Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

r38 czy r34 to nie jest rozmiar opony tylko rozmiar ferlgi podawany w calach w orginalnym mtz-cie masz większą felge ale zato nizszy profil opony, w farmerze zas jest mniejsza felga ale zato wyzszy profil opony więc suma sumarum wychodzi na jedno , a co do różnicy między silnikiem 80-cio a 105-cio konnym jest tylko to ze w 105-cio konnym jest turbina i najprawdopodobniej inna pompa wtryskowa, skok i rozmiar tłoka z tego co piszą jest taki sam, co do róznicy między tymi ciągnikami to farmer 80 koni ma rewersik, elektrohydraulicznie załaczany przedni most, regulacje ciśnienia i szybkości podnoszenia tylnej hydrauliki tzn tuz-u, ma troszke mniej wydajniejszą hydraulike no i raczej mniej pali od tego 105 konnego, z tego co wiem to są jeszcze jakieś róznice co do tylnego womu ale to to juz muszą ci wyjaśnić uzytkownicy tegoz farmera, a co do 105 koni to nie ma rewersu, nie ma elektrohydraulicznie właczanego przedniego mostu, nie ma regulacji hydrauliki no i jest coś inaczej z tym tylnym womem jeśli coś pominołem to prosze mnie uzupełnic i jeśli się w czyms pomyliłem to prosze mnie poprawić, acha ten mniejszy ma ładniejsze tylne felgi

 

Pozdr.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma być mniejsze ogumienie R34 skoro balon jest większy 18,4-34 jest prawie równe 16,9-38 a znacznie wyższe od 15,5-38 . na 18,4-34 będzie sporo większy uciąg , mam takie w MTZ i nie zakładałem na tył obciążników bo niepotrzebne jak jest przedni napęd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi ze jest mniejsza felga ale za to balon jest większy i tak czy siak to wychodzi na jedno ,

 

sorki za moje błedy jeśli kogoś kolą w oczy ale juz tak mam ze lubie chodić na skróty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o WOM w 105KM. (WOM niezależny 540 i 1000 obr.na min. - czy Farmer 80 KM posiada zależny WOM?) to jest on załaczany mechanicznie - przy pełnym rozłączeniu sprzęgła (sprzęgło dwustopniowe - z tym, że drugim stopniem sterujemy ręcznie - dźwignia po lewej stronie fotela - wygląda jak dźwignia hamulca ręcznego) przedni napęd też jest załączany mechanicznie. Ma tez dwa siłowniki wspomagajace w tylnym TUZ - udźwig w osi cięgieł dolnych 4700kg.

 

/edit - Pon Paź 2 21:22:24

"marcian" - kojarze gm. Zbójno, chociaż jakos nie było mnie w Twoich stronach. ostatnio chyba przenieśli gm. Zbójno do Golubskiego KRUS - tak mi sie gdzieś cos wyczytało. Czy handluje ktos u Ciebie uzywanymi maszynami? poszukuje zdrowej wycinarki do sianokiszonki, trzy noże + winda) Skąd zamawiałeś Farmera (80 czy 105KM) ? Jesli mozna wiedzieć... moze z Brodnicy?? jesli chodzi o ogumienie to Mtz chowa sie za Farmerem na czeskich oponkach, bo standardowe ogumienie Voltyre jest niezbyt ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj farmerek ma już 200mtg co do tego dymienia to ja się wogóle nie przejmuje a dokładniej podczas odpalania nie dotykam pedału gazy dzięki temu z rury nie wyleci nic czarnego a sami wiecie jak to jest przy odpalaniu. ostatnio pracowałem troche w polu potem wsadziłem ojca a sam podpatrywałem na to całe dymienie. mam akpile 4x40 teraz jest sucho ale nie widziałem nic niepokojącewgo w dymienu delikatna smużka to wszystko.

 

teraz niestety mam inny problem i to wydaje mi sie poważniejszy.

siadla elektryka tzn chyba pojebały sie przekaźniki.

robiłem bele na torfowej łące nagle wszystko sie wyłaczyło napęd sie wyłączył no i ulgnełem ale na amen. napisze wam poźniej co i jak ........

