Skocz do zawartości
alina5678

kobieta na wsi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jestem tu nowicjuszką i chciałam się podzielić swoją opinią.Myślę,że życie kobiet na wsi w ówczesnych ,zmechanizowanych czasach nie jest takie złe.

Coraz mniej kobiet spotykam na polu .Nie trzeba np plewić buraków czy snopki wozić.Panowie i maszyny sami dają radę.A w domu .pralka sama upierze zmywarka pozmywa.Poprostu sielanka.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tylko dzieci rodzic:PPP (oczywiscie zart). Wiele mlodych kobiet ucieka ze wsi no bo perspektywy na przyszlosc slabsze.(nie mowie ze ich nie ma-sa ale dla ludzi pomyslowych) no i wstydza sie tez troche wsi, a moze nawet i boja sie ze beda musialy pole orac. Mam nadzieje ze teraz sie to chociaz troche zmieni, i Ty w tym pomozesz Alina. Witamy kolejna uzytkowniczke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona pracuje na etacie w mieście, wgospodarce teraz dla kobiet nie ma miesca u mnie żona tylko pomaga w przebieraniu ziemniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z tym "miejscem"to bym powiedział że jest różnie.Najlepiej żeby każdy(a) znalazł(a) swoje ulubione miejsce.Bo znam kobiety które dobrze czują się w pracach gospodarskich,a i takie dla których gospodarka to "katorga".Przyznam rację Alina5678 że obecnie kobiety mają lżej.Przypominam sobie lata dzieciństwa,gdy nie było w gospodarstwie elektryczności,woda była w studni na podwórku.Gdy dzieci trzeba było wykąpać to najpierw trzeba było przynieść i nagrzać wodę i tak samo z praniem bo pralka to była balia z tarą.A jeszcze musiała matka pomóc i w oborze i na polu bo nie było mechanizacji.Chociaż może i teraz jeszcze są rodziny które nie mają współczesnych wygód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to miejsce chodzi pracować trzeba,obowiązków mnóstwo ale wole wynająć kogoś niż samo robić coś czego nie lubię a trzeba wieś jest bogatsza i kobiety mają lżej wszyscy zresztą chyba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgospodarce nie ma miejsca dla kobiet oj troche przykre ale prawdziwe.Stałam kiedyś w kolejce z rzepakiem to czułam się jak ufoludek w sklepie z częściami również ,sprzedawcy mają okazje wcisnąć bubel bo jak baba to sie niezna.powiało troche dyskryminacją,ale co tam grunt to nie narzekać.Przyjrzałam się bliżej forum ,są to poważne męskie rozmowy o roślinach ,traktorach czy śrubkach itd więc chyba się troche zagolopowałam z damskim tematem i jeśli komuś to przeszkadza to przepraszam.Tak wogóle to forum jest super można się dużo pożytecznych rzeczy dowiedzieć,a o traktorach ,czy śrubkach też chętnie poczytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostań,zostań musimy założyć babski temat i poplotkować trochę np.o facetach hi,hi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodziło że kobiety niie są potrzebna na wsi, poprostu wyraziłem moja opinie na podstawie mojego przypadku, lepiej niech kobieta idzie gdzie indziej do pracy i zarobi 3tys. niż ma u mnie siedzieć na gospodarce i nic praktycznie nie robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kobieta jest w domu {obejściu} i zawsze ma pracę bo jej sama szuka a taka KOBIETA to SKARB

co do pracujących kobiet to dam przykład tych co pracują w firmach wokół rolnictwa i powiem że są o wiele lepszymi fachowcami bo do pracy podchodzą rzetelniej od facetów właśnie dlatego że są kobietami i muszą się podwójnie wykazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alina nie zniechęcaj się do tego forum. Dagmarka chociaż będzie miała towarzystwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś do tej pory nie zwróciłem uwagi.Ale nie ma na tym forum tematu dla Kobiet(o gospodarstwie domowym i o wszystkim co można zmieścić pod tym pojęciem).Oczywiście że można się wypowiadać w tematach przyklejonych,Ale to tak jakby ten problem traktować drugoplanowo.Sądzę że Administrator powinien to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś do tej pory nie zwróciłem uwagi.Ale nie ma na tym forum tematu dla Kobiet(o gospodarstwie domowym i o wszystkim co można zmieścić pod tym pojęciem).Oczywiście że można się wypowiadać w tematach przyklejonych,Ale to tak jakby ten problem traktować drugoplanowo.Sądzę że Administrator powinien to naprawić.

kto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę w tym temacie mogę powiiedzieć bo miałem żonę z miasta,która przyszła tu dla mnie .Niestety przeszło 2 lata temu zachorowała i zmarła.I z tego co widze to nie jest łatwo o kobietę na wieś,mimo że teraz to juz ne ta sama wieś co 15-20 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co powiedzieć

przykro mi z pewnością NAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? To mogłoby być ciekawe. Zwłaszcza dla kobitek na tym forum. A propos kontaktu. Pisałeś coś do Admina? Odpowiedział Ci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego? To mogłoby być ciekawe. Zwłaszcza dla kobitek na tym forum. A propos kontaktu. Pisałeś coś do Admina? Odpowiedział Ci?

Ztego co wiem to kilka osób pisało do admina w sprawie naboru na nowego moda i nikt nie dostał odpowiedzi. Ciekawe co sie stało z dotychczasowym modem @gedii bo od roku go nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałeś coś do Admina? Odpowiedział Ci?

Nie pisałem.Ale uważam że jakby było sensowne zapytanie,to by odpisał.Ale może się mylę?

A co się stało z MOD.?Może zrezygnował?Pamiętam jakie zbierał "cięgi" od bardziej nerwowych forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

współczuje pigi

co do modów to można do agroface napisać bo to chyba jedna spółka z ppr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I z tego co widze to nie jest łatwo o kobietę na wieś,mimo że teraz to juz ne ta sama wieś co 15-20 lat temu

 

Zapraszam do mojego regionu,jest to chyba zagłębie samotnych singielek i singli w różnym wieku jakaś moda nastała ,czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...