Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Jajczarek przestan zasmiecac forum ! Bo to juz przestaje byc smieszne te twoje kawaly i tępe teksciki . Chlopie moze znalazles na tym forum jedyną dostepną formę rozrywki ale juz basta !! Piszesz konkrety albo zostaniesz usuniety z forum ! Teraz na temat : 1A-0.33 itd. wygląda na to ze sytuacja sie unormowala . Jednak jesli bedzie wzmozone zapotrzebowanie za pare dni to ciemno to widze bo towaru ZERO . A jak to u Was kol.na fermach wyglada ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajcarek przestan zasmiecac forum ! Bo to juz przestaje byc smieszne. Chlopie moze znalazles na tym forum jedyną dostepną formę rozrywki ale juz basta !! Piszesz konkretne ceny albo zostaniesz usuniety z forum ! Pozdrawiam

 

popieram kol ferma07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

i co tam w trawie piszczy na ten tydzień?

kol. niebieski321 1a po 36gr to chyba w detalu? a jeśli udaje Ci się tak sprzedawać do hurtu jaja to gratuluje i zazdroszcze takich odbiorców

ceny stabilne 1A 32-32gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrefour. Do 18 grudnia. L-ka po 20 sztuk pakowana. Po 0.25 na półce!! Reklama z pierwszej strony gazetki ("okładki"). Do tego kampania w Tv.

Ciekawe co teraz napiszą koledzy producenci. Ża kolejny raz handlarzyny zaniżają ceny?

A na moje oko wygląda to tak, że te same podmioty które imporotwały jajo całymi tirami w dołku cenowym, żeby jeszcze bardziej pogrążyć cenę, teraz robią bardzo fajniutkie ceny w marketach. I wcale to nie sa handlarze tylko najwięksi producenci...

To po ile ta 1a w hurcie? 0,36?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dołku cenowym słyszałem od handlarzy, jak się panu nie opłaci to nie produkuj pan,a więc panie Kreator jak się panu nie opłaci to przestań pan handlować. Co do marketów to umowy były podpisywane 3 miesiące temu kiedy były inne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny na dzis;

 

1A 34-35

1B 32-33

2A 30-31

 

pod koniec stycznia poczatek lutego przyszłego roku cena jaj jeszcze wzrosnie.

- jaki dołek taka górka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ja płakałem i darłem szaty, że wisi widmo bankructwa? Że poniżej kosztów i dokładka od ponad 18 miesiecy? Że nie ma kasy na bieżące koszta i na wymianę klatek?

Teraz macie szanse przynajmniej na częściowe odrobienie "wtopionych" pieniędzy, ale sami sobie wbijacie nawzajem nóż w plecy.

Złośliwości możemy sobie prawić bez końca. Ale to nie zmieni i nie uzdrowi sytuacji w polskim drobiarstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. leonis dla wielu producentów pewnie jestem detalistą mam ok 40 000 obsady więc czy można taką produkcje zaliczyć do sprzedaży hurtowej? według mnie tak. w poprzednim tygodniu nie sprzedałem nikomu taniej niż 36gr a dwóch handlarzy obraziło się na mnie za brak towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dołku cenowym słyszałem od handlarzy, jak się panu nie opłaci to nie produkuj pan,a więc panie Kreator jak się panu nie opłaci to przestań pan handlować. Co do marketów to umowy były podpisywane 3 miesiące temu kiedy były inne ceny.

Dobrze piszesz kolego o tych umowach. Były podpisywane i będą podpisywane , bo taka jest przyszłość biznesu w którym robicie. Nie można inwestować milionów w nieprzewidywalny biznes. A przyszłość zapewni ci tylko długofalowa umowa. Przy tej górce która teraz jest i jeszcze potrwa ok. roku to kapitał aż się gotuje aby wejść w biznes który daje takie bicie. Dzisiaj pokornie i po cichutku planujcie jutro a nie cieszcie się z pustych magazynów. Zobaczymy za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego zgadzam sie w pelni (alojz) mimo ze umow zadnych nie podpisuje. Natomiast druga strona medalu jest taka ze nie slyszalam o umowach na np.0.16-0.18 na L !!?? Za to o dampingu uprawianym nagminnie przed Swietami przez markety owszem !! A co do wzrostu cen w lutym to wielce prawdopodobne.... z tego co wiem duzo jest jeszcze kury (wiekowej mocno) w starych klatkach Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Chciałabym zaoferować Państwu kartony, przekładki paletowe oraz narożniki (kątowniki) z tektury falistej w różnych rozmiarach i o różnej gramaturze tektury.

