Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

odstawiam do pfajfra i nic nie podpisywaliśmy

a cukrownia przejeła inicjetywe i złożyła wniosek do uni ?

 

I jeszcze taka ogólna informacjia.

W przeciągu kilku lat w KSC ma byc zlikwidowane jeszcse dwie cukrownie tak ze jeszcze nikt spać spokojnie nie moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do was,odstawiam buraki do cukrowni w Krasnymstawie (KSC) i teraz przesłali mi na konto kasę ale nie tyle co mam na fakturze brakuje jakies 2500zł i znajomy powiedział ze zakośili na funusz restrukturyzacji czy wam tez tak zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do was,odstawiam buraki do cukrowni w Krasnymstawie (KSC) i teraz przesłali mi na konto kasę ale nie tyle co mam na fakturze brakuje jakies 2500zł i znajomy powiedział ze zakośili na funusz restrukturyzacji czy wam tez tak zrobili.

wszystkim zabrali na fakturze jest to jako " opłata produkcyjna od buraków"

Jest to kwota która cukrownie muszą zapłacic do uni. tylko jest zapis że cukrownie mogą ale nie muszą połowe tej kwoty potrącić rolnikom tak ze bez wachania z tego skorzystali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam nic takiego na fakturze w sie wpieniam ze wcale tego nie uwzglednili a kasę wzieli.Do ktorej cukrowni nalezysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Cukrowni Lublin jeszcze a później do Krasnegostawu.

Na pierwszej fakturze tago nie ma chyba ze oDebra1łeś juz drugą faktura korygującą i tam tez tego punktu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze korygującej mi nie dali i nie wiem czy ja podpisze bo u nas wszyscy sie wku...li ze i tak do dupy burak wyszedł to i jeszcze kasę skubneli.Mamy zebranie 21.02 to zobacze co bedzie.Widze ze zdjęcia z tematu o rzepaku ze kolega gdzieś z okolic Zołkiewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta jak drut… Mniej więcej wygląda to tak:

 

Plantator buraków może złożyć inicjatywą plantatora o dobrowolne zmniejszenie 10% buraków.

 

Ale jeżeli producent cukru złoży własną inicjatywę, w której zrezygnuje z większej ilości (np. 13%) produkcji cukru – to uchyla tym samym inicjatywę plantatora (ich zgoda nie jest wymagana!!!) i zgarnia dopłatę za likwidację części produkcji. Jeżeli takie zmniejszenie produkcji odbywa się poprzez likwidację cukrowni i demontaż maszyn – dopłata jest większa.

 

Mając do wyboru likwidację zakładu w Pipidówku i w centrum Lublina – Kompania wybrała Lublin… i słusznie…

 

Po pierwsze – mieszkańcom Lublina łatwiej jest znaleźć pracę niż mieszkańcom Pipidówki.

Po drugie – za plan w Lublinie KSC dostanie duuuużo większą kasę, a o to przecież chodzi.

Po trzecie argument, że kupe ludzi straci pracę i plantatorzy stracą zarobki – jest bardzo dobry, ale do bani… bo KSC dwie cukrownie i tak musi zlikwidować… wiec czy 600 osób straci pracę na Kujawach czy w Lublinie… ten sam problem… że ileś tam plantatorów straci zarobek… tu czy tam… co za różnica. Jeżeli trzeba uciąć nogę, to się tnie, bo tak trzeba…

 

KSC jest firma prywatną !!! Nawet jeżeli głównym udziałowcem jest Skarb Państwa! O wszystkim decyduje zarząd spółki. I zdecydował w sposób uzasadniony ekonomicznie. Prywatne jest lepiej zarządzane. Oczywiście rycerz PiS typu Jurgielt tego nie kuma…

 

ARR nie ocenia wniosku merytorycznie jedynie formalnie… znaczy sprawdza, czy są wszystkie wymagane załączniki i oceniła, że jest git… i posłała sprawę do UE, która również nie będzie oceniać sprawy merytorycznie, bo tę ocenę już dał właściciel cukrowni – czyli KSC.

 

Obecnie jest tylko okazja udać straszne oburzenie polityczne i wywalić na bruk członków zarządu i radę nadzorczą KSC pochodzącą z nominacji PiS i zastąpić ich rycerzami PO – ale biegu wypadków się nie odwróci, najwyżej KSC czyli Polska straci kasę unijną…

 

Przygotowanie wniosku w KSC na likwidację cukrowni – trwało kilka miesięcy… i już jest po ptokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebnijcie te buraki na kilka lat wszyscy.

Sami po nie wrócą napewno.

Jak to tak można, że ktoś inwestuje w limity maszyny i ziemię a oni będą ograniczać i waszą kasę dzielić po unii.

