Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie wszystkie silniki chodzą na turdusie ostatnio ok. 10 zł za litr , na rozlew ok. 9 zł . skrzynie na hipolu , ale w zasadzie skrzynami się nie przejmuję , najważniejsze by był stan oleju jakiegokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli sie nie myle to serwo wspomaga "ułatwia'' dzałanie hamulców sprzęgła

A to ciekawe???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Janek44

 

 

Serwo - jest to wspomaganie układu hamulcowego. Najczęściej w samochodach osobowych można spotkać podcisnieniowe wspomaganie. Podciśnienie brane jest z kolektora ssącego. Spadek ciśnienia w puszce -serwie umożliwia lekkie wepchnięcie membrany za pomocą pedała hamulca i znacznie lżejsze wciśnięcie pompy hamulcowej przez co lżejsze hamowanie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Serwo

 

no dobra serwo nie wspomaga działania sprzęgła ale chodziło mi o hydrauliczne dzałanie sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem ze swoją 30 ucieka mi olej z podnosnika do skrzyni czego moge sie spodziewac po rozłożeniu? to pewnie jakiś usczelniacz? robił to ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym problem opada podnośnik czy jak i tak masz szczęście bo u mnie w MTZ szedł olej z podnośnika do silnika zbiornik oleju podnośnika w C-330 jest przecież w skrzyni , chyba że to C-328 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to olej ucieka Ci z podnośnika do skrzyni, przecież podnośnik w C-330 korzysta z oleju ze skrzyni.

Co innego C-325/C-328 te miały osobny zbiornik, pojemność ok. 5l, ale można trafić modele przerobione, aby olej brały ze skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem to jest 28 z silnikiem 30 ale przeróbka zeby brał ze skrzyni mogła by byc fajna robił ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra serwo nie wspomaga działania sprzęgła ale chodziło mi o hydrauliczne dzałanie sprzęgła

Ty wiesz, ja wiem, ale bywają prawdziwki.......!! Proponuje zatem wyznawać zasadę ,,Myślenie nie boli"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem alternator z pompą podciśnieniową do tego serwo z samochodu i będzie wspomaganie sprzęgła jak tylko zakończę prace polowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wystarczyloby podłączyć serwo pod kolektor ssący tak jak np. serwo od hamulcy w 125p .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ansu

 

Powodzenia . Tylko nie zapomnij o drugim stopniu, Bez niego ciężko sie zajmuje miejsce za kierownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maniek183: Mój wujek ma C-328 z właśnie przerobionym źródłem pobierana oleju (znaczy sie pojemnik jest, ale psty, a podnosnik działa), ale jak to jest w skrzyni rozwiązane to nie wiem.

Po prostu pompa musi pobierać olej z dna skrzyni, w C-360 pompa jest cały czas w oleju zatopiona, tutaj też jakoś tak musisz to rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w c-330 masz normalnie rurkę zakończoną smokiem (takie sitko) które ciągnie olej ze skrzyni do pompy, tak jak pompa smarowania silnika tez ciągnie olej pioprzes smok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompa w C-330 ciągnie olej przez kanał w obudowie skrzyni ( tam też jest filtr - taka puszka z prawej strony )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam problem z moim ciapkiem a konkretniej ze skrzynią biegów. Problem jest z włączeniem czwórki , wchodzi dopiero za 3-4 razem no i dość często wyskakuje . Od niedawna skrzynia zaczęła się zakleszczać . Czy wiecie może co może być przyzczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałm podobny problem też wyskakiwał mi bieg. Ale mój mechanik poradził sobie z tym bez problemu. Poprostu pod wodzikiem znajduje się kulka z sprężyną (rodzaj zabezpieczenia) i ona pękła i nie trzyma biegu. U mnie po wymianie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zabezpieczenie nie jest drogie pare złotych, kupiłem tylko sprężynke. Robiłem to przy okazji jak wymieniałem wałek sprzęgłowy i dwie tarcze . Teraz nie pamiętam ile dałem za części bo kupywałem różne pierdoły. Za mechanika zapłaciłem 40zł.(Kolega mojego ojca to miałem rabat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spręzynkę dostaniesz ale kulki jak Ci wpadną do skrzyni to będziesz musiał kupić i zapewne będziesz miał z tym problem bo ja musiałem kupić łozysko i je rozwalić i dopiero stąd pozyskałem kulki, ja tez miałem popękane spręzynki i mi sie blokował a pozatym wyskakiwały biegi, co do mechanika to jeśli masz choć troszeczke zamiłowania do smarów zrobisz to sam, wystarczy zdjąć pokrywę skrzyni tą od góry wraz z "wajchą" od biegów i popchnąć listwy od biegów tak aby wyszły poza bezpiecznik {przed tym musisz odkręcic widełki bo nie dadzą ci popchnąć listw, następnie wyciągnąć kulki i spręzynki (najlepiej za pomocą magnesu) włozyć nowe i złozyć z powrotem. Problem mozesz mieć tylko z włozeniem listw spowrotem na miejsce bo NOWE bezpieczniki nie dadzą jej tak łatwo wepchnąć, ale jeśli troszkę pogłówkujesz to Ci się to uda. Ogółem roboty na 40min a jak co to ja Ci to mogę zrobić za 2 dychy

 

Pozdr.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kulki można dostać w agromie ja kupywałem 3 kulki i 3 sprężynki to nawet 5 zł nie zapłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze mozna kupić wspomaganie kierownicydo ursusa c 330 jak tak to gdzie ,mozna to kupić i ile by to kosztowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...