Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma 3p i podobno w orce 4,5l na godzinę zegarowa nie przekroczy....

 

podobno w Chinach mają traktory które na wodę jeżdzą. jak masz pisać co podobno gdzies jest to nie pisz nic, albo zap[ros swego ojca na forum bo te wypowiedzi to dzieciak jakis pisze

pisz o wlasnych doświadczeniach a nie to co podobno się gdzies wydarzyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie panowie nauczcie się przeliczać kilogramy na litry, kilowaty na konie mechaniczne i nie piszcie bzdur perpetummobile nie istnieje i żeby zaorać, cokolwiek potrzeba paliwa i im większa moc ciągnika tym mniej go potrzeba na 1ha (jałowe przebiegi np. na uwrociach pług 2*0,3m i pług 5*0,4m, mniejsze jednostkowe zużycie paliwa większych silników) przypadku, gdy obciążenie jest mniejsze niż 80% zasadna staje się przesiadka na mniejszy ciągnik

A orać 1ha 6 godzin C330 na blokadzie to ja dziękuję nawet gdyby mniej palił, (w co nie wierzę)

 

C330 według http://www.hewal.com.pl/param330.html pali 190g/KMh to sobie policzcie ile to będzie przy 30KM czy 35KM, gdy 1l ON waży około 850g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie ? nauczcie się przeliczać kilogramy na litry, kilowaty na konie mechaniczne i nie piszcie bzdur

 

przypadku, gdy obciążenie jest mniejsze niż 80%?

 

gdy 1l ON waży około 850g ?

 

Nic nie rozumiem? Tłumaczy to tylko rozmowa z kobietą.

A tak na marginesie --1l ON waży ok. 880g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ansu, święte słowa...... Wg tej strony to ja w moich obliczeniach zaniżyłem zuzycie paliwa c330, ale taka pomyłka to nic. Szybkiwojtek czegos tu nie rozumie. Najwyraźniej jego jedynym traktorem jest 30tka i uwaza to za cud techniki.... 30 jak i 60 to konstrukcje co mają po 50 lat i stan tych sprzętów zależy tylko od ich posiadaczy, poza tym racja jest jak d..a, każdy ma swoją.......To do szybkiego wojtka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację nie ulega wątpliwości. Ja do swoich obliczeń biorę normy opracowane przez Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie. Dlatego ta rozbieżność. Wybacz, dalej nie rozumiem:

,, gdy obciążenie jest mniejsze niż 80% zasadna staje się przesiadka na mniejszy ciągnik '' może mi to wyjaśnisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie panowie nauczcie się przeliczać kilogramy na litry, kilowaty na konie mechaniczne i nie piszcie bzdur perpetummobile nie istnieje i żeby zaorać, cokolwiek potrzeba paliwa i im większa moc ciągnika tym mniej go potrzeba na 1ha (jałowe przebiegi np. na uwrociach pług 2*0,3m i pług 5*0,4m, mniejsze jednostkowe zużycie paliwa większych silników) przypadku, gdy obciążenie jest mniejsze niż 80% zasadna staje się przesiadka na mniejszy ciągnik

A orać 1ha 6 godzin C330 na blokadzie to ja dziękuję nawet gdyby mniej palił, (w co nie wierzę)

 

C330 według http://www.hewal.com.pl/param330.html pali 190g/KMh to sobie policzcie ile to będzie przy 30KM czy 35KM, gdy 1l ON waży około 850g

ansu zabacz sobie ile hewal podaje zuzycie paliwa 330 na 1ha zaoranego pola-12,5 kg. a 360 wedlug whewl na 1 ha zaoranego pola pali wiecej niz 330.l

po drugie napisalem ze 330 dobra jest do orki na PARU HEKTARACH Lekkich i srednich ziem jak ktoś ma 5 HEKTRAÓW W 20 kawalkach to po co sobie 100 konny traktor kupii, no po co???? iwtedy ten traktor100 konny na malych kawalkach spali bardzo bardzo duzo bo na samym nakrecaniu i dojezdzie sporo polknie

