Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma c-330 z turem i podniosi nim bele sianokiszonki

 

C 330 ma udźwig na turze 400kg Jeśli przecietna bela waży ok. 500 kg i więcej to jak on sobie daje rade. Nie to, że Ci nie wierze ale może jak to często bywa teoria nie sprawdza się w praktyce. Jak mocno są podsuszone te bele (ile dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

C 330 ma udźwig na turze 400kg Jeśli przecietna bela waży ok. 500 kg i więcej to jak on sobie daje rade.

dobra pompa i podkręcony zawór i nie ma ch... by czego nie podniósł. Kiedyś jak bralem słomę z zamarżniętego stoga to mimo ciężkiego balastu tył traktora szedł do góry jeszcze nie słyszałem by w tym TURze komuś się wygięła rama lub w traktorze puściła oś ( szczególnie jak jest ta płaska ). Tylko trzeba zwracać uwagę by TUR był dobrze przykręcony, bo z czasem śruby się luzują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra pompa i podkręcony zawór i nie ma ch... by czego nie podniósł

A tłoczyska wytrzymują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tłoki wytrzymują, mają lekki zapas bo w TUR 2 do C360 są takie same, a tam udźwig podają na 500 kg.

Co do luzowania się to rzeczywiście często robi się luz na wieżyczkach, co najlepiej widać po odczepieniu ładowacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie mam na tych drugich bo potrzebuje aby nisko się opuszczał jak ładuje obornik z obory. Jak zależy mi na wysokim podnoszeniu to przekładam na te bliżej kabiny. (łatwo się przekłada)

 

A jak macje zrobione zamocowanie do linki i jak spuszczacie zawartość z ładowacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 330 bez kabiny.

Na tym otworze co jest bliżej wyżej podnosi, ale siła unoszenia (jak to ładnie nazwałeś) jest mniejsza, a na tym drugim odwtotnie.

Prawie zawsze mam zapięte na tym drugim, tylko jak potrzebuję coś wysoko podnosić to przekładam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuje to mam do sprzedania:

 

3 pompy wtryskowe po generacji

pompe wtryskową nową

2 chłodnice nowe

zestaw naprawczy (tuleja+tłok+pierscienie+sworzeń) dwa komplety czyli na jeden silnik

oraz pare innych pierdół do silnika ursusa c330

 

P.S. Oraz do wózków widłowych Rak. Z których to cześci pozostawały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C330M chamulce są byle jakie i w dodatku trzeba dwoma nogami chamowac. Żeby koła stanęły w miejscu na suchym asfalcie to nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W C330M chamulce są byle jakie i w dodatku trzeba dwoma nogami chamowac. Żeby koła stanęły w miejscu na suchym asfalcie to nie ma mowy.
jak są sprawne to lepszych nie trzeba chyba że są źle ustawione bądź poszedł olej na szczęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze lepszych nie trzeba. Czyste bębny, taśmy napięte i zostawić 2 smugi na asfalcie nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, ze lepszych nie trzeba. Czyste bębny, taśmy napięte i zostawić 2 smugi na asfalcie nie problem

No nie wiem czy nie problem, zeby zachamowoc to trzeba włożyć w to dużo siły. Uwazam ze chamulce są wadą tego ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Esiu Edziak a w Twojej samoróbie masz w ogóle jakieś hamulce

 

W 330 hamulce są dobre gdy się o nie troszkę zadba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory jeździlem tylko dwiema 30 i z hamowaniem nie miałem problemu. Co prawda trzeba zdecydowanie mocniej przycisnąć niż przy hydraulicznych ale nie sprawiło mi to trudności. Dodam, ze jedna była z 86 a druga z 72(!) roku a nie wiem czy przy hamulcach było coś robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tam sa brednie np.

"Posiada on szczelną kabinę, która umożliwiła zastosowanie ogrzewania i w niektórych modelach klimatyzacji"

"Z łatwościa ciągnie duże pługi(5X40cm)" 130 km moze miec problemy z takim plugiem a 30 chyba by go naweyt nie podniosla:D

witam mam pytanie .wedlug czego mierzycie wielkosc pluga?mam plug Pz230 jak bym nie mierzyl lemiesz ma dlugosc 45cm zjechany 40cm. stary c325 z silnikem 28bez problemu radzil sobie w orce do 20cm na czwartym biegu ojciec oral nawet na 30cm ale wtedy trzeba bylo zmienic bieg na trzeci.obecnie mam emke z 86 roku znia ten numer juz nie przejdzie podorywka w granicach 10 cm zrobie jeszcze na 4 biegu glebiej niestety tylko na 3.ziemia ma klase 3b/4a a wkilku miejscach wystepuje glina,tak wiec w moim mniemaniu plug 2*30cm bardziej nadaje sie do wladka niz 30stki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tutaj pisze ale nie znalazłem forum o beczkowozach.Mam pytanie ile może kosztowac pompa do beczkowozu i gdzie można by ją kupić .Z góry dziejuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie szerokości skiby nie mierzy się długością lemiesza, tylko szerokością pola (calizny) którą zabiera jeden korpus. Gdyby mierzyć w ten sposób to lemiesz musiałby być ustawiony całkiem w poprzek (90 stopni do osi jazdy) a tak się przecież nie da.

C-330 M ma szybszą skrzynię i dlatego trzeba używać niższego biegu, a prędkość pracy pozostaje podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szerokości skiby nie mierzy się długością lemiesza, tylko szerokością pola (calizny) którą zabiera jeden korpus.

Słuszna uwaga. Ja mam do lemieszy dospawane przedłużki (kiedyś jak było sucho dospawalem bo plug nie chciał się zagłębiać) i 1 lemiesz ma ok 40 cm. Z tego by wynikało, że szerokosć robocza to ok 120cm.. Niestety nadal zabieram tylko metr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...