Skocz do zawartości
zbych

Wszystko o ciągnikach Farmer

Rekomendowane odpowiedzi

jozekmj - dzieki za info. jutro lupą obadam zaczep. Na razie szarpałem się tylko z rozrzutnikiem 4,5 tony na jednej osi i było w porząsiu,beczkowóz będzie najcięższą machiną doczepianą do Farmera,no i troszeczkę się boję o zaczep(mtz-em targało na wszystkie strony) Będę wdzięczny za foto -pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczepiałem Krone HSD 5001, na której miałem ok. 5 t masy + 3,5 t przyczepa - zaczep powyżej WOM. Nie było żadnych problemów i musiałem się postarać, żeby przód podrywało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kim w tej Sokółce jest Pan Roman że tak o nim piszecie ? Jeśli to ktoś kto się zna na tych sprzętach trochę to poproszę o namiar do niego ?

 

Mam wyciek z pod kolektora wydechowego tak jak by z pod szpilek nie wiem co z tym zrobić. Przegląd pewnie dopiero na wiosnę bo w zimie nie będzie nim roboty - chyba że jeżdżenie po zaspach jeśli będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ci się poluzowały te szpilki, jak nie chcesz czekać na serwis to je dociągnij albo wykręć i wkręć na silikon, silnik mtz-ta ma te szpilki przewiercone na wylot i jeśli szpilka będzie luźno to będzie tam wyciekał ole. Nie wiem czy nie będą się tam "pluli" o to ze to ruszałeś bo pewnie masz go jeszcze na gwarancji ze by Ci przypadkiem nie zabrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze na gwarancji więc tak jak mówisz lepiej będzie zaczekać niech oni to zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Roman jest tam głównym specem (technologiem lub mechanikiem)! Chętnie udziela technicznego wsparcia. Wielkie dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja zapodajcie mi namiar na P. Romana na PM !!!! bede bardzo wdzieczny !!!!

Interesowaliście sie może kupnem dolnego zaczepu ????

Ma go ktos ?>?? Wiecie może czy Sokólka zaczeła cos montować czy macie jakies swoje pomysły na zrobienie czegoś takiego ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do p. Romana dzwoń na nr ogólny fabryki - i wtedy sekretarka łączy lub podaje nr komórki. Nr komórki zostwiłem w 2. telefonie niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak pierwsze wrażenia ?>????

z jakim motorem wziąłeś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komórka do p. Romana - 508 220 364, tel. ogólny dla przypomnienia - 85 711 01 00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wrażenia dobre, dość miłe zaskoczenie bym powiedział, ciągniczek zgrabny i w porządku, silnik mtz-ta z turbiną 105 koni, zobaczymy jak to z nim będzie do tej pory robiłem mtz-tem ale 80 konnym. Jedno mnie tylko zdenerwowało bo dopłaciłem za szersze oponki, a dostałem zwykłe, nie wiem czy dealer się gwizdnął czy pomylili coś w Sokółce, mam nadzieje że się wszystko wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było odwrotnie zamówiłem na normalnym a dostałem szerokie!!!!!

podobno zeby nie robic przestoju zakładaja co maja w magazynie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bracie miałeś szczęście jak Ci zostawili te oponki bo trzeba za nie dopłacić nie małe pieniądze, ja zapłaciłem i ich nie mam............. na razie mam nadzieje jak nie to się sondować będziemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie dobrze !!! tylko ciekawi mnie jak oni teraz wymienią ci te oponki !!!!! i jak ci każą jechać do serwisu to nie jedź niecha sami zapier....... jak się pomylili !!z moimi cisza nikt nic nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jeszcze o tyle w dobrej sytuacji ze mam u nich zamówiony pług (u tego dealera) jak co to mi odciągną tą kasę od tego pługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcian - ile motogodzin jechałeś do domu mi nabiło 3. coś koło 50km. i nadal nie wiem czy kierownica "wędruje" tak jak w mtz, czy stoi w miejscu .jaki pług wybrałeś? no i najważniejsze pytanie - Radio jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie, że tak długo to trwało.

Fotki zaczepu są na agrofoto.pl kategoria Ciągniki/Farmer

 

pozdrawiam Farmerowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nabiło 3 mth z kawałkiem tez mam prawie tyle samo co Ty z Brodnicy do domu, radio oczywiście jest (ale wypasione hehehe ) Ty tez miałeś już zamontowane z tego co pamiętam. Pług wybrałem 4 Akpilu 4x35cm ale chyba z niego zrezygnuje bo znalazłem lepszy pług: tur-a z unii 4*45 w dobrej cenie, mam jeszcze jedno pytanie po ilu mth dawaliście swoim farmerom ostro w gwizdek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio fajowe- elektroniczny tuner- nie gubi fal (gubi pamięć - ale można to przeżyć - w okresie gwarancyjnym - później hulaj dusza, piekła nie ma) i jest podłączone na kostki ISO także z wymianą bez problemu.

Panowie serwisanci powiedzieli mi że po 50mth może iść w orkę.U mnie po 70mth tak naprawdę usłyszałem jak pracuje turbina (właśnie orka - kverneland 3x35 i troszeczkę oszukuje bo pierwsza skiba bierze połowę) - poezja dla uszu .tylko małe ale-najpierw trzeba drania rozgrzać troszeczkę - temperaturka min. 70stopni. Tylko niech nie stoi przy docieraniu - jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć - niech sąsiedzi widzą - a co..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, brat pojechał nim na spęd bo ja akurat nie mogłem z blondynami to po pół godz chciał napisać na kartce i powiesić na szybie dane techn. silnika ile kosztował a ile koni itd. kazdy z osobna podchodził i sie go o wszystko wypytywał , Ja swojemu jeszcze nawet max obrotów nie dałem na razie daje mu tak do 1800 obr/min. A silnik się dociera prawie w ogóle nie stygnie. A działa u Ciebie tylna wycieraczka bo u mnie wykonała moze ze 3 ruchy i po wycieraczce mam nadzieje ze serwis coś z tym zrobi jak na przegląd przyjadą (raczej juz niedługo) ja się na razie do niczego nie dotykam...., a co do radia musisz mu podłączyć stały prąd pod plus to nie zgubi zakodowanych stacji.

 

/edit - Sro Lis 15 21:25:00

był bym zapomniał, napisz jaki masz rozmiar opon przy swoim , bo juz nie pamiętam i czy zamawiałeś z szerszymi oponami, ja mam 18,4 r34 z tyłu i wkręcają mi ze to są te szersze a w instrukcji pisze jak byk ze to standard jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie max obroty to własnie 1800, więcej po prostu nie potrzebuje-turbina robi swoje i idzie jak przecinak A spryskiwacz na tył działa?bo to ten sam bezpiecznik ..

 

/edit - Sro Lis 15 21:42:30

musiałem polecieć sprawdzić Dobrze gadasz ja mam radialki Barum (bezdętkowe?) 18,4R34 i takie zamawiałem i to NIE są szeroko-profilówki. Za 520 tki wołali cos koło 1800zl dopłaty jesli dobrze pamiętam, zapodziałem gdzieś prospekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...