Mam 2 330 i używam te traktory do prac pilegnacyjnych, do tura, do wypychania obornika z obory bo jak ja budowano to pod 330 i inny traktor sie nie miesci. uprawiam duzo ziemniakow i 330 sprawdzaj sie doskonale do pilegancji ziemniakow, oprsyskowi nawozenia ziemnikow, zbiorow ziemniakow bolkiem itd itd.po co mi wiekszy traktor do taKICH PRAC!!!.Mialem kiedys 360 na waskich kolach i robil to samo i palil przy tym dwa razy tyle co 330 wiec go sprzedalem i kupilem druga 330.Sadze ziemniaki 914 z sadzarka 4 rzedowa i mam też inne większe traktory. Dla mnie 330 sa przydatne,a 360 mi nie jest potrzebna bo albo jest za duza, bo po co 50 koni do obsypnika, albo za mala do prasy zwijajacej czy sadzarki 4 rzedowej. Rozumiecie teraz ze w moim gospodarstwie 330 sa efektywne, ekonoimiczne i potrzebne. Orke to robie slazakiem, 914 i 1014,.

prosze was nie obrazajcie ludzi ktorzy maja 330 na tych paru hektarach piaskow i jesli nie trawicie tego ciagnika to tu nie wchodzcie bo tylko sie osmieszacie.jakbym mial pole w kawalkach po 20-30 arow, acalosci bym mial 4 hektary, a wiele jest w polsce takich gospodarstwa to nie ma co tylko moze jeszcze 1614 se kupia. bzdury piszecie i tyle ze tu ktos sobie 330 chce modernizowac to nie wasza sprawa.360 wiecej pali niz 330 i tyle, wiem bo mailaem oba traktory. 330 pali na motogodzine w lekich robotach 2,5 litra, a 360 pali w lekiej robocie 5 litrow.

6 godzin to mozna orac 330 na jakis super ciezkich ziemiach i wtedy trzeba wiekszy traktor, ale dla mnie najmniejszy traktor do ciezkiej orki to 914, bo jak ktos twierdzi ze 360 jest do ciezkiej orki to sie zesikam a inny powod ze ktos orze 330 6 godzin hektar to to ze tren hektra ma w 5 kawalkach i wicej na uwrociach i odorywaniu miedzy czasutraci niz na orce.

nie kompromitujcie sie prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hewal.com.pl/param330.html

 

http://www.hewal.com.pl/param360.html

i zobaczcuie raz jeszcze zużycie na hektra orki: 330 na hektar spali 12,5 kg co daje zuzycie w litrach jakies 15 litrow na hektar a 360 16,5 kg, co daje okolo 19,5 litra na hektar.

przepraszam wszystkich innych uzytkowanikow ze musza to czytac ale te glupoty mnie sprowokowaly

ansu ktos wczesniej pisal ze to 195g/KM to zuzycie teoretyczne. Mialem kiedys 1614 i 1224. Pierwszy mial zużycie teretyczne 235 g/KW a drugi 240g/KW. pomnoz to tera przez moc 1224 84 kW, i moc 1614 111 kW i wyjdzie po przeliczeniu twoim sposobem na litry ze 1224 powinien palic w stosunku do swojej mocy i wydajnosci tylko o 2% wiecej niz 1614. A prawda byla taka ze 1224 mial zuzycie paliwa na hektar gdzies około 20%większe niż 1614.

Inny przykład to mam kumpla który ma dwa zetorki 11441 i 17741 i oba na hektra spala tyle samo, choć toretycznie to 11741 pali duzow więcej.

Ansu to zużycie toretyczne to z praktycznym ma niewiele wspólnego i się nie ośmieszaj przekliczaniem takie zużycia teoretcznego w gramach na kW czy KM, bo sam jak jeżdzę traktorami to się zastanawiam bo jakie licho oni to zużcie teoretyczne podaja kiedy sie ono ni jak ma do zużycia w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też 330 jest dobrym ciągnikiem używam jej do pracy przy przetrząsaczu czterowirnikowym do trawy , zgrabiarce karuzelowej , sieniku AEROMAT , owijarce do bel , z termitem 400 litry , siewnikiem lejkiem i RCW

 

Moja jest z 71 roku stan b dobry w tamtym tygodniu zdjołem podnośnik bo ściełem frezy na wale co są założone ramina i trybki sa jak nowe a ciągnik ma założone czwarte opony

 

