Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja dziś siałem nawozy super pogoda:-D Na buraczki na 2h rozsiałem i przybełtałem:D tyle zdązyłem i mnie noc zastała własnie zjechałem:D hehe tak to prawda jak będzie dobra pogoda to za 3tyg siejemy buraka nie ma co czekać:-D Ja jutro jak bedzie pogoda to cisne nawozy pod burak:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dziś siałem nawozy super pogoda:-D Na buraczki na 2h rozsiałem i przybełtałem:D tyle zdązyłem i mnie noc zastała własnie zjechałem:D hehe tak to prawda jak będzie dobra pogoda to za 3tyg siejemy buraka nie ma co czekać:-D Ja jutro jak bedzie pogoda to cisne nawozy pod burak:D
Zastanów się czy się czy siałeś dziś czy będziesz siał jutro.

Pozdrawiam. Plantator .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u nas już umowy podpisane zamówienia na ziarno przyjęte pole powłókowane i nawóz rozsiany. Tylko czekać aż porzeczka wypuści pąki i siać pod koniec miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak sie na te buraki napaliliście? Ja siałem kazdego roku po około12-13 ha a w tym albo 0 albo 0.5 wszyscy moi znajomi nie sieją a nie kontraktują mało,pokupowali limity od ksc(jeden kumpel 500 ton) w tamtym roku i teraz wolą spłacać niz siać buraka.Moze nie kontraktujecie w ksc i macie na umowach (jakimś cudem) po 200zł bo po tyle musiały by być azebym posiał je w tym roku.Niech ktoś odpisze moze jestem nie uświadomiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena ma byc niby jak w tamtym roku + doplata wieksza z UE + wieksze garze za nadwyzke... ja oddaje do Strzyżowa i mam 160t. czyli 3,5ha... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy tak sie na te buraki napaliliście? Ja siałem kazdego roku po około12-13 ha a w tym albo 0 albo 0.5 wszyscy moi znajomi nie sieją a nie kontraktują mało,pokupowali limity od ksc(jeden kumpel 500 ton) w tamtym roku i teraz wolą spłacać niz siać buraka.Moze nie kontraktujecie w ksc i macie na umowach (jakimś cudem) po 200zł bo po tyle musiały by być azebym posiał je w tym roku.Niech ktoś odpisze moze jestem nie uświadomiony?

 

 

Ja podobnie jak ty mam ponad 400 ton limitu a sieje 3 morgi a może i wcale , KSC już namawia na sianie było niedawno zebranie to inspektorka powiedziala że można siać ile się chce

 

Dla mnie przy tych cenach nawozów i środków a buraki po 120-130 zł to nie ma sensu siać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam 400ton ale sieje no cóż jakos to bedzie..:-/ fakt coraz gorzej wychodzą buraki ale co zamiast tego lepiej ? hmm Własnie wruciłem nawozy pod buraki posiane i pobełtane kurde cały traktor skurzony:/ A gdzie wilgoć? Czżby poszła w głąb ziemi :/ buuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w tym roku mysle ze jara pszenica lub rzepak wyjdzie lepiej.Ostatnio liczyłem z kumplem i wyszło zero dopłata wychodzi jako zysk to po co siać dopłate i tak wezmiesz unia ogranicza uprawe buraka i tak do( jak sie nie myle) 2011r więc po co płynac pod prąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucho jest niemiłosiernie ja wczoraj buraczyska bronowałem i praktycznie mozna było wpadać z upr-siewnym i siać jęczmień ale narazie chyba za wcześnie kiedyś zasiałem wcześnie jęczmień i przymrozek go pokonał

 

 

U mnie też na buraki sięją nawozy , wapno

 

Ja miałem na buraki naszykowane 8 ha , nawieziony obornik , wapno i zasiane żyto na RŚ ale wypisałem się z poplonów i żyto zostaje na ziarno , gdybym wiedział że taka lipa bedzie to posiałbym tam Rzepak

 

Człowiek tyle lat siał i z regóły za kase za buraki coś można było zrobić , kasy za cykrową dopłate nie widać

