Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rekorda, i chciałbym sie dowiedzieć jak przerobić układ chłodzenia aby sie tak nie grzał. Słyszałem ze jest kilka sposobów. Jesli miałby ktoś jakiś schemat byłbym wdzieczny.

gg:5551288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mycie i jeszcze raz mycie i nie ma problemów.
jak mycie to tylko myjka bo wezem to sie tylko pozakleja i jeszcze gorzej bedzie, druga opcjado dokładne wydmuchanie, ale na to trzeba co najmniej poł godz CODZIENNIE podczas zniw poswiecić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mycie i jeszcze raz mycie i nie ma problemów.
jak mycie to tylko myjka bo wezem to sie tylko pozakleja i jeszcze gorzej bedzie, druga opcjado dokładne wydmuchanie, ale na to trzeba co najmniej poł godz CODZIENNIE podczas zniw poswiecić...

Ja myję myjką dwa trzy razy w sezonie i przedmu(słowo zostało usunięte)ę codziennie.

Mycie musi być dokładne, każdy otworek na wylot! Najlepiej w ciepły i słoneczny dzień bo po takiej zabawie jestem cały mokry o kolorze nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mycie to tylko myjka bo wezem to sie tylko pozakleja i jeszcze gorzej bedzie, druga opcjado dokładne wydmuchanie, ale na to trzeba co najmniej poł godz CODZIENNIE podczas zniw poswiecić...

 

a po myjce to się nie pozakleja chyba że myjesz wieczorem i zdąży przez noc wyschnąć.... na chłodnicę tylko i wyłącznie sprężone powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mycie to tylko myjka bo wezem to sie tylko pozakleja i jeszcze gorzej bedzie, druga opcjado dokładne wydmuchanie, ale na to trzeba co najmniej poł godz CODZIENNIE podczas zniw poswiecić...

 

a po myjce to się nie pozakleja chyba że myjesz wieczorem i zdąży przez noc wyschnąć.... na chłodnicę tylko i wyłącznie sprężone powietrze

no dlatego ja nie stosuje wody... a teraz sprobuje bo mam myjke i lepsze dojscie do chłodnicy ale watpie zeby była potrzeba, nie miałem zadnych problemow z grzaniem, a czesto skonczone paski od alternatora albo nienapiete maja wine...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebował bym jakiegoś mechanika lub kombajniste z claasa dominatora 76 lub 78 aby przejechał ze mna obejrzec kombajn gdyz nigdy wczesniej nie miałem takiej maszyny ja jestem z wielunia woj łodzkie jezeli byłby ktos chetny lub wiedział o kimś to proszę o kontakt tel 696 420 078 bedę wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebował bym jakiegoś mechanika lub kombajniste z claasa dominatora 76 lub 78 aby przejechał ze mna obejrzec kombajn gdyz nigdy wczesniej nie miałem takiej maszyny ja jestem z wielunia woj łodzkie jezeli byłby ktos chetny lub wiedział o kimś to proszę o kontakt tel 696 420 078 bedę wdzieczny - koledzy pomóżcie albo doradźcie kogoś w miarę pilna sprawa.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO Panowie niech sie ktoś odezwie aż dziwne iż nie ma nikt claasa z okolic Wielunia......... Może ktoś doradzi jakiiiiiiiiii claas lepszy 78 czy 86 z kosą 3,9m?? 78 nowszy 88rok a 86 z 83 roku niby im młodszy to nowsza technologia ale dokładnie to nie wiem moze sie ktos wypowie ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NO Panowie niech sie ktoś odezwie aż dziwne iż nie ma nikt claasa z okolic Wielunia......... Może ktoś doradzi jakiiiiiiiiii claas lepszy 78 czy 86 z kosą 3,9m?? 78 nowszy 88rok a 86 z 83 roku niby im młodszy to nowsza technologia ale dokładnie to nie wiem moze sie ktos wypowie ????????????