Dziwi mnie że niektórzy piszą że 330 to jakiś złom z lat 50 tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ Mój u385 spala ok 6 litrów na jedną godzine zegarową a hektar orki zrobie spokojnie w 3 godziny co daje nam 18 litrów paliwa

aleś palnął

385 to zrobi hektar pługiem na 3 skiby w III klasie w 2 godziny i rzeczywiscie spali kolo 18 litrow. jak ty 385 orzesz hektar w 3 godziny to pilujesz nim na 3 terenowej ale wtedy rzeczywiscie tez spali 18 litrow bo bedzie palil 6 lirow na godzine bo silnik bedzie mial lekko. 6 litrow na motogodzine to 385 spali w lekkiej robocie, bo w ciezszej to kolo 9 spokojnie polyka, a jak dasz po pizdzie mu calkiem ostro to wiecej spali niz te 9 litrowna godzine. cos watpie w to ze masz tą 385 a jakim biegiem orzesz??? i jaki pług?dakie bajki ile 385 pali to swoim kumplom z podstawczaka opowiadaj

 

/edit

Dla mnie też 330 jest dobrym ciągnikiem używam jej do pracy przy przetrząsaczu czterowirnikowym do trawy , zgrabiarce karuzelowej , sieniku AEROMAT , owijarce do bel , z termitem 400 litry , siewnikiem lejkiem i RCW

 

Moja jest z 71 roku stan b dobry w tamtym tygodniu zdjołem podnośnik bo ściełem frezy na wale co są założone ramina i trybki sa jak nowe a ciągnik ma założone czwarte opony

 

Dziwi mnie że niektórzy piszą że 330 to jakiś złom z lat 50 tych

dzięki za popracie. ja też jak mam siano przewracac to nie pojade slazakiem tylko 330. Z Jakiego jesteś województwo? ja z mazowsza, tylko chwilowo jezdze od krakowa do warszawy bo mam spraw sporo do zalatwienia. Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki za popracie. ja też jak mam siano przewracac to nie pojade slazakiem tylko 330.

Nie cisnieniuj się chłopie nawet jak masz racje, źle to wpływa na trawienie. Zużycie, które podaje producent jest maksymalne tzn. 100% obciążenia.

Jak obciążenie jest mniejsze to i mniej spali.

 

A zresztą jeden lubi ogórki, inny ogrodnika córki, tak było i będzie, i Ty tego nie zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak jak ktos juz wchodzi w temt spalania i mowi o gestosci ciezaze 1l ON to z tego nic nie wynika hehe i tak nikog to nie obchodzi wazne ile ciagnik pali? podajcie norlmanie a nie sciemniacie bo z tego nic nie wiadomo jakis wykład z mechaniki podajecie i uj mnie to obchodzi.. przy spalaniu ciagnika to podajcie w jakich warunkach i w jakim stanie jest ciganik i koniec a nie gadacie jakby jutro ktos pisał kartkówke na lecji mechaniki czy uj czego... hehehe:D spoko tylko sie nie bulwersujecie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam cie szybkiwojtek twoją trzydziechą do mnie, poorzemy pogadamy, porównamy, pooglądamy............Tylko czy ona tu dojedzie???? Oto jest pytanie...

 

/edit

Do szybkiegowojtka.

Jeszcze jedno, jak przyjedziesz do mojego poprawczaka to pamietaj o jednym- chodz zawsze plecami do ściany, poza tym nie wiem czy ma sens odzywać się do kogoś kto nie miał odwagi napisac w profilu miejscowości w której mieszka......hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, dalej nie rozumiem:

,, gdy obciążenie jest mniejsze niż 80% zasadna staje się przesiadka na mniejszy ciągnik '' może mi to wyjaśnisz?

Pług lub inne narzędzie uprawowe należy tak dobrać, aby współpracujący ciągnik był obciążony w, około 80% jeśli jest obciążony w mniejszym stopniu oznacza, że maszyna stawia zbyt mały opór, co wynika np. ze zbyt malej szerokości roboczej. Wówczas wydajność jest mniejsza, a zużycie paliwa, zarówno jednostkowe, jak i przeliczeniowe na 1ha większe.

Dalej podane są przykłady i przy obciążeniu 80% oszczędność paliwa 12% w porównaniu do obciążenia 50%. Tego typu przykładów i zaleceń mogę znaleźć wiele.