 

Jakby wszyscy tak na raz rzucili buraki to napewno wrócą na kolanach.

 

Bo przecież "chłop potęgą jest"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze korygującej mi nie dali i nie wiem czy ja podpisze bo u nas wszyscy sie wku...li ze i tak do dupy burak wyszedł to i jeszcze kasę skubneli.Mamy zebranie 21.02 to zobacze co bedzie.Widze ze zdjęcia z tematu o rzepaku ze kolega gdzieś z okolic Zołkiewki?

No nie daleko okolice Krzczonowa

 

Niestety to nie takie proste nianio Nawet jeśli cala Polska przestała by produkować buraki co jest raczej niemożliwe to napewno unia nie płakała by z tego powodu.A tylko sami strzeli byśmy sobie samobuja bo KSC napewno poszła by z torbami i albo wogóle przestała by istnieć albo została by wykupiona przez koncern zachodni a właściwie to sam limit bo jeśli rolnicy nie chcą produkować buraków to pozamykali by cukrownie i przenieśli sia tam gdzie bedą chetni do produkcji. Niestety jak widać mamy zerowy wpływ na decyzje podejmowane w sprawie produkcji, więc rzucaja nami o ziemie jak szmatą

Ok

Prowokator Nie jestem ekonomistą ale wedłóg mnie rozumowanie zarządu jest takie. "wiadomo ze spółka nie stoi dobrze finansowo więc sprzedajmy cos z czego bedzie kasa aby przetrwać jeszcze te pare lat bo i tak wiecznie nie bęedziemy tu siedzieli a co później sie stanie to nas to juz g... bedzie obchodziło".

Nie logiczne wydaje mi sie wysprzedawanie majątku w celu pozyskania kapitału, nie spotkałem jeszcze firmy która chcąc do czegoś dojść sprzedaje swój moajątek i to zaczynajac od najbardziej wartościowego.

Właściwie od początku istnienia KSC zamiast sie rozwijać to sie kurczy i w tym tępie za kilkanaście lat z całej spólki zostanie tak jak już wcześniej pisałem sam biurowiec w toruniu żeby szefostwo miało gdzie sekretarki po du.... klepć

 

Mając do wyboru likwidację zakładu w Pipidówku i w centrum Lublina – Kompania wybrała Lublin… i słusznie…

Ja bym sie z tym nie zgodził.Ponieważ o ile to prawda co mówili przedstawiciele zwiazku plantatorów buraka to unia nie wymaga demontarzu maszyn z cukrowni działających a podobno są w KSC cukrownie które nie produkują juz cukru a mają niezdemontowane linie produkcyjne.Miendzyinnymi tym argumentowali związkowcy e ministra rolnictwa czy skarbu i rzad uznał słusznośc tych postulatów ale niestety zebrqbie zarządu KSC zostało wyznaczone na 29 lutego a papiery do uni poszły 15 lutego .

Sprawa następna skoro juz zlikwidują produkcje cukru w lublinie to dlaczego odrazu musowo sprzedawać cały majątek cukrowni. Przecież jeśli kupi ten plac jakiś inwestor i postawi hipermarket i jemu będzie sie to opłacało to dlaczego KSC skoro już ma ten plac sama nie może postawić takiebo hipermarketu ? chyba w statucie spółki nie jest zapisana tyko produkcjia cukru bo był by to chyba najwiekszy kretynizm.

Niestety to co sie dzieje nie ma nic wspólnego z ekonomią a juz napewno zarządowi nie zalerzy na dobru spółki tylko na tym aby samemu jak najwiecej sie nachapać puki jeszcze jest z czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@erdem w tamtym tygodniu sprzedałem sieczkarnie Fortschritta do Krzczonowa

 

Odnośnie cukrowni to ja byłem już od dawna przekonany że ją zlikwidują tylko po co było robic plac , wagi

 

Gdzieś czytałem że KSC nie weźmie kasy za plac

 

Byłem w czasie kampanii na ul Rosłaka , koło Suponu to zacap od cukrowni szedł konkretny

 

ODebra1łem w tamtym tygodniu korygującą fakture i za 8 ha buraków wziołem po potrąceniach 25000 zł poprostu mam w D... taki interes , pyta mnie ile bede siał to powiedziałem że 3 morgi troszke się zdziwiła , każdy narzeka w okolicy a u nas sporo buraków było zawsze sosiednia miejscowość miała jako wieś najwięcej buraków na cukrowni Lublin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a wiecie moze czy jak mam limitu 330 ton a zakontraktuje 25 ton to bedą jakies konsekwencje,moze znowu wyciągna średnią za 5 lat .2 sprawa gdzie jest nasz prawnik z agencji moze Pan wszechwiedzący podpowiedział jak nie dac wyrwac kasy ktorej nie ma uwzglednionej na fakturze w rozliczeniu w grudniu tylko teraz daja nam korekty do podpisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu cos napisali;

http://www.arr.gov.pl/showdoc.php?inoId=6915&PHPSESSID=38d629216996e52f206beb3811b333b4