 

jeszcze troche to kombajny do buraków co najwyżej kupią Ukraińcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt na jeczmień jest za wcześnie ale na pszenice jarą spokojnie można siać:-D ja po niedziele sieje. A buraki fakt padaka... Takiej ceny jeszczen ie było ale za dużo zainwestowałem w ten interes żeby tak szybko sie z niego wypisać..:-/ Mam nadzieje że cukrownia zostanie jestem optymistą i cene rynek sam ustawi. Bo Nie wiem czy Piotrze słyszałeś ale częstocice całkiem zlikwidowali z uprawy buraka a w tym roku niemiec kontraktuje buraka i gożej nie płaci jak KSC w grunice żeczy trzeba by popytać ludzi po ile..hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sucho jest niemiłosiernie ja wczoraj buraczyska bronowałem i praktycznie mozna było wpadać z upr-siewnym i siać jęczmień ale narazie chyba za wcześnie kiedyś zasiałem wcześnie jęczmień i przymrozek go pokonał

 

 

U mnie też na buraki sięją nawozy , wapno

 

Ja miałem na buraki naszykowane 8 ha , nawieziony obornik , wapno i zasiane żyto na RŚ ale wypisałem się z poplonów i żyto zostaje na ziarno , gdybym wiedział że taka lipa bedzie to posiałbym tam Rzepak

 

Człowiek tyle lat siał i z regóły za kase za buraki coś można było zrobić , kasy za cykrową dopłate nie widać

 

jeszcze troche to kombajny do buraków co najwyżej kupią Ukraińcy

Prędzej z Rumuni bo tam rynek cukru się ruszył. Moja cukrownia cukier z tego roku ten ponad kontraktowy niby jako uzyskany z rumuńskich buraków sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ do mnieto chyba rumuni będą mieli za daleko narazie Ukraińcy zabierają sprzęt konny typu pług, kosiarka ,maszna lublinianka

 

W tamtym roku po cenach pszenicy myślałem że jako tako będzie z zyskami w rolnictwie a tu ceny nawozów wprawiają mnie w osłupienie , jada po najmniejszej linii oporu , jak najmniejsze dawki

 

@center z cukrownią to niedługo będzie wszystko wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba jest nadzieja że buraki będą opłacalne. W zeszłym tygodniu oglądałem przypadkiem obrady sejmu gdzie debatowano nad wysokością dopłaty cukrowej i z tego co tam usłyszałem ma być 4000zł dopłaty do 1ha uprawianych buraków ale tylko pod warunkiem że podpiszesz zobowiązanie na określony czas.

Projekt był niby na 8 lat ale debatowali że wystarczy tylko 5 lat podpisanego zobowiązanie na uprawę.

Ciekawe co z tego faktycznie będzie.

Do 15 marca musi niby zapaść decyzja bo inaczej w tym roku nie będą mogli nam wypłacić dopłat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzyczek_2

6 kadencja, 9 posiedzenie, 1 dzień (27-02-2008)

Poseł Leszek Korzeniowski:

(część wypowiedzi) "Bardzo ciekawa jest konkluzja dotycząca dopłat do zakładania plantacji wieloletnich. Ta dopłata, która wynosi 50% tzw. kosztów przewidywanych, to kwota około 4 tys. zł na 1 ha. Trzeba spełnić warunek, w ustawie jest zapisane, że ta plantacja musi być przez 8 lat. Słyszałem, że będzie zgłaszana poprawka polegająca na tym, żeby była przez 5 lat. Trzeba zastanowić się, czy rzeczywiście jest to słuszna poprawka, być może pójdziemy jednak w kierunku zmniejszenia liczby lat trwania tej plantacji.