 

No,mamy 21:28-wyciągnąłeś go już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bubu"-wersja 105 koni i tak zamawiałem w brdnicy, handlujących sprzętem u nas nie ma, ale mój sąsiad tydzien temu przywiózł sobie wycinare, tylko na dwa noze takie co wycinają sobie do okoła z windą, przywiózł ją gdzies z pod Wąbrzeżna, ale jeśli chcesz to w kamionkach jakiś gość handluje ciągnikami uzywanymi moze ma i wycinarki, jego nazwisko to chyba Fiołek jeśli się nie myle.

Acha, tak przenieśli nas do KRUS-u w Golubiu

 

Pozdr.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"marcian" Jaworze- niedaleko Wąbrzeźna- fajne miał wycinarki tylko że mieczowe, właśnie na dwa noże do tego sieczkarnie jednorzedowei rozsiewacze. A z Kamionek mam kvernelanda 3*35 obr.na resorze, tam handlują głównie ciągnikami + kombajny(stał sobie taki rodzynek to go wziąłem),maszyny podobno im sie nie opłacaja...A myślalem ze mnie ściemniają w Brodnicy,bo mówili że mają już kolejnego kupca na Farmera,a tu suprajs.najbardziej boje sie ich serwisu- mechaniki tp podobno niezłe rzeźniki- wychowane na Pronarach...czyli w silniku pogrzebią- a co z resztą??jutro,albo w środę się przekonam i zdam relację oczywista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica pomiedzy farmerem a farmtrackiem 80/

 

/edit - Pon Paź 2 23:36:58

a jakiego masz traktora

 

/edit - Pon Paź 2 23:38:33

a silniki ?

 

/edit - Pon Paź 2 23:40:26

moze ktos wie ?

 

/edit - Może najpierw byś się tak zastanowił, zanim wyślesz posta? Ale nie, trzeba co dwie minuty nowego posta wysłać. MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich jeszcze ciągnikach jest podwozie carraro 12/12 nie jest może w lampo i rollerze, bo farmtrack i farmer to chyba tylko silnikami sie różnią.

Może ktoś wie ile za naście lat zapłacimy za części do tego carraro, bo pewnie do najtańszych nie należą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolerr 70 jest na carraro tylko troszke przerobione bo ja w farmerze rewers mam po lewej stronie a w same jest normalnie po prawej kolo biegów ale słyszałem że sporo ciągników jeżdzi na nich zetor chyba ma przedni most carraro.

Z tego co słyszałem firma jest znana i dobra a co do cześci to nie martw się, jeśli nie bedzie, bądz bedą drogie to zaraz na rynku pojawią się polskie zamienniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wy przypadkiem niemylicie pewnych pojec. W ciagnikach typu farmer, farmtrack, zetor i innych montowany jest tylko przedni naped firmy carraro reszta to konstrukcja tych ze firm. Wiec nie ma co porownywac gdzie jest dzwignia rewersu bo ona nie ma nic wspolnego z przednim napedem. Carraro slynie wlasnie z przednich napedow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Biały 2005 faktycznie zetor ma tylko przedni napęd carraro, ale farmtrac i farmer mają całe podwozia carraro sprawdz na stronach farmtraca i farmera, albo przyjrzyj się tyłom obu ciągników i lampo cała tylna oś to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe podwozie jest carraro to chyba skrzynia łącznie ze sprzęgłem też, dobre podwozie + tani i dobry silnik czego chcieć więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jaką hydraulikę ma farmer to co w farmtrac podnośnik MITA, czy coś ala Jumz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie skladanki są nawet dobre bo są dobrane dobre czesci i mniejsze koszty produkcji

