać. Więc prosze Cię jeżeli wydajesz takie opinie to opisz co możesz o tym powiedzieć?A moę dodać jeszcze że przy zwijce spala mi 6l na godzinę i też nie ma co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie ja mam 1014 ktore pala mniej od kazdej 6 i pali mi w ciezkiej robocie 13-14 a jak ma lekko to 10 mam plug 4x40 atlasa i tez nie ma z nim ciezko bo spokojnie jeszcze jedna skibe by ciagnal i zaznaczam z e ma przedni naped co mu troszke pomaga i sie tak nie przeciaza i zarazem obniza nieznacznie spalanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk13 - piszesz o spalaniu "na godzinę"

- jak to spalanie wygląda "na hektar" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pługu to hektar równa się około godzinie zegarowej(zależy od kawałka), przy agregacie to za godzine do 3hektarów zrobie też zależy oczywiście od kawałka. Miseik_rolnik to nie wiem co i jak i dlaczego ale kupuje ropę z CPN-u i takie spalanie mi wychodzi możesz mi nie wieżyć i nie mam zamiaru się kłócić o ekonomikę naszych ciągników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk-13.. dzięki .. 1222 ma turbinę? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luk-13.. dzięki .. 1222 ma turbinę? pozdrawiam

1222 nie posiada przedniego napedu. Dla wyjasnienia powiem ze wszystkie ciagniki ursus ktore maja w nazwie na ostatnim miejscu 2 NIE POSIADAJA przedniego napedu np 1224(ma przedni naped) 1222(brak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić ciągnik Ursus 7524 o mocy 100KM. Co myślicie o tej nowej maszynie wprowadzanej przez Bumar do sprzedaży? Piszcie co wiecie.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z danych technicznych jest to fajna maszyna. Nowy silnik Perkinsa euro2 z wysokim momętem obrotowym. Mocna hydraulika i zadawalający podnośnik. Skrzynia z połówkami biegów. Zobaczymy jak będzie się spisywał w polu. Nie wiesz przypatkiem czy już go można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to jest pytanie: Kiedy rozpoczną sprzedaż tego modelu... Ja już od aneksowania terminu wystąpienia o płatność w ramach SPO Inwestycje w gospodarstwach rolnych, to znam każdą dziurę na trasie do ARiMR w Toruniu:-) W umowie miałem na Zetora Forterre 11441 ale się rozmyśliłem bo to nieekonomiczny i słabowyposażony ciągnik. Na targach a Kielcach ujrzałem Ursusa 7524 i normalnie mnie powaliło na nogi:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie koniecznie wyżucić kase w błoto kupujeci ursusa chcecie mieć coś w w miare kupujecie zetora chcesz mieć spokuj kup JD. Nie kupujcie ursusa odradzam wam wszystko tylko nie ten ciągnik. miałem kiedyś teraz mam JD i jestem zadowolony nie męcze się z naprawa wieczorami i nocami tylko w fotelu przed tv siedze bo nic sie nie psuje a jak miałem ususa to nocami i wieczorami jak była praca naprawiałem a jak przyszedłem do domu po pracy to już mi się nic nie chciało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co takiego powalającego jest w tym 7524 że piszesz o Forterze że jest słabo wyposażona. 7524 oprócz silnika pewnie, jest konstrukcją co najmniej 30-sto letnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku pragnę wyjaśnić dominującemu rolnikowi, że dlatego się zdecydowałem na Ursusa bo zetor dużo pali i niech mi nikt nie tłumaczy że tak nie jest bo ja jestem doradcą technicznym i znam się na tym. Pozatym Forterra ma zastosowaną nieodopiednią przekładnię do tego przedziału mocy i zdarzają się awarie. Również pneumatyka nie jest na najwyższym poziomie. Wyposażenie kabiny w standardzie jest można by powiedzieć, że gołe! Wszystko za dopłatą.