 

I kwestia, która spowodowała to, że ta ustawa jest tak niesamowicie istotna. W tej chwili jest zrozumienie wszystkich klubów opozycyjnych na posiedzeniach komisji rolnictwa, bo prowadzimy tzw. walkę z czasem. 15 marca mija czy rozpoczyna się termin składania wniosków o dopłaty i wiemy o tym, że grupa producentów buraków cukrowych jest ewidentnie, żywotnie zainteresowana tą ustawą. Jest szansa na to, że zdążymy z nią. Jeżeli nie będzie dodatkowych poślizgów, to 15 marca będziemy mogli powiedzieć, że zdążyliśmy z tą ustawą"

Czy plantacje wielotnie to też buraki cukrowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli rozchodzi się o produkcje nasienną to uprawa jest dwuletnia, a zatem stosunkowo wieloletnia jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzyczek_2

6 kadencja, 9 posiedzenie, 1 dzień (27-02-2008)

Poseł Leszek Korzeniowski:

(część wypowiedzi) "Bardzo ciekawa jest konkluzja dotycząca dopłat do zakładania plantacji wieloletnich. Ta dopłata, która wynosi 50% tzw. kosztów przewidywanych, to kwota około 4 tys. zł na 1 ha. Trzeba spełnić warunek, w ustawie jest zapisane, że ta plantacja musi być przez 8 lat. Słyszałem, że będzie zgłaszana poprawka polegająca na tym, żeby była przez 5 lat. Trzeba zastanowić się, czy rzeczywiście jest to słuszna poprawka, być może pójdziemy jednak w kierunku zmniejszenia liczby lat trwania tej plantacji.

 

I kwestia, która spowodowała to, że ta ustawa jest tak niesamowicie istotna. W tej chwili jest zrozumienie wszystkich klubów opozycyjnych na posiedzeniach komisji rolnictwa, bo prowadzimy tzw. walkę z czasem. 15 marca mija czy rozpoczyna się termin składania wniosków o dopłaty i wiemy o tym, że grupa producentów buraków cukrowych jest ewidentnie, żywotnie zainteresowana tą ustawą. Jest szansa na to, że zdążymy z nią. Jeżeli nie będzie dodatkowych poślizgów, to 15 marca będziemy mogli powiedzieć, że zdążyliśmy z tą ustawą"

Czy plantacje wielotnie to też buraki cukrowe ?

 

Być może jesteś bardzo spostrzegawczy i umiesz w odpowiedni sposób cytować innych lecz w wypowiedziach na tym posiedzeniu był poruszany również problem dopłaty cukrowej więc sam nie wiem jak już wcześniej pisałem co z tego wyniknie ale moim zdaniem coś się kroi bo po jakiego grzyba wycofali dotychczas obowiązującą ustawę o dopłacie cukrowej i pracują nad jej nowym kształtem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzyczek_2

Ja poprostu poszukałem na stronach sejmu , są tam podane stenogramy posiedzeń ,a w ustawie przegłosowanej 29.02.2008 na temat buraków nie ma zbyt dużo,(możesz ją znależć na stronie sejmu) ,chodzi głównie o pobranie rolnikom nadpłaconej dopłaty cukrowej za rok 2006 z dopłaty za rok 2007,cos około 60 gr od każdej tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłem to ..Dopłaty bez poprawek

 

7.03.2008 r.

 

 

Senat nie wniósł poprawek do nowelizacji ustawy o płatnościach do gruntów rolnych i płatności cukrowej. Wprowadza ona dopłaty bezpośrednie do owoców miękkich - malin i truskawek oraz pomidorów, przeznaczonych do przetwórstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie ma co się łudzić dopłata cukrowa jest do 2010 r dalej jak zboża o ile będzie nawet w tej wysokości unia nie po to zmniejsza by dopłacać do upraw niestety te czasy mineły

plantator (może były)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był u mnie znajomy ze Związków i mówił że mamy mieć limi takie jak podawaliśmy na dopłate cukrową do agencji prawda to

 

Znowu ojciec dzisiaj spotkał znajomego i tak rozmowa zeszła na buraki to ten gośc mówił ojcu że rok 2008 ma być rokiem referencyjnym czy coś takiego

 

wcześniej zapomniałem dopisac że odnośnie likwidacji cukrowni Lublin to pewnie śmieszny poseł z naszego miasta będzie wiedział co z terenami po cukrowni zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co takiego referencyjny? pierwsze słysze...:/ hmmm ale warto by się dowiedzieć hmm

 

A co do odmian wie ktoś jakie bendą dawać odmiany ? hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zebranie i podpisywanie umów na uprawę buraków więc może coś się dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...