Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

dla odbiorców, którzy w ciężkich czasach mnie łoili - oddane

L - 54

M - 50

- za chwile wcale nie dostaną

 

ps.

dla normalnych i nowych 2gr taniej

 

- Wciąż BRAKI !!!!!!

pozdrawiam

 

 

jajczarek skąd jesteś w sensie województwo ? masz 2PL ?

 

Jajcarowo, a Ty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odszkodowań za salmonellę nie będzie to już pewne ministerstwo poinformowało o tym na posiedzeniu komisji 25-10-2017

 

będzie niewesoło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby się delikatnie uspokajało na forum?

Oby to nie była cisza przed burzą.

"A może ktoś chce kanapkę"?

 

odszkodowań za salmonellę nie będzie to już pewne ministerstwo poinformowało o tym na posiedzeniu komisji 25-10-2017

 

będzie niewesoło

 

Potrzebna jakaś forma sprzeciwu.

Może być, że w co drugim jajku wysłanym do Unii będzie wykryta salmonella. Pewno Niemcy, Holandia, itd. nie są szczęśliwi, że biorą jajko z Polski.

- A czy są przewidziane w to miejsce jakieś ubezpieczenia (najlepiej na preferencyjnych warunkach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby się delikatnie uspokajało na forum?

Oby to nie była cisza przed burzą.

"A może ktoś chce kanapkę"?

 

odszkodowań za salmonellę nie będzie to już pewne ministerstwo poinformowało o tym na posiedzeniu komisji 25-10-2017

 

będzie niewesoło

 

Potrzebna jakaś forma sprzeciwu.

Może być, że w co drugim jajku wysłanym do Unii będzie wykryta salmonella. Pewno Niemcy, Holandia, itd. nie są szczęśliwi, że biorą jajko z Polski.

- A czy są przewidziane w to miejsce jakieś ubezpieczenia (najlepiej na preferencyjnych warunkach)?

 

Ubezpieczenie od salmonelli, dobre, z krzesła spadłem ;D. Będzie tak samo jak z ubezpieczeniami upraw rolnych (od klęski czy szkód zwierzęcych), ubezpieczenie większe od wartości potencjalnego plonu, a i nie każdy ubezpieczyciel chce ubezpieczać.

 

Jak to jest, że u jednego nic nie wykryją, a u drugiego salcię, finpronil i inne paskudztwa naprzemiennie praktycznie co roku? Czyżby karmił najtańszym chłamem porażonym grzybami, przerobionym smalcem wieprzowym, robakami, przemielonym mięchem, mączkami ze wschodu, ścielał zatęchłą ściółką, nie czyścił klatek/koryt/paszo i wodociągów przed zasiedleniem i leczył skutki swoich działań potem niedozwolonymi chemikaliami bo te dozwolone są droższe lub mniej skuteczne?

 

Owszem każdemu może się noga podwinąć, a to że nie będzie odszkodowań to przełoży się na cenę mięsa czy jaj, ale i nie tylko. Zostaną odszkodowania i sprawy sądowe z paszarniami (a pasze mogą podrożeć, bo przecież wytwórnia musiała będzie się zabezpieczyć na możliwość pozwania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby się delikatnie uspokajało na forum?

Oby to nie była cisza przed burzą.

"A może ktoś chce kanapkę"?

Detal:

XL- 0,80 - 0,85zł

L- 0,7zł

M- 0,6zł

S- 0,5zł

 

Duże braki, a jaja idą jak szalone. Hurt u mnie maksymalnie -5 groszy od cen w detalu, a i tak większość większych zamówień muszę limitować lub odwoływać z braku towaru dla detalu. Ostatni tydzień u mnie to 30% wzrostu sprzedaży w detalu pomimo podniesienia cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby się delikatnie uspokajało na forum?

Oby to nie była cisza przed burzą.

"A może ktoś chce kanapkę"?

Detal:

XL- 0,80 - 0,85zł

L- 0,7zł

M- 0,6zł

S- 0,5zł

 

Duże braki, a jaja idą jak szalone. Hurt u mnie maksymalnie -5 groszy od cen w detalu, a i tak większość większych zamówień muszę limitować lub odwoływać z braku towaru dla detalu. Ostatni tydzień u mnie to 30% wzrostu sprzedaży w detalu pomimo podniesienia cen.

