Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z kolegą Kolodziej - najgorsze jest to, że serwisy są do bani i nie dbają o klienta bo awaria w każdym sprzęcie może się zdarzyć.

O wymianie paska boję się myśleć.... Odpukać od roku 2006 chodzi na tym samym bez wymiany...

Kolodziej - czy u Ciebie hydraulika wyje podczas pracy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - dzisiaj dzwoniłem do serwisu Farmera z pytaniem czy wymyślili coś w sprawie wyjącej hydrauliki i powiem szczerze, że im się w główkach popitoliło - na początku mieli śpiewkę, że do wina Ruskiej pompy, a dzisiaj mi wciskają, że to wina brudnych filtrów - to są takie pajace jakich mało - mają rolników za debili... Z takim podejściem do rolników to ja im życzą powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hydraulika jest póki co w porzo. Nie bardzo mogę Ci Zbych doradzić bo jestem młody rolnik bez doświadczenia, ale o ile wiem za wyjącą hydraulikę odpowiada najczęściej albo niski poziom oleju (łatwo sprawdzić) albo zasysane powietrze na linii ssącej pompy. Tworzą się wtedy pęcherzyki powietrza w oleju - pieni się. Może sprawdź przewody, uszczelnienia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zbych co dokładnie oznacza u Ciebie "wyjąca hydraulika"? wyje pod dużym obciążeniem,czy podnośnik działa prawidłowo jak masz ustawione pokrętło rozdziału hydr.pod fotelem kierowcy? Napisz coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - wyje tak jak by cały czas olej szedł przez zawór przelewowy tylko, że z bardzo dużym natężeniem. O ile nie używam tura i ustawię pokrętło tylko na tylni tuz to idzie wytrzymać to przy używaniu tura nie idzie wysiedzieć w kabinie. Podnośnik działa prawidłowo, wycie nie jest zależne od obciążenia - wyje nawet bez używania osprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tura masz na osobnym rozdzielaczu? Może jest jakiś kanał w nim zatkany albo nie ma powrotu oleju i olej przepływa przez zawór bezpieczeństwa.Ja tura nie mam,więc nie wiem jak powinno być ale chyba jest coś w rozdzielaczu i blokuje swobodny przepływ oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - tylko że z tymi pajacami z Sokółki nie można w ogóle normalnie porozmawiać. Nawet Romek z którymś można było kiedyś normalnie gadać zrobił się strasznym cwaniakiem. Stado nieudaczników w tej Sokółce... Olej do tura idzie przez rozdzielacz ciągnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z hydrauliką która wyje. Serwis też powiedział że to wina Ruskiej pompy z Sokółki nie wiem co z tym zrobić może komuś udało się z tym dojść do ładu? Doredzcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z hydrauliką która wyje. Serwis też powiedział że to wina Ruskiej pompy z Sokółki nie wiem co z tym zrobić może komuś udało się z tym dojść do ładu? Doredzcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na nich nie ma co liczyć,trzeba sobie samemu radzić-szkoda.Ja rozkręcałem rozdzielacz od hydrauliki zewn.Składa się z 3 segmentów na każdą pare złączy osobny.Między nimi są maleńkie oringi i wszystkie otwory muszą być drożne.Może spróbuj zrobić zdjęcie rozdzielacza,może jest źle złożony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest cisza.Trochę brzęczy jak rozkładam agregat,ale i tak jest cicho.Też mam F 8244 C2 2007 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim modelu z 2010 r nie ma regulatora pod siedzeniem, tur podłączony jest bezpośrednio do gniazd hydrauliki. Może to przez niego to "wycie". Pewne awaryjne elementy Sokółka starała się usunąć, np: linka sprzęgła, inne mocowanie tura, brak właśnie tego regulatora. Zbych pisze, że jak kręci tym pokrętłem to zanika "wyjec". Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Farmer 8244 C2 z roku 2008 ma 300 mg awarii było bardzo dużo książkę by można było napisać, ale zostały usunięte tylko wciąż pozostała ta wyjąca hydraulika. Próbowałem regulować pokrętłem ale to nic nie daje ciągle to samo czy jest zawieszona lekka maszyna czy ciężka. Jest ktoś komu udało się usunąć awarię???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radziksg - jak masz podłączonego tura (hydraulikę) i czy masz to pokrętło od regulacji wydajności hydrauliki ??? Dziwne, że w ciągniku z 2007 r nie wyje, a z 2008 r wyje... Już nic nie rozumiem - może mamy coś źle w rozdzielaczach - może jakieś zawory przelewowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do P. Zukiewicz nie można się dodzwonić cały ubiegły tydzień jeździł po sądach a teraz jest na urlopie .Na obudowe sprzęgła trzeba czekać nie bagatela 135dni roboczych.Jetem pierwszy na liście jest 4 podobne przypadki w Polsce .Nie bawem sprawa trafi do mediów o ile szybciej nie ściągną obudowy .A (słowo zostało usunięte) w 2010 r zastanawialiśmy się czy nie wziąść drugiego Farmera(nie wiem co nas kusiło chyba (Tur za free) dobrze że kupiliśmy Proxime 85.Najgorszemu wrogowi odradze tego ciągnika człowiek myślał że kupi nowe to bedzie bezawaryjne a tu trzeba było kupić 20 letniego Fendta i był bym lepiej zadowolony niż z tego Polskiego gówna .Ktoś mówi że kupywanie naszych Polskich maszyn napędza gospodarke .Potym ekscesie mam w dupie to to samo się tyczy .Norme ISO to oni chyba na targu kupili.Nigdy więcej Polskiego ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie hydraulika chodzi w miarę. trochę głośniej się robi gdy włącze rozdzielacz na tura, którego mam wpiętego pod euro. ale tylko wtedy. poza tym jest cicho, nie zależnie od tego na co jest pokrętło jest ustawione. farmer z 2009r. mi dealer wymienił pompkę od wspomagania tuż po gwarancji na własny koszt. a co do fabryki to naprawdę schodzą na psy. już miesiąc czekam na szyby, bo niby na magazynie nie mają. mam nadzieję że jak już będą wypuszczać na rynek ciągniki tyle czasu co chociażby zetor, to nie będą takie awaryjne. swoją drogą u nas w wiosce nowy ursus się psuł tak, że masakra. raz 3 miechy stał w serwisie, wrócił, wywiózł beczkę szamba na pole i serwis znowu przyjeżdżał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sławek czy w sprawie tych szyb rozmawiałeś bezpośrednio z producentem kabin? Może tam będzie łatwiej. Farmtrac ma kabiny z tego samego miejsca a jak pokazuje przykład kolegi Marka u nich chyba łatwiej się wystarać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radziksg - jak masz podłączonego tura (hydraulikę) i czy masz to pokrętło od regulacji wydajności hydrauliki ??? Dziwne, że w ciągniku z 2007 r nie wyje, a z 2008 r wyje... Już nic nie rozumiem - może mamy coś źle w rozdzielaczach - może jakieś zawory przelewowe...
Ja niestety tura nie mam,ale cały czas myśle co powoduje to wycie.Pokrętło pod fotelem mam i cały czas jest cisza niezależnie od ustawienia.Kiedyś pisałeś że wymieniałeś zawór przelewowy- dlaczego? Wcześniej też wyło? Może coś z filtrem oleju nie tak. Co do szyb kabiny,to w fabryce ich nie mają,bo kabina przychodzi w całości z innej "fabryki" i jest zakładana na ciągnik jako gotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy i miłośników ciągnika Farmer.Przy dzwigniach tylnego TUZ są dwa pokrętła.jedno od szybkości opadania,drugie blokada TUZ.Podczas wymiany linki blokady TUZ usunąłem sworzeń,który jak gdyby zmniejszał skok linki blokady TUZ.Teraz gdy żle ustawię pokrętło wyje jak w starej c-360 w blaszanej kabinie-nie obrażając naszych kochanych c=360.Mam c2 oraz 1100 mtg i o dziwo u mnie nie wyje.Może te Papraki z Sokółki znowu coś zle złożyli?Dodzwoniłem się do dawnego serwisanta wg mnie wysokiej klasy-Pawła.I z tego co wiem tam żle się dzieje-ciągłe rotacje.I dlatego mamy co mamy.Pierwszy lepszy mechanior wyciągnięty z rowu-bo tak najtaniej nie od razu nauczy się dobrej roboty.Dlatego proponuję się zjednoczyć i sami naprawiać zemstę Żukiewicza i otworzyć fan klub a na harnasia proponuję sfrustrowanego Romka.Przepraszam za mój dzisiejszy wisielczy humor ale jak sobie pomyslę w jakie bagno wdepnąłem to mnie krew zalewa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem zawór bo nie miał siły podnieść nawet beli z kiszonką - oczywiście przed wymianą też wyło...