 

i zajelo im to az 4 miesiace

jak widac z tej informacji w inicjatywie plantatorskiej nie chodzilo o nic innego jak zmusic producenta cukru czyli cukrownie do rezygnacji z limitu a ze nie chcieli sami to wymyslili ze obieca sie rolnikom gruszki na wierzbie to sami oddadza. Jak zapewne pieniedzy dla rolikow zabraknie bo to oststnie ogniwo w tym calym lancuszku!!!

czy w waszych cukrowniach mowili juz mniej wiecej komu obetna komu zostawia, nie chodzi mi tu o cukrownie lublin i laty bo to wszyscy wiedza,ale np jak jest w grupie sudzucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wiadomo od dawna... i pisałem o tym zaciekle od dawna... i mnie flekowaliście, gdy pisałem, że:

 

- inicjatywa cukrowni - unieważnia inicjatywę producentów,

- pieniądze unijne na restrukturyzację cukru trafią do cukrowni a nie do rolników,

- to dyrektor cukrowni będzie decydować kto mu się podoba a kto nie, od którego będzie brał cukier a od kogo nie będzie, bo go nie lubi...

 

Niestetty...

 

W przyszłym roku - będą nowe cukrownie do likwidacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to wiadomo od dawna... i pisałem o tym zaciekle od dawna... i mnie flekowaliście, gdy pisałem, że:

 

- inicjatywa cukrowni - unieważnia inicjatywę producentów,

- pieniądze unijne na restrukturyzację cukru trafią do cukrowni a nie do rolników,

- to dyrektor cukrowni będzie decydować kto mu się podoba a kto nie, od którego będzie brał cukier a od kogo nie będzie, bo go nie lubi...

 

Niestetty...

 

W przyszłym roku - będą nowe cukrownie do likwidacji...

 

 

Ramzes dlaczego zmieniłeś się w Prowokatora ? Czy myślisz że to coś zmieni?

Stali bywalcy ppr i tak rozpoznają Ciebie chodź byś się nazwał Myszka Miki.

Swoją drogą często masz rację tylko przekazujesz ją w nieodpowiedni sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie:)

mam takie pytanie, jak wyklada oplacalność z burakami?>?

może ktoś przyblizyc wszelkie koszty jakie trzeba poniesc(nawozy opryski), oraz po ile skupuja cukrownie, jak to wyglada u was??

od tego roku bede mial najprawdopodobniej 30h buraka:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ja nie staram się ukrywać...

 

często mam rację, tylko nie owijam w bawełne jak większość tzw. decydentów??? i to ma być zarzut???

 

Zobaczcie jakie jaj z was zrobili sobie politycy w związku z likwidacją Lublina i Łap... Sam Sawicki dobrze wiedział o co chodzi a udawał niewinną i oburzoną dziewczynkę, która chce, która nie pozwoli, która sobie nie wyobraża ... itd.

 

Humor satyra... wszystkim brak odwagi aby powiedzieć co jest i co będzie i co jest nieuchronne.

 

Informacja dla aiverson'a - informuję, że buraczki są szalenie opłacalne... Każdy prawdziwy Polak i Katolik sadzi buraczki aż miło...Dokup ziemi, weź duże kredyty i sadź buraki!!! Zbyt jest pewny!!!

 

W razie czego Sawicki Ci pomoże...

 

(czy to jest odpowiedni sposób?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aiverson skad jesteś i dlaczego od tego roku mnasz 30h buraka ? Brak surowca jest gdzieś czy kupiłeś tanio limit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramzes ,każdy na swój sposób wyraża swoje poglądy a twój jest bardzo

bezpośredni -niech Ci będzie , tylko dlaczego Prowokator a nie Ramzes tego

nie rozumiem.Obawiasz się czegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, limit dostalem za free:):) wiec odpowie mi ktos na moje pytanie?

pozdro... jestem z okolic iławy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe?

Mi mówili jak sprzedawałem limit, Ze już nigdy nie będę mógł kupić limitu chyba, żę przejmę razem z gospodarstwem???!!!

Widać są wyjątki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak że limit nie jest moja własnościa, ja tylko bede obrabial ziemie itp.

wiec:D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co wiem to spłodzielnie daja po ok 150zl. z hektara jest powiedzmy 60t czyli 9000zl. na 1h

i te 9000zl. trzeba wylozyc na 1h(opryski,nawozy itp) ??? dziwne troszke no ale luzz

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...