 

 

a ile skrzynek miesięcznie sprzedajesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Detal:

XL- 0,80 - 0,85zł

L- 0,7zł

M- 0,6zł

S- 0,5zł

 

Duże braki, a jaja idą jak szalone. Hurt u mnie maksymalnie -5 groszy od cen w detalu, a i tak większość większych zamówień muszę limitować lub odwoływać z braku towaru dla detalu. Ostatni tydzień u mnie to 30% wzrostu sprzedaży w detalu pomimo podniesienia cen.

 

 

a ile skrzynek miesięcznie sprzedajesz ?

 

ale ciekawski wszystko i o wszystkich chciałby wiedzieć - pochwal się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby się delikatnie uspokajało na forum?

Oby to nie była cisza przed burzą.

"A może ktoś chce kanapkę"?

Detal:

XL- 0,80 - 0,85zł

L- 0,7zł

M- 0,6zł

S- 0,5zł

 

Duże braki, a jaja idą jak szalone. Hurt u mnie maksymalnie -5 groszy od cen w detalu, a i tak większość większych zamówień muszę limitować lub odwoływać z braku towaru dla detalu. Ostatni tydzień u mnie to 30% wzrostu sprzedaży w detalu pomimo podniesienia cen.

 

 

a ile skrzynek miesięcznie sprzedajesz ?

tyle, żeby wyżywić siebie i rodzinę i dobrze żyć bez kredytów i długów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile skrzynek miesięcznie sprzedajesz ?

nie sztuka mieć pińcet punktów w każdym sprzedaż na poziomie skrzynki i 2 grosze na jaju przychodu, a potem taki narzeka że nie ma zysku bo musi wyżywić hordę pracowników, utrzymać swoje punkty detaliczne/hurtowe i jeszcze podpiera się pożyczkami na działalność. Też tak mogę, ale musiał bym robić jak większość i jechać ciągle na sporych kredytach. A po co, żeby gnoić i poniżać pracowników/dostawców/producentów i się denerwować jeszcze? Bo ten pracuje niewydajnie, bo ma za dużą pensje, bo towar gnije mi na magazynie, bo producent chce za dużo bo przecież cena na giełdzie jest po kosztach, bo jakość jest nie ta, bo market chce mnie wycyckać na cenie, itp.

Jeszcze jedna odpowiedź do Pańskiego pytania: tyle ile wyprodukuję i ani "skrzynki" więcej. Aha utrzymuję się tylko z tego, żeby nie było że handluję również łachami lub pracuję na etacie jak coniektórzy użytkownicy forum, których ostatnio się trochę zarejestrowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dajcie spokój, po co mu się tłumaczycie. To jakiś pajac.

 

Ej Kolego po co te wyzywanie, każdy ma prawo do własnej opinii

I ja właśnie wyraziłem swoją opinię na temat użytkownika forum o nicku Misio8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

armagedon cenowy ,zobaczymy jakie podatki zapłacicie do urzędów skarbowych,inne branże podniosą wam ceny,pasze,wytłaczanki,pisklak ,kury nioski takie ceny nie pozostaną bez echa?Za 7 lat jaja klatkowe tylko na przemyśl,budować przetwórnie,jajko będzie towarem rarytasowym w innych rodzajach chowu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
armagedon cenowy ,zobaczymy jakie podatki zapłacicie do urzędów skarbowych,inne branże podniosą wam ceny,pasze,wytłaczanki,pisklak ,kury nioski takie ceny nie pozostaną bez echa?Za 7 lat jaja klatkowe tylko na przemyśl,budować przetwórnie,jajko będzie towarem rarytasowym w innych rodzajach chowu .
Tyczy się to również Was, ciągle na stracie nie możecie jechać. A poza tym my może zapłacimy wyższe podatki, a Wy większe odsetki od kredytów i na jedno wyjdzie... PRAWIE, a za 7 lat jeszcze wiele może się wydarzyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym portalu jest dużo sygnalistów sam rynek detaliczny miedzy producentami a zakładem pakowania,oraz handlem detalicznym wart jest od 6mld.zl do 9mld.zll przy założeniu PKB polski 1.920 bil. (jeden bilion dziewiecet dwadzieścia miliardów złotych) obrót jajkiem kurzym będzie stanowił 0,5% polskiego PKB,można policzyć produkcie uni europejskiej 100 mld szt.jaj rocznie .Tempe decyzje państw europejskich w dziedzinie fipronilu zachwieją gospodarka wielu państw.Brak asekuracji państwa nad polskim drobiarstwem,czyli odszkodowania dla producentów jaj,doprowadzi do zahamowania produkcji i eksportu jaj,nasze państwo jest bardzo bogate ale nie asekuruje małych i dużych producentów,ten sektor rolnictwa jest bardzo ważny dla gospodarki .Obecna cena pozwoli na rozwój tej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co ci handlarze od nas chcą, sami się przebijają byle kupić, potem pretensja że jaja drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie thunder13 my mamy pieniądze ,nie jesteśmy na kredytach,my teraz też zarabiamy ,wy L-55gr my w opk.67gr.To zakłady pakowania i przetwórnie kreują ten rynek,panowie produkuija surowiec ,,tylko,, i bardo dużo,gratuluje odwagi w podnoszeniu cen,majątki mamy duże NIC BEZ WAS DLA NAS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem co ci handlarze od nas chcą, sami się przebijają byle kupić, potem pretensja że jaja drogie