Proponujesz zakupić Johna i ok ale przy areale mojego gospodarstwa inwestowanie w drogi sprzęt jest nieekonomiczne. Pozatym JD nie zalicza się również do tanich w obsłudze, servisie, i częsciach marek ciągników rolniczych.

 

Ja miałem już sprzęt zachodni i co mogę powiedzieć: w 2003 roku zakupiłem Massey Fergusona 3690 z 1991 roku. CAŁKOWICIE NIEUDANY, AWARYJNY, NIEPRZEMYŚLANIE KONSTRUKCYJNO ZBUDOWANY TRAKTOR!! Odradzam zakup MF-ów. Sprzedałem go kupiłem Forda Nev Hollanda 8830A z 1992 roku. CIĄGNIK CAŁKOWICIE GODNY UWAGI POD KAŻDYM WZGLĘDEM, MOCNA I WYTRZYMAŁA KONSTRUKCJA, MAX. WYPOSAŻENIE!!! Polecam zakup FORDÓW. Teraz go sprzedałem bo mam umowe podpisaną z ARiMR na nowy mniejszej mocy wiec mi nie potrzebny taki duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp do kserksesa

 

Wypowiadając słowa, że ten model ursusa to 30-letnie konstrukcja -JESTEŚ W WIELKIM BŁEDZIE!

 

Otóż moim zdaniem:

Ursus 7524 to propozycja dla średnich i dużych gospodarstw, które pragną swój park maszynowy poszerzyć o taką właśnie maszynę spełniającą wymogi, jakie stawia UE związane z emisją spalin, bezpieczeństwem pracy, komfortem i ekonomiką kosztów.

 

Posiada on ekologiczny silnik Perkins 1104C-44T Euro II (montowany również w McCormickach i Deutz_fahrach)

 

Synchronizowana 12/4 skrzynia ze sterownikiem zakrasów prędkości Hi-LO w dźwigni zmiany biegów.

 

Wzmocniony most napędowy DANA.

 

Wzmocniony podnośnik hydrauliczny 3850KG

 

Obszerna max wyciszona kabina z wypukłymi szybami daje idealną widoczność w pracy w polu.

 

Wyposażona jest w dwustrefowy system wentylacji i klimatyzacji, pneumatyczne wielofunkcyjnie siedzisko Graamera, deska rozdzielcza cyfrowa.

 

Dobrze rozłożone dzwignie pozwalają operatorowi na pełnokomfortową i ekonomiczną ze względu na oszczędny silnik pracę tym ciągnikiem rolniczym.

 

Cena ciągnika wynosić będzie 115 tys. zł netto wiec jest przystępna dla średnioareałowych gospodarstw takich jak moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada on ekologiczny silnik Perkins 1104C-44T Euro II (montowany również w McCormickach i Deutz_fahrach)

 

Nie wiedziałem że DF montuje silniki perkinsa

 

nie wieże w to że będzie mało palił może mniej od zetora sam mam od nowości w MF perkinsa i jakość silnika jest kiepska

 

kabina jest robiona w kunowie tak jak do serii xx34 czy gdzieś indziej bo jeśli tam to jest to badziewie konkretne znajomy ma 1234 z 2004 roku i tak błotniki popękały , zawiasy w dżwiach pękły podczas jazdy dobrze ze zdążył ręką złapac bo poszłaby szyba , wykłądzina na podłodze kiepskiej jakości poprzedzierała się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wykładzina-niby nic-a jednak,ostatnio mój kuzyn kupił nowego 1224 jak zobaczyłem tą gumową szmatę w ciągniku za 170 tys to aż mnie ze śmiechu skręciło-ile to wytrzyma ?Co do ergonomii w Ursusie -ostatnio moi dwaj sąsiedzi kupili jeden Farmtraca 80 a drugi Ursusa 5714-o ile w Farmtracu ta ergonomia jakaś tam jest (tylko trochę gorsza niż w moim 18-letnim Zetorze )-to w Ursusie to czysta katastrofa jest.Nie uwierzę dopóki nie zobaczę ,że akurat w Ursusie zrobili coś lepiej niż w Zetorze o zachodnich nie mówiąc.Zresztą z tym nowym dachem to ten nowy Ursus wygląda jak wiecznie zdziwiony .