Marek1971 zrobiłeś już skrzynię ??? Jakie wieści ???

A pro po tej hydrauliki masz pokrętło do regulacji przepływu ? Z tego co zrozumiałem u Ciebie wyje hydr. jak coś poprzestawiasz w tej blokadzie ???? Chłopaki może w tym cholerstwie tkwi problem.... Muszę to sprawdzić

 

Jeśli chodzi ogólnie o Farmera to u mnie jak załatwię sprawę z tym wyciem to odpukać nie jest źle - po paru historiach na gwarancji jest dobrze i oby tak dalej... W najbliższym czasie wymieniam tłumik na normalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię rozbieram na dniach i jadę do Farmtraca-tam przynajmniej mają jakieś podejście!O szczegółach poinformuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na info... Napisz jeszcze proszę czy masz to pokrętło do hydr ? i coś więcej o tej blokadzie - jak ona musi być ustawiona aby u Ciebie nie wyło - może właśnie o to chodzi u nas...

 

P.S. Kabiny dla Farmtraca robi Metal Fach (od jakiegoś czasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyby już chyba są u dilera. drzwi na pewno. wcześniej nie było problemu. pewnie mieli na magazynie a w końcu im się skończyły. co do tej rotacji w zatrudnieniu to później widać po ciągnikach. jak są nowi i zaczynają się uczyć to ciągniki spartalone. jak już się nauczą to powstają mniej awaryjne ale pewnie za długo robią i bierze nowych, pewnie na staż z urzędu pracy i znowu to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...