Zapewniamy ceny producenta oraz transport na terenie całego kraju (i nie tylko).

 

Polecam serdecznie

 

W sprawie wyceny proszę o kontakt ze mną:

 

Monika Borkowska

tel: 500 48 55 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markety , marketami , ale na pewno "sra" cenę ferma FOŁKOPOL k/Namysłowa - podpisał z Lewiatanami L w dziesiątkach podobno po 31 gr - na sklepy. Ciekawe czy Pan Ceplik sprzedałby po tyle do hurtu? I kto teraz pieprzy cenę handlarze , czy producenci ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Markety , marketami , ale na pewno "sra" cenę ferma FOŁKOPOL k/Namysłowa - podpisał z Lewiatanami L w dziesiątkach podobno po 31 gr - na sklepy. Ciekawe czy Pan Ceplik sprzedałby po tyle do hurtu? I kto teraz pieprzy cenę handlarze , czy producenci ?????

Naprawdę dziwi Was to, że hodowca woli podpisać umowę ze sklepami na L po 31 gr. niż sprzedać to samo jajko handlarzowi po 33 gr. ? Moim zdaniem działa on bardzo racjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Markety , marketami , ale na pewno "sra" cenę ferma FOŁKOPOL k/Namysłowa - podpisał z Lewiatanami L w dziesiątkach podobno po 31 gr - na sklepy. Ciekawe czy Pan Ceplik sprzedałby po tyle do hurtu? I kto teraz pieprzy cenę handlarze , czy producenci ?????

Naprawdę dziwi Was to, że hodowca woli podpisać umowę ze sklepami na L po 31 gr. niż sprzedać to samo jajko handlarzowi po 33 gr. ? Moim zdaniem działa on bardzo racjonalnie.

Oczywiście , że racjonalnie. Jeśli jest to długoterminowa umowa to może pod jej kątem zrobić inwestycję z gwarancją zwrotu. To jest przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Market lub sieć i słowo "długoterminowa" to dwie sprzeczności. Ktoś da im grosza taniej, to nawet sekundy nie będą się zastanawiać. Wykorzystają, wycisną co się da, a potem kopną w 4 liery. I następny do golenia...

I na tym własnie zarabiają. Za wejście, za kody, za półkę, za gazetki, obrotówki i.....ze 60 a nawet 90 dni terminu płatności. A na koniec jeszcze zwroty i wymiany. Samochód nie podjedzie pod rampę w wyznaczonym czasie- kara. Kierowca nie dopilnuje temperatury na izotermie-kara. Itp, itd.

Z tego co zauważyłem to żaden "handlarz" (zakład pakowania) nie wozi do Hipermarketu. Sami producenci. Mam na mysli Real, Auchan,... i największe dyskonty. I to trwa już od kilku lat.

Według moich wyliczeń do ceny zakupionego lub wyprodukowanego jaja trzeba srednio doliczyć na dzień dzisiejszy minimum 7 groszy, żeby oddać do sieciówki. Do tego jeszcze marża sklepu. I mamy cenę na półce. Przynajmniej tak wygląda teoria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś się jaki jest koszt gonienia i stania w korkach od sklepu do sklepu z dwoma skrzynkami jajka? Póki robisz to czarnym pracownikiem i migasz się w różny sposób od różnych kosztów to jest lekki plus.Ale jak długo i z jaką max. ilością tak pociągniesz? Nie zrozumcie mnie źle. D.pa jest od s.rania !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnym? Pracownikiem? Skąd ja Ci teraz murzyna wytrzasnę? Co za ekstrawagancja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a świstak siedzi i zawija w sreberka... Każdy kto wstawia do marketu musi do ceny zakupu,POWTARZAM, ZAKUPU doliczyć koszty ok 5 groszy i dopiero bawić się w handlowca. Dziś M kosztuje 29 to minimum to 34 grosze. Poniżej tej ceny to rozdawanie swoich pieniędzy!!! Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....czy zakupu czy produkcji jeden diabeł. Koszt jest kosztem. Ani producent ani posrednik nic nie dostaje za darmo.

Ale fantazja i złota wolność szlachecka to nasze cechy narodowe, zatem:....wszystko jest możliwe. I L-ka dzisiaj na póklach jest już faktem....tylko czemu i komu ma to służyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...