No a ten Perkins w Deutz-Fahrach to już mnie po prostu rozłożył -to tak jakby BMW montowała w swoich autach silniki Mercedesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 135 masz JD 80km napewno bedzie się lepiej sprawował niż ursus. Ja mam 70ha kupiłem JD by nie przesiadywać godzinami w warsztacie a ty chyba lubisz sie bawić w takie coś. Zetory zawsze dużo paliły ale komfort pracy w nim jest lepszy.

A co do MF to się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców jak dla mnie ursus to totalne dno !!!! Sam sie szykuje cos kupic na SPO i chyba bedzie to forterka 11441 i za takie pieniadze to chyba nic lepszego nie dostne o podobnej mocy i wyposażeniu, tani serwis. Mam juz 2,5 roku 7341 zrobione 1400mth i nie narzekam komfort w kabinie jest bardzo dobry, jedynie brakuje mi grammera i klimy zeby sie nie kurzyło do srodka Na JD podobnej mocy mnie nie stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

135 tys netto ten JD? ale mwuia ze rolnictwo nieolacalne to z kad sie biora nowe ciagniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

115 tys. netto za 7524 to przecież 140 tys. brutto. skrzynia synchronizowana 12/4 ze wzmacniaczem jest to pewnie taka sama skrzynia na którą Ursus kupił licencję w 1974r ( na tym wzmacniaczu jest niemożliwe hamowanie silnikiem ).

Żeby chociaż szybkość była do 40 km/h, ale 6 biegów i wzmacniacz to chyba za mało za tą cenę.

CZY gdzieś są dane techniczne tego traktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa gama URSUSÓW stoji na dobrym poziomie. Oglądałem ten ciągnik na targach i myśle że zmiany w tej fabryce idą w dobrym kierunku. Klima w standardzie. Dobra widoczność z kabiny. Skrzynia ma mieć półbieg załanczany przy szybkim użyciu sprzęgła a nie wzmacniacz tak jak w zetorach. Szybka hydraulika. Przydał by się rewers elektrohydrauliczny. Moim zdaniem cena też przystępna. Oby tylko nie zaniedbali jakości wykonania to napewno będzie dobrze.

P.S. Za późno wchodzi ten ciągnik do sprzedaży, powinien rok temu zagościć na naszych polach. Ale lepiej późno niż wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zetorów to nie jest tak fajnie. Paliwożerne silnik. Słabo wyposażony standard. Rozdzielacze hydrauliki w kabinie okropnie zrobione z przewodami poprowadzonymi luźno po błotniku. Skrzynie nie są w pełni synchronizowane w proximie i ze wzmacniaczem w dzużych modelech. Ale na pewno stoij wyżej niż URSUS w tej chwili i nie ma co się oszukiwać. Moim zdaniem kulą u nogi ursusowi jest ciągłe zmienianie właściciela i licencja MF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ursus to tandetna porażka (...)

żeby w takim 5714 była skrzynia 8/2 z v max 24km/h !!!!

poza tym wygląd np 1614 - obrzydliwie ochydna maska i błotniki...

dane techniczne są takie jak przed dwudziestoma laty...

 

w RPT przeczytałem, że w 16 będą montować nowe silniki, gdyż przestaja produkować już silniki ZTS martin, bo nie spełniają normy spalin. mam nadzieje, że coś w tej sprawie zmieni sie na lepsze... może perkins?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka zużycie paliwa w ursusie 1934 230g/kWh. Zużycie paliwa w 120km zetorze 242g/kWh.

Powiem jedno URSUS, żeby utrzymać się na rynku musi zacząć się 3 razy szybciej zmieniać. Fajnie, że małymi kroczkami zaczyna to się dokonywać. Zobaczymy na którym miejscu w sprzedaży znajdzie się URSUS wiem, że zetor jest na pierwszym miejscu 3tyś sprzedanych ciągników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...