 

 

Mam dominatora 86 z kosą 3,9m przydała by się 4,5m ale w moich warunkach jest za szeroka(chodzi o manewry dojazdy drogi w mojej okolicy),nigdy ni widziałem dom 78 w pracy i nie mogę go porównać powiem ci tyle że nie narzekam na do 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klas 76,78 ma jedna poważną wadę :zbyt zwężony wlot do podajnika skośnego z hedera przez co masa zboża idzie na młocarnie wąskim pasem przez co pas ma problem z uciągnięciem jej i ogólnie wszystko to chrzani może powinien byc zamontowany jakiś rozgarniacz w pod.skośnym żeby rozścielał zboże na całą szerokość młocarni tego nie wiem sąsiad ma takiego i mówi że maszyna ok tylko trzeba wolno jechać ;/ i tu zonk ,podobno pomaga założenie podwójnego pasa na młocarnie ale tu trzeba już pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klas 76,78 ma jedna poważną wadę :zbyt zwężony wlot do podajnika skośnego z hedera przez co masa zboża idzie na młocarnie wąskim pasem przez co pas ma problem z uciągnięciem jej i ogólnie wszystko to chrzani może powinien byc zamontowany jakiś rozgarniacz w pod.skośnym żeby rozścielał zboże na całą szerokość młocarni tego nie wiem sąsiad ma takiego i mówi że maszyna ok tylko trzeba wolno jechać ;/ i tu zonk ,podobno pomaga założenie podwójnego pasa na młocarnie ale tu trzeba już pokombinować.

Ja mam 76 i fakt podajnik jak na taki kombajn jest wąski ale nigdy nie miałem takich problemów jak piszesz. NAwet uwazam ze lepiej daje sobie rade niż bizon co ma 20cm szerszy podajnik. NIgdy nie zapchała sie młocarnia czy podajnik co w bizonach zwłaszcza w rzepaku to normalka.Również z wymłacaniem zboża nie ma problemów. Moze sasiad m juz zjechany zespół młucący i mieli mu zamiast wymłacać. Do minusów tych kombajnów można zaliczyc płaskie sita i trzeba uważać przy jeździe pod dużą górke zeby wszystkiego zboza nie zgubić i troche zaszybkie obroty młocarni bo nie można zejsć poniżej 650 co troche przeszkadza w rzepaku. ja nie wkrecałem silnika na pełne obroty dzieki temu schodziłem do 500-550 obr. młocarni i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Macin2 lub inna osoba posiada może katalog częsci i instrukcje obsługi do dominatora 86 gdyz takiego kupiliśmy z kosa 4,5m i chciałaby sie podzielić tą magiczną książka gdyż to nasz pierwszy kombajn a nic sie nie znamy na tych maszynach?? z góry dzieki!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem w posiadaniu ksiazki do następujących kombajnów:

 

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

-ksiazki do Bizona Rekorda

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

-rozdrabniacza słomy R935/3 do Fortschmitt’a E514

 

-instrukcja obsługi kombajnu zbożowego Class Dominator, modele: 108SL/108S, 98SL/98S, 88SL/88S, 78SL/78S

 

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Macin2 lub inna osoba posiada może katalog częsci i instrukcje obsługi do dominatora 86 gdyz takiego kupiliśmy z kosa 4,5m i chciałaby sie podzielić tą magiczną książka gdyż to nasz pierwszy kombajn a nic sie nie znamy na tych maszynach?? z góry dzieki!!!!!!!!!!

 

Niestety też nie posiadam ani całego katalogu ani instrukcji obsługi mam tylko kilka stron katalogu(ustawienia młocarni i obsługa silnika) który wydrukował mi znajomy sprzedawca w serwisie claasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.oglądałem dzisiaj taki kombajn jak MDW 525 z roku 93,proszę was o opinie tego kombajnu,może ktoś ma i co to jest za marka nie bardzo wiem.proszę o jakieś informacje o nim i o częściach do niego.dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to MDW jest następcą Fortschritta. Ale opini o tym sprzęcie nie znam. Myślę, że jednak będzie tańszy niż podobne kombajny innych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.oglądałem dzisiaj taki kombajn jak MDW 525 z roku 93,proszę was o opinie tego kombajnu,może ktoś ma i co to jest za marka nie bardzo wiem.proszę o jakieś informacje o nim i o częściach do niego.dzięki z góry

 

 

Z częściami nie bedzie problemu bo to jest to samo co Fortshritt. Ogolnie kombajny tej firmy sa bardzo proste w obsłudze oraz w budowie. Ale taki model to na duże gospodarstwo, na mniejsze bym nie polecał. Z tego co mi wiadomo to są mało awaryjne kombajny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wam i proszę jeszcze o opinie tego kombajnu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego cofie górą mi się zboże w podajniku pochyłym najcześciej przy jeczmieniu jarym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem po rosie nie młóciłeś? z jarym tak jest że po 20 godz nie idzie młócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po rosie, ale zauwazyłem, że ze zbożami krótkosłomymi tak sie robi. Myślałem może że jest cos nie tak z ustawieniami zespołu omłotowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...