Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

co ty piszesz do ładowacza się nie nadaje? opryskiwacz 300-400l rozsiewacz nawozu???? ty pewnie do cyklopa zakładasz 6 czy co tam masz. to najtwardszy polski ciągnik żaden inny im już nie wyszedł tak jak to
A po jakiego grzyba tłumaczysz mu cokolwiek ....... Ten świat jest tak stworzony że chodzą po nim tacy ludzie którzy wiedzą wszystko naj ......... , i szydzą z tych troszkę biedniejszych których nie stać na zakup tzw" szóstki " lub taka bestia nie jest im do szczęścia potrzebna.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym wy piszecie? Ja kupiłem ciągnik zachodni 120km za 10tyś

asąsiad c 330 za takie same pieniądze ikto ma coś z deklem?

Napiszcie ile pali c 330 na 1ha orki? mój niemiec 12 litrów.l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O czym wy piszecie? Ja kupiłem ciągnik zachodni 120km za 10tyś

asąsiad c 330 za takie same pieniądze ikto ma coś z deklem?

Napiszcie ile pali c 330 na 1ha orki? mój niemiec 12 litrów.l

Wiesz o czym piszesz ? Czuję że nie bardzo ........ Myślisz że kupię sobie ciagnik 120 km na 10 h i będę hepii ???? Niestety na dzień dzisiejszy nie stać mnie na utrzymanie dwóch czy trzech ciągników z 10 h pola , dlatego mam jeden którym sadzę ziemniaki , redlę kopię , sieję pryskam i orze ..... .Wyobrażasz sobie ciagnik 120 km z obsypnikiem czy sadzarką ? Nie każdy ma areał po kilka h w jednym kawałku , moje realia są takie że najmniejszy kawałek ziemi jaki mam to 0,25 h a naj większy 1,80 h ....... dlatego ten biedny ciapek jest najbardziej odpowiedni ... owszem mało nie pali na h orki bo około 17 litrów ale pompę mam zdrowo podkręconą a ziemie też do lekkich nie należą ........ bo iłu i gliny nie brakuje ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O czym wy piszecie? Ja kupiłem ciągnik zachodni 120km za 10tyś

asąsiad c 330 za takie same pieniądze ikto ma coś z deklem?

Napiszcie ile pali c 330 na 1ha orki? mój niemiec 12 litrów.l

 

Taaaaaaa,wszystko ładnie pieknie,tylko,że jak sąsiad ma mało pola bedzie kupował 120km,normalne to??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O czym wy piszecie? Ja kupiłem ciągnik zachodni 120km za 10tyś

asąsiad c 330 za takie same pieniądze ikto ma coś z deklem?

Napiszcie ile pali c 330 na 1ha orki? mój niemiec 12 litrów.l

Ty masz chyba jakiś uraz do ciapka ? Czy przez przypadek w dzieciństwie nie wypadłeś z kołyski a ciapek nie przejechał Ci przez głowę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nasza trzydziestka jest zła to wskażcie inny zachodni ciągnik tak wszechstronny jak on który by był tak wytrzymały i niezawodny.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O czym wy piszecie? Ja kupiłem ciągnik zachodni 120km za 10tyś

asąsiad c 330 za takie same pieniądze ikto ma coś z deklem?

Napiszcie ile pali c 330 na 1ha orki? mój niemiec 12 litrów.l

Tylko ciekawe, kto teraz kupuje ciapka do orki.

Małorolny2, to nie było do Ciebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem ciągnik zachodni 120km za 10tyś

Jaka cena taki ciągnik.

asąsiad c 330 za takie same pieniądze

Sąsiad wiedział co robi.

ikto ma coś z deklem?

Ty, bo czy człowiek o zdrowych zmysłach wywala takąą kasę na kupę złomu. Toż to najdroższy złom za kilogram w Polsce.

Napiszcie ile pali c 330 na 1ha orki? mój niemiec 12 litrów.l

Nic nie pali, wystarczy ,że rano powącha korek i cały dzień pracuje. Z tego co widzę Twój też do takich należy, 12 l/ha, zapominasz pług opuścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
owszem mało nie pali na h orki bo około 17 litrów ale pompę mam zdrowo podkręconą

Małorolny Praktyczna rada: Wróć do ,,chorych" nastawów pompy. Ja to już przerabiałem, co prawda w M-ce ,ale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem porządki w garazu i odnalazłem instrukcje obsługi do ursusa c 330 z 1980 roku. Po dokładnym przestudiowaniu mam do was pare pytań zwiazanych z eksploatacja trzydziestki bo zalecenia są nieco inne od tego jak ja korzystam z ciagnika, i mam problem z WOM-em zaleznym

1 Zaczne od tego WOM-u. W trzydziestce istnieje WOM zalezny i niezależny. Dzwignia WOM-u kazdy wie gdzie jest i kazdy z was wie że moze byc ustawiona w trzech położeniach, po środku neutralny, max do tyłu niezalezny i max do przodu zależny. WOM zalezny to taki który zależy od skrzyni przekłądniowej. U mnie jest tak że jezeli dzwignia WOM jest ustawiona max do przodu do połozenia WOM zależnego to nic sie nie dzieje, żadnych obrotow żadnego przekazywania mocy. Moje pytanie jest następujace: czy to oznacza ze moj WOM zalezny nie działa z przyczyn technicznych czyli jest po prostu popsuty, czy moze jeszcze trzeba cos innego ustawić zeby pracował??