 

W praktyce stwierdzam, że najważniejszy jest dobór odpowiedniego ciągnika do odpowiedniej maszyny i odwrotnie.

 

W ubiegłym roku jesienią zamieniłem T25 (był za lekki bez kabiny i ten WOM nawożenie opryski pracował najwięcej godzin w roku) i C360 (zaduży/ort zajeżdżony do remontu i używany jedynie do kopania buraków) na C330 przebieg 3000 kabina Sokółka miał być tak pomiędzy i zastąpić te dwa ciągniki i byłbym zadowolony gdyby nie zbyt mała ilość biegów, ale może jakoś się przyzwyczaję. A do uprawy, podorywki, orki, glębszowania i transportu preferuję większe ciągniki.

Tak to wygląda na moim małym gospodarstwie.

 

Ciągnik to jest wtedy złom jak się totalnie zużyje popsuje.

By zaorać 1ha klasy III na 25cm to potrzeba ponad 15l paliw zarówno ciągnikiem 30KM jak i 120 KM tylko tym drugim będzie trochę szybciej lepiej zrobione i jednak nieco mniej paliwa takie są moje doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ansu, to co piszesz to wszystko jest jasne, tylko co niektórzy nie chca tego zrozumieć i nie dadza sobie powiedzieć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cy maożna założyć opony od 360? Albo całe felgi i do tego przeód resorowany na kołach 18" Czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej podane są przykłady i przy obciążeniu 80% oszczędność paliwa 12% w porównaniu do obciążenia 50%. Tego typu przykładów i zaleceń mogę znaleźć wiele.

Witam, nie było mnie, więc i zwłoka w odpowiedzi. Ansu i ponury farmerze mnie akurat nie trzeba przekonywać do zalet dużych ciągników, tylko wylewamy dziecko z kąpielą, bo gdzie diabeł nie może tam babę pośle. Może zbyt obrazowe, ale jasne. Przy tak rozdrobnionym polskim rolnictwie nie zawsze zasadne jest stosowanie ciężkich ciągników.,,Co niektórzy nie chcą tego zrozumieć i nie dadzą sobie powiedzieć.... ’’ rozumieją i dadzą sobie powiedzieć, tylko buntują się całym sobą, jeśli coś takiego czytają:,, przy obciążeniu 80% oszczędność paliwa 12% w porównaniu do obciążenia 50%.'' Prosta matematyka mówi inaczej(tak mnie,, przed wojno '' uczono).

Ogólny wzór na zużycie paliwa: jednostkowe zużycie x moc ciągnika x zakładane obciążenie: gęstość oleju, prawda?

Więc zabawmy się w szkolę podstawową dla np.Pronara 82 SA.

a) 80% obciąż.->60x226x0,8:880= 12,33l.

b) 50% obciąż.->60x226x0,5:880= 7,7l

Czy różnica 4,63l to oszczędność 12%? Bo mnie wychodzi troche inaczej, i proszę mnie nie pisać o oszczędności na uwrotach, itp. Jeśli do tego dodać rozdrobnienie i małoobszarowość to będzie więcej.Tyle prosta matematyka.

Pozdrawiam i smacznego jajka(bez smaku ON) na święta życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację ale jak założysz 5-cio skibowy pług i ciągnik będzie wykorzystywany/ort (moc) w 80 % to szybciej zaorzesz ten sam kawałek niż byś odłożył temu pługowi np. 2 skiby i nim orał ten sam kawałek. Dłużej orzesz więcej spalisz więc może to być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej podane są przykłady i przy obciążeniu 80% oszczędność paliwa 12% w porównaniu do obciążenia 50%. Tego typu przykładów i zaleceń mogę znaleźć wiele.

Witam, nie było mnie, więc i zwłoka w odpowiedzi. Ansu i ponury farmerze mnie akurat nie trzeba przekonywać do zalet dużych ciągników, tylko wylewamy dziecko z kąpielą, bo gdzie diabeł nie może tam babę pośle. Może zbyt obrazowe, ale jasne. Przy tak rozdrobnionym polskim rolnictwie nie zawsze zasadne jest stosowanie ciężkich ciągników.,,Co niektórzy nie chcą tego zrozumieć i nie dadzą sobie powiedzieć.... ’’ rozumieją i dadzą sobie powiedzieć, tylko buntują się całym sobą, jeśli coś takiego czytają:,, przy obciążeniu 80% oszczędność paliwa 12% w porównaniu do obciążenia 50%.'' Prosta matematyka mówi inaczej(tak mnie,, przed wojno '' uczono).

