Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz pole za domem w jednym kawałku to możesz jeździć co 3 dni ,atlantis też dawałem z ccc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z ranczerem

Atlantis skraca wystarczająco bez ccc... nawet o 15 cm, mam doświadczenie na omijaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulfonomoczniki i niektóre triazole zwiększają działanie ccc .Stosując razem można zmniejszyć ccc o 50%

[/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie byłem dziś obejrzeć pszeniczkę i wygląda bardzo gęsto, przydało by się aby zbytno wiosną się nie krzewiła, poradzicie coś?? siana około 20 września

myślałem pierwsza dawkę azotu zmniejszyć do 100 kg saletry, za to na drugą i 2 sypnąć więcej, jakoś da się jeszcze temu zaradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Maćka-pole za domem też mam,a jeżdże po nim wtedy kiedy uważam to za stosowne.stosowanie ccc z sulfonomocznikami nie jest wskazane,bo na pewno to roślinkom nie pomaga( upierdoliłem sobie kłosy o 6 pięterek takimi miksami i dlatego staram się przestrzec innych producentów)Ty możesz robić jak uważasz-to wolny kraj...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś też zjarałem pszenice zżółkła jak cholera i kareł dałem ccc + mustang;) a ogólnie z tym ccc to ja się boje bo to naprawdę jak się nie poceluje to zniszczy pszenice bo skrócić może kłos... jakie są wasze praktyki? może bezpieczniej 1/2 dawki ? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie połowy czy całej dawki zalezy od temperatury, przy wysokiej temperaturze wystarczą znikome ilości. Trzeba tez uwazać czy jest odpowiednia faza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o zrobienie mieszanki Atlantis 0,3+ Mustang 0,5l + CCC 0,3 w fazie krzewienia, CCC chciałem dać na wsparcie krzewienia( na pszenicę sianą w połowie listopada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie byłem dziś obejrzeć pszeniczkę i wygląda bardzo gęsto, przydało by się aby zbytno wiosną się nie krzewiła, poradzicie coś?? siana około 20 września

myślałem pierwsza dawkę azotu zmniejszyć do 100 kg saletry, za to na drugą i 2 sypnąć więcej, jakoś da się jeszcze temu zaradzić??

przyjdzie wiosenna susza i na biłgorajskim piasku zrobi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest piasek , klasa 3a, miejscowość różaniec , dość ciężka gliniasta ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze właśnie malkolm to jeden z tych 2 gości... a skoromowi ze ma 3a gline to nie jest to zła ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciężka w uprawie ale żyzna. Jano1976 masz na myśli ten rok albo produkcję ekstensywną to się zgodzę na tej klasie ziemi. Swoją drogą to chciałbym mieć 3a (mam co prawda trochę ale za mało). U mnie w tym roku zdarzali się tacy, którzy kosili mniej niż wysieli ale to rok wyjątkowy. Nawet Gospodarstwo po-PGR-owskie nie chwaliło się ile nakosili a zawsze mieli dobre zbiory jak na moje gleby. Tylko kuku nieźle im plonowała - 13t/ha 25-30% i ani grama jakiegokolwiek nawozu tylko gnojowica spod trzody chlewnej i jeden zabieg herbicydowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie malkolm napisz jakimi ciągnikami przewracasz glebe bo czytałem twoje posty i jakoś nie moge cie odnaleźć w RÓŻAŃCU.

Pozdrowienia dla ikcomasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w Różańcu mam pole ale jestem z Jastrzębca, a pracuję NH td95d, działka zaraz za małym kościołkiem

ostatnio miałem tam pszenicę 3 lata temu i było przyzwoicie,

2 lata temu był jęczmień i z niewielkim nawożeniem zebrałem 4,5 t z ha, trzeba było go skracać , w porównaniu z tym co mam koło domu to tam jest super urodzajna ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie myślałem bo NH nikt tu niema a działka jest tam ładna ze spadem od pana K......a . do wielkiego dębu.Ja mieszkam w centrum koło stadionu pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem śmieciuszki pękalki grzybki itd.itp

jakie masz odmiany pszenicy ja w tym roku większość mam zasiane muszelką

ubiegły sezon nie zabardzo mi sypneła ale do {kapki} sie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi u kapki powiedzieli że max cenę powinienem dostać, mam acteur i skagen, na różańcu zasiana ta pierwsza,

a ten pierwszy z twojej listy to moja rodzinka, mam też kuzynów u was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi u kapki powiedzieli że max cenę powinienem dostać, mam acteur i skagen, na różańcu zasiana ta pierwsza,

a ten pierwszy z twojej listy to moja rodzinka, mam też kuzynów u was

Akteura i Skagena już miałeś czy dopiero teraz zasiałeś? pytam bo w moim rejonie w ubiegłym roku Akteur dawał 3 tony z ha a Skagen totalnie leżał- wrażliwy na łamliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie odmiany miałem w tamtym roku,

skagen dał 3,5 t z ha , ale wymókł i chwasty go przewaliły, bez rządnej ochrony antygrzybowej, w pole nie dało się wjechać bo woda stała, bez 3 dawki nawozu, parametry wszystkie max prócz glutenu, ale to pewnie przez brak azotu. klasa ziemi 4b

acteur, przy bardzo dużym nawożeniu dał dobrze ponad 5 t z ha, było rewelacyjnie do powodzi, był posiany na płaskiej działce i woda stała 2 tygodnie, w ciągu tych 2 tygodni usechł stojąc w wodzie, ochrona wyglądała dziwnie ale pogoda nie sprzyjała, w sumie było 4 tanie opryski od grzyba, ale po wodzie nie było co ratować, ziemia klasy 4a i 4b po buraczku ćwikłowym. parametry wszystkie max prócz gęstości, jeśli się nie mylę to ma zaledwie 71, niestety odmiana dość wysoka, ale nie podatna na wyleganie, ja robiłem tylko jeden zabieg połową ccc a dałem 180 kg czystego N, siana z kwalifikatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skagena też posiałem w tym roku jedną niewielką działeczke a acteur to u znajomego pięknie jak na ten sezon sypał a Janusz Ś. miał rok wcześniej chyba tego acteura to był okaz cały Różaniec tam jeździł patrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie Wicherek a ja uważam wręcz odwrotnie, jak na te warunki klimatyczne to bardzo ładnie sypnęła,

Janusz Ś nie miał nigdy acteura, mógł być to skagen, boomer czy jakoś tak, miał jeszcze jeszcze jedną odmianę ale nie pamiętam nazwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...