Tanie i dobre to jest wino marki wino-bo jest dobre i tanie

Czy uważasz,że niższe koszty produkcji zawsze przekładają się na niższą finalną cenę produktu ?Bo ja uważam ,że częściej na wyższy zarobek producenta.A zresztą jak mawiali już starożytni Fenicjanie-kupując tanio ,kupujesz szajs .Nie jest to w założeniu wypowiedź złośliwa -ale po prostu rozejrzyj się po świecie-a przyznasz mi rację-niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Jaro: zgodze sie z tobą ale akurat te ciagniki to wyjatek moze troche kabina nie spełnia wymogów wygody ale w porównaniu do innych ciągników tej klasy jest dobry i nie ma sie co oszukiwac on jest dopasowany do polskich gospodarstw bo jest tani tylko bogatych stac na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ujmę to tak:po 22 latach użytkowania o C-360 mogę powiedzieć-obleci,po 18 latach użytkowania o Zetorze 7211-super sprzęt,po roku użytkowania JD 5720-nie mam prawa nic mówić (chociaż jest komfortowy i bezawaryjny)-myślę Tomku,że jeden rok to po prostu zbyt krótki okres czasu aby wydawać opinie i ferować wyroki w przypadku ciągników.Jak to mówią-nie chwal dnia przed zachodem słońca-a żony przed śmiercią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO JARO

 

No nie moge coś ty sie tak tych farmerów doczepił z tego co dumam masz 17 letniego zetora i nie wiem co jeszcze !!!!!Oczywiście nie chce być niegrzeczny ale musze cie o cos zapytac!!!!

Czy potrafisz znalesc mi nowy 80 konny ciągnik za 100 tyz zł. Lepszy od Farmera????

 

Zgodze sie że cudo to to nie jest ale za takie pieniadze wystarczy.

Ja jak go kupowałem odwiedziłem wszystkie punkty sprzedaży ciągników. Napewno sam wiesz jakie są ceny ciągników.

na moje hektary w zupełnosci wystarczy i do takiego wniosku doszedłem.

JD kosztował 240 tyś a ja mam tylko 40h przyczym połowe zielonego to po co mam inwestowac w takie cacko.

co innego jak bym miał 400h to bym sobie kup0ił najlepszy ciągnik na rynku.

Sam rozumiesz ze w takim gospodarstwie jak moje droższy ciągnik (nowy) nigdy by się nie zwrócił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dzik-ja przed chwilą pisałem o Farmtracu-więc nie za bardzo rozumiem-a co do wyciągania to z grzeczności się spytałem bo sam byłem parę razy w takiej sytuacji-co do sprzętu -to mam dosyć dużo-a akurat 7211 jest moim faworytem bo jest naprawdę super-zresztą na forum jest paru użytkowników w/w-myślę,że potwierdzą.Co do tych 100 tys i 80 Km to myślę,że Proxima jest jednak bardziej niezawodna (w Agromie można ją było stargować przedtem do 105)-a z awaryjnością Farmerów-to jak wynika z forum i z doświadczeń w dwóch sąsiednich wsiach -jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak u mnie w warpolu tez mozna było kupić New Hollanda za 107 tyś tylko z wolną skrzynia biegów (dopłata 3 tyś) i bez układu pneumatycznego (dopłata 7 tyś) i na ogumieniu waskim jak w rowerze (dopłata 800+1700), bez radia (dopłata 300) i obciązników (dopłata 50 za sztuke).

chodzi mi o ciagnik do 100 tys który jest w jakimś stopniu wyposazony napewno wiesz o co mi chodzi.

 

rynek nowych ciągników miałem w jednym paluszku!!!!!!

sam napewno troche wiesz o ciagnikach same. myslisz solidna konstrukcja zgadzam się z tym ale cena rollera 70KM wynosi 130 tyś + dopłaty do wyposazenia.

Ja jestem zadowolony a jak bedzie się coś działo naprawde niepokojacego dam znac i kupie sobie zestaw kluczy !!!!!

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podwozia carraro - to z częściami zamiennymi nie ma w tej chwili żadnych problemów - jest centralna składnica w Lublinie (ta sama co do Same) i ceny części w ostatnich latach sporo spadły bo większość produkują na miejscu (wiem to od kilkuletniego użytkownika Same). Jednocześnie jest to troszkę nowsza konstrukcja od Same - inaczej ułożyskowana.

Natomiast co do opinii o Farmerze ma takie samo zdanie co Dzik. Jest to dobry, wytrzymały silnik, z dobrą skrzynią biegów. Co do minusów - to wszyscy użytkownicy MTZ, Pronarów i Biełorusów wiedzą gdzie problem. [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...