Ogólny wzór na zużycie paliwa: jednostkowe zużycie x moc ciągnika x zakładane obciążenie: gęstość oleju, prawda?

Więc zabawmy się w szkolę podstawową dla np.Pronara 82 SA.

a) 80% obciąż.->60x226x0,8:880= 12,33l.

b) 50% obciąż.->60x226x0,5:880= 7,7l

Czy różnica 4,63l to oszczędność 12%? Bo mnie wychodzi troche inaczej, i proszę mnie nie pisać o oszczędności na uwrotach, itp. Jeśli do tego dodać rozdrobnienie i małoobszarowość to będzie więcej.Tyle prosta matematyka.

Pozdrawiam i smacznego jajka(bez smaku ON) na święta życzę.

 

hi hi z tym obliczaniem zuzycia to lipa wychodzi, bo jak wytłumaczycie 20% rożnice w spalaniu na hektar orki pomiędzy 1614 a 1224 na tym samym polu, z ibisem 4 skibowym takie rónice wychodzily.aha oba ciagniki w dobrym stanie byly i wszystko dobrze ustawione bylo.1614 jezdzil z tym ibiskiem szybciej niz 1224. a jak pisalem roznica w spalaniu jednostkowym wedlug instrukcji wynosila 2%.znajomi tez potwierdzali ze przy orce 1614 spali wiecej niz 1224.

 

powiedzcie mi jak obciązenie silnika tego pronara 82 będzie 20% to wtedy spali 3 litry na godzine coś ta matematyczna metoda nijak sie ma do rzeczywwistości.rożnice w spalaniu przy rożnym obciązeniu nie są aż tak znaczne.po za tym powinno sie to liczyć 60x226xOkoło 1,2 bo przeliczasz z gramów na litry a 1000g paliwa to powiedzmy ze 1,2 litra. (nie jestem jednak pewien czy dobrze przeczytałem te Twoje obliczenia)

powiedzmy ten 330 o mocy 31 koni i jednostkowym zuzyciu 195g/KM przy obciązeniu 75%powinien spalić 75% z 31x195xokoło 1,2=5,440 litra na godzine.załóżmy że ciągnik U330 pracował godzinę cały czas na obrotach 2200na minutę dajmy na to z glebogryzarką i był obciązony w 75%, to wybije mu wtedy max 1,2 motogodziny a spalanie wyjdzie 3 litry na motogodzine to w ciagu tej 1,2 motogodziny spali 3,6 litra a nie 5,44 litra jakby to wychodzilo ze zuzycia jednostkowego. kazdy kto ma 330 to wie ile mu pali na motogodzine, a motogdzina to godzina pracy na obr1860 na minute wiec widzi jakie bzdury wychodzą z tego spalania jednostkowego przy obliczaniu zużycia paliwa.

Po za tym nawet producenci ciągników podają przy jakim obciążeniu ciągnik jest najbardziej ekonomiczny i tak 330 jest najbardziej ekonomiczny przy 75% obciązenia a ślązak przy 70%.

A dlaczego tak jest?Bo przy obciązeniu 70%ciągnik wcale nie musi palić 70% z tego co pali przy obciązeniu 100%. To wynika z wielu czynników, a silniki tak mają że jak obciązenie zbliża się do maxymalnego to zużycie paliwa wzrasta szybciej niż by to wyniakło z zasad proporcjonalności; i tak przy obciązeniu 100% może palić dwa razy tyle na godzinę co przy obciązeniu 70%. Tak samo jak obciązenie spadnie do 20% to wcale nie będzie silnik palił 4 razy mniej niż przy obciązeniu 80%. Każdy silnik ma swoją charakterystyke i ma pewien zakres obciązenia w którym pali najmniej.