2 Moje drugie pytanie dotyczy dociażania którym steruje się dzwignia sterowania obwodu wewnętrznego. W instrukcji pisze że nalezy tego uzywać krotko w przypadku poślizgu kół tylnich, sprawdziłęm to dociązanie podczas postoju w garazu i zaobserwowałem zmiane pracy silnika(jakby mu było troche ciezej). Mam takie pytanie: co sie dzieje gdy uzywam dociażania, czy to pompa wtryskuje gdziej płyn hydrauliczny, czy to ma zwiazek z podnosnikiem i czy np to pomaga gdy pług nie chce wejść w ziemie gdy jest za sucho??

3 Podczas zwykłej jazdy bez maszyn podwieszanych dzwignia sterowania pompą podnosnika powinna być w położeniu neutralnym czy w położeniu włączenia napędu pompy hydraulicznej??, bo u mnie raczej zawsze jest w położeniu pracy pompy i nie wiem czy tak powinno być.

4 Czy podczas niskich tepmeratur korzystacie z żarzenia podgrzewaczy uruchamianego pierwszym taktem przełącznika dwutaktowego??

5 Łącznik centralny(cięgło) mocujecie w gornym czy w dolnym otworze korpusu?? Ja bez wzgledu na wysokość zaczepu mocuje wszytko w gornym otworze i nie wiem czy jest to dobre zachowanie.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje

Ad 1. Brakuje Ci trybu w skrzyni.

Ad 2. Żaden płyn tylko olej. Nie pomaga, tylko zabezpiecza przed ,,wyjściem"

Ad 3. Zawsze lub przeważnie wyłączona.

Ad 4. Tak, zawsze łaskawie je włączamy.

Ad 5. Wszystko zależy od rodzaju maszyn i narzędzi podwieszanych.Zachowanie dobre.

Teraz ja mam pytanie . Długo już się w to bawisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
owszem mało nie pali na h orki bo około 17 litrów ale pompę mam zdrowo podkręconą

Małorolny Praktyczna rada: Wróć do ,,chorych" nastawów pompy. Ja to już przerabiałem, co prawda w M-ce ,ale..

Tak masz rację ...... wracam do chorych nastawów pompy ........ bo to jest smok a nie traktor .... majster który ją robił troszkę przesadził ..... miał pogodzić ekonomię z mocą o ile w przypadku ciapka można o tym mówić..... ale coś mu nie wyszło i uczynił demona ale w spalaniu..... Już się z nim zdzwoniłem mam w tygodniu zawieźć pompę do ponownej regulacji. W sezonie nie miałem czasu tego zrobić bo ciągnik był potrzebny albo coś tam wypadało ....... jak sobie policzyłem to w orce wypijał ~ 4,5 litry na godzinę zegarową .... normalnie masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam pytanie . Długo już się w to bawisz?

 

 

A czemu pytasz?? Ja sie mechaniką interesuje gdzieś od poł roku, a najwieksza pasja to oczywiscie rolnictwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu pytasz?? Ja sie mechaniką interesuje gdzieś od poł roku, a najwieksza pasja to oczywiscie rolnictwo

Widzisz, dziś nie ma już rolnictwa bez mechaniki, inaczej stanowisz zagrożenie dla samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[jak sobie policzyłem to w orce wypijał ~ 4,5 litry na godzinę zegarową .... normalnie masakra
Jeśli masz baaardzo ciężką nogę to jest to normalne spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[jak sobie policzyłem to w orce wypijał ~ 4,5 litry na godzinę zegarową .... normalnie masakra
Jeśli masz baaardzo ciężką nogę to jest to normalne spalanie
Bez przesady....... silnik pracuje w przedziale 1600 - 1800 obr na min .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sobie policzyłem to w orce wypijał ~ 4,5 litry na godzinę zegarową ....
Nie taka znów masakra. Moja M-ka też podobnie paliła, a miałem tylko o 1 obrót zwiększoną dawkę paliwa.Myślałem, że naprawdę masz jakąś maszynę z dziurami w tłokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady....... silnik pracuje w przedziale 1600 - 1800 obr na min .
Faktycznie

U mnie w orce to obrotomierz nie schodził - czas przeszły bo teraz tym nie orzę - poniżej 2200, a przeważnie 2400 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie policzyłem to w orce wypijał ~ 4,5 litry na godzinę zegarową ....
Nie taka znów masakra. Moja M-ka też podobnie paliła, a miałem tylko o 1 obrót zwiększoną dawkę paliwa.Myślałem, że naprawdę masz jakąś maszynę z dziurami w tłokach.
Nio masz rację są dziury w tłokach tylko nie na wylot . Ten macher robił pompę do mojego ciągnika i drugą do szwagrowego. Silnik w moim ciągniku miał remont zrobiony w maju u szwagra bóg jeden wie kiedy bo kupił go w ubiegłym roku . Jak sobie porównuję spalanie w tych obydwu ciągnikach to ........ wychodzi mi na to że mój to jakiś nałogowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...