Ja wiem czy się przebijają, może niektórzy, handlarze też widzą, że jeżeli nie utrzymają swoich odbiorców to kto inny im ich odbierze jak wszystko wróci do normalności. Tutaj upatruję raczej większej roli przemysłu w podnoszeniu cen. Skoro zabrakło dla przemysłu na zachodzie po ostatnich aferach to dawaj podnosimy cenę może ktoś odstawi i padło na rynki gdzie jednak tego jaja było więcej. A że jednak ten niedobór był spory to zarzutowało dość mocno na cenie jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie thunder13 my mamy pieniądze ,nie jesteśmy na kredytach,my teraz też zarabiamy ,wy L-55gr my w opk.67gr.To zakłady pakowania i przetwórnie kreują ten rynek,panowie produkuija surowiec ,,tylko,, i bardo dużo,gratuluje odwagi w podnoszeniu cen,majątki mamy duże NIC BEZ WAS DLA NAS.
Gratulacje, 2 grosze przychodu lub nawet nie z jaja. No chyba że mówimy o L opakowanej już w detaliczne u producenta co rzadko się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko idiota zostawi kurniki nie można odpuścić handlu ,stracić rynek,jesteśmy przygotowani na cenę 1zl.za szt przemysł 15 zl.za 1kg. ale za pewien czas 1kg będzie kosztował 0,45 euro centów lub 1,85 gr na pewno ,przy kosztach produkcji 17gr za M to wam nie zaszkodzi,płyniemy dalej,i tak caly czas ,przechowalnictwo i magazynowanie jaj zapłaci,Biedronka zbuduje magazyn pakowania jaj i swoja dystrybicie,pan W. dojdzie do produkcji 15mln,Ovostar union na mazurach będzie pakował jaja z z Finlandii ,Ukrainy itd.To będzie walka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko idiota zostawi kurniki nie można odpuścić handlu ,stracić rynek,jesteśmy przygotowani na cenę 1zl.za szt przemysł 15 zl.za 1kg. ale za pewien czas 1kg będzie kosztował 0,45 euro centów lub 1,85 gr na pewno ,przy kosztach produkcji 17gr za M to wam nie zaszkodzi,płyniemy dalej,i tak caly czas ,przechowalnictwo i magazynowanie jaj zapłaci,Biedronka zbuduje magazyn pakowania jaj i swoja dystrybicie,pan W. dojdzie do produkcji 15mln,Ovostar union na mazurach będzie pakował jaja z z Finlandii ,Ukrainy itd.To będzie walka.
Jednym słowem, będzie się działo, oj będzie. Raczej spadku do 17 czy poniżej kosztów nie będzie, a nawet jak już to zaraz zaczną ubijać kuraki i cena wróci na stare tory (tj. sprzed 2-3msc, a może i będzie ciut wyższa, kto to wie). Nie bawmy się w Nostadamusa, bo za 7 lat czy za rok może nas tu nie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dajcie spokój, po co mu się tłumaczycie. To jakiś pajac.

 

Ej Kolego po co te wyzywanie, każdy ma prawo do własnej opinii

I ja właśnie wyraziłem swoją opinię na temat użytkownika forum o nicku Misio8

 

 

pajac to majstrował przy twojej matce i wyszlo to co wyszlo. nie obrażam cie (słowo zostało usunięte)e więc zamilcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...