 

Do ponurego: nie będę komentował twoich wierszyków i wypowiedzi bo są skandaliczne. Nie wiem dlaczego nie ma na tym forum moderatora który by to skasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi hi z tym obliczaniem zuzycia to lipa wychodzi, bo jak wytłumaczycie 20% rożnice w spalaniu na hektar orki pomiędzy 1614 a 1224

 

Proste 1614 ma większą moc, więc i pali więcej, nawet przy mniejszym jednostkowym zużyciu ON. Wystarczy dane podstawić do wzoru, który zamieściłem, i wszystko się wyjaśni.

U330M mam od 20 lat, i mi przy b. ciężkiej pracy pali ok 5l ON na mth.

Zawodowo jestem również z tym związany, więc z cała odpowiedzialnością zaświadczam, iż ten, kto pisał instrukcje wiedział, co pisze.

Jeśli chodzi o Pronara to nigdy nie pokusiłem się o sprawdzenie ile spali przy 20% obciążeniu, pewno niewiele więcej niż podane 3l. Jak kiedyś będę miał kaprys to sprawdzę to!!!

,,Po za tym nawet producenci ciągników podają przy jakim obciążeniu ciągnik jest najbardziej ekonomiczny''???? Chodzi może o max. mom. obrotowy? A to już inna bajka, i najlepiej jest kiedy silnik ma max. mom. obrotowy przy małych prędkościach obrotowych, a jeszcze lepiej jest, kiedy krzywa mom. jest stała w zakresie określonych prędkości. Teraz będą święta, proponuje poczytać jakąś dobrą książkę z zakresu budowy silników, to wiele wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" przy obciążeniu 80% oszczędność paliwa 12% w porównaniu do obciążenia 50%.'' Prosta matematyka mówi inaczej(tak mnie,, przed wojno '' uczono).

Ogólny wzór na zużycie paliwa: jednostkowe zużycie x moc ciągnika x zakładane obciążenie: gęstość oleju, prawda?

Więc zabawmy się w szkolę podstawową dla np.Pronara 82 SA.

a) 80% obciąż.->60x226x0,8:880= 12,33l.

b) 50% obciąż.->60x226x0,5:880= 7,7l

Czy różnica 4,63l to oszczędność 12%? Bo mnie wychodzi troche inaczej, i proszę mnie nie pisać o oszczędności

 

Janek44 w szkole na matematyce nie uważałeś lub przed wojną to tak dawno było, że nic nie pamiętasz, nie mówiąc o fizyce.

Pronar 82 SA. 81 KM

Przy tej samej prędkości pracy:

a) 80% obciąż.-> to 64,8 KM-> to maksymalnie pług 3x42cm (128cm) płytkiej orki

b) 50% obciąż.-> to 40,5 KM-> to maksymalnie pług 2x40cm (80cm) płytkiej orki

 

Czas pracy razy moc równa się praca a to ilość paliwa. Jeszcze dodaj opory własne ciągnika i większe jałowe przebiegi przy mniejszej szerokości maszyny a przekonasz się ze przy obciążeniu 80% spali mniej niż przy 50%

 

Jednostkowe zużycie paliwa jest różne przy różnym obciążeniu i obrotach i jest najmniejsze przy obrotach maksymalnego momentu obrotowego to jest około 3/4 (75%) obrotów nominalnych to na hamowni silnikowej.

Czym nie orać to 15 l ON na 1 ha trzeba?

 

Po co mi ciągnik 81 KM? > By orać pługiem dwuskibowym

Żałuję, że dałem się wciągnąć w te matematyczne dyskusje

PS

Jutro próba hydrokinetycznego układu kierowniczego (na orbitrol) w mojej trzydziestce może pożyczę aparat cyfrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Janek44 w szkole na matematyce nie uważałeś lub przed wojną to tak dawno było, że nic nie pamiętasz, nie mówiąc o fizyce.

 

A Tobie kolego radze wrócić do podstawówki, bo tylko tam uczą czytać.

Jak się nauczysz czytać, to pójdź na szybki kurs obsługi kompa, tam uczą korzystać z myszki i przewijać do góry. Po połączeniu tych umiejętności szybko się kapniesz,że strzeliłeś do złej bramki. Ja też żałuję całej tej zabawy i ostatecznie ją kończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że dałem się wciągnąć w te matematyczne dyskusje

Ja też żałuję całej tej zabawy i ostatecznie ją kończę.

To kiedy idziemy na piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...