Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pogodynek z tv twierdził że może pojawić się śnieg po 18 listopada.niby prognozy długoterminowe z twojapogoda nie wskazują aby zima miała się pojawić.sami wiecie jak się sprawdza u nas prognoza pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to pięknie muszę się brać, a gdzie wy śledzicie takie prognozy pogody itp ?

ja patrzę na www.meteox.de chociaż ostatnio słabo sprawdzały im się te deszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że mi w neptunie wpierw podnosi przód a dopiero tył czemu tak jest? Tam jest taki przy elektrozaworze od podnoszenia rozdzielacz z dwoma śrubami jedna od góry druga od dołu w obu sprężynki i kulki rozumiem że to dzielnik przodu i tyłu, może podłożyć tam podkładkę tylko pod którą śrubę górnączy dolną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak mam pełniutki zbiornik to dźwiga razem a tak to najpierw tył potem przód. Nie pękła ci tam sprężynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie... a nie wiesz pod którą śrubą masz podkładki na górze czy na dole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podkładałem wystarczy wyciąć z puszki (po browarze 2 szt) u mnie pusty podnosił tył a później przód a pełny najpierw przód. Jak dobrze pamiętam to pod dolną. Grubości podkładek wyczujesz w pracy jak na pełno unosi przód to dokładasz jeszcze z jedną nie kładź zwykłej podkładki może być za gruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde masakra 4 załadowałem zwykłe i wraz to samo jak załaduje pół zbiornika to wraz mi przód podnosi wpierw....

 

A zauważyłem że przód mi bardzo szybko opada może przydławi na tłoku trochęto też go powstrzyma co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe może pod górną podłóż. jutro zobaczę na starym rozdzielaczu pod którą się podkłada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod dolną dawałem, dobra już nic nie majstrują poczekam jutro jak napiszesz pod którą dawałeś bo może faktycznie to nie ta a już mam dość tego kombinowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz która rurka idzie na siłownik z przodu z góry czy z dołu? oglądałem stary rozdzielacz i nie pamiętam która to była na pewno podkładałem tam gdzie idzie rurka na przedni siłownik. te z dołu wyjmij co podłożyłeś skoro nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w okolicy Płocka cukrownia pewnie Dobrzelin lub Glinojeck czy można siać bez limitu? jak to się odbywa nigdy jeszcze buraka nie miałem, kiedyś tata siał ale to jeszcze była u nas cukrownia Borowiczki, nawet mam neptuna. chcę zrobić płodozmian bo ciągle zboże i kukurydza, nie posiadam zwierząt więc nie mam obornika a pamiętam że tata przyorywał liście. co mam teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W glinojecku może coś załatwisz ale za podstawową cenę+- 120 zł/t. Żadnych dopłat- taka polityka P&L. U nas nie ma chętnych. Wyruchali by cię gdzie się tylko da. Teraz wprowadzili e faktury i to wszystko. Ale za nasze pieniądze; życzą sobie po 12 zł na rok za przechowywanie i wystawianie e papierków. W cywilizowanym świecie to za e papierki mamy zniżki ale nie u P%L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką agrowłókniną okrywacie pryzmy buraczane 50 czy 100? Może wiecie gdzie tanio niezłą można kupić i po ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem sobie spokój czujnik głębokości pod płot i tyle... aby podniósł po kampanii zajrzę do tego na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykryliście/przykrywacie pryzmy buraczane na grudnia do odbioru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mikołaja miałem już zabrane buraki, leżały miesiąc do 5/6 grudnia Ostatni samochód przyprószył śnieg.

Siane koniec kwietnia, uszkodzenia herbicydami potem rosły w wodzie jak ryż zgorzele, a latem susza. To wszystko na nieoranym polu, ścierniskowiec talerzówka jesienią i wiosną brona , agregat, siew.

Plon 72t/ha

Średnia polaryzacja 18,00 %

Średnie zanieczyszczenie 7,79 %

Czyli prawie 1/4 ponad plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie okrywałem. Nie było potrzeby. Wykopane 30 Listopada. Odbiór 2 grudnia. Polaryzacja 19%, zanieczyszczenie 10,9%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja pozazdrościć tylko wyników, takiego cukru dawno nie było ww tej naszej cukrowni, moje leżą i czekają na święta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Mikołaja miałem już zabrane buraki, leżały miesiąc do 5/6 grudnia Ostatni samochód przyprószył śnieg.

Siane koniec kwietnia, uszkodzenia herbicydami potem rosły w wodzie jak ryż zgorzele, a latem susza. To wszystko na nieoranym polu, ścierniskowiec talerzówka jesienią i wiosną brona , agregat, siew.

Plon 72t/ha

Średnia polaryzacja 18,00 %

Średnie zanieczyszczenie 7,79 %

Czyli prawie 1/4 ponad plan.

 

Normalnie Copperfield, jakbyś nie miał po drodze takich przygód to 100 ton z KWS pobite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jaki jest przelicznik w Krasnymstawie wysłodków z mokrych na suche? i jakie są stawki za wysłodki suche mokre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22,6kg za 1000kg mokrych 10% w workach 30kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że dobre plony jaka to radość? jak cukier w tym roku jest tańszy o 1zł w sklepach na giełdach również a cena za buraki poza kwotowe 75zł w KSC i nie zanosi się na wielką dopłatę pomimo mniejszych plonów w całej unii 3%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...