Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

2a 0,25

1A 0,29

18 palet

netto odbiór osobisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię 2A - 8 palet tygodniowo ( podkarpackie )

 

695-423-229

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup na dziś

L-0,30

1b-0,27

2a-0,24

ceny BRUTTO transport dostawcy termin 14 dni.

panowie ceny do dołu

cześć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla przypomnienia .....

 

1A 35-55 gr

1B 34-55 gr

2A 31-51 gr

2B 30-45 gr

 

I jazda w górę

Ole ole ole ole ole, nie damy się, nie damy sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla przypomnienia .....

 

1A 35-55 gr

1B 34-55 gr

2A 31-51 gr

2B 30-45 gr

 

I jazda w górę

Ole ole ole ole ole, nie damy się, nie damy sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd ty to wszystko wiesz? Z fusów ci wyszło? Czy z włosów?

 

tak łonowych:)

 

 

 

Nie napinaj się tak , bo pękniesz :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 powodów do spożywania jaj

 

Oto lista opracowana przez Międzynarodową Komisję ds. jaj (IEC ) na podstawie najnowszych badań naukowych

1. Jaja to jedne z najbardziej wielofunkcyjnych produktów żywnościowych na rynku.

2. Jaja mają jeden z najwyższych wskaźników koncentracji składników pokarmowych.

3. Gdy mówimy o białku jaja, powinniśmy pamiętać, że zostało ono uznane przez naukowców za białko wzorcowe, którego skład i proporcje zawartości poszczególnych aminokwasów przyjmuje się za 100, przyrównując do wartości biologicznej białek innego pochodzenia (mięso, ryby, zboża itd.).

4. Tłuszcz znajdujący się w jaju to w dwóch trzecich wysoko zdrowotne nienasycone kwasy tłuszczowe.

5. Kupowanie jaj, wysokowartościowych produktów pod względem pokarmowym, jest jednym z najlepszych sposobów nabywania białka.

6. Każda pora dnia jest dobra na spożywanie jaj.

7. Żółtko jaja jest doskonałym źródłem choliny, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu.

8. Zawarte w jajach luteina i zeaksantyna są dwoma nowo poznanymi składnikami pokarmowymi, dzięki którym jaja zostały zaliczone do tzw. żywności funkcjonalnej.

9. Jaja są produktem do przyrządzenia niezwykle eleganckich dań na uroczyste okazje.

10. Wzbogacenie odchudzającej diety w białko jaja, przyczynia się do większej stabilizacji poziomu cukru we krwi, co powoduje utrzymywanie się uczucia sytości przez dłuższy czas.

11. Dzieci lubią jaja, a rosnący organizm potrzebuje składniki pokarmowe. Zatem jaja jako doskonałe źródło aminokwasów mogą być świetnym pożywieniem dla dzieci.

12. Październikowy Światowy Dzień Jaja warto wykorzystać jako inspirację do stworzenia nowych potraw z wykorzystaniem jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM !

 

CO TAK SPOKOJNIE DZIŚ NA FORUM? AŻ NIEPODOBNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM !

 

CO TAK SPOKOJNIE DZIŚ NA FORUM? AŻ NIEPODOBNE

 

 

Ponieważ handlarze wyjechali się zrelaksować na zakupki , do restauracji, w tenisa pograć a hodowcy wyrywają sobie włosy z głowy bo jajo znowu spada

PA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba spadnie poniżej 0,20 gr. ciekawe czy na chwile czy na długo....

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pewien, że już nie spadnie.

Mało tego. Zanosi się na to, że będzie drożeć. Magazyn pusty (!) a sporo zamówień na nadchodzący tydzień !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba pójdzie powyżej 0,40 gr. ciekawe czy na chwile czy na długo....

do zobaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM !

 

CO TAK SPOKOJNIE DZIŚ NA FORUM? AŻ NIEPODOBNE

 

 

Ponieważ handlarze wyjechali się zrelaksować na zakupki , do restauracji, w tenisa pograć a hodowcy wyrywają sobie włosy z głowy bo jajo znowu spada

PA

 

więcej pokory i szacunku dla innych. Pycha gubi ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem pewny że jutro jest poniedziałek....... koledzy nie dajcie się garbować zawsze niezadowolonym hodowcom.......

cześć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem pewny że jutro jest poniedziałek....... koledzy nie dajcie się garbować zawsze niezadowolonym hodowcom.......

cześć

Kurcze, czy to naprawdę jest Wasz sposób na robienie interesów ? Za wszelką cenę ściągnąć cenę jaj jak najniżej ? A zastanawiasz się jak to się odbije w dłuższej perspektywie na całym rynku ? Nie znacie czegoś takiego, jak uczciwy handel ?

Chciałbyś kupić jak najtaniej a tym czasem ceny, które podajesz to są ceny, do których hodowca musi dopłacić ! Każde jajko kupione poniżej 30 gr. to jajko kupione poniżej kosztów jego produkcji. Jeśli twierdzisz, że płacisz za jajko 24 gr. to oznacza, że hodowca dopłaca do tego jajka 6 gr. ! Wyobraź sobie, że codziennie kupujesz 10 palet jaj po 30 gr. i sprzedajesz je po 24 gr. I tak przez miesiąc czasu. Długo tak wytrzymasz ?

Poza tym kupujesz towar za bezcen i tym towarem wygryzasz innych (również hodowców) z ich własnych punktów bzdurnymi cenami. Ściągasz cenę na rynku w dół ! A później, jak cena jaja rośnie to biadolisz, że na fermach jest drożej niż Ty wstawiasz na sklepy ! Człowieku- to właśnie przez takich jak Ty mamy w Polsce takie bagno i brak stabilizacji na rynku jaj konsumpcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol w każdym biznesie jest tak ze zysk jest podstawa ale jak masz inne zdanie to jestem ciekawy czy rok temu sprzedawales jaja po 55 czy po 35 groszy i rozumiem ze za kurke płacisz najdrożej i nie targujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kol w każdym biznesie jest tak ze zysk jest podstawa ale jak masz inne zdanie to jestem ciekawy czy rok temu sprzedawales jaja po 55 czy po 35 groszy i rozumiem ze za kurke płacisz najdrożej i nie targujesz

Zdziwiłbyś się. Chociaż mogłem to nie sprzedawałem jaja po 55 gr. Mam stałych odbiorców już od lat. Nie mogłem im podnieść ceny z dnia na dzień aż tak drastycznie. A skoczkom nie sprzedawałem bo i nie miałem co. No ale zawsze mogłem przecież nie dać stałym klientom, żeby skoczkom sprzedać drożej. Czy to o to chodzi w tym biznesie ? Pytam bo nie wiem. Może ja jakiś głupi jestem, że się pewnymi zasadami kieruje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale lament przecież ty sam rozwozisz i kase bijesz...................... jak się nie opłaca to zmienić branże np. na brojlera tam dopiero jest super..... ciesz się że są takie ceny a nie ok. 0,20 gr............ jak kupowałem po 0,52-0,57 a sprzedawałem po 0,38-0,52 to czy się żaliłem że dokładam........był tylko problem z towarem i głupimi docinkami ze strony hodowców... i dziś po wyciągnięciu wniosków jest super.......

dodam ci tylko że z ferm z których odbieram za chwilę wchodzą z małymi i wstawiają kolejne pisklaki i z tego co wiem to wszystko za gotówkę TAKI KRYZYS W TYCH JAJACH......

dobranoc ide spać bo o 2 nysy trzeba na Łódż wysłać